Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość malinka8888888
Ewelajkaw- cieszę się, że u ciebie ok.. Dbaj o siebie!!! Słyszałam, że ten fissan to dobry krem, i sama zastanawiałam się nad jego kupnem...Więc teraz to już nie wiem sama... Chyba narazie zostaę przy oliwce. u mnie pochmurno i zimno... A ja czuję się juz lepiej :) No i mam od rana dzis takiego powera, że cały dom już posprzatałam... Robię obiad i zaraz zabieram się za stertę prasowania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
koliban byłam ale nie pisałam jakoś nie mam natchnienia a pozatym czuję się coraz lepiej i trochę róznych spraw załatwiam i nie za wygodnie mi się siedzi przy kompie, ale dziś postanowiłam wyjść z \" cienia\" U nas bdb dzieci rosna jak na drożdżach sa o tydzień do przodu maiały w 11tc po 6,5 cm i oby tak dalej. Pozdrawiamy gorąco 3majcie się wszystkie razem i musi być dobrze :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelkajew - cieszymy się że macie się dobrze z maluszkiem! sytofala - dorodne te Twoje maleństwa! jeśli chodzi o kosmetyki to ja też narazie używam oliwki, wlewam trochę do kąpieli, a czasami po prostu jeszcze zanim się wytrę na mokrą skóre smaruje. mam juz kremik Ziaja na rozstępy - to jest jakaś seria dla kobiet w ciązy właśnie ale dopiero od 4go mca. nic drogiego nie kupuje bo rozstepy są raczej w genach i jak mają się pojawić to krem za 100zl niepomoze, a u mnie w rodzinie raczej wszyscy mieli. ale że o skóre trzeba dbać to się smaruję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban mnie właśnie wszyscy oceniają jako głupiutką niunię bo mam twarz dziecka i jestem nieśmiała :) Gina jednak chyba nie zmienie choć zasłużył, ale w poprzedniej ciązy uratował życie mojej córeczki i wciąż jestem mu bardzo wdzięczna, podczas moich hospitalizacji dobrze się mną zajmował i jest świetnym klinicystą. Na tą wizyte na którą próbował mnie naciągąć nie pójdę tylko powiem mu ze nie jest mi potrzebne nieskuteczne badanie. ewelka fajnie że cię wypuścili! Sytofala zastanów sie jeszcze nad \"tramwajem\" pamietaj że takim jeden obok drugiego nie wejdziesz do większości sklepów urzędów, nie przejdziesz przez kasę w supermarkecie, bedziesz miala wózek tylko na spacery. Justa, basen w ciązy Ok tylko nie za często bo chlorowana woda wyjaławia flore bakteryjna pochwy i wzrasta ryzyko infekcji które w ciązy i tak jest podwyzszone. Aha wczoraj zapomniałam napisać ze z moim maleństwem wszystko Ok, ma 6cm i zwawo machało do mnie wszystkimi kończynami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila i Zyrafka... Podpisuje sie pod tym co powiedzialyscie ... nie ma sensu sie stresowac...i tak bedzie na to czas jesli okaze sie ,ze cos nie jest o.k Ale co ma byc nie o.k...Najwazniejsze jest dobre nastawienie!!!! No to w gore Brzuszki!!!Wszystko bedzie dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
A mi przed chwila się tak słabo zrobiło, ze myślałam ,że padne...Kończe na dziś prasowanie.. Idę się połozyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytofala i Karila, ale macie dorodne te dzieciatka wasze. Ja sie zastanawiam czy to dobrze ze moje Malenstwo ma tylko 5,4 cm. Ale nic mi wczoraj ginek nie powiedzial ze malo. No i nie widzialam zeby machalo do mnie:( Chociaz raz nozki mialo skrzyzowane a raz proste- ja nie widzialam roznicy tylko gin mi tak powiedzial:) No ale pewnie nie ma zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
a mnie upierdliwie boli żołądek...miałam wcześniej nawracające zapalenie błony śluzowej - czuję, że jest coraj gorzej...czy można brać jakieś leki na to w ciąży? nie wiecie?? do tego to koszmarne odbijanie i cofanie pokarmu...makabra...