Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Hej Pikle ja pytałam o Glorie ale mężuś wymyślił Nikole to na razie mam z głowy imię dla dziewuszki przynajmniej do usg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palulka, my mamy chatkę jakieś 70km od Radomia i zawsze tam przejeżdżamy :) super, że czujesz już maleństwo :D a brzuszek ma każda inny, ale pewne jest jedno - sporo jeszcze urośnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczojebny "fiotelowy":D Mój A. zabije się z wrażenia o ścianę:D Hiehie..a to tak na przekór wszystkiemu.. Tej paskudnej pogodzie też! Niech już przyjdzie ta wiosna i zostanie na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle mi wyszlo 143 i lekarz powiedzial ze bardzo dobrze ale ja juz sama nie wiem... czy chcial mnie uspokoic czy naprawde dobry wynik. Wiesz ta pielegniarka mnie strasznie nastraszyla i powiedziala ze teraz gdzies sie zetknelam :O plakalam jak bobr:( A Ty ile masz jak moge zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, ja do cywilnego szłam w normalnej ślubnej, tylko skromnej i też ecri, czy jak to się tam pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle mi wyszlo 143 i lekarz powiedzial ze bardzo dobrze ale ja juz sama nie wiem... czy chcial mnie uspokoic czy naprawde dobry wynik. Wiesz ta pielegniarka mnie strasznie nastraszyla i powiedziala ze teraz gdzies sie zetknelam :O plakalam jak bobr:( A Ty ile masz jak moge zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi, hi, już cię zapamiętam, Martusiu. Koteczek, wszystko jedno, co masz, siedź w domu na czterech literach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilly, bo Wy kościelnego nie braliście? Ja mam kościelny 21.11.09 dlatego teraz taka kiecka, a moja ślubna się uszyje po porodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie braliśmy i nie weźmiemy. Mąż po rozwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki serdecznie,zarowno stare bywalczynie ,jak i nowe:):) Rzeczywiscie jak czlowiek nie odzywa sie choc 2 lub 3 dni to ma co czytac:):) U mnie znowu internet szwankuje,dlatego tez nie udzielalam sie te pare dni.Dziewczyny widze,ze jest was kilka po slubie cywilnym,wiec mam ogromna prosbe,a w sumie kilka pytan. Czy mozecie mi powioedziec jakie papiery trzeba dostarczyc aby moc wziasc slub cywilny,ile mniej wiecej czeka sie na termin,i jakie sa koszta takiego slubu,choc tak w przyblizeniu.Pytam bo zamierzam jednak wziasc slub cywilny jeszcze przed porodem.Nie wiem czy pamietacie jak kiedys pisalam,o tym,ze nie wezme cywilnego bo chce go wziasc razem z koscielnym.No ale zmienilam decyzje,gdyz tak sobie ostatnio pomyslalam,ze lepiej bedzie gdy dzidzia urodzi sie juz w kompletnej rodzince,ze tak powiem:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko, najważniejsze, żeby IgG było dodatnie, IgM ujemny. IgG jest dodatnie powyżej 10 IU/ml, 5-9,9 IU/ml to wynik wątpliwy, a poniżej 5 IU/ml wynik ujemny - takie mam normy podane w wynikach badań. Moje IgG to 2,0. Gdzieś się zetknęłam (obowiązkowa szczepionka, kontakty z chorobą), ale czas zrobił swoje (o ile mnie pamięć nie myli, szczepionka działa 10 lat) i przeciwciał mam za mało. O swój wynik możesz być spokojna. A następnym razem pytaj pielęgniarkę, co ma na myśli, stawiając diagnozę, jeśli nie jesteś pewna, zamiast fundować sobie rozpacz. Szkoda zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, przynajmniej miesiąc + 1 dzień wcześniej trzeba pójść do USC. Jeśli jesteście urodzeni w tym mieście, to tylko dowody osobiste i 85 zł. Jeśli z innego miasta - trzeba mieć jeszcze akt urodzenia, tzn jego odpis. Nie wiem jak to jest w przypadku rozwodników, ale na wszystkie pytania Ci odpowiedzą w USC, jak zadzwonisz:) Lepiej dopytaj, bo w różnych miastach opłaty i zasady mogą się różnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki, to nam tu się gwarno i tłoczno robi :) ale teraz po kilku dniach zaległości do odrabiania będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma dużo załatwiania. Jedyne papiery to chyba akt urodzenia, jeśli się urodziło w innym mieście i jeśli się jest po rozwodzie to zaświadczenie, że jest się w stanie wolnym. Do tego dowody osobiste. U nas kazali dzwonić około 3 miesiące przed planowanym terminem, ale myślę, że jakbym zadzwoniła później to też by się nic nie stało :) to zależy od miasta. Jeszcze sobie zadzwoń i się wszystkiego dowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelka_86 dziekuje za informacje, postaram udzielac sie jak