Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odkurzacze

jaki odkurzacz najlepszy dla alergika

Polecane posty

widziałam, kiedyś ten klip. naprawdę super to wygląda tym bardziej przy takim panu sprzątającym :D ale jeśli chodzi o praktyczność to napewno taka kompresja kurzu jest o wiele "zdrowsza" niż to co te panie wyczyniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajtka76
też miałam ten sam problem, ogólnie ze sprzątaniem jako alergiczka:| takie większe porządki zawsze później okupowałam nasileniem objawów alergii, ale w syfie też przecież nie można żyć:| na szczęście tyle jest już na rynku środków ułatwiającym alergikom sprzątanie, że nie mam takich problemów jak kilka lat temu jeszcze. jeśli chodzi o porady dotyczące sprzątania alergików znalazłam ostatnio ciekawy artykuł właśnie zawierający kilka sprawdzonych rad dla nas: http://www.klubdobrejenergii.pl/dobra_energia_dla_twojego_domu.html/596/Jak_zdrowiej_sprzatac_/ naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten odkurzacz z moderni fajny, prawda? Mam zamiar w przyszłym miesiącu kupić sobie nowy i myślałam o firmie Zelmer- podobno naprawdę dobra. wydaje mi się,że tak naprawde na alergię nie pomogą takie "triki" po prostu trzeba brać leki i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leki na alergię owszem ale jeśli dobrym sprzętem AGD można ciut zmniejszyć porcję codziennie przyjmowanych leków na alergię to dla mnie rzecz jest prosta. lepiej zainwestować w dobry odkurzacz np. z kompresją kurzu i z funkcją prania a zaoszczędzić minimalnie na lekach no i na dobrym samopoczuciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tingis27
Też mam Rainbow. Odkurzacz jest rewelacyjny, wyposażony w masę funkcji ,m.in. pranie dywanów, zbieranie "frędzelków, kuleczek" z marynarek. Ma różne końcówki wymienne, dostanie się nawert w najmniejsze zakamarki ! Posiada system inhalacyjny , i podczas sprzątania pachnie np.lanendowo, bo jest odkurzaczem na wodę(kilka kropli lawendy do wody, i zapach cudowny). Kosztował dużo ,ale jest wart tego! sprowadzony z USA, gdy jeszcze w Polsce ich nie było.Teraz można go kupić u nas o wiele taniej. Ma tylko jedną wadę-jest ciężki. Ale polecam bo wypierze wam stary dywan z najgorszych plam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja wiem czy one są warte tej ceny.... LG proponuje to samo za znacznie mniejsze pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydaje... Teoretycznie możemy sobie wynająć zawodowca do codziennego odkurzania :P Ja tam jestem za małym, mocnym odkurzaczem. A jeśli jeszcze ma filtry, to całkowicie mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feranowa
Ja mam miele workowego z filtrem hepa , wczesniej mialam dysona bezworkowego tez z filtrem hepa . Jednak przy oproznianiu pojemnika w dysonie dostawałam dusznosci . Dla mnie workowy jest lepszy . Poza tym przy miele sie nie dusze i nie kicham a przy dysonie zdazalo mi się, podczas odkurzania . Miele ma chyba jakis atest na szczelnosc całego odkurzacza. Poza tym niesamowicie lekko jezdzi. Wodnych nie brałam pod uwagę , to zawracanie gitary , napełniac , czyscic , suszyc i jeszcze dzwigac. To nie dla mnie za leniwa jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba właśnie dlatego LG wymyśliło w tych bezrowkowych kompresor :P Żeby ten cały kurz się nie wzniecał przy opróżnianiu. A to zabezpieczenie całego odkurzacza, to fajny patent.. Ale pierwszy raz o tym słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feranowa
Jednak z kompresora tez musisz w końcu ten kurz usunąć. Nie sypie się z tego?, nie wznieca się kurzu przy oczyszczaniu? Wrócę jeszcze do worka miele . Moje są 9 warstwowe , i mają klapkę. Jak wyjmujesz worek z odkurzacza to klapka zamyka worek i nic nie wydostaje się na zewnątrz. Tez fajny patent moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tych LG kompresja kurzu polega na tym, że kurz jest zbijany w kulki co napewno jest o wiele bezpieczniejsze, higieniczne niż wypróżnianie worka czy zwykłych pojemników z odkurzaczy bezworkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Właśnie :) Dokładnie o to mi chodziło :) Ech... żeby mi ten pan jeszcze mieszkanie poodkurzał :D A patent z kompresorem naprawdę dobry. I nie trzeba myśleć o kupowaniu worków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kupić odkurzacz piorący dla alergika. Zbiera kurz, brud, pierze i naprawdę utrzymuje dom w czystości. Ten model w dodatku ma świetne filtry. Takie lepsze odkurzacze sprawiają że nic się nie wydostaje z nich. Sama miałam 5 lat odczulanie na roztocza, więc wiem że grunt to dobry odkurzacz: http://www.1komp.pl/produkt-41-180-535-24892,odkurzacze_odkurzacz_philips_fc_6844_triathlon_%281500_w__pioracy__czarny%29.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzynek ;)