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo a może siemie lniane, kisiele itd wcinaj - ja wiem że w smaku to bez rewelacji ale ja w poprzedniej ciąży tak sobie radziłam z wrzodami no i dieta tylko gotowane i zero słodyczy przez jakiś czas i wszystko przeszło, aż za dobrze bo się potem obżerałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sytofala fajny ten pierwszy wózek, ja chyba wole takie pompowane koła bo jak będzie tyle śniegu co w tym roku to małe kółka to porażka, ja w sumie i tak ani do sklepu nie wchodzę z wózkiem itp ylko będziemy spacerować na plac zabaw i wkoło komina:P:P jak z Karolinką, a do miasta to z dwójką sama i tak nie będzie mi sie chciało, a ten na mniejszych kołach to bym sobie kupiła na wiosnę, ale jeszcze nie wiem:P na razie mam wózek i tak go sprzedawać nie będę bo w razie czego będzie w mieszkaniu, do uspiania w sam raz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam od wczorajszego wieczora mniewam co jakis czas klocie w dole brzucha raz z prawaj raz z lewej to trwa pare sekund nie wiecie co to moze byc .Juz zaczynam sie stresowac nie wiem czy to normalne pozdrwawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
agunda ponoć jest zasada , że jak leżysz i nic cię nie boli to jest ok tyle wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala - racja :) gdy ból przechodzi po odpoczynku, znaczy że wszystko jest dobrze znikłaś nam gdzieś, ale fajnie że jesteś razem z maluchami cała i zdrowa :) ewelkajaw - cieszę się że wszystko jest dobrze, nie wątpiłam że tak będzie ;) ja jutro mam zaplanowaną rundkę po lekarzach. czeka mnie wizyta w poradni chorób zakaźnych, dowiem się jak się ma moje toxo ;) wcześniej idę do gina, znowu mam ten sam nagły problem co 3 tygodnie temu. tak czułam że ten lekarz w zastępstwie mnie nie doleczył i znowu mam ten sam stan zapalny... to mocno denerwujące, bo najpierw źle się czuję, potem biorę leki, a ochotę na męża mam coraz większą... :P no trudno, jak trzeba się leczyć to trzeba. we wtorek mam znowu wizytę u ortopedy, bo ze starości sypie mi się biodro. a na zgagę: * unikać pozycji pochylonej do przodu * stosować wyższe ułożenie do snu - na kilku poduszkach * dostosować swoją dietę tak, aby posiłki były zjadane częściej, ale w mniejszych porcjach (5-6 małych posiłków dziennie), dieta powinna być lekkostrawna, z wykluczeniem potraw smażonych, ciężkostrawnych i tłustych * nie zakładać obcisłych ubrań, które uciskają Twoją klatkę piersiową i przeszkadzają w naturalnym pasażu treści pokarmowej w dół * po konsultacji z lekarzem można zastosować leki zobojętniające sok żołądkowy * kolacja powinna być zjedzona na 2 godziny przed snem * po każdym posiłku zalecany jest spacer * zgagę nasilają: zaburzenia emocjonalne, stres, zmęczenie, tłuste potrawy, kawa, palenie papierosów Ja całe szczęście na razie zgagi nie mam, zobaczymy kiedy się pojawi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczynki widzę,że piszecie o kremach przeciw roztępom.. Ja polecam Wam gorąco serię Rosmanowa.. olejek przeciw rozstępom..oraz Mama Perfecta (Perfecty).. smaruje od poczatku ciązy i nie mam ani jednego rozstępa na brzuszku..a leci już 9 mies( Termin mam na 8 kwietnia:) Dobra jest też Mustella.. ale droga..więc tylko jeśli kogos stac;) Fisann bym nie polecała... mimo prestiżu koleżanki moje skarżą się na rozstępy po nim. Zdrówka dziewuszki dla Was i Waszych maleństw! Pozdrawiam! Kwietniówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legally blondee 86 - dzięki za rady ;) a na marginesie szybkiego i lekkiego porodu Ci życzę, a kwietniowe dzieciaczki są cudowne, sama mam córcię z kwietnia więc wiem co mówię ;(;);) Stelka ja normalnie się chyba na taki zdecyduję ;);););););) Żyrafko wiem ze to dziwne udzielać rad położnej.. ;) ale z tego co wiem, jakbyś piła sok buraczany i jabłka bądź sok ze świeżych jabłek i jednocześnie więcej wody to wtedy usuwa się toksyny z organizmu i zapobiega to niby stanom zapalnym, może spróbuj, nie wiem czy ma to medyczne uzasadnienie ale w poczcie pantoflowej ciężarnych polecane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka wózeczek super :) cleo można brać rennie, nie ma w nim nic groźnego, tylko wapń i magnez, zobojętnia kwasy żołądkowe, myślę ze przy twoich dolegliwościach to wskazane. szczęśliwaaa powiem Ci że mam koleżankę której fasolka w 13tyg ma już 8cm! jak to usłyszałam to mnie trochę zmartwiło że moje dopiero 6cm :) ale ona ma tendencję do rodzenia dużych dzieci poprzednie urodziło się z 4,8kg. Generalