Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość staram sie byc rozsądna ale

SZCZENIAK W DOMU I NIEMOWLAK CZY TO MOŻLIWE????????? PROSZE O RADE.

Polecane posty

Gość staram sie byc rozsądna ale

Witajcie, pisze do mam ktore mają zwierzaki i malutkie dzieci w domu. Otoz mam dylemat, mam starszego syna ktory ma 5 lat i obiecalismy mu z mężem w tamtym roku ze na mikolaja dostanie psa. Maly opiekowalby sie pieskiem podobnie jak mąż, w gre wchodzi jakis malutki piesek typu jork czy jak to sie pisze. Obiecalismy mu tego pieska ale jestem w ciąży wtedy o tym nie wiedzialam no i nie wiem czy dobry pomysl bedzie kiedy w domu bedziemy mieli szczeniaka zwlaszcza ze ja w styczniu rodze. Czy sa tutaj mamy ktore mają w domu pieski i niemowlaki i uwazają ze to dobry pomysł ? Prosze o szczerą rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staram sie byc rozsądna ale
mamusie prosze o rade, zalezy mi na czasie bo akurat mam mozliwosc tanio kupienia takiego pieska dzis i chcialabym wiedziec czy jest sens czy sie wstrzymac? Z drugiej strony starszy bedzie bardzo rozczarowany. Ciagle tylko o tym psiaku gada nawet jak widzi na ulicy pieski to kazdemu kto idzie z psem chwali sie ze jemu mikolaj tez przyniesie:( nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może się okazać, że twoje dziecko (mówię o tym nienarodzonym) będzie miało alergię na sierść. Jest to jedyne przeciwwskazanie jakie przychodzi mi do głowy. Ja mam boksera (7lat) i spodziewam się dziecka. Nie wydaje mi się, aby były jakieś problemy, musisz tylko pamiętać aby zawczasu nauczyć psa manier :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staram sie byc rozsądna ale
U mnie w rodzinie nikt nie mial tego typu alergii wiec mysle ze teraz tez bedzie ok ale mimo to obawiam sie bo co bedzie jesli wezmiemy psa syn i my sie przywiążemy do niego a okaze sie ze trzeba go oddac ? Cholera kiepska decyzja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ....
Jak obiecaliście to powinnyście dotrzymać słowa !!! A co do opieki to będziecie musieli zaangażować się wszysce do opieki nad szczeniaczkiem i jego wychowaniem ( nie daj boże samopas) 5 latek sam sobie nie poradzi. Ale taki piesek to także mnóstwo przyjemności choć i wiele pracy. Na początek to nauka czystości. Jeśli małe psy to powinny być z hodowli z rodowodem bo z natury są szczekliwe/jazgotliwe a te w hodowlach mają tę cechę wyeliminowaną. No i dom powinien być w miarę spokojny. Też bym chciała ale u nas jest mało miejsc do spacerów i do wyprowadzania psa. No i poczekam jak maluch ędzie chodzić by razem spacerować. Życzę powodzenia i daj znać jaką podjeliście decyzję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotolala
mysle ze ten piesek to najlepsze rozwiazanie, pomysl jak urodzisz nie bedziesz juz miala tak duzo czasu dla sterszego dziecka, bedzie zazdrosne i rozczarowane, a jesli dodatkowo nie kupisz mu tego psa wlasnie ze wzgledu na niemowlaka, to wyobraz sobie co sie bedzie dzialo urazony pieciolatek ktory w dodatku w jego mniemeniu ma dowody ze rodzice go nie kochaja to trauma na cale zycie, on Ci tego nie wybaczy, pomysl o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bądź rozsądna
Szczeniak nie jest odpowiednią zabawką dla 5 cio latka, to żywe zwierzę. Dziecko może mu łatwo zrobić krzywdę, a co zrobisz jeśli noworodek okaże się uczulony na psi naskórek lub wydzielinę ? 