najwiecej zeby zostac wtajemniczona ;) juz zmienialam tc w stopce, nie wiedzialam po prostu ze wpisujecie skonczone tygodnie:) czytalam ze pisalyscie o tym, ile ktora przytyla:) mi narazie przybyl 1 kilogram, ale obawiam sie ze do konca przybedzie ich ze 30, bo tyle tyla moja mama przy kazdej ciazy:o ale jeszcze zobaczymy jak to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to, że Twoja mam tyle tyła, nie oznacza, że Ty będziesz miała tak samo :) spokojnie :D póki co idzie w dobrym kierunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Majka, lepiej nie zwlekaj z zaklepaniem, bo te 30-32dni są ustawowe,ale w ciepłych miesiącach jest duża kolejka. Dlatego ja mam ślub w piątek i to też 7 tygodni od daty zgłoszenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawa prawna: Art. 53-54-55 ustawy z dnia 29 września 1986 roku prawo o aktach stanu cywilnego (jednolity tekst: Dz.U. z 2004 r. Nr 161 poz.1688), art. 1-10 ustawy kriop.z 25.02.1964 r. (Dz. U. Nr 9, poz. 59 z późn. zm.). I. WYMAGANE DOKUMENTY: 1. Dwa dowody osobiste. 2. Odpisy aktów urodzeń (jeżeli przyszli małżonkowie nie są urodzeni w Ostrowie Wielkopolskim). 3. Odpis aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie (jeżeli rozwiedziony/a). 4. Odpis aktu zgonu (jeżeli wdowa lub wdowiec). II. OPŁATY: Opłata skarbowa: - sporządzenie aktu małżeństwa - 84,- PLN, - odpisy skrócone - trzy bezpłatnie, każdy następny odpis skrócony 22,- PLN, a zupełny 33,- PLN. to u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka_86 ,NiLLi dziekuje za informacje:):)Oboje z moim P jestesmy stanu wolnego,bo zadne z nas nigdy nie bylo w formalnym zwiazku,wiec mysle,ze pojdzie to szybko,tak jak mowicie czyli wystarczy dowod osobisty i ta oplata. Przyznam,ze z kasa nie stoimy super rewelacyjnie i niestety musimy sami na siebie liczyc,dlatego stad moje pytania,gdyz wole miec rozeznanie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie poradzę nic apropo ślubu cywilnego ..... brałam ślub kościelny i pamiętam co przechodziłam za katusze z moim wspaniałym proboszczem....:(....3 tygodnie przed ślubem płakałam przed proboszczem,bo powiedział,że nam ślubu nie udzieli, bo mąż dwójkę z religii na świadectwie miał....a zapowiedzi już wisiały....na szczęście wszystko dobrze się skończyło...ale co się nerwów nażarłam...i powiem,że bardzo łagodnie tu opisałam tą sytuacje,normalnie ku**wy i h**e lecą,ale póki co świeża na forum jestem to na razie lajtowo :):).... .ten kościół i parafię omijam z daleka...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majko, potrzebny ci będzie odpis aktu urodzenia. Jeżeli bierzesz ślub miejscu urodzenia, wystarczy akt sprzed 20-30 lat, o ile masz, jeżeli w innym, musisz dostarczyć świeży. Żeby nie wprowadzać zagmatwania: Piklowy z Warszawy, dostarczył swój stary akt, ja spoza - musiałam jechać po nowy, ślub braliśmy w Warszawie. Koszt odpisu ok. 20 zł. Ślub w USC kosztował 80 zł (a może 84?). Trzeba stawić się w urzędzie co najmniej miesiąc i jeden dzień przed datą ślubu, z dowodami osobistymi. Przy urzędniku wypełnia się druczek, ustala datę, podaje dane świadków (choć można je donieść później, u mnie - o ile pamiętam - minimum tydzień przed ślubem), decydujesz, jakie nazwisko będziesz mieć po ślubie ty, mąż i dzieci (tak, w tym momencie, ale też można zmienić zdanie, nawet w dniu ślubu - wydanie aktu ślubu się wtedy opóźni). W dniu ślubu też trzeba mieć dowody osobiste - młodzi i świadkowie - ale u nas nikt ich nie sprawdzał. Po ślubie dostajesz akt i dwa odpisy. I to wszystko, jeśli chodzi o papierologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam taka nadzieje :) a co do ślubu i wesela to ja tez mam juz to dawno za soba:) i cale szczescie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my poszliśmy w lutym, jakoś po walentynkach, a ślub mieliśmy 26 maja. Ale dlatego, że chcieliśmy, nie z powodu kolejek. Inna sprawa, że wieczorne godziny były już zaklepane. Wzięliśmy ostatnią ludzką - 13.00, zostały chyba już tylko 9.00, 9.30 i 10.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zamawialiśmy ślub na początku kwietnia, a braliśmy ślub 2. sierpnia :) dzisiaj miałam gzikę na obiadek, ale się obżarłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilko, lekarz może zlecić powtórne badanie, ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle bardzo Ci dziekuje 🌼 naprawde. A jak wyjdzie tak samo ? albo dodatnio to co wtedy? przepraszam ze tak dopytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×