Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość sowa74
just08, czy ten ostatni lekarz, to ten sam, który wykonał USG, czy też USG robił kto inny? Jak brzmi opis USG? Jakie badania miałaś wykonane do tej pory? Dlaczego lekarz uważa, że masz endometriozę? O Danazolu jest rzeczywiście bardzo, bardzo dużo negatywnych wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, a patrzyłaś na stronie www.endoendo.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Just08, widziałam kilka prac naukowych, dotyczących torbieli, lekarzy z takiego ośrodka: Klinika Ginekologii Operacyjnej, Katedry Ginekologii, Położnictwa i Onkologii Ginekologicznej, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Just08, ta Klinika znajduje się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, w tych pracach - jako autorzy - wymienieni są tacy lekarze: Szpurek Dariusz, Moszyński Rafał, Szubert Sebastian, Sajdak Stefan, Uchman Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
N-atka, a jak tam dieta, zaszczepiłaś się już przeciw żółtaczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
MałaOO, informacja co do sposobu pobrania materiału do cytologii, potwierdzona przez NFZ: obecnie jeśli lekarz zdecyduje się "pobrać cytologię", a jesteśmy na wizycie w ramach NFZ (czyli nieodpłatnie), to ma OBOWIĄZEK użyć JEDNORAZOWEGO WZIERNIKA i SPECJALNEJ SZCZOTECZKI. Taki wymóg obowiązuje w całym kraju, niezależnie od tego, czy cytologia jest pobierana w ramach programu zwalczania raka szyjki macicy, czy po prostu lekarz uznaje, że w ramach wizyty powinien "wykonać cytologię". Jeśli pobiera materiał do cytologii przy użyciu wziernika "wielokrotnego zastosowania" i do tego tzw. patyczkiem, to znaczy, że postępuje wbrew umowie z NFZ, a co za tym idzie, gdyby NFZ o tym wiedział, to nie może zapłacić za takie badanie, a lekarz musi się tłumaczyć, dlaczego nie pobrał cytologii zgodnie z wymogami NFZ-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
STOP dla używania wszelkich odmian patyczków do pobierania cytologii i wzierników wielokrotnego zastosowania. Dozwolony jest tylko JEDNORAZOWY WZIERNIK i specjalna SZCZOTECZKA. Dziewczyny, jeśli macie pobieraną cytologię, to zwracajcie uwagę, czy lekarz otwiera przy Was "paczuszkę" z jednorazowym wziernikiem i czy używa specjalnej szczoteczki do pobrania materiału z szyjki macicy. Jeśli stosuje tzw. patyczki czy wzierniki "wielokrotnego" zastosowania przy pobraniu cytologii, to najzwyczajniej w świecie nie wypełnia tego, co nakazał NFZ. Zawsze można spytać, czym ma być pobierana cytologia. A pobranie cytologii szczoteczką, a nie patyczkiem, ma ogromne znaczenie dla oceny, czy nie ma jakiś podejrzanych zmian (rak szyjki macicy wcześnie zdiagnozowany jest zwykle uleczalny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
magika-de-czar, mam takie pytanie: pisałaś, że zaraz po opearcji lekarz powiedział, że to, co wycięli, to torbiel endometrialna i że masz endometriozę, na co wskazuje także i to, że oprócz tej torbili jajnika usunięto też "ogniska endometroiozy" z jamy otrzewnej. Ostatecznie wynik histo-pat. wykluczył endometriozę, a ta torbiel, którą brali za endometrialną, okazała się rakiem. Czy lekarz mówił, co to właściwie było - te "usunięte ogniska" z jamy otrzewnej? Czy w ogóle zbadali histo-pat. te "usunięte ogniska"? Co to mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co zrozumiałam (a mogłam coś pokręcic bo rozmawiałam z lekarzem kiedy juz wiedzialam, że mam raka, więc byłam roztrzęsiona) to torbiel była endo ale w niej się ulokował rak.ogniska były endo. wcześniej z nich wycinków nie pobierano no bo nikt nie myślał, że to rak. teraz po operacji wycinki mi pobrali z różnych miejsc. lekarz mi pwoiedział, że dzięki temu , że miałam endo wykryto raka. jak będę z nim rozmawiac to sie go wypytam o wszytsko dokładnie i napiszę. a tym czasem uciekam, może zasnę bo jutro mają być wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż mam pytanko lekarz przepisał mie tabletki żeby zniknoł mi torbiel z prawego jajnika kazał mi brać je cały czas nie kazał mi robić 7dniowej przerwy otóż czy palenie zmniejsza skutecznośc działania tabletek (bo chciałabym po miesiącu zacząć się kochać "bez") No i nie wiem czy któraś z was pali i używa tabletek anty Microgynon 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