Wiecie co smieszy mnie to roztrzasanie sie nad alergikami Ja mialam wiele lat alergie ale dzielnie znosilam nie bralam zadnych lekow Dzisiaj nie mam juz absolutnie zadnej alergii wbrew lekarzom mam kota i chomika w domu i wlasnie dlatego nic mi nie jest bo nie dmuchalam i nie chuchalam nigdy na siebie. Zmienilam tez styl odzywiania jak najmniej konserwantow gotowej zywnosci jak najwiecej warzyw lagodzacych objawy alergii i duzo zielonej herbaty Zmusilam orgaznim do zycia z alergenami moge spokojnie chodzic po lasach polach i lakach w okresie pylenia rozlin moge przytulac sie do kota spac z nim w lozku itd Wy wiecznie bedziecie miec problem jak sie tak bedziecie nad soba i swoimi dziemci trzasc buhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzynek ;)
P.S. Alergie na roztocza tez mialam ale ze sie nie trzaslam nad soba nikt nie wyreczal mnie w sprzataniu nie posilkowalam sie jakimis dziwaczynymi odkurzaczami orgaznim nauczycl sie zyc z roztoczami i dzisiaj nie mam zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !!!!!!!!!!!!!
Rodzynek przestań pierdolić głupoty . Chyba nie wiesz co to znaczy ostry stan alergii lub astmy . Jakbyś wiedziała , to byś takich debilizmów nie pisała. Wczoraj matkę ratowałam , w 30 sekund nastapiła strasznie silna alergia .Szyja, twarz ślinianki, kratń . Gdyby była sama , to by sie udusiała , nawet nie byłaby wstanie sama zadzwonic na pogotowie. Masz lekki stan alergii i sie wymadzrzasz , ciesz sie , ale nie pisz głupot, bo jeszcze przez takie kretyńskie pisanie kogoś zabijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzynek ;)
!!!!!!!!!!!!! A co ty mozesz wiedziec o mojej alergii wszystko wiedzaca tez sie dusilam tez wszystko w gardle puchlo ale zyje i sie nie trzesa nad soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, spokojnie To ma być rozmowa dotycząca odkurzacza a nie kłótnia o alergii. Ososbiście alergii nie mam, ale mam w domu alergika i wiem, że jeśli o odkurzacz chodzi to akurat większych wymagań nie ma. Ja mam taki : http://www.1komp.pl/produkt-41-180-538-26873,odkurzacze_odkurzacz_zelmer_solaris_twix_5500.0_ht_%282200_w__z_workiem__niebieski%29.htm i daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karaa, dokładnie, ten pan mógł być dodawany jako gratis do odkurzacza, nawet więcej dywanów bym sobie kupiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To najlepiej od razu wykładziny wszędzie :P A co do alergii - ważne, żeby odkurzać systematycznie, bo wtedy przynajmniej nie żyjemy w zakurzonej przestrzeni. Pewnie, że cackać się ze sobą nie można, ale jeśli jakiś odkurzacz może nam pomóc, to czemu nie? U mnie zawsze jest problem, jak zmieniam worki w odkurzaczu - wszystko mnie od razu swędzi i kicham masakrycznie. Dlatego taki bezworkowy, o którym pisałam wydaje się dla mnie sensowny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co kupować nowy odkurzacz? Ja jestem straszną alergiczką. Jestem uczulona prawie na wszystko. Mam starego workowego zelmera. Kupiłam sobie do niego filtr Twister Power i czuję się lepiej. Bród leci do filtra zamocowanego na rurze odkurzacza a worek pozostaje pusty. Można go kupić na allegro. Jest nie drogi i z tego co wiem pasuje jak ulał do większości odkurzaczy. Na pewno do mojego Zelmera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że dla alergika najbardziej odpowiedni będzie odkurzacz wodny. Przede wszystkim zamiast tradycyjnego worka, z którego bardzo łatwo wydostaje się kurz taki odkurzacz ma zbiornik z woda, do którego trafiają wszystkie śmieci. Znakomita sprawa. Cenowo tez nie jest najgorzej, bo mniej więcej tyle kosztują co normalne, no może odrobinę są droższe, ale mi się akurat udało znaleźć na medialux.pl w takiej całkiem przyzwoitej, jak na sprzęt tego typu cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweliska
czy ktoś ma domu robocleana? jak sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla alergika rzeczywiście najlepszy będzie wodny lub piorący odkurzacz. Wybór nie jest tak duży jak przy tradycyjnych odkurzaczach, ale i tak jest kilka dobrych modeli. Karcher - dobry, ale spory, zelmer aquos, albo aquawelt, ewentualnie jakiś philips. poszukaj na electro.pl jest kilka ciekawych odkurzaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić fajne odkurzacze, idealne dla osób, które cierpią na alergie. Wiadomo, że roztocza uwielbiają takie miejsca jak odkurzacze, dlatego najlepiej zainwestować w takie urządzenie, w którym nie będzie składował się pył i kurz. Na magicznej planecie widziałam kilka fajnych odkurzaczy wodnych - takie są naprawdę świetne, bo absorbują wszystkie pyłki i nie wydmuchują ich na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne są odkurzacze wodne, dobre dla alergików bo nie roznoszą tak bardzo pyłu i kurzu, który się zbiera, jest on kierowany od razu do pojemnika z wodą. A jest też w większości opcja nienalewania wody jeśli akurat nie chcesz. Jeśli mogę polecić jakiś model to np. ten http://www.electro.pl/produkt-MPM_PRODUCT_Odkurzacz_MPM_PRODUCT_MOD_07_Bora_-414941,169.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×