Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Lenka gratuluję córeczki!:) lolcia, duży dzieciaczek) Mój w pierwszym dniu 22 tyg. ważył 384 g. koteczek wózek naprawdę fajny! Aż podejrzane, że tak niska cena.. Gaga odezwij się kobito w końcu! wiecie co.. strasznie żałuję, że nie pojadę 6 sierpnia na koncert U2:( Małżon już zakupił bilet i mam przykaz urodzenia do 6, hihi bo jak nie urodzę to musi go sprzedać. Dobrze, że chociaż 4 lata temu byłam na ich koncercie, ale tak czy siak głupi termin sobie wybrali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden minus ma jak dla mnie ten wózek, piankowe koła a ja bym chciała pompowane. ale i tak jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek zrób kilka :) Lenka ja również gratuluję córeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście- na obiadek robię placki z kiszonej kapusty z gulaszem, mniam, przyjdę wieczorem po zajęciach to zjem, K. też, o ile mu dentysta pozwoli, właśnie wpadł do domu umyć zęby i pojechał. Już był trzy razy SAM, aż się dziwię, co się dzieje, bo kiedyś musiałam go ciągnąc na siłę i podstępem, żeby poszedł. Ech, faceci... Oczywiście z marzeń o wiośnie nici- śnieg z deszczem za oknem :( W trójce radiowej mówili o dwustopniowych temperaturach w przyszłym tygodniu, ale jak to będzie, to się okaże. Dobrze, że choć nie wieje tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie przerwę (trwa...), przeczytałam wasze posty, zaraz będę smarować wypracowanie na temat wyprawki - liczę na gorącą dyskusję ;) Koteczku, no, no:) I kto tu szaleje zakupowo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, oj jak mnie głowa boli - ciśnienie to chyba osiągnęło megadoła. ale to znaczy, że się będzie pogoda zmieniać. znaczy taka jest moja wersja dla prasy jakby co:P bedzie dziś spanko po południu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wezme cytrynke Koteczku , bo z Melką wypiłam i zaraz wylądowaąłm w toalecie. Na pobranie już poszłam bez zawartości tego cudnego napoju w organiźmie.:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku śliniaczek przepyszny, sukieneczki śliczniutkie :) Monika placki z kiszonej kapusty pysznie brzmi proszę o przepis :) Coś to słowo pysznie za mną chodzi ;) Iwonka ja też umieram dziś na ból głowy, masakra :( :( a w Dzień Dobry TVN mówili że ciśnienie rośnie ;\\ Lęce bo za chwilkę Mężuś przybędzie i będziemy obiad spożywac ;) Papatulki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..A raczej obiado-kolacje...:)...Co do cytrynki z glukozą to się jeszcze namyśle, może dam rade...to wypic bez skwaszacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ta glukoza to naprawdę nic takiego złego :)....nie ma sensu brać z domu cytryn i innych dziwactw....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joł to znowu ja, ktoraś z was pisala ze pracuje w branży farmaceutycznej- w związku z tym mam pytanie gdzie kupiłas ten tani elevit w internecie czy normalnie w aptece- a jezeli w necie to z której apteki mozna bezpiecznie korzystac, bo jakos sie boje leki przez internet kupować. Sorki nie pamietam która z Was mowila właśnie o elevicie i tej pracy a nie chce juz mi sie szukac wstecz-dzieki **koteczek zakupy nono!!! fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam w internecie jeden z wielu spisów wyprawkowych. Bardzo proszę, abyście się z nim zapoznały: http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf Poniżej moje uwagi i zwykłe czepianie się, z którymi NALEŻY dyskutować;) Może do spisu dorzucicie coś od siebie - uzasadnienie mile widziane. SEN 3, 5 i 9, odpowiednio kołdra, śpiworek i rożek do karmienia jako kołderka. OK, rozumiem, czemu zalecają kupić kołdrę w późniejszym czasie, ale z listy wynika, że jeśli ktoś się zdecyduje na rożek (Alidżi, przekonuj mnie dalej;) ), to śpiworek mu już zbędny. Najpierw dziecko śpi pod rożkiem, potem wskakuje pod kołdrę. Albo inaczej: kołdra zbędna – najpierw rożek, potem śpiworek. 10. Proszę mi wytłumaczyć, jak sołtys krowie na miedzy, do czego może się przydać karuzela. PIELĘGNACJA 5. Albo zwykłe torebki foliowe. 7 i 8 Mydło i płyn do kąpieli lub mydło w płynie. Nie wystarczy jedno z tych trzech? Jak komu wygodniej? 