5 cio latka nie wypuścisz samego na spacer z psiakiem, bo mu go po prostu ukradną, szczególnie modne rasy. Pamiętaj, że szczenięta małych ras muszą mieć kwarantannę po szczepieniach i do 3 miesiąca życia nie można ich wyprowadzać na dwór, muszą załatwiać się w domu, poradzisz sobie z ciągłym wycieraniem śuśków? A potem ? Mąż w pracy, kto wyjdzie z psiakiem ? Przez pierwsze 5 miesięcy trzeba wyprowadzać psa co 2-3 godziny, także w nocy ! Będzie styczeń, mróz zima, ty z niemowlakiem, piess wyje, bo chce wyjść się załatwić, jak sobie poradzisz? Niemowlaka pod pachę i na spacer z psem? I tak co 3 godziny. Szczenie potrzebuje tyle czasu i uwagi co małe dziecko, a czsem wiecej, trzeba je uczyć, wychowywać. Synkowi kup pieska ineraktywnego i poczekaj aż skończy ok 12 lat, wtedy będzie w stanie zająć się psem. Nie musisz spełniac każdej zachcianki dziecka, a jak zażyczy sobie konia to tez mu kupisz ? A i kupując "tanio" szczeniaka nakręcasz tylko machinę pseudohodowli i nie masz pewności co ostatecznie z niego wyrośnie. zajrzyj na dogomanię , na forum www.dogomania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest niemożliwe. Czeka Cię dużo pracy, bo bobas to przecież nie przelewki, a do tego wychowywanie szczeniaka... Ale efekty są warte, jestem tego pewna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staram sie byc rozsądna ale
nie no wiadomo ze razem bedziemy sie nim opiekowac, napisalam mąż i syn w szczegulnosci poniewaz ja bede zajeta niemowlakiem. Mialam juz psa i wydaje mi sie ze sobie swietnie poradzilam z jego tresurą itd ale mam w cholere obaw. Taki szczeniak wszystko podgryza sika wszedzie itd a my dopiero co zrobilismy remont wymienilismy wszystkie lozka podlogi itd i boje sie ze to zniszczy :( cholera no. Maż chce syn chce a ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w rodzinie
u mnie w rodzinie też nikt nigdy nie miał alergii, a dwójka moich dzieci okazała się uczulona na psy i kota, musiałam oddać dwa psy i kota, nie życzę nikomu takiego dramatu. Zresztą skąd wiesz? Al;ergia zwykle ujawnia się po 3-6 miesiącach pobytu zwierzęcia w domu. Nie polecam: noworodek + 5 cio latek + szczenię to nie najlepszy pomysł Ja bym poczekała, aż młodsze dziecko skończy przynajmniej 3 -4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staram sie byc rozsądna ale
ten piesek ktorego moge kupic to szczeniek od kolezanki wiec nie wspomagam zadnej pseudohodowli suczka przypadkiem wpadla :P macie racje z tym sikaniem opieką itd. Pewnie ze maly sam by z psem nie wychodzil i zdaje sobie z tego sprawe ze bede musiala w tym uczestniczyc chyba wiecej niz tata i synek. To nie jest tak ze to jego zachcianka itd po prostu obiecalismy mu juz dawno dawno temu i teraz on zobaczyl ze spadl snieg i czeka na mikolaja bo mu pieska przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczeniak to duzy problem
taki piesek wszystko niszczy w domu , czesto zdarza mu sie zrobic siusiu i kupke w domu . mialam szczeniaka i juz nigdy wiecej nie chce miec , no chyba ze troche odchowanego . dostalam miesiecznego psiaka i wszystko mialam w domu zniszczone - tapety , wykladziny doslownie wszystko i normalnie plakac mi sie chcialo bo wszystko bylo nowe po remonocie . poza tym z takim malym pieskiem trzeba czesto wychodzic na dwor - rozumiem ze zajmie sie tym maz - ale jak bedzie w pracy to ty nie wyjdziesz z pieskiem jak bedziesz miala nororodka w domu , a synek tez pewnie z nim nie wyjdzie bo jest za maly . proponuje sie wstrzymac z tym pieskiem przynajmniej do lata bo nie dasz sobie rady taka jest moja rada oczywiscie zrobisz jak zechcessz bo to twoja decyzja . jednak chwilowo ci odradzam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczka wpadła
nie wiadomo z jakim samcem, a koleżanka jeszcze chce kasę za szczeniaka ??? w głowie się nie mieści, niech lepiej wysterylizuje swoją suczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikołaj nie przyniesie
polecam pluszaka na baterie, biega, aportuje, a jak się znudzi to można wyłączyć, dzieciak na pewno się ucieszy i nie trzeba będzie robić remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhtp
jak sobie wyobrażasz opiekę nad szczeniakiem i później starszym psem 5-latka? hodujemy właśnie yorki i nieraz przyjeżdżają ludzie z dziećmi w takim wieku... i widzę co te dzieci robią, nie zwracają wogóle uwagi czy takiemu pieskowi zrobią krzywdę czy nie, a yorki to delikatne psy, wyobrażasz sobie, że dziecko bierze psa na ręce i nagle mu z nich wylatuje? albo zostawi coś na podłodze i szczeniak to połknie? wystarczy kawałek folii, jakiś klocek i możesz mieć po szczeniaku!!!! mieliśmy taki przypadek że zadzwonili ludzie, że szczeniak im zdechł, po sekcji okazało się, że połknął kawałek folii i się udusił, bo ich dziecko gdzieś zostawiło na podłodze :/ poza tym jak wyobrażasz sobie wychodzenie z psem? taki szczeniak na początku potrzebuje częstych spacerów i nieraz może byc tak, że chodzić 30minut czy godzinę a szczeniak nei załatwi sie a po powrocie do domu od razu Ci się zsika... teraz jesteś w ciąży a później będzie tylko gorzej, bo przecież nie weźniesz dwójki dzieci i nie wyjdziesz ze szczeniakiem, nieraz co 2,3 czy 4 godziny... a jak pies dorośnie jesteś pewna że go upilnujesz? będziesz miała na opiece małe dziecko i do tego większego malucha który napewno będzie w tym wieku miał sporo pomysłów na to co ma zrobić... a dziecko samo z psem nie wyjdzie, chyba że chcesz stracić szybko psa (bo niestety sa ludzie którzy jak widzą rasowe psy z dziećmi to im po prostu je zabierają), poza tym wystarczy ze dziecko puści smyczkę i nie zdąży takiego psiaka już złapać... musisz porozmawiać z dzieckiem, powiedzieć mu jaka jest sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOGEpolecic
Nie kupuj psa.Pies to nie zabawka dla dziecka.Co zrobisz jeśli okaże się że twój synek nie jest odpowiedzialny? Pies to żywa istota,nie wyrzuca się go w kąt bo nie masz dla niego czasu albo sobie nie radzisz.Masakra,dziwna moda w Polsce nastała na te yorki.Yorkshire terier to nie jest psies zabawka.Jak sama nazwa wskazuje jest to terier ktory nie zawsze bywa posłuszny.Poczytaj trochę o tej rasie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram przedmówcę
ale do autorki to nie dociera, synek chce - synek dostanie, a potem won szczeniaka do schroniska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz synkowi
że mikołaj zamiast pieska mu przyniesie braciszka czy tam siostrzyczkę polecam rybki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhtp
do schroniska takie psy naprawdę rzadko trafiają... częściej są za to sprzedawane jak dorosną bo ludzie myślą, że jak pies dorośnie to nie będzie problemua tu się okazuje, że także trzeba przy nim "robić' i potem odsprzedaje się dalej takie psy by się pozbyć kłopotu... ja to bym proponowała autorce zastanowić się nad tym kiedy ona znajdzie czas nad opiekę na szczeniakiem yorka a uwagi to one potrzebują... skoro mąż w pracy... 5-latekw domu którego też trzeba pilnować i do tego niedługo niemowlak który będzie zajmował masę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee ja tam bym radzila nie kupowac psa szczegolnie jak masz rodzic niedlugo. nie poradzisz sobie z wychowywaniem dziecka psa i jeszcze pilnowaniem starszego syna. naprawde szczenie wymaga wielkiej uwagi i duuuuuzo czasu szczegolnie psy z rodowodem. z tego co wiem to wieksszosc psow z hodowli ma specyficzne choroby i trzeba w nie pakowac sporo pieniedzy, lepiej wziasc pieska ze schroniska tam maja wiele szczeniat i w dodatku za darmo, jak odchowasz dziecko a mlody podrosnie kupcie im pieska ale moim zdaniem ze schroniska ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z wypowiedziami, że opieka nad psem to ciężka praca. Nie wystarczy wsypać mu jedzenie do miski i raz na dzień krótki spacer. Pies bez względu na wielkość i rasę musi się porządnie wybiegać. Gdybyś miała dom z ogródkiem to już jakoś tam załatwia sprawę bo w razie czego otworzysz drzwi i pies się nie będzie męczył. A zastanów się jeszcze nad innym zwierzakiem - np chomikiem lub żółwiem. Na początek to dobre rozwiązanie dla małego chłopca - nauczy się opieki nad żywym, zwierzęciem i odpowiedzialności za nie. Powinien być zadowolony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczeniak to duzy problem
