Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bezzębna

czym grozi nie leczenie zębow

Polecane posty

Gość bezzębna

prosze przestraszcie mnie aby w koncu odwiedzila dentyste, stan mojego uzębnienia jest masakryczny a ja sie tak bardzo boje dentysty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dalekie Peryferia Oksford
żaden chłopak nie będzie Ci chciał dać kutonga do ust, bo będzie się brzydził :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
slaba motywacja, nie pojde :( czym jeszcze grozi nie leczenie zębow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brakiem zębów ?? Ja też się boję dentysty...Idę jak już spać nie mogę.... Na szczęście nigdy jeszcze nie było za późno... Zawsze od progu wołam o znieczulenie.... i nigdy nie chcę nic widzieć w lusterku :O ani wiedzieć, co nie tak...jak boli wiadomo, że coś nie tak.... to, że zobaczę nic nie zmieni, tylko może spowodować stres.... Musisz znaleźć przede wszystkim dobrego dentystę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymże
będziesz miała śliczną protezę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym ze wszystkie zaczną cię
bolec na raz, potem wypadną a ty będziesz wyglądała jak stara baba bez zębów:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sobie biegam
Nie leczenie zębów grozi utratą tych zębów :o I wielkim bólem jak w końcu będą bardzo zapsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalaa
będzie Ci śmierdzieć z paszczu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
dziury mam jak po wybuchu dynamitu, co chwile robią mi sie stany zapalne, a tak bardzo sie boje, bo wiem ze będe musiala usunąc obydwa czarne dziury ale nie ma nawet za co chwycic, pewnie mi będa przecinac dziąsla i bedzie duzo krwi 😭 chyba zemdleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja na przekor
ja zawsze umawiam wizyte razem z synem:P wtedy nie moge pokazac, ze mam cykora:D zapewniam,sprawdzona i dobra metoda:D mnie potomek mocno motywuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja na przekor
mocne typy tu sa:D a ty od mieczakow😠 chcesz w kla????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
ale ja sie boje tym ze dentysta najpierw mnie schrzani za to ze doprowadzilam sie do takiego stanu, ze nie będzie chcial grzebac w tych smierdzących dziurach, A najbardziej sie boje bolu ze mnie będą cieli , boje sie widoku krwi bo mi sie slabo robi gdy ją widze :( czy mial ktos wyrywane takie rameczki wokol duzej dziury jak to wogole usuwają ?czy sie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiercią niewyobrażalnym bólem
smrodem z paszczy, obrzydliwym uśmiechem, seplenieniem, opluwaniem rozmócy, wystarczy? U dentysty w dzisiejszych czasach nic nie boli, są środki znieczulające, więc jak nie chcesz zostać bezzębnym paszczurem to się tam wybierz, bo wcześniej czy później na kolanach tam poleziesz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzebna kobieto..
znieczulenie Ci zrobią. Mamy XXI wiek. Mój dentysta to się upiera nawet jak nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja na przekor
uuu bezzebna, to ty mocno posunieta juz jestes w tym nie leczeniu:( im wczesniej pojdziesz do denty tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
ale co z tymi rameczkami jak je uchwycą ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja na przekor
Sick tez zem baba:classic_cool: ten mieczak mnie zmylil:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
» Powikłania nieleczonej próchnicy zębów. \"Do najczęstszych powikłań nieleczonej próchnicy należą owrzodzenie dziąsła lub ropień dziąsła, zniszczenie przez proces chorobowy i utrata zęba, a także zapalenie i zniszczenie tkanek okołozębowych. Próchnica zębów może dawać różne powikłania zdrowotne, dotyczące nie tylko jamy ustnej, lecz i odległych narządów. W przypadku długo nieleczonych powikłań może dojść do rozwoju zakażenia krwi (ogniskiem zakażenia jest próchniczy ząb) oraz choroby reumatycznej, z zajęciem i między innymi stawów i serca.\" za: zdrowie.flink.pl i to nie są wszystkie możliwe powikłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
przeciez one sa takie delikatne ze nawet nie chwyci za nie to sie posypią, a wiecie ze z jednej strony to ta ramka sie mi rusza i pewno zaraz sama wypadnie z takim czyms obrzydliwym w srodku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiercią niewyobrażalnym bólem
kleszczami złapie i wyrwie korzeń, nie bedzie cię bolało, bo znieczulenie jest skuteczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czym? tym ze bakterie które siedzą w zębach zaatakują mięsień sercowy. mogą spowodować nieodwracalne szkody, np uszkodzić zastawki. co się kończy niewydolnością serca. jakie efekty? w zależności od poziomu pecha zgon, wózek, wejście na piętro=wyprawie w góry. jednym słowem nieleczenie zębów grozi inwalidztwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja na przekor
bezzebna daruj szczegoly:O idem🖐️ bo mnie tysz zaczna wypadac po takiej lekturze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno!! chcesz od siebie odrzucac kazdego faceta, matko co za czasy zeby ludzie zebole mieli w takim stanie, przeciez sa znieczulenia, nie wydaje mi sie zeby komentowal na glos co mysli o Twoim uzebieniu, wazne zeby Ci wyleczyl zebiska, conajwyzej skomentuje jak wyjdziesz z gabinetu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
boze ale ja sie najbardziej boje tego ze będa mi rozcinac dziąsla,i będa mnie dlutowac :( przeciez to jest takie straszne , ja sie posram tam :( a gdybym juz miala isc to polecacie na kase chorych czy prywatnie bo slyszalam ze na kase, to nie zawsze dają znieczulenie takie jak powinno byc bo oszczędzają :( a ja sie boje bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodze prywatnie, ale panstwowo tez daja znieczulenie przeciez , co do jego dzialania, to chyba od stomatologa zalezy ,popytaj znajomych, niech Ci dadza namiar na jakiegos dobrego , a prywatny to moze Cie wyniesc troche skoro masz takie problemy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
ale prosze opiszcie mi dokladnie jak wygląda takie wyrywanie zęba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy czy masz kasę. prawda taka ze na nfz to ci zębów ratować nie będą. ja też się boję dentystyów i też swojego czasu za rzadko chodziłam. teraz mam swojego dentystę i jest ok. zrób tak. zapisz się najpierw na wizytę konsultacyjną. na wstępie do gabinetu oświadcz, że masz fobie i nie byłaś dawno u dentysty i że prosisz o łagodne traktowanie, żebyś nie uciekła z gabinetu. idź do gabinetu gdzie można zrobić zdjęcie panoramiczne i poproś o jego zrobienie. będzie widać całą szczękę i od razu dentysta oceni co jest najbardziej pilne, czy nie ma stanów zapalnych w kościach itd. na tej pierwszej wizycie najlepiej usunąć kamień z zębów, po podejrzewam, że masz taki, pod którym praktycznie nie widać który ząb jest zdrowy. następnie z lekarzem dopasujesz harmonogram leczenia zębów odpowiedni dla twojej kieszeni. np jeden-dwa zęby na miesiąc. zobaczysz da się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×