Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lonia 25

Z BIEGIEM LAT - Z BIEGIEM DNI dla 50-60 -siątek.

Polecane posty

Gość globus
Wieczór za pasem. Czas do klubu - więc jestem:) Oj Livio mam super dzień - wywróżyłaś mi - wizyta potwierdzona:)!!!! A co Tobie się spełniło?:) Moja droga nasz topic wcale nie jest ponury. Odzwierciedla nasze samopoczucie.Gdzie mamy o tym gadać , jak nie tutaj. Kiedy trzeba narzekamy, śmiać też się potrafimy.Najważniejsze, że się rozumiemy.Jeśli chodzi o mnie , jesteście mi pomocne. Jak dopada mnie chandra szybko o tym piszę.Każde słowo Wasze jest mi potrzebne i pomocne. Niech tak będzie jak najdłużej.❤️ Popracowałam dzisiaj solidnie.Przede mną sobota i niedziela!!!!! zbieram się w garść. Potrzebna mi pozytywna energia od Was!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny - jaki początek w piątek, taki był środek dnia. Moje drogie - w moim dzikim ogrodzie posadziłam na wiosnę dzynię olbrzymią.Tak pisało na torebce. NO i urosło toto - krzak ma chyba z 10 m długości,co jakiś czas OWOC.Pędy wydostały się za plot,na pole, Zerwałam wczoraj jedną z tych dyń,polatalam po internecie co z tym zrobić. znalazłam przepis na zapiekankę. Ot - jestem stara i niedoświadczona. Znowu się czegoś nauczyłam. było tam,aby ziemniaki w talarkach - wymieszać ze startą dynią,razem z innymi pierdami - zapiec. Piekłam,piekłam - a talarkowe ziemniaki coraz twardsze. Jak to mówiła moja Mama - ZDĘBIAŁY. Widocznie,tak się nie da - aby te dyniowate,razem z pyrami. No i w dalszej części - powyciągałam skamieniałe talarki ,na obiad była pozostalość.Było nawet dobre. niczym zupa z "gwozdzia". Globus - jak chcesz dla gości - podam Ci dokładny przepis. PODOŁasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorne witanko :D Najpierw przeczytałam Wasze wpisy. Uśmiałam się serdecznie z twoich Livio wpisów :D :D :D Skarbie widzę, że całkowicie już powróciłaś na właściwe tobie tory - dobrego humoru i dowcipnych wpisów. Zawsze w Tobie to ceniłam - bo tak naprawdę, to co nam zostało. Ino pośmiać się z samych siebie :D :D A co do wcześniejszego wpisu - o ponuractwie to się nie zgadam. Piszę zawsze to, co mi w duszy gra! A że życie niesie nam wszelkie odmiany uczuć - to nie zawsze moje wpisy są radosne :D Globus ma rację :D Nadto podsyłam ci Globusiku tyle energii ile tylko chcesz. Mnie ostatnio rozpiera, to mam czym się dzielić :D Dużo owocnej roboty dzisiaj zrobiłam i jestem z siebie dumna :D Fakt, bolą plecy ale i satysfakcja jest :D Chciałam dzisiaj porobić zdjęcia - wszak obiecałam i wiecie co ? Baterie w cyfrówce szlak trafił, a zapasowych nie mam :( No i gawno z mojego cykania było. Livio - kiedyś sadziłam dynie a teraz odpada. Miałam podobny problem - co z tym zrobić? Kumpela kiedyś robiła w zalewie z octem - jadłam , nawet smaczne były. Może poszukaj w necie - coś takiego. O ile lubisz. Acha, ja niczego nie sprzedaję z mojego ogrodu. Wszystko sama pożeram :D Dziewczyny do jutra. Do milego .... klikania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooooooooo,przeciągam się jeszcze! A gdy rano wstałam, w okienko spojrzałam. Usłyszałam głos ptaszyny! (dzisiaj chyba niczyje imieniny). Moje drogie - witam Was tym bardzo pięknym wierszykiem,znowu łikent - hej..ho.. Teraz słyszę za oknem jakieś ćwierkanie i gruchanie gołąbka, a zpokoju obok pochrapywanie. Ponieważ nasze topicowe koleżanki chyba odpoczywają nad morzem,wczoraj wysłałam im list butelkowy z pozdrowieniami od naszego klubu. Wrzuciłam go do rowu melioracyj