dodam jeszcze ze obecnie mam 5 mc niemowlaka i tez mam w domu psa tyle ze doroslego . przy dziecku jest tyle roboty a zwlaszcza z noworodkiem ze nawet nie mialam jak wyjsc z tym psem na dwor . na szczescie maz wychodzil rano i wiedzorem a corka jak wracala ze szkoly - ale z doroslym psem jest mniej roboty , wystarczy dac mu jesc i pic co wazne niczego nie niszczy . a z takim szczeniakiem to tylko wielki kłopot . nie wyobrazam sobie jak wyjdziesz z noworodkiem , 5 letnim dzieckiem i szczeniakiem w zieme na dwor . i dziecka trzba pilnowac i psa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedno jest pewne
nie masz wyjscia - obiecalas ;) Nie ma nic gorszego (zwlaszcza dla dziecka) niz niespelnione obietnice, jakkolwiek bys sie nie tlumaczyla ;) Dasz rade ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak się zastanawiam czy mieszkasz w prywatnym domu czy w bloku, bo wiadomo z bloku psa nie wypuścisz żeby polatał, ja kocham psy i mieszkam w bloku wiem że nie dałabym rady więc psa ma babcia w zasadzie obie. synek je uwielbia i czasem mojej mamy pies nocuje u nas, dodam że to psiak ze schroniska nie żaden rasowy jest bardzo grzeczny, czysty i bardzo kocha dzieci. no ale na taki komfort z babcią niewielu może sobie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chodzi o alergie-
YORKI NIE POWODUJA ALERGII!!!!! MAJA WLOSY A NIE SIERSC. Trudniej- dluzej natomist ucza sie czystosci, maja tendencje do bycia nieposlusznymi wiec zorientuj sie dokladnie kjak powinnas go ulozyc=wychowywac. Jesli chodzi o dziecko i psa- z jednej srtony bedziesz miala klopot, ale z drugiej, jak sie wszyscy wlaczycie do opieki nad psem dacie rade, no i jak obiecalicie dziecku to juz chyba teraz nie ma wyjscia. Tylko kupuj z dobrej hodowli bo po paru miesiacah moze okazac sie kundelkim. Aha, lepiej wezcie go wczesniej, zdazycie go nauczyc zalatwiania sie na dwporze zanim urodzisz bo wtedy bedziesz miala podwojny klopot. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej ty tam
nie masz pojęcia o alergii ! Uczula wydzielina gruczołów okołoodbytowych oraz naskórek i ślina zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chodzi o alergie-
aaa nie doczytalam... wiec- nie bierz psa bo suczka wpadla! Nie masz pojecia z kim! Skoro ty nie chcesz- niestety, bedziesz nr 1 do opieki nad nim bo jak maz pojdzie do pracy to kto sie zajmie niemowlakiem jak co 2-3h bedziesz go wyprowaedzac na dwor? Poza tym, hodowca yorkow gdzies wyzej ma racje co do delikatnosci tej rasy, ja przyjelam, ze twoj syn jest jak moj, ktory mimo 4 lat- kiedy kupilsmy yorka nie robil mu zadnej krzywdy i opiekuje sie nim, tzn karmi wymienia wode jakby byl pare lat starszy, ale zeczywiscie dzieci w tym wieku moga skrzywdzic takiego malucha. Moze rzeczywiscie powiedzcie ze mikolaj w tym roku przyniesie dzidzie w zamian xza pieska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chyba psa kupila... tylko nie czekala na gwiazde bo to tuz przed Twoim porodem tylko kupila teraz... Musisz tylko wiedziec, ze w ciagu dnia bedzie mial kto go zabrac na dwor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:-) ja wlasnie jestem w 39 tyg ciazy i tez mam szczeniaka 4 miesiecznego,na poczatku zalowalam swojej decyzji bo pieska kupilsmy dwa miesiace temu,ale teraz wiem ze nie oddalabym go za zadne skarby,na poczatku bylo ciezko,piesek sikal po calym mieszkaniu,chororwal,ale teraz jest super,chodzi juz po calym mieszkaniu,wszedzie sa dywany a piesek robi siku na gazetke ktora lezy kolo drzwi,wychodze z nim 5 razy dziennie,ale i tak sika jeszcze w domku,ale dla mnie to najmniejszy problem, uwazam ze jezeli obiecalas synkowi pieska to trzeba dotrzymac slowa,wskoncu to my rodzice sami uczymy dzieci,a takie obiecywanie i niedotrzymywanie slowa to nie dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak jak ktos napisal wyzej kupilabym pieska teraz a nie czekal do swiat,przez miesiac mzoan psa wiele nauczyc,wiem to po swoim,jaki jest postep po dwoch miesiacach,ogromny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×