Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

No i witamy nową koleżankę:) Kurcze..ledwo nadążam z czytaniem:) Moja mama dziś wypaliła - cholera ty coraz większy ten brzuchol masz hehehe.. Ona dopiero w 7 m-cu pokazała mnie światu;) Dziewczyny razem z 14 tygodniem zaczyna się II trymestr a nie 13 z tego co wiem:) Kupiłam sobie "Ciążę dla bystrzaków" bardzo polecam.. Jeszcze zażyczyłam sobie na imieniny "Ciężarówką.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jutro ide na usg. Kurcze wierze i wszystko ale stracha nadal mama z tym zarodkiem( bo jak wam mowilam 2 tygodnie temu nie bylo widac zarodka tylko pecherzyk) wiec jutro juz powinno byc widoczne. w sumie wtedy bylam w 6 tygodniu wedlug okresu wiec moglo byc za wczesnij wiec teraz naparwde sie modle by bylo juz wszystko widoczne. co do sklepow to ja nie mama jeszce brzuszka:) ale dopiero mama poczatek 9 tygodnia jesli dobrze licze bo ja juz nie wiem wiec lepiej jak mi gin to jutro policzy w koncu:) dzis mialam ochote na schabowego:0 i wlasnie skonczylam wcinac ze wspanialymi ziemniaczkami i surowka:) pychaaaaaaaaa:) mdlosci i wymioty nadal sa. Juz nawet na nie nie narzekam tylko sie smieje:) karolina1988 czy ty jestes z gdanska? widzialm ze tabelke uaktualnilas ale niczego nie napisalas:) zawsze mozemy sie wymieniac wrazeniami od lekarzy:) co do ubran jak bylam u rodzicow w irlandii to uwielbialam sklep Dorothy perkins z sekcja tall bo tam mieli super rzecy na wysokie babak jak ja:) o mieli tez sekcje maternity dla ciezarnych i tez wysokich:0 wiec juz teraz wim ze tak sie bede zaopatrywala.a do irlandii pewnie bede jechala za 1,5 miesiaca bo mamacia mnie tam troszk porozpieszca:) co do ciuszkow dla dzidzi to nie mam nic oprocz naszego muzeum tzn mamcia ma 3 pary spioszkow po naszej 5:) wyobrazacie sobie? maja 23 lata;) i zawsze zapowiadala ze nasze dzieci tez beda je mialy nosic:) wiec dla sentymentu pare razy je zaloze maluszkowi:0 ale tu tez mama zaiar zaopatrzec sie w irlandii i pewnie anglii bo tam sa wieksze promocje tak mi sie wydaje. nie mam nikogo od kogo moglabym dostav ciuszki ale rodzice rodzina pwnie sami nie beda mogli sie powstrzymac:0 beda kupowali:) moja 7 letnia siostra jest najszczesliwsza ze bedzie ciocia:) i caly czas sie za naszego maluszka modli:) moje siostry12 i 14 te znie moga sie juz doczkac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka i Jola - podesłałam Wam kochane maila z danymi. *** Żelka,racja. Ja mam książeczko-broszure \"Happy Babe\" i tam jest napisane,że II trymestr zaczyna się od 14-15tyg. Ja dopiero wróciłam z kursu i kręgosłup tak mnie nawala,ze szok... :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja nawet jeszcze nie myślę o wyprawce dla dzidzi, znając życie pewnie będę na ostatnią chwilę wszystko kupowała, bo trochę zeschizowana jestem i nie chcę zapeszać :) Byłam też dzisiaj na zakupach, ale chyba jeszcze długo długo nie będę potrzebowała większych ciuszków, a typowo ciążowych praktycznie wcale nie mam zamiaru kupować. Fajnie że brzuszki będziemy miały na wiosnę i lato, wtedy cały czas można w sukienusiach latać :) I właśnie taki mam zamiar! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie po zajęciach- wcinam sałatkę z kapusty pekińskiej z suszonymi pomidorkami i fetą, co mi się jej chciało chyba od tygodnia. Zauważyłam, że poprawiły mi się włosy- nie zmieniałam szamponu ani odżywki, a mam takie lepsze do układania, jakieś takie ogólnie chyba ładniejsze :) Dobrze, dobrze :) W środę idę do lekarza i chyba poproszę o USG, miałam ostatnio tyle stresów, że wolę, żeby gin sprawdził, czy wszystko ok. I zastanawiam się nad zwolnieniem- przynajmniej część zaliczeń przeniosłabym na później... Choć takie przekładanie ma swoje minusy. Ale czasem już nie mogę, może dlatego, że nie mam już kopa w postaci kawa z ciasteczkiem, nie uczę się do