Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Dla mnie to też dużó dlatego chcę wiedzieć czego tam się dowiem, bo nie wiem czy jest sens. Mam co 3 tyg tradycyjne usg i dostaję wszystkie pomiary niuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to raczej nie pójdę, bo to wszystko mówi mi lekarz co 3 tygodnie, a za samo popatrzenie 280 zł to chyba lepiej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebe jak za taka kasę to nie wiem czy warto, dlatego, że takie USG robi się między: I - 11-14 tydzień (badanie przyzierności karkowej i kości nosowe, minn. wykluczenie chorób genetycznych typu zespół downa) II - 19-22 tydzień ocena budowy anatomicznej oraz budowy serca, brak rozszczepu podniebienia, nerki, żołądek To takie najważniejsze zalety tego badania, trzecie wykonuje się ok. 30 tygodnia. Mi lekarz mówił, że trzeba sie ściśle trzymać tych tygodni bo potem ciężko jest wykluczyć wady. Ja byłam już na trzech takich badaniach (jedno miałam z fundacji rodzić po ludzku) i będę jeszcze napewno na tym w 30 tc, bardzo zależy mi na jakości badania na okresleniu czy aby napewno moje dzidzi dobrze się rozwija a nie na tym żeby sobie dzidzie poogladać. Dlatego na twoim miejscu poczekałąbym do 30 tc ewentualnie chociaż to badanie z wszystkich trzech jest najmniej istotne, pogadaj ze swoim lekarzem czy poza tym co on ci powie na 2D dowiesz się czegoś więcej bo jeżeli np.dzięki takiemu badaniu będziesz wiedzieć więcej na temat serca maluszka to uważam że warto bo (tfu, tfu) w razie gdyby po urodzeniu liczy się każda minuta a juz napewno wcześnie postawiona diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że teraz mam windę, a do drugiego porodu już zdążymy się przeprowadzić - mam nadzieję. Oglądałam wczoraj świetny film : \" Angus, stringi i przytulanki\" - na you tube można obejrzeć w całości po polsku - z dublingiem - po prostu genialny! Płakałam i śmiałam się na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na drugim, ponadstandardowym USG i zostaliśmy z Piklowym zastrzeleni informacją o płci, a ja wyszłam w swoich uszach na wyrodną matkę;) Lekarka podczas badania USG: - I co widać? Widzą państwo? Muszelka! Czyli będzie dziewczynka. Wyrodna matka, czyli ja (z naciskiem): NA PEWNO? Dalej płeć była mi obojętna, ale na litość boską, niech się nie zmienia co dwa tygodnie. Poza tym, co niby widziałam na filmie, który dostałam, jeśli nie dowód, że noszę w sobie faceta. Omamy omamami, ale są jakieś granice;). Wreszcie doszukała się klejnotów, Jasiek zostaje. Dalej wszystko w normie, chociaż w ciągu dwóch tygodni dziecię urosło o 50%. Pasożyt jak w mordę strzelił. Wózek zamierzam trzymać w mieszkaniu, ale mieszkam na parterze, 10 stopni mnie dzieli od drzwi wejściowych, więc bez przesady. Piwnica odpada, zbyt zagracona. Martusiu, co do cen warszawskich za szkołę rodzenia, rozczaruję cię. Są bezpłatne. To znaczy płaci urząd miasta, ciężarne nie. Wystarczy meldunek albo praca, albo studia w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi ładny gabinet, stronka lekarza fajna, ładnie badania opisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie miałam pół godziny stresu, wpadł mi Bąk do kuchni ale się umęczyłam żeby go wygonić aż cała mokra jestem i na sama myśl włos mi się jeży Pikle ale przygoda a badanie robiła ta sama lekarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tupa i do tego tanio tylko 150 złociszy za badanie 3D+podgląd 4D+płyta+zdjęcia a za samo badanie 3D 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tupo, owszem:). Alidżi, nie. Dwie lekarki, rożne gabinety. Z zasady nie dyskutuję z pomarańczowymi nickami, ale tym razem nie mogę się oprzeć:D Tak, wiem, jestem wyrodną żoną; nie, wróć, żoną do kitu, i będę wyrodną matką. "Strasznie" nad tym ubolewam, ale dziękuję, że wspUłczujesz moim dzieciĄĄĄĄĄ (pisownia zamierzona);) No i jednak Jasiek jest pasoŻytem, nie pasoRZytem, ale to w sumie drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle to rzeczywiscie plec dzidziusia sie zmienia hahah:) Moj lekarz potwierdzil dwa razy, ze bedziemy miec coreczke, i niech tak zostanie. Juz bardzo przywyklam do mysli, ze bede miala Córeczke i nie moge sie doczekac, az ja zobacze. Do szkoly rodzenia ide, ale to dopiero w czerwcu. Maz wyrazil chcec uczestnictwa w zajeciach, no wiec niech chodzi ze mna, moze zmieni zdanie i dobrowolnie bedzie chcial byc przy porodzie..... A w Krakowie pochmurno dzis, i weekend tez sie pochmurny zapowiada. Milego popoludnia Wam zycze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej he he Pikle a to miałas przeżycie , nie dziwie sie że się zdenerwowałas