Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bezzębna

czym grozi nie leczenie zębow

Polecane posty

a rwanie jest zawsze pod znieczuleniem, bo inaczej by się nie dało. w czasie zabiegu nic się nie czuje. później boli fakt, ale dostaniesz receptę na dobre mocne leki przeciw bólowe i przeżyjesz. krew w brew pozorom szybko przestaje lecieć bo po jakichś 20 minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
ale zrozumcie ze ja leczenia sie nie boje, mialam nawet kiedys bląbowany ząb i milo wspominam tylko dentystka mi opwiedziala ze mam dwa zęby jak najszybciej usunąc, a ja to zaniedbalam bo sie tak bardzo boje wyrywania!!!! wyrywania sie boje najbardziej a wiem ze musze najpierw to usunąc opowiedzcie prosze o tym wyrywaniu jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
boze krew przed 20 minut... matko juz mam ciary, i mocne leki przeciwobolowe to ja juz czuje ten bol :( :( kur..wa jak ja sie boje a co z tą dziurą i opuchlizną, po jakim czasie schodzi a dziura sie zarasta? mozna jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jednak radziła najpierw prywatnie zdjęcie rtg bo szkoda rwać ząb, który być może ma korzeń do uratowania na co idzie korona za ok 600 niż wyrywać i robić implant za 6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da się jeść. przez 20 minut w zębodole trzymasz wacik po prostu. boli. no fakt no boli jak skurwysyn. trzeba mieć po rwaniu wolne i najlepiej procha i spać. ale rwij teraz bo jest szansa że lekko pójdzie. jak będziesz zwlekać to ci się zrobi stan zapalny i wtedy będziesz umierać z bólu tydzień i wszystko będzie się chujowo goić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
ale ja wiem o tym ze wali mi z pyska, dlatego zuje gumy orbit zawsze prawie :) pozatym mam juz stan zapalny bo mi sie takie bolki robią w ktorych jest ropa i potem pękają, ale o dziwo to czarne dziursko mnie nie boli, i ta ropa tez, moze nerw juz jest jakis zepsuty albo cos, pozatym nie uratują mi tego korzenia pewnie , bo mam w srodku taką zgnilą miazge i wogole masakra czarna dziura :( wiec chyba nie ma mowy o jego uratowaniu no nie ? czy myslicie ze jeszcze by cos z tym dziadem zrobili ? raczej chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentysta może ocenić czy dany ząb się nadaje do leczenia kanałowego. na samym korzeniu wyleczonym kanałowo można założyć koronę. lub jeśli zęba jest wystarczająco dużo to można go odbudować. nfz nie refunduje kanałowego więc tam wyskakują od razu z rwaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
Boze juz mi drętwieją nogi i ręce a serce wali gdy o tym piszecie, przieciez ja tam zemdleje, prrosze niech mnie ktos dzwigiem tam zaciągnie :( tak bardzo sie boje, znając zycie to ja nigdy tam nie pojde boze jaki to bol :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
to jest paranoja zebym sie tak tego wyrywania bała , tak wogole to nie dostane teaz wolnego dnia, a pracuje co drugi dzien myslicie ze moglabym isc do pracy po wyrwaniu zęba? tak na drugi trzeci dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyy....
Jesteś dziewczyną, więc pewnie najbardziej przemówi do Ciebie informacja, ze taki ząb może być pierwotną przyczyną np. wrzoda na tyłku, bolesnego ropnia na policzku czy na nosie, ciągłych zapaleń migdałków, stanów zapalnych spojówek, nerek, narządów rodnych, wrzoda na wardze sromowej, stanu zapalnego jajnika...... Bakteria jest maleńka. Z krwią wszędzie dotrze. Po usunięciu tych ohydztw od razu będziesz miała lepszy wynik OB. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
dziewczyny a czy to nie dziwne ze mam takie wielkie dziursko w tych dwoch zębach a one mnie nie bolą ? czy ten korzen moze byc juz calkiem zepsuty i nerw jakis tez uszkodzony ze nie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyy....
Nerwy w tych zębach to już Ci dawno wygniły, więc zęby jako takie już Cię nie zabolą. Możesz za to sobie spuchnąć np. w przeddzień Sylwestra, albo na święta. A w tych dniach akurat na pogotowiu stomatologicznym są ogromniaste kolejki. Naprawdę wiem, co piszę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
wlasnie ze dwa razy juz tak mialam, ze dziąslo mi tak spuchlo ze masakra wyglądalam jak swinia :) ale opuchlizna znikla za trzy cztery dni, pozatym jak mi sie nacisnie do tej dziury jakies jedzonko to tez mi momentalnie ropa wychodzi w dziąsle. To jesli korzen jest zgnity to przy wyrywaniu tez moze mnie juz nmie bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyy....