10 i 11 – oliwka dla dzieci, krem do buzi. Krem OK, promieniowanie, środek lata. Co do oliwki – po doświadczeniach ze swoją skórą jestem na nie, błyskawicznie mnie wysusza, ale wielu z was służy. Ale patrząc na swoją skórę i Piklowego, który po wyjściu z niemowlęctwa niczym skóry nie smarował, dochodzę do wniosku, że najlepiej skóry po prostu nie przyzwyczajać do nawilżania z zewnątrz. Wtedy sama reguluje swoje potrzeby. Pomijam przypadki dzieci z problemami skórnymi, mówię wyłącznie o przeciętnym niemowlęciu. 18 Miękka szczoteczka do włosów i grzebyk. Ta pierwsza nie wystarczy? 19 Waciki nasączone spirytusem. Hmm, nie widziałam ustrojstwa, czytałam jedynie, że trudno nimi manewrować. Może jednak lepiej patyczki do uszu i spirytus? 21 A może zamiast nożyczek obcinacz/cążki do paznokci? Wydaje mi się, że cążkami trudniej uszkodzić palec i za dużo paznokcia wyciąć. Coś takiego jak w linku poniżej: http://allegro.pl/item591175291_my_baby_bezpieczne_cazki_dla_niemowlat_misie.html UBRANKA 1 Kaftaniki wydają mi się zbędne, ale może ktoś ma jakieś argumenty za. Estetyczne też mogą być;) 11 Kombinezon zimowy – w naszym przypadku raczej można się wstrzymać z zakupem. 14 Rozbrajająca szczerość… SPACER I DOM 7 Śpiworek do wózka. Hm, jakieś specjalne cudo czy ten sam śpiworek, w którym dziecko w nocy śpi?:) A może wystarczy rożek? Kocyk? Latem pielucha flanelowa, której dotąd w tej rozpisce nie ma, pojawia się przy szpitalnym punkcie. Reszty nie komentuję, nastawiam się na karmienie piersią, co z tego wyjdzie, zobaczymy, a rzeczy potrzebne w szpitalu zależą w dużym stopniu od tego, jakie szpital przyjął zasady. A teraz czekam i liczę na wasze opinie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiteczek ja pracuje...elevit kupiłam w normalnej aptece,tylko dlatego,że nie chciało mi się do swojej firmy jechać,gdzie miałabym jeszcze taniej :P...po prostu weszłam do pierwszej lepszej apteki w czasie codziennych zakupów tuż opodal miejsca zamieszkania...:) w necie nie kupuje lekarstw,bo zawsze do tej pory miałam je u siebie w firmie (hurtownia farmaceutyczna).... najtańsze leki zawsze kupuj w aptekach ,gdzie są największe kolejki...bowiem,to nie "apteki",a "hurtownie leków"....:).... a nawet gdy takich aptek nie masz,to normalne,że na witaminkach dla Ciebie i dziecka nie będziesz przecież żałować kasy i kupisz w pierwszej lepszej aptece...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikle całkowicie się z tobą zgadzam , polowa rzeczy jest zupełnie niepotrzebna!!!! A co sadzicie o laktatorze???? kupujecie? to dość spory wydatek ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiteczku, na razie nie. Nie wiem, czy będę mieć problemy z laktacją, czy nie, więc zakupu wydaje mi się na razie zbędny. Nie czeka na mnie też 8-godzinny etat po macierzyńskim (którego nie mam), raczej tak jak dotąd zostanę w domu i będę pracowała, więc ściąganie pokarmu na czas mojej nieobecności też nie jest mi potrzebne. Wstrzymałabym się z zakupem laktatora co najmniej do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja bym miała wierzyć tym wszystkim opisom jak ma wyglądać torba do szpitala, bądź co mam mieć w domu czy nie mieć dla dziecka, to chyba ześwirowałabym od razu....a mąż to by mnie od razu wywalił z domu z tymi pierdołami...:P gdybym miała kupić wszystkie te potrzebne rzeczy do szpitala, to obawiam się ,że dwie torby podróżne na kółkach,które miałam na wakacjach 2-tygodniowych, nic by tu nie dały...hehe... nie wierzę w to...kupię co będę uważać za stosowne i potrzebne... połowę tych rzeczy pikle jest niepotrzebnych to racja...:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo piszecie ja dzis spędziłam cały dzień w l€żku tak się potwornie dziś czułam!!!Nawet obiadu mi się nie chciało zrobić!Niestety wstałam i zrobiłam spagethi z braku pomysłów! *Koteczek fajne zakupy zrobiłaś!!! Ja jeszcze nic nie kupuje bo nie wiem czy dla chłopca czy dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***** Tupa dziekuje hehe :) ***** dziewczyny mnie tez by chyba wywalono z domu z tymi pierdolami wszystkimi hehe :) ja jeszcze prawie nic nie mam oprocz spioszkow i kaftanika no i skrpetek :D Zaczne kupowac w maju dopiero wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja p doświadczeniach z córką kupuję