Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smarkula

jak czytać odcinek z wypłatą?

Polecane posty

Jak co miesiąc dostaję od pracodawcy odcinek, na którym wyszczególnione są: wynagrodzenie brutto, wszelkie potrącenia i wynagrodzenie netto. To taki długi cienki pasek z 8 kolumnami cyferek. Czy ktoś może mi pomóc w rozszyfrowaniu co jest gdzie? W pierwszej kolumnie na górze jest wynagrodzenie brutto, później do dołu same zera, 2 i 3 kolumna to same zera i od 4 kolumny zaczynają się jakieś składki - ale co i gdzie to dla mnie czarna magia... Czy ktoś może mi pomóc w rozszyfrowaniu co jest gdzie? Niestety okazuje się, że pracodawca oszukiwał mnie przy wpłacaniu składki emerytalnej - gdzie ja znajdę tę kwotę? Ewentualnie proszę o wskazanie gdzie w Internecie mogę znaleźć informację na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego nie da się wytłumaczyć nie widząc paska :) Każdy pracodawca ma inny program komputerowy i te paski mają różny układ. ''i od 4 kolumny zaczynają się jakieś składki'' U jednego w 4 kolumnie może być wynagrodzenie brutto , u drugiego potrącenie np składki pzu czy zajęcia komorniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, myślałam, że te paski mają jakiś standard - u poprzedniego pracodawcy miałam taki sam i mąż u innego pracodawcy też ma taki sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie pytanie. Pierwszy raz dostałam RMUA z paskiem wynagrodzenia i kompletnie nie wiem co oznaczają niektóre skróty. Przeczytałam już pół internetu w tej sprawie ale nie dowiedziałam się niczego. Może któraś z Was będzie w stanie mi powiedzieć co oznaczają owe skróty? Jest tak: nominał w b.m (h), nominał w b.m. (d), g. kal. poza zatrud., czas przepr bm dni, czas przepr bm godz, g. rob. do pom. zas. bm wyn. ponadnorm. kp. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×