nego kolo domu,powinno zanieść go do Warty,potem do Odry - no i za chwilę znajdą go gdzieś na wydmach.A co,niech pomyślą o nas,biedaczkacvh tkwiących przy garach. Dzisiaj na powitanie - herbatka z pokrzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Kumpele. Czasu mam tylko tyle , żeby się przywitać ❤️👄dla wszystkich. Do następnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Ciąg dalszy :):) czasu mam tyle aby powiedzieć - dobrej nocy dla wszystkich, miłych snów[usta} Jutro będzie lepiej :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Widać,że się spieszę 👄👄 teraz poprawnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem w klubiku :) Kolejny dzień zmagań, ale i dużo radości przy tym :D Rano moja sąsiadka zostawiona z racji żniw na pastwę losu poprosiła mnie o pomoc w zakupach. No i pojechałyśmy :D Zeszło do 12:00 :D Jednak ona tez okazuje się być bardzo pomocna w wielu kwestiach , gdy ja potrzebuję pomocy. Rachunek wyrównany :D U mnie żniwa na całego - pszenica i pozostałe zboża koszą na całego. Ja grandzę w ogrodzie - albo kwiatowym, albo warzywnym. Dzisiaj kosilam też trawę. Przyznam że jestem zmęczona - jednak do klubu MUSZĘ :D bo jakoś dzionek nie byłby pełny :D Upiekłam sobie blaszkę serniczka - na niedzielną ucztę podniebienia. Pięknie się udał - toteż zapraszam o ile lubicie :D Globus - chyba moja energia doleciała do Ciebie :D Wiem i rozumiem. Dasz radę - bo kto jak nie TY !!! :D Livio - co porabiałaś ? Od wieków nie piłam zaparzonej pokrzywy, choć wiem że bardzo zdrowotna :D Wszystkie pozostałe NASZE PANIE gorąco pozdrawiam i machnijcie łapeczkami :D ot, tak dla spokojności mojego ducha :D Do jutra - dobrych, spokojnych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to loniu - ciągle praca. Ja dzisiaj trochę pobuszowałam po dzikich polach i ogrodzie. Przesyłam kilka zdjęć. Moje dzikie pola http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d69fc1a6bb6cc35.html moje gruszki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d69fc1a6bb6cc35.html moja dłuuuuga dynia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d69fc1a6bb6cc35.html Chyba udało mi się cuuś przesłać. Skleroza - wszystko musiałam sobire przypominać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No o ale jaja,ciągle to samo zdjęcie. Zobaczcie sobie same,po prawej stronie, kliknijcie - w zobacz wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie bez mała pod oknami lata mi kombajn :D Okna pozamykane - kurzu ogromne tumany ! Livio - zdjęcia super :D GRATULUJĘ ! Ten Twój ogród wcale nie jest dziki :D Trawka pięknie wykoszona, pełno kwiatów i krzewów. Chyba dla przekory tak go nazywasz :D Ja dzisiaj - ODPOCZYWAM !!! Wam też tego życzę :D Będę moje gnatki wygrzewać na lekkim słoneczku :D Miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dalej mam tyle czasu aby powiedzieć witajcie:) Ale czas wolny przede mną:) - powrócę tu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie po niedzieli :) Zgodnie z planem - wypoczęłam, więc jutro z nowym zapałem wezmę się za dalsze roboty porządkowe. Może to śmieszne, ale powoli (inaczej nie dam rady) przygotowuję wszystko pod kątem jesieni. Jakoś tak mam od lat :) Dzień coraz krótszy będzie się robił, to i mało zrobię :) A jeszcze doszedł mi wyjazd na początku października do Anglii, a tym samym muszę zakasać rękawy i dopilnować niezbędnych spraw. Najważniejsze aby mi zdrowie pozwoliło na moje plany. Wiadomo - życie swój scenariusz pisze :) Dzisiaj kładę się wcześniej