na bank laktator i to najlepeij elektryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny długo się nie odzywałam ale mam urwanie głowy z przygotowaniem do ślubu, remont domku itp Dzisiaj wróciłam od gina i będzie CHŁOPCZYK :) na 99%, potwierdzenie za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ja bym nie chciaa wydawac tyle kasy na laktator , moze rzeczywiscie poczekam do porodu zobacze jak bede wygladala z pokarmem i potem najwyzej kupie....masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnula ładny brzuszek i miło poznać bo nie miałyśmy okazji wczesniej. Koteczek rozwaliłaś mnie zakupoholiczko :-) ciuszki przepiękne naprawdę, ja po remoncie też muszę zacząć zakupy. Pikle - co do rożka ja bardziej biorę go pod uwagę pod względem trzymania maluszka ale na kołderkę na poczatek też może być. Zamierzam kupić rożek i zwykłą kołdrę (na później jak to zostało określone) oraz 2 kocyki. - śpiworek do spania - zbędny (drogi) - ochraniacz ja uważam że to dobra rzecz ale planuje kupić z kpl. pościeli na 3 ścianki ponieważ jak już dziecko sięgnie nóżkami do końca łóżeczka to sądzę, że już nie będzie w nim spało. - karuzela - jaki niezbędnik? uważam że ogłupia dziecko, nie zamierzam kupować chyba że ktoś da to przywieszę ale bez włączania, ja mając coś takiego przed oczami dostałabym szału. chyba lepsza jakaś pozytywka - podusia ale też nie wiem. - chusteczki higieniczne i nasączone jak najbardziej (sama używam), maść ochronna bez dyskusji. - paklanka ??? O co chodzi, pozostawiam bez komentarza.(pielęgnacja nr 5) - płyn do kąpieli, jestem absolutnym przeciwnikiem ponieważ sama jestem uzależniona od żelu pod prysznic i balsamu, nie chcę żeby moje dziecię tez tak miało. Stawiam na mydło zwykłe nie perfumowane i ewentulnie oliwka do zmiękczenia wody nie do wcierania w ciało. Pikle jeżeli ty masz uczulenie twoje dziecko najprawdopodobniej też będzie mieć. Znam dwa takie przypadki. - zasypka również uważam że zbędna rzeczywiście robią się gródki, ciężko zmyć. - krem do buzi uważam że potrzebny będzie dopiero zimą, myślę że itak dziecko musi być przykryte przed słońcem a pewnie pierwszy spacer będzie po 3 tyg. więc to już wrzesień - płatki kosmetyczne dla mnie mało delikatne sama mam wrażliwą skórę na nie, lepsze są waciki tylko nie nasączone spirytusem do pępka podobno lepszy roztwór fioletu tylko nie wodny ale spirytusowy. - co do ubranek niby minimalizm ale itak człowiek się oprzeć nie może poza tym każdy jeszcze coś przyniesie i itak zawsze jest ponad normę. - karmienie - ja nastawiam się na cyca więc bez komentarza i mam nadzieję że nawet bez smoczka się obędzie, chociaż nie może jednak skomentuje, dziewczyna pisze że ma laktację jak nie wiem a wymienia 5 butelek różnych wielkości??? Szpital - zastanawiam się gdzie rodziła autorka (mam nadzieję, że tam nie trafie) w większości szpitali są ubranka, kosmetyki, kosmetyki do kąpieli i maście, zabrała także kocyk i rożek - po co? Co do butelek w szpitalu to powinni pomóc w karmieniu a nie wymagać butelek, nie zamierzam zabierać, mają mnie nauczyć karmić piersią. - co do ubrań dla męża to pierwsze słyszę żeby kazali się przebierać i jakieś cyrki odstawiać. Myślę że większość rzeczy przywiezie mąż typu ubrania na wyjście, soki, czy szklanki. Po co zabierać to ze sobą? Chyba tyle jak mi się coś przypomni to dopiszę a tymczasem ręka mi ścierpła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Issima gratuluję, Co do laktatora gdyby GDYBY był mi potrzebny (mam nadzieję że nie) myślę, że elektryczny najlepszy zastanawiam się nad używanym, jeszce jest wyjście takie, że można wypożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje dla kolejnej przyszłej mamusi znającej płeć :) alidżi jak tam remont? nerwówka jest :) hehe u mnie coś się kręci w tym salonie...ale przed świętami na bank się nie wyrobię...co tam, bardzo ładnie wyglądają okna zaklejone gazetami,po prostu ludzie mają co oglądać, szczególnie co w promocji w Kauflandzie...heheh..:P...niestety mieszkam na parterze i nie mam zamiaru ,żeby mi ludziska w okna patrzeli albo na mojego męża,który wyjątkowo w domu śmiga w batkach,nawet przy remoncie,dlatego mam piękne gazetowe firanki..:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×