Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bezzębna

czym grozi nie leczenie zębow

Polecane posty

Gość kafeMoniiiii
Od niedbania o zęby można nawet umrzeć! Pisze to zupełnie serio. Moja mama jest dentystką. Po pierwsze chory ząb, nieleczony zaraża kolejne. Zwyczajnie próchnica rozwija się na kolejne zęby, zapalenie dziąseł, które się pojawia przy nieleczonej próchnicy może spowodować, że nawet przejdzie do kości szczęki! To nie jest tak, że masz chory ząb i on najwyżej będzie do wyrwania! Próchnica może postępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bertillka
próchnica to masakra- choorba zakazna a estetycznie-brr-najgorzej w przednich zebach , zwlaszcza górnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoninka 753
Ja uwielbiam mojego dentyste, to madry facet i zawsze opowiada mi o czyms o czym nie mam pojecia np fizyka, medycyna. Nie biore znieczulenia nigdy i malo co czuje bolu, zreszta on czesto robi przerwy i pyta sie czy moze dalej wiercic. Fakt ze za zab place 120 zl ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania poznan
A ja zawsze biorę znieczulenia. Na szczęście teraz leczenie zęba zdarza mi się raz na kilka lat, nie częściej, i dzięki temu nie mam jakichkolwiek problemów z zębami. Ale ze znieczulenia nawet przy małej dziurce nie zrezygnuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacjentkadentystyczna
Ale czego sie boisz?:) Bolu? To juz nie te czasy,dzisiaj dostajesz mlutki zastrzyk,jak uklucie komara i pyk,nic nie czujesz przez caly zabieg. Ja ostatnio mialam dentystyczny marton,bo tez zaniedblam zeby...i powiem Ci,ze jedyne,co mnie bolalo,to tylek od siedzenia przez godzine jednej pozycji. Dentysta da Ci tyle znieczulenia,ile potrzebujesz. A co do skutkow nieleczenia zebow-to nie tylko grozi ich utrata... Nieleczone zeby to brzydka cerai niekonczacy sie tradzik(odpowiedzialne za to bakterie,krazace po organizmie), migreny, ryzyko zawalu serca, stan zapalny kosci zuchwy, gdy prochnica zajdzie za daleko. No i im gorzej,tym wiecej kosztuje naprawa...a taniej zrobic plombe,niz placic za kanalowe...ja mialam jeden zab w tak zlym stanie,ze niestety musialam miec jeden kanalowo. Od tamtej pory dbam o zeby jak szalona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to trzeba było zmieniać pozycje a nie być taką tradycjonalistką. Od czego mamy kamasutrę dla dentystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakazeniem, zapaleniem, wypadnieciem... no slabym wygladem generalnie :( ja lecze tutaj www.truszel.pl i jestem zadowolona z rezultatów, bo przezwyciezylam strach przed dentystami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba leczyć zęby, inaczej można doprowadzić do tragedii, popsute zęby to nie tylko kwestia estetyki, to wpływa na cały organizm, ja wyleczyłam wszystkie zęby w http://new-dent.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antek_mby
Nieleczenie zębów bardzo może odbić się na całym naszym zdrowiu. Trzeba o nie dbać, jak najbardziej potrafimy. Zachęcam udać się na przegląd do dentysty. Ja chodzę regularnie do Dental Park w Krakowie. Nigdy się nie zawiodłam, a gdy jest potrzeba zawsze naprawiamy wszelkie szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z moimi dziećmi poszłam do Centrum Demed - bardzo dobrze i dokładnie leczą ubytki, bez bólu i faktycznie mają bardzo dobre podejście do pacjenta! jestem zadowolona z tej opieki stomatologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Demed, bardzo fachowa opieka, przemiły personel i nowoczesny gabinet. Nie ma żadnych problemów z leczonymi zębami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dopytaj o ponowne leczenie kanałowe, z wkładem korzeniowo-koronowym i ewentualnie koronkę. Nie bedziesz musiała wydawać 6-7 tys na implant. Jeśli naprawdę szanse są bliskie zero bo ząb jest popękany albo bardzo zniszczony, to dopiero wtedy usuń. Ja leczyłam zęba ponownie po 20 latach i od kilku lat wszystko jest spoko. Też się stresowałam ale wszystko poszło dobrze. Jeśli jednak usuniesz to w sumie trudno powiedzieć jak to przejdziesz. Znieczulą Cię na pewno dobrze (o ile nie masz problemu z reakcją na znieczulenia bo wiem, że na niektórych nie działa). Samo wyrywanie jest zawsze dziwne jakby raczej wpychali zęba do środka a nie go wyciągali (rozcinają go na mniejsze części często żeby nie poszarpać dziąsła i żeby szybciej poszło). Przynajmniej ja tak zawsze to odbieram (dwa razy). Potem różnie bywa - czasem okazuje się, że funkcjonujesz bez tabletki przeciwbólowej, a czasem jest słabo. Najgorsze dla mnie było trzymanie tych wacików w buzi bo ja mam odruch wymiotny przy czymś takim. Godzinę musiałam to trzymać. Potem mało mówić, nie pić nic gorącego, nie jeść za dużo, zaopatrywałam się w kaszki dla dzieci i jogurty czy przeciery. Ja miałam jedne raz też szyte dziąsło więc potem są szwy, które też nieco łaskoczą. Ale w moim odczuciu łatwiej się proces gojenia przechodzi.

Od siebie polecam ten gabinet w Gdańsku https://klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem/ Na miejscu wykonują leczenie kanałowe pod mikroskopem (które jst bardzo dokładne). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×