późna tylko idę spać, niech się bobo wyśpi :) Uciekam do górniczej :( a Wam wszystkim miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika uważaj na fetę i wszystkie sery robione z niepasteryzowanego mleka. Ja też uwielbiam i fetę i camemberty, ale je odstawiłam jak się naczytałam;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zjadłam pierwszy raz... A tego sera chciało mi się najbardziej ;( Myślę że do wielkiej pekińskiej jedna kostka fety to niedużo... Pleśniowe odstawiłam, a chodzą za mną strasznie ;( przed ciążą jadłam spore ilości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje ubrania: Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę. Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da. Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami. Przygotowanie do porodu: Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży. Ciuszki dziecięce: Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę. Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego? Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki. Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi. Połknięcie monety: Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia. Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego. Tak dla polepszenia ciążowych humorków:) Dziewczyny mam pytanie od paru tygodni meczy mnie kichanie, teraz nagle pojawił się katar jakby sienny, nie jestem przeziębiona. Czytałam,że jest coś takiego jak katar ciążowy. Słyszałyście coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre:) ja nie sczytalam o takim katarze. ale dzis tez mama ale moze to bardziej przez pogode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już się rozeznałam, że to rzeczywiście występuje ale na ogół dopiero w 14tc, a nie tak wcześnie. Idę do gina w środę założyć kartę ciąży to przy okazji go zapytam, bo potrafię kichać kilkanaście razy dziennie, a nawet częściej..masakra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli i Iwoneczka, wszystkiego naj naj!!! Spełnienia tych najskrytszych marzeń, zdrowych bobasków i udanego życia, a przede wszystkim duuuuuużo zdrówka!!! Zelka 86, ale się uśmiałam! SUPER! Co do kichania, to też czasem mi się zdarzy, a wcale nie jestem przyziębiona! Dobra spadam, idę się myć i fik do wyrka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.....TC/T.PORODU....PŁEĆ/IMIĘ..MIEJSCOWOŚĆ...WIEK. . IL. DZ Kiki2342.......12..30.07.........................Podkarp acie.....25.......0 Jogi11.........12..30.07..............................Śl ąsk..........23.......0 monika1987..11..30.07......................Śląsk/Małopol ska...21.......0 Kate87........10..01.08.............................śląs kie.........21.......0 natalka2384..12..02.08....Amelka/Michaś....Podkarpacie.. .24.......0 Majka15181..11..04.08.......Olivier/Marika....Glogów.... ...27.......0 3XMaMa.......11..04.08.......Amelia/Gabriel......Śląsk.. ....23...1+1(*) Maja136........9..05.08............................Szcze cin.......23.......0 NiLLi..........11..05.08.....Hubert/Weronika.....Ostrów. Wlkp...22..0 Iwoneczka...11..05.08..............................lubel skie......30.......0 GaGa_.........11..06.08..p.na.c/Szymon/?.........UK..... .....29.......1 lamajra.........9..11.08...............................W -wa.........26......0 Edusia83.......6..12.08..............................Mał opolska....25......0 nadiewa.......10..12.08.........Nadia/Erwin.......Radom. ......25......0 pikle............7..12.08..............................W arszawa....28.......0 koteczek19833.9..13.08........Paweł/Maja....świętoszów.. .25......1 dorocia1198..10...13.08...........Gabrysia???...Ostrów .Wlkp..23.....0 trójca.........9..13.08................................ śląskie.......27......2 Monika.........9..15..08 .Amelia/Aleksander.Inow rocław......22......0 Marzenie1508.10..15.08.....Julia,Maja?