ale najwazniejsze że ciągla jest Jasiek A co do pogody to u mnie tez się popsuła jeszcze nie pada ale jest takburo i pochmurno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tupa jeżeli byś chciała to najlepiej we wtorek bo masz skończony 22 tc ale może jeszcze się załapiesz bo czasami są róznice co do wieku ciąży, polecam Asiaaaa z naszego forum też tam była i była bardzo zadowolona, jeżeli byś sie wybierała to jedź ok godz 21, bo ja ostatnio weszłam o 22:30 (dużo luda a badanie ok 30 min.) a pierwszymn razem ok 22, lekarz przyjmuje do ostatniego pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle my tu wszystkie jestesmy wyrodnymi matkami już nie wspomnę że żony też z nas kiepskie oj biedne te nasze dzieciaczki oj biedne już w brzuchu są nazywane pasożytami więc nie chcę myśleć co to bedzie jak przyjdą na świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi, potem z pasożytów przedzierzgną się w ssaki (możliwe nawet, że naczelne). Hm, jakby nie było awans na drabinie ewolucji szalony:D A jak im zęby wyrosną, znów się trochę stoczą - status ssaka (naczelnego) na gryzonia zostanie zamieniony. Też ssak. Ale czy takiego szczura/mysz/chomika/świniaka morskiego można porównywać z małpą?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastrzeliłaś mnie:D Zresztą, nie, nie można, wyrodna matka iskać nie będzie. Nie psuj wizerunku wyrodnej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alidżi jeszcze pomyśle, szkoda, że wcześniej się Ciebie nie spytałam o to badanie...lece film oglądac, miłego piątkowego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej - sory ze sie 2 dni nie odzywalam ale okazalo sie ze net nam szwankuje masakryczne - dobrze ze w lipcu zmieniamy operatora - mam nadzieje ze bedzie lepiej. dzisiaj mialam egzamin na prawko 4 raz no i .... nie zdałam:( trudno....no a teraz was poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiteczek szkoda ale napewno sie uda następnym razem Dziewczyny a ja zapomniałam wam powiedzieć najważniejszego, przytargałam dzisiaj maszynę do szycia, stara singierkę i uczę się szyć na skrawkach, stwierdziłam że przy dziecku to dobrze znać ten fach ale narazie to tylko nerwy mam, mokre ręce, nitka mi sie klei i wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry ! Gratuluję poznania płci :) Pikle czy aby Twe matczyne serce nie jest doprowadzane do palpitacji? Przy Martynie miałam 3 x zmiany. Idzie się przyzwyczaić ;) Aldżi nic trudnego :) Gaz i do przodu. Tylko nie szalej co by Ci się paluszki przypadkiem pod igłę nie nawineły ;) A singerka to dobra maszyna. Jak będę kupować to tylko tej firmy. A ja złego humoru ciąg dalszy. Bleee... i nic mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po usg:D jednak kaczorek jest kaczorkiem - wszystko jest z nim oki. przez 2,5 tygodnia utył z 440 g na 627 g. masa! termin porodu wg usg to 7.08 czyli generalnie nie różni się wiele od tego z @. próbowałam wysłać filmik na skrzynkę, ale jest za duży. nic to coś pokombinuję w wikend albo zapodam kod do badania, które ma być w necie podobno dostępne. w najgorszym przypadku zeskanuję w poniedziałek zdjęcia (3 fotki w kolorze dostałam + kupę czarno białych i płytkę) i prześlę. ale wolałabym film zapodać, bo maleństwo ziewa na nim, macha rączką, a nogę to ma powyżej głowy - przezabawne. jestem bardzo happy:) miłego wieczoru, idę małżonowi pomóc w robieniu fryt - zażądałam ich w imię tego, że młody tak tyje i musi kalorie jeść. a prawda taka, że generalnie mam na nie ochotę;) wyzysk, ale nic nie piskał, poszedł robić bez szemrania ciągle pod wrażeniem obcowania z potomkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikle masz racje....kupie wczesniej ten fotelik Tupa też ważę 72 kg bosze juz tyle przytylam... Tupa gratuluję synka! Sterylizatora nie kupuję , a podgrzewacz mam nadzieję ze ktos moze na chrzciny kupi... jolamama witaj na forum!!! palulka wozek fajny- cena niezła- tylko ja nie lubie tych ruchomych kółek:( co do becikowego to uwazam ten pomysl z 10 tyg. za beznadziejny-jak ktos pojdzie do prywatnego lekarza i zaplaci kase za wizyte to napewno lekarz da sie namowic na wystawienie zaswiadczenia wiec ten przepis czego ma niby dowodzic... monia Pm- tak się ciesze ze na dobrej drodze mam uczucie naciagnietego brzucha i tez mnie pobolewa... Pikle-dziewczynka????ufff chlopak ufff wreszcie wszystko doczytalam, ale jestem padnieta na twarz:) i zaraz ide spac Alidzi maszyna?? fajny pomysł! jakbym sie za duzo nie odzywala to znaczy ze znowu cos z netem:) dobranoc aaaaa pomaranczki przesadzily w ciagu 2 dni bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×