magika, wcześniej pisałaś, że ostatecznie po badaniu histo-pat. wykluczyli endometriozę (w rozpoznaniu po łacinie, które podałaś, nie ma nic o torbieli endometrialnej i endometriozie). Gdyby te "ogniska", które usunęli z jamy otrzewnej, miały coś wspólnego z endometriozą, to przecież napisaliby w ostatecznym rozpoznaniu. To chyba musiało być coś innego niż ogniska endometriozy albo już nic nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
magika, a takie ogniska, które są usuwane z jamy otrzewnej, nie idą na badanie histo-pat.? Czy przy tej pierwszej operacji do badania histo-pat. poszła tylko torbiel, a te usunięte ogniska nie były już badane? Tak by wynikało z opisu po łacinie, bo w nim jest tylko mowa o torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
magika, w opisie makroskopowym u Ciebie jest też takie zdanie: "w naczyniu obecne również 4 fragmenty tkankowe, łącznie śr ok3cm". Co to znaczy, czy to naczynie znajdowało się wewnątrz torbieli, czy jest to jakieś usunięte "naczynie" poza jajnikiem - może to "ognisko" z jamy otrzewnej, które wzięli do badania (eee, chyba nie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
sowa74 ten moj obecny lekarz wykonał mi USG; poprzedni także robili mi usg i stwierdzil ze mam endometrioze albo potworniaka; opisu z usg nie dostałam; endometrioze lekarz stwierdzil u mnie na podstawie obrazu z USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
moj wynik CA-125 to 36,36 dla normy do 35; morfologie w normie; cytologia: III grupa, po leczeniu Sterovagiem grupa II, więceń badań nie miałam wykonywanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkulka - kontroluj się a wszystko będzie dobrze :) Sowa usiwdamiaj kobiety jak wazna jest cytologia szczoteczkowa ,... my wiemy :) ale jest mnóstwo kobiet ,które nie zdają sobie z tego sprawy ze zle pobrana cytologia da zły wynik ....a konsekwencje tego mogą byc tragiczne ,,,zwłaszcza ze rak szyjki macicy nie daje zadnych objawów Agussssia2008 - palenie nie zmniejsza działania tabletek ,,,, jednak kobiety palące nie powinny stosowac antykoncepcji hormonalnej , poniewaz estrogeny w połączeniu z nikotyną znacznie zwiększają ryzyko powstania chorób układu krążenia a szczególnie choroby zakrzepowo-zatorowej . Powinnas wybrac albo tabletki albo palenie ...nie radzę łączyc tych dwóch spraw :) poszperaj w necie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Just08, pisałam Ci wyżej, że widziałam kilka prac naukowych, dotyczących torbieli, lekarzy z takiego ośrodka: Klinika Ginekologii Operacyjnej, Katedry Ginekologii, Położnictwa i Onkologii Ginekologicznej, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ta Klinika znajduje się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Polna 33. W tych pracach - jako autorzy - wymienieni są tacy lekarze: Szpurek Dariusz, Moszyński Rafał, Szubert Sebastian, Sajdak Stefan, Uchman Paweł. Prace te dotyczyły - w dużym uproszczeniu - rozpoznawaniu rodzajów torbieli na podstawie obrazu USG. Z tych prac można wysnuć wniosek, że ten ośrodek poznański ma ultrasonografistów, którzy "bardzo dokładnie oceniają zmianę", stosując kilka parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Just08, moja sugestia jest taka: warto udać się do tego Szpitala. Skoro jest '"Szpitalna" Klinika Ginekologii Operacyjnej, to pewnie w budynku jest też analogiczna Poradnia, w której pracują lekarze z tej Kliniki (tak przynajmniej jest w Łodzi w ICZMP). I uwaga: spytaj o pracownię ultrasonograficzną i nazwiska lekarzy, którzy wykonują tam USG TORBIELI. Może być tak, że inni lekarze robią USG pacjentkom ze skierowaniem z Poradnii, a inni lekarze pacjentkom z Kliniki, tym Szpitalnym. Osoba, która zapisuje na USG, powinna Ci pomóc, doradzić, którzy z tych ultrasonografistów jest najlepszy, podać ich nazwiska. Zwykle najlepiej "kierować się" na tych, którzy wykonują USG pacjentkom Szpitalnym. Jeśli Ci doradzą ultrasonografistę, to albo znajdzieć w Necie, albo od razu powiedzą Ci na miejscu, gdzie robi USG prywatnie. Podstawa, to zrobienie USG u ŚWIETNEGO ULTRASONOGRAFISTY, to zwykle ustawia całe dalsze leczenie. Tym bardziej, że u Ciebie ta sugestie były różne: endo, potworniak? POSZUKAJ ULTRASONOGRAFISTY, który to zdiagnozuje. Lekarzem do dalszego leczenia