/...?...Warszawa.. ....30.....0 Asiaaa.........10..16.08...........Paweł/Zuza......Śląsk .........22......0 Agula125.......9..17.08..............................lub elskie......29.......0 d.o.r.o.t.k.a..9..17.08.........Małgosia?.........opolsk ie.......26.......1 chardonnay....?..17.08...........................Wielkop olska...24.......0 zuzana77......6..17.08..............................kuj. pom.......31......0 majka.84......4..18.08...............................Wro cław.....24.......0 *Olusia*0502..5..18.08................................Łó dź.........28.......0 galaxy.........6..19.08...........................podkar pacie.....21.......0 issima.........10..20.08..............................Po morze......26.......0 małaHPW.....9..21.08...............................Śląsk ............24.....2 Niagara78....3..22.08.............................Trójmi asto.....30.......0 aniuladoniula.6..24.08..............................Szto kholm.....26.......1 ruda2828.....8..24.08..............................Warsz awa.....26......0 palulka........9..23.08................................r adom.........21......0 uwemhe......6..28.08.................................gda nsk.................0 monika26sz..8...28.08..............................Koło .........26........0 kropelkaaaa.9..28.08...............................Franc ja.......26.......0 ania69x2.....7..29.08..................................Ł ódź.........26......1 Zelka_86.....7..03.09................................... Lublin.......22......0 Karola1988..9...?.08.................................Gda ńsk........20.......0 Klaudia.P....6...?.08..................................W rocław......21.......? mariolaaaa..6 ...?.09.....................................Ełk.........28.. ....0 malbertka...7....?.08.................................Wr ocław.....27......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczynki jeszcze raz za podanie loginu i hasla,nareszcie udalo mi sie ,chyba nie dziala mi poczta na WP:( Podalam swoja strone na naszej klasie i otym co moglam to wyslalam zaproszenia:) Troche nawet zmeczona jestem dzisiejszym dniem wiec spokojnej nocki zycze wszystkim:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xedyta
witam wszystkie przyszłe mamy,ja tez mam termin na koniec lipca poczatek sierpnia.mieszkam w irlandi i jeszcze niemialam 1 wizyty mam ja wyznaczona na 5 lutego,to moja 3 ciaza ale pierwsza za granica.Mieszkamy tutaj i tu bede rodzic mam juz 10 letniego syna i 4 letnia corke i wydaje mi sie ze teraz bedzie syn .Czy jest tu na forum jakas przyszła mama z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Jakis czas temu do was dolaczylam ale nie pisalam bo wakacjowalismy u rodzicow. Dzisiaj wrocilismy do domku :) apropo pytania to tez nie mieszkam w Polsce. W Sztokholmie. Mowj maly skarb -roczny szalal dzisiaj jak zobaczyl swoj pokoj i zabawki :) Mowie wam babeczki bycie mama jest super! Apropo ciuszkow ciazowych to super ze trafilysmy na lato -kupi sie pare kiecek i bluzek do tego klapki i wsio :) moj synek urodzil sie w grudniu i klnelam na zimowe ciuchy i glownie na buty. Od dawna pisze z grudniowkami ale mam nadzieje ze z wami tez sie tak zzyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) jakaś taka zmęczona dzisiaj jestem juz od samego wstania z łóżka... a tu dopiero poczatek pracy i jeszcze 7,5 godziny przede mną :/ dziękuję wszystkim za życzenia 🌼 jeśli chodzi o ciuszki do w h&m są fajne, ale faktycznie trochę drogie i niestety większośc nie była objęta wyprzedażą :/ w c&a nie widziałam ciuszków ciążowych... wczoraj kupiłam sobie taką zwiewną tuniczkę w fajnych, żywych kolorkach. w sam raz na lato. co prawda nie jest z rodzaju ciążowych, ale nada się idealnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli a chodzisz juz w spodniach ciazowych ? bo ja ni emoglam sie dopiac od 6 tygodnia ;/ bo wsyztskie spodnie mialam obcisle i musialam jechac odrazu po takie spodnie 150 zl najtansze ;/ no ale coz .. na szczescie jestem w 10 teraz i pasuja bo rosna razem ze mna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka czytałam to kiedyś i myślę że jest w tym dużo prawdy:P współczuję dziewczynom które muszą chodzić do pracy, ja śpię czasem po 11 godzin i nie wyobrażam sobie gdybym miała wstawać o 6 rano albo i wcześniej nie ma to jak siedzenie w domku;) uwemhe trzymam kciuki za wizytę, na pewno będzie śliczny zarodek i może nawet z bijącym serduszkiem❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zelka, ale to fajne:) Może kiedyś same sprawdzimy czy to co napisali jest zgodne z prawdą;) Asiaa ja już noszę ciążowe spodnie, bo moje stare miałam wszystkie obcisłe no i wystarczyło, że troszeczkę brzuszek urósł i są za ciasne. Swoją drogą ja też nieziemsko się cieszę, że rodzimy latem.. Nie trzeba będzie chodzić w rozwiązanych butach zimowych, bo brzuchol by nie pozwolił na żadne skłony;) uwemhe Trzymam kciuki, jak tylko wrócisz zdawaj relację! aniuladoniula witaj z powrotem:) nilli trzymaj się dzielnie w tej pracy. ja też mam to szczęście, że nigdzie wstawać nie muszę, a Wam mocno współczuję. Jesteście silne, pracowite, zaciążone kobitki:) 3xmama i koteczek jak tam Wasze tfu tfu choróbska? Minęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie wroce do pracy :( Czeka mnie rozmowa z szefem. Mialam wrocic w lutym, po maciezynskim a tu taka niespodzianka.... kolejne bobo :) W poprzedniej ciazy pracowalam do 9miesiaca i chodzilam do szkoly na szwedzki wiec nie bylo mnie w domu od 7rano do 19. Padalam na twarz... ale teraz bede za tym tesknic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, czasem chodze już w ciążowych. wczoraj miałam ubrane i dzisiaj tez mam, bo jakoś wczoraj mi brzuch wywaliło i tak mi zostało. W spodnie swoje się mieszczę w nogach i tyłku, ale w brzuchu już mniejszy komfort :P ale zaopatrzyłam się w dwie pary spodni i jak narazie jest dobrze :) potem liczę na spódniczki i sukienki :D uwmhe. teraz wszystko będzie dobrze i zobaczysz śliczną dzidzię i maleńskie serduszko :) ja mam USG w przyszłą środę... juz się nie mogę doczekać ;] wiem, jak jest cieżko wrócić do pracy po przerwie... aniuladoniula... ja bym chciała mieć trochę przerwę w pracy, bo pracuję codziennie i w piątek do 21 w szkole i w sobote i w niedziele też. Wstając rano marzę, żeby jeszcze pospać chociaż godzinkę. a wieczorem o 21 zasypiam na kanapie :/ i gdzie tu się uczyc, albo cokolwiek zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, wystarczy dzień was nie czytać i nastukane, że ho ho. Solenizantkom składam spóźnione życzenia. Dużo zdrowia, spokoju i zachowania równowagi duchowej;) Co do serów pleśniowych i wszelakich innych. Owszem, nie należy jeść tych z NIEPASTERYZOWANEGO mleka. Konia z rzędem tej, której uda się kupić w sklepie wyroby z niepasteryzowanego mleka :D Koniecznie podać adres, żebyśmy wiedzieli, dokąd sanepid wysyłać. Pracuję w domu, jestem wolnym strzelcem od dwóch lat i też już sobie nie wyobrażam etatu - możliwe, że mi się odmieni przy dziecku - południowa drzemka niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ *****Zelka_86🌻 Ale się uśmiałam :D Co do tygodni w przeliczeniu na miesiące to dziewczyny które zaczęły 13 TC zaczęły II trymestr :) Ty jest link do bardzo fajnej stronki- tam wszystko dokładnie jest opisane jesli chodzi o poswzczególne trymestry jak i dużo innych ciekawych rzeczy :) http://www.babyboom.pl/ciaza.html Co do kataru ciążowego : Śluzówka nosa się wysusza i jest o wiele delikatniejsza w ciąży.Dlatego ten katar powoduje sączenie się wody z nosa i bardzo częste kichanie.Na katar ten nie ma skutecznego lekarstwa- jak już sie pojawi trzeba go przemęczyć. Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×