Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakochanadoszalenstwa

W miłości jak na wojnie wszystkie chwyty dozwolone

Polecane posty

Gość zakochanadoszalenstwa

zgadzacie sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę że autorka ogladała \"jak stracić chłopaka w 10 dni\" a teraz próbuje zabłysnąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanadoszalenstwa
oczywiscie ze metafora a co innego ?:) Jak można zdefiniować przysłowie: „W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone”? Interesuje mnie również pochodzenie tego przysłowia. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat. W polszczyźnie funkcjonuje powiedzenie wszystkie chwyty dozwolone. Oznacza ono, że w danej sytuacji (np. na wojnie, w pracy) można używać wszelkich sposobów, aby osiągnąć cel. Podobne znaczenie ma po trupach do celu. W zależności od wyznawanego systemu wartości przez jednych są one używane z dezaprobatą, przez innych jako program życiowy: ważny jest tylko cel, wszystko inne się nie liczy. Sentencja „W miłości jak na wojnie wszystkie chwyty dozwolone” była – jak sądzę – utworzona doraźnie i o jej właściwym odczytaniu decyduje kontekst i sytuacja, w której została wypowiedziana. — Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochanadoszalenstwa
hahah wlasny tekst??? hahaha to ty nie slyszales o takim powiedzeniu ??:)) wracaj do szkoly w takim razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×