Znieczulą Cię i nie będzie bolało. To bardzo lekkomyślne hodować beztrosko w organiźmie bakterie ropne i swoim zachowaniem sprzyjać ich rozwojowi. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyy....
Z tego, co opisujesz, masz już przetoki ropne, czyli kanaliki (dziury w kości), którymi ropa się wydobywa:O Jesteś zakaźna dla tych, z którymi się całujesz lub pijesz z tej samej butelki. TyTy Ty... Nosicielko i zakażaczko jedna Ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
Wiem ze strasznie sie zaniedbalam, ale jak sie nasluchalam tylu opowiesci swoich znajomych jaki ten dentysta straszny i wogole jak bardzo boli itp, to omijalam go szerokim lukiem i tak mi juz pozostalo :( wydaje mi sie ze mam mocne zęby, nigdy nie mialam z nimi problemow, nie chodzilam do dentysty a mam 24 lata i przez ten okres zrobily mi sie tylko dwie ogromne dziurska to chya nie az tak zle :) nie mam z kim isc do dentysty aby mnie wspieral :( nie wiem czy moge sama isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suszone pomidory
a ja nie mogę doczekać się wizyty 😭 mam dziurę wielkości pestki arbuza, tragedia 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej, bez jaj, boisz się głupiego rwania, które jest tylko dla Twojego dobra, a nie boisz się, że masz w ustach bombę zegarową z niewiadomym zapłonem :O jak masz zęby w takim stanie, jak opisujesz, to po pierwsze jest mega obrzydliwe i nie wiem, jak można w XXI wieku jeszcze do czegoś takiego doprowadzić :O a po drugie w każdym momencie mogą się ujawnić kolejne skutki zdrowotne, o których już była mowa wcześniej.. nie jęcz jak rozmemłana fajtłapa, tylko biegiem do dentysty, bo to już nie są żarty, ani jakaś tam mała dziurka w zębie, tylko cholerna katastrofa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
yyyy - jezus maria pewnie mam to co opisujesz , dziury w kosciach !!matko boska i co teraz 😭 :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
to moze do chirurga powinnam z tym czyms isc ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyy....
Idź normalnie. Lekarz obejrzy i jeżeli stwierdzi, ze usunięcie jest dla niego zbyt trudne, to sam Ci powie, żebyś poszła do chirurga. Te zęby, to pewnie "szóstki", co? ;) Nie bój się. Nie ma czego. Nikt nie będzie na Ciebie krzyczał i nikt nie zostawi Cię bez pomocy, jeżeli będziesz jej potrzebowała. Żadna opieka ani obstawa nie jest Ci potrzebna. Tylko nie idź w trakcie miesiączki i nie planuj już tego dnia ciężkiej pracy fizycznej ani ćwiczeń. Będzie dobrze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezzębna
te dziurska mam na przedostatnich zębach w tyle :( w dolnej szczęce. Masakra boje sie ze nie dam rady i zemdleje :( :( uwierzcie ze moj strach jest paralizujący pozatym mieszkam na wsi i u mnie są dwie dentystki jedna w przychodni druga leczy prwatnie, nie wiem jakie są :( moze lepiej poszukam w miescie mam 10 km do miasta tam napewno jest wiecej stomatologow ale tez nie wiem jak leczą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radze Ci zaczac dzialac jeszcze przed swietami , chyba nie cghcesz zdychac z bolo akurat w swieta, wiesz jak to bywa . taki pech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz stan zapalny to i tak c i nie wyrwie musi naj pierw wyleczyć u nas były 2 przypadki ze nie leczyli zębów to zachorowali na raka i musieli szczękę amputować jeden nie żyje 'a drugi walczy jeszcze o życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o-a
podobno można na narkozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania poznan
Leczenie kanałowe, a później wyrywanie zęba, po drodze potężny ból, którego nie zazdroszczę. Nie rozumiem ludzi, którzy nie dbają o zęby - myjesz, chodzisz do dentysty, to kosztują cię o wiele mniej, są zdrowe i ładnie wyglądają. Po co zatem to całe kombinowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meliniika
nieleczone zeby ciemnieja moga sie ukruszyc-samo mycie to jeszcz e nic-zła dieta robi swoje a usługi dentystyczne sa drogie-jak ktos ma dziury np w 4 zebach a kase ma tylko na leczenie jednego , kanał to juz odrebna sprawa -i żalosc bo ząb sie usmierca -coz kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania poznan
Popieram przedmówcę. Chodzisz systematycznie do dentysty to masz od razu mniej problemów. Nie chodzisz, to problemów masz całą masę, i to kosztownych. Podstawowe mycie zębów i zmienianie szczoteczki, naprawdę nie jest jakieś wymagające!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×