może być już inna osoba. Często, jeśli ktoś jest bardzo dobry jako ultrasonografista, to wykonuje tylko USG. Leczeniem zajmują się lekarze innych specjalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, tak swoją drogą, to nie wyobrażam sobie, żeby nie dać opisu USG. To jest bezwględny wymóg. Nawet jeśli to ostatecznie będzie endometrioza, to WARTO zrobić USG u SPECJALISTY-ULTRASONOGRAFISTY, od którego otrzymasz opis i wydruk, na którym widoczna jest ta zmiana -torbiel. Może on stwierdzi, że jednak obraz wskazuje na inną torbiel. Czasami trzeba sporo się naszukać, aby "trafić na odpowiednią osobę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, a chociaż wiesz, jaki wymiar ma ta torbiel, jest wewnątrz, czy na zewnątrz jajnika, przytwierdzona do niego szypułą. Jakie masz rozmiary jajników, w którym dniu cyklu robiłaś USG? Przecież to wszystko powinno być w opisie z USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, zresztą skoro jesteś z Poznania, to musisz się orientować, jaki jest "standard" poszczególnych Spitali ginekologicznych. Czy ten Szpial na ul. Polnej cieszy się dobrą opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni15
Hej! Mam 15 lat. 9 mies brałam tabl antykoncepcyjne na uregulowanie cyklów. tabletki odstawiłam 13 maja i dotąd nie mam okresu mój cykl w tym momencie wynosi 70 dni i od odstawienia tabletek silnie boli mnie brzuch i mam skurcze i kolki. miałam też 2 tyg brązowe upławy. Lekarz rodzinny dał mi terapię progesteronową, w trakcie której miałam dostać okres, niestety już dzień po kuracji i okresu jak nie było- tak nie ma Od odstawienia tabletek schudłam 4 kg i jestem już wyczerpana bólami. Niestety nie ma kto ze mną pójść do giny, bo mama już 2 tyg w szpitalu a w domu same chłopy Lekarz rodzinny powiedział, że jak w trakcie terapii nie dostanę okresu to pewnie mam torbiele, więc martwię się coraz bardziej.. Czy moje objawy naprawdę mogą wskazywać na cysty? Proszę, odpiszcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
sowa74 dziekuje za wyszczególnienie tych lekarzy, ta torbiel jest gdzieś za macicą (chyba), czy jest utwierdzona na szypułce to żaden z lekarzy nic o tym nie wspominał, czyli wsumie to nie wiem. USG miałam robione w różnych dniach cyklu, jednach zazwyczaj było to zaraz po miesiączce. A zeby otrzymać kserokopie swojej kartoteki od 1. lekarza to sama poszłam do przychodni poprosić o ksero, od 2. z lekarzy też musiałam poprosić sama o wydruk obrazów z USG - lecz już bez żadnego opisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
A jak ten Szpital na ul. Polnej, ma też Poradnie ginekologiczne? Cieszy się dobrą opinią? A może to wcale nie jest torbiel jajnika, tylko jakaś okołojajowodowa, bo piszesz, że znajduje się gdzieś za macicą. A na wydruku z USG, jakie są uchwycone i zapisane rozmiary, bo przecież na wydruku są "małym krzyżykiem" zaznaczone punkty, w oparciu o które wskazuje się rozmiar zmiany (ten rozmiar też jest podany na wydruku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, nie rozumiem, jak lekarz - robiący USG - może nie opisać tego, co widzi. Przecież po to robi się USG, żeby opisać (udokumentować) to, co się widzi oraz dołącza się do tego wydruk (takie są wymogi). Koniecznie zrób USG u DOBREGO ULTRASONOGRAFISTY (a opis i wydruk to podstawa, nie jest to jakieś "widzi mi się").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
moni15, z tego, co piszesz, to bez wizyty u ginekologa się nie obędzie. Myślę, że mężczyzn w domu ginekolog nie przerazi (pewnie mają już swoje lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
magika-de-czar, co u Ciebie? Dlaczego nic nie piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, jedno zastrzeżenie: ci wymienieni przeze mnie lekarze, to niekoniecznie Ci, co robili USG. W pracach ich autorstwa opisywane były przypadki kilkuset kobiet leczonych w Klinice, którym wykonano USG według określonego schematu (rozumiem, że USG było wykonane w tym poznańskim Szpitalu, ale nie jest podane nazwisko osoby, wykonującej USG) i na podstawie określonych parametrów branych pod uwagę w opisie USG stwierdzano, jakiego rodzaju może to być torbiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
just08, zdecydowałaś już, czy brać Danazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×