Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to zrobić się pytam

Chciałabym robić korekty

Polecane posty

Gość jak to zrobić się pytam

Czytałam w jakiejś gazecie, że można znaleźć pracę przez internet-korekty dla czasopism, wydawnictw itp. i że mogą to być osoby bez doświadczenia.Myślicie, że to możliwe?No i gdzie szukać ofert?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edgia
Teraz już nie robi się tylko korekt ale redaguje teksty. Czyli sprawdza je pod względem interpunkcyjnym, ortograficznym, stylistycznym, gramatycznym i merytorycznym. Jest to praca mało płatna. No i raczej dla polonistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to zrobić się pytam
Nieważne że mało płatna, byle dalo się znaleźć. No właśnie tez się zdziwiłam jak przeczytałam, ze mogą byc zatrudnione osoby bez takiego wykształcenia, ale skoro tak napisali to chyba musi w tym coś być....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek w kubek
A gdzie to wyszytałaś i w jaki sposób można znaleźć taką pracę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubek w kubek
*wyczytałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia M.
Droga Autorko, Aby wykonywać zawód korektora nie trzeba być polonistą, najważniejsze są doskonała znajomość zasad języka polskiego, znaków korektorskich, podstaw składu, a także doświadczenie. Niestety jest to zawód bardzo niedoceniany i mało płatny: zwykle ok. 30 zł brutto za arkusz wydawniczy :( Mimo to jest wielu chętnych, nawet po studiach doktoranckich i z wieloletnim doświadczeniem - więc osoba bez doświadczenia i studiów ma naprawdę bardzo małe szanse. Zacznij od bezpłatnego stażu w jakiejś redakcji, polecam także kursy edytorstwa współczesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×