spać - jutro mam bojowy program :D Trzymajcie się kochane i nie poddawajcie pesymizmowi :D Pozdrawiam: Andzię Dorę Anulkę Livię i Globusika Do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie koleżanki. Dosyć ! Gadacie ze mną,czy nie? Dorcia - daj głos! Globus - gościsz się i gościsz,a my to co - PIES? Loniu - niedługo chcesz uciec nam na wyspy,więc Twoim obowiązkiem jest teraz większe udzielanie się w KUBIE PEWEX. Anula - a Ty ddzie nam się zawieruszyłaś? Dotarł do Ciebie mój butelkowy list? No i po niedzieli - upalnej,więc przesiedzianej w domu. Do jutra !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! To znowu ja sama ze sobą monolog prowadzę. Dzisiaj ma powitanie sporządziłam cykutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witajcie. Poranny spacer do klubu to przyjemność , zbieram się w garść i dołączam do Was. Na początek tak nieśmiało ale już jestem. LIVIO damy radę mamy tyle tematów do przedyskutowania. Proszę potraktujcie moją wizytę ulgowo. Trochę syzyfowych prac mnie czeka , ale po wykonaniu będę na urlopie:) Więc do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOKĄD IDZIESZ,GDY ZOSTANIESZ SAM? DOKĄD IDZIESZ,KIEDY JEST CI ŻLE? DOKĄD IDZIESZ,GDY ZOSTANIESZ SAM? pÓJDĘ TAM GDY ZBŁĘKICĄ GWIAZDY SIĘ. Ryan Adams.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabimy liście w ogrodzie by trawie ich ciężar nie szkodził. Suwają się grabie .....grabie mocniej ....mocniej, słabiej... słabiej . Posuwiście szeleścimy ..... ...jeszcze daleko do zimy. K.Iłłakowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszy wśród zwiędłych ziemniaczysk słabiutki mój szept. Może by zgoła inaczej winien brzmieć śpiew. Gdyby to - czerwiec czy lipiec, byłby podobny do skrzypiec... Teraz nam jesień późna, uleciały ptaki podróżne do łagodniejszych stref i ledwo można rozróżnić słabiutki mój szept. K.I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Potrzebuję troszkę czasu na przeczytanie korespondencji. Livio obejrzałam wklejone zdjęcia , są piękne.Będę do nich wracać i pisać o moich skojarzeniach. Dzisiaj napracowałam się ogromnie. "Odgruzowałam" mieszkanie, wyczyściłam 3 okna. Jeszcze co nie co mam do zrobienia, najtrudniej było zacząć, teraz poleci szybko. Myślę,że odwiedziny nas już się zakończyły.I dobrze i źle!!! Dobrze, ponieważ możliwości fizyczne się kończą, źle bo zostaje pustka i cisza. Razem z rodzicami był u mnie 3 letni Maciuś.Zapałał ogromną sympatią do naszego Pusia.Pusio natomiast zapałał ale złością. Co to się nie działo.Jedna osoba musiała być rozjemcą miedzy nimi. Było bardzo wesoło:) Po tak wyczerpującym dniu należy mi się odpoczynek , aby rano być w klubie. Pozdrawiam wszystkie koleżanki widoczne i te nie widoczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko poniedziałkowe :D STARABABO - dziękuję za wiersze :) Bardzo refleksyjne z ukrytym podtekstem. LIVIO - co się stało ? Skarbie - ja wpisuję się wówczas jak mam czas i jestem pewna, że to rozumiesz :) Ostatnio naprawdę mam bardzo dużo robót i spraw , które muszę pozałatwiać. Jestem osobą samotną - tym samym do dyspozycji mam tylko dwie łapki :D No i jak wiesz - WAKACJE I URLOPY !!!!! I cały z tym rejwach w życiorysach :D Dziewczyny wrócą z wojaży plażowych, odwiedzin rodzin i powolutku wszystko będzie po staremu :) A cykuty nie chcę ! :D GLOBUS - to się narobiłaś dzisiaj okrutnie. Ale i pewnikiem dumna jesteś z wykonanej roboty. Masz rację - odpoczywaj :D Cały dzień w głowie słyszę piosenkę Urszuli Sipińskiej pt."Czy polubisz