Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

bylam 9 miesiecy potem musialam wrocic to 'pelnej aktywnosci zawodowej' i jem od czasu do czasu mieso itd. ale zamierzam niedlugo wrocic do tej diety. test na grzyby mozna zrobic w domu. rano plujesz do szklanki z woda i jak sie robia ze sliny nitki to masz grzyba. objawy grzba: katar, kaszel, bole glowy, alergie, zapchane zatoki bialy jezyk. od internisty nie dostaniesz skierowanie trzeba robic prywatnie w laboratorium. grzyba leczy sie mykobiotykiem np. nystatyna lub czosnkiem. i dieta bezcukrowa bez maki itd 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a smrod podczas oczyszczania jest naprawde tragiczny. ja nawet do sklepu balam sie isc. to nie jest jakis tam maly bączek. ale smrod jakby jakis wielki zwierz zdechly gnil gdzies niedaleko. naprawde ochyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten smord wydobywal sie ze mnie okolo 1-2 miesiecy. potem wszystko wrovcilo do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a objawem zapczanej wartoby jest rowniez nabyta krotkowzrocznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh to ja bedę musiała się zainteresować tym odtruciem weekendowym. Bo w pracy ludzie padną od tego zapachu .... ale soki będę pić :) jak zdobędę te ziółka to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Olej lniany - pychotka, ma piękny złoty kolor. Polecam 10 stopniowy "Złotopolski" zimnotłoczony, dystrybucja tylko z lodówek (w ciemnej buteleczce); ważny jest tylko dwa miesiące od daty produkcji. Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Ja jestem z kolei "fanką" polskich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Ależ narobiłyście mi ochoty na warzywa. Uwielbiam warzywa, w każdej ilości. Gdyby mi ktoś jeszcze przyrządzał sałatki z warzyw, to byłoby cudownie. Sok z marchewki i selera - też pyszności. Od dłuższego czasu kupuję prawie codziennie dwudniowy firmy "Cymes". Zupa z soczewicy całkiem niezła w "Green way".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
w poniedziałek mam lapatotomię. Będą mi usówać 2 torbiele. Czy któraś z was zaszła w ciążę po takiej operacji. Boję się bo staramy się z mężem o dziecko od 1,5 roku. Mam nadzieje że po operacji zajdę w ciążę. pomóżcie, nie mam już siły śnić koszmarów!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniuta29: a czemu masz nie móc zajśc w ciąze?? jesli zostawią Ci jajniki i macice to nawet jesli masz endo - szanse masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Niby masz racje, ale słyszałam że torbiele się odnawiają. I nie wiem zy zaraz po operacji mogę zacząć starać się o dziecko? Mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze, ale potwornie się boję, a operacja już za 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniuta29: rozumiem, że sie boisz to normalne. ja w pon mam usuwanie raka :-( wytpną mi na pewno lewego jajnika a byc może i prawego wraz z macicą. torbiele się odnawiaja ale bierze sie leki zeby nie wracał?? a jaką masz te torbiel: endo?? ja sie chwilowo żegnam.jutro z rana muszę sie stawić w szpitalu w pon operacja poźniej dochodzenie do siebie. trzymajcie kciuki baaaardzo mocno, żebym wygrała z tym gównem!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Aniuta, wiele dziewczyn z tego forum zaszło w ciążę po takiej operacji, czasami właśnie dzięki operacji. Mnie jednak nadal dziwi, że będziesz miała laparotomię, a nie laparoskopię. Czy nie będziesz miała czasem operacji w "małym, podmiejskim" szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Magika-de-czar, myślimy o Tobie i wiemy, że wygrasz. Myślałam, że idziesz dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Operacja rzeczywiście będzie w małym szpitalu w miasteczku, ale tylko dlatego, że z mojego miastowego szpitala przenieśli się tam najlepsi specjaliści. Może to lepsza metoda, bo dziewczyny pisały że po laparoskopii mogą zostać pojedyńcze ogniska torbieli. A jak mnie otworzą to będą widzieli czarno na białym co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Magika-de-czar: Trzymam za ciebie kciuki, Ja operacje mam we wtorek, to ty już będziesz po. Będę myśleć o tobie i mam nadzieje widziec tu "ciebie" za tydzień w dobrej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Aniuta29, ciągle mnie jakoś to nie przekonuje. A jak baza sprzętowa, bo do laparoskopii potrzebny jest też odpowiedni sprzęt, no i lekarze wyspecjalizowani w tego typu zabiegach. Gdzieś dzisiaj czytałam w internecie jakąś pracę naukową (artykuł) o zaletach metody laparoskopowej przy endometriozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Aniuta29, przestaję się mądrzyć, bo to jednak lekarz musi zdecydować o rodzaju zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny:) Czytam i czytam rozne fora i wkoncu zdecydowalam sie napisac - poradzić... Ja rowzniez mialam cyste na jajniku ktora mi wycieli pare lat temu i ponoć zostało jeszcze 1/3 jajnika gdyz musieli go troche wycicac bo byla jakas poskrecana torbiel.. jednak jak chodze na USG do wielu lekarzy, zaden nie zobaczyl tego lewgo jajnika, jakby go nie było...Ostatnio poszlam do kontroli na USG i na prawym \\\"zdrowym\\\"jajniku wyszło cos\\\" 2,5 cmentrowego. Jeden lekarz pytal mnie czy wczesniej nie mialam torbiela endometrilanego (no ale jesli na wypisie ze spzitala pisze rozpoznanie Cystis ovari sin - czyli torbiel lewego jajnika- i tyle wiec chyba to zwykly torbiel był?) Skonsultowałam sie z innym lekarzem, jemu rozwniez wyszedl ten sam obraz ale nie byl pewny co to wiec skierowal mnie na badanie CA125- komorki nowotworowe jajnikow. Wyszlo na szczescie 4,2 - z normą do 21. Wyczytlam zeby miec endometrioze iw ogole raka musi byc znaaacznie podwyzszony ten wynik wiec to 4,2 chyba wyklucza endo itp? Nie wiem bo ide do lekarza z atydzien...ma zdiagnozowac to i mowic co dalej.. Dodam, że biore tabletki anty od paru miesiecy więc to tez dziwne ze cos tam mam jesli je biore... Troche mnie to przeraza bo jak kazda z kobiet chce miec dzieci, a ze zostal mi ten jeden jajnik musze o niego dbac:) Zastanwiam sie czy nie zajesc niebawem (jelsi sie uda) w ciąże (jelsi to nie torbiel zaden bo chyba jak sie ma torbiele nie mozna zajsc?) i nie rpzejmowac sie na przyszlosc tymi torbielami;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze napiszę. mam nerwówkę straszną, zaraz idę do kościoła a poźniej do szpitala. mam nadzieję, że dadzą mi coś na uspokojenie bo nie zasnę dziś. odezwe się jak wyjdę. dzieki za wsparcie:* papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Sowa 74: Troche mnie niepokoi to co piszesz i przychodzą na myśl wątpliwości co do rodzaju operacji. Jeszcze miesiąc temu miałam mieć robioną laparoskopie, dopiero po ostatnim usg doktor zmieniła zdanie, więc chyba coś w tym jest. Zresztą już jutro ide do szpitala wiec nie mam za dużego wyboru, szczególnie że torbiele rosną z każdą miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Gabsoni: Mam ung co miesiąc, i za każdym razem torbiele są większe. Krew cofa się w moim przypadku i osadza się na jajniku z tąd powiększanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Magika-de-czar:modliłam się dziś za Ciebie i za nas wszystkie, żeby bóg dał nam siłe w naszych chorobach. Jutro idę do szpitala, we wtorek operacja. Jestem przerażona. Oby nie okazało się tylko że to endo. Napisze jak wyjdę ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: ania lalala Masz wypis ze Szpitala, ale czy nie zapomniałaś czasem odebrać wyniku hist.-pat. usuniętej zmiany? Zwykle przy wypisie mówią, żeby zgłosić się za dwa tygodnie po wynik hist.-pat., stwierdzający rodzaj torbieli. A może tak napisz podanie do Szpitala o skserowanie całości dokumentacji medycznej z pobytu w Szpitalu. W protokole operacyjnym będzie dokładny opis tego, co robili w czasie operacji, m.in. czy usunięto jajnik cały czy też jego część. Biorąc pod uwagę, że masz - być może - tylko jeden jajnik, to warto troszkę zadbać o swoje sprawy i dowiedzieć się, co wycięli Ci w Szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Magika, na pewno już sobie śpisz. Na noc przed operacją dają lek wyciszający (uspokajający) i nasenny (np. dormicum) - jest to tzw. premedykacja. Myślimy o Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Sowa 74: Mi chyba powinni dać te leki już dziś, bo nie mogę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
No to jade! Trzymajcie kciuki laski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa 74: Hmm po wyjsciu ze szpitala dostalam tylko ten wypis-rozpoznanie: ctstis ovarii sin., wyniki badan, leczenie, pozniej mialam robione badania histopatologiczne(?:P) wyszlo wszytsko pozytywie dla mnie- nie mam nigdzie tych wynikow tylko lekarz poinformowal moja mame ze wszytko ok - a w wypisie przy Badaniu hist-pat jest napisane: cystis simplex et cystes folliculares ovarii., oraz bylo robione badanie CA 125- 5,4 wiec rowniez dobry wynik... Wydaje mi sie ze dobrze dam o swoje jajniki teraz od tamtej pory- chodze regularnie NA usg co pol roku - i zaden z lekarzy nie widzial na USG lewego jajnika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×