mnie" . Pamiętacie ją ? Dalej leci: razem z moim psem. On tak mało je.... No i NIMA NIGDZIE !!!!!!!!!!! A ponoć w necie jest wszystko :D Jutro jadę do Gdańska. Wycmokać moją wnusię :D :D Wracam wieczorkiem. A w środę muszę oddać autko do mechaniora - Koniecznie przed zimą trzeba powymieniać różne cuda-wianki w nim. Znowu kaska poleciiiiiiiiiiiiiiii. Ale bez niego , to już dawno bym padła jak mucha :D Wiecie, dzisiaj nawet obiadu nie robiłam. Kanapki z herbatą + zielsko i chwatit :D Nie miałam czasu - ale jutro odbiję sobie wszystko :D Będę - GOŚĆ - obeżrę się za wsze czasy :D Może się uda. Dla Was. http://dano2005.wrzuta.pl/audio/28Y8A2ESKE8/halina_kunicka_-_lato_la Piękny dzisiaj dzionek był - nie za gorąco. A LATO - niech trwa jak najdłużej ! Chyba się ze mną zgodzicie :D Pozdrowienia i cmokasy dla Was :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iłłakowiczówna - jej wiersze są piękne. Dzięki Starababo. Loniu - JA PRZECIEŻ WSZYSTKO DOSKONALE ROZUMIEM- OT TAK SOBIE PRZEKOMARZAM SIĘ Z wAMI. Dzisiaj,to i ja popracowałan na powietrzu,taka pogoda mi odpowiada,a ponado miałam głowę do ścięcia. Oczywiście u mojego lokatora.Wyszła mi piękna Lysa pala - zadowolony. a te nasze dziwczyny cuuś bardzo długo siedzą nad tym morzem - a może..to morze.............zostawiły nas na lodzie,na jakimś biegunie? globus - a co Ty tak za okna się wzięła? hę ? Pewnie goście wysmarowali łapskami. Zostaw sobie trochę roboty na zaś- nie zdrowo od razu skakać na głęboką wodę. Trzymajcie mi się ciepło - z dala od świńskich gryp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
WITAJCIE KOCHANIEŃKIE👄 Potrzebny jest dźwig - żeby suwać się po mieszkaniu:):) - i po co mi to było;) tradycji stało się zadość , okna umyte i już leje deszczyk. Bardzo potrzebuję kawy - za chwilę będzie gotowa , dla wszystkich chętnych. LIVIO ratuj , czekam na zioła wzmacniające. LONIU oj ta kasa !!!!! poprawi mi się humor po wyjściu z apteki😭. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - Globus,a co to kawy nie chcesz? Zaparzyłam na dzisiaj herbatkę z mięty z mojego dzikiego ogrodu. Mięta wiadomo - można czuć do kogoś miętę,orzeżwia i pobudza do życia. Cykutę wylałam. Zadna nie ruszyła he......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Mimo deszczu okropnie parno, dlatego spacer po leki odłożyłam na jutro. Wypiłam napar z mięty i wiecie co zaczynam odżywać , jak roślinka po podlaniu:). Poczytałam troszkę korespondencji obejrzałam zdjęcie dyni na płocie:) LIVIO superowa dekoracja . Czy mi się tylko wydaje , czy rzeczywiście bidulka nie za bardzo wyrosła. Postanowiła się nie poddawać , żeby było ją widać w całej okazałości wędruje sobie po płocie. Różne różności :) możesz podziwiać. LONIU szczęśliwej drogi do wnusi. Pewnie rośnie jak na drożdżach, i można z nią "pogadać" na każdy temat:) Życzę Ci dużo radości z tej wizyty. Pozostałe koleżanki wczasowiczki hop hop słyszycie mnie? 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
LIVIO wróciłam do zdjęć wcześniej przesłanych. Łany zbóż już prawie dojrzałych to nasz krajobraz.Wyglądają trochę inaczej jakie zapamiętałam.Nie ma w nich niebieskich chabrów i czerwonych maków. Z chabrów wyplatałam wianki i ozdabiałam głowę. Nauczyła mnie tego babcia. Z maków robiłam bukieciki.Ponieważ to bardzo delikatne kwiaty, szybko więdły.Żeby mieć namiastkę wspomnień w domu kupiłam mały bukiecik ze sztucznych maków. Pielęgnuję je jakby były żywe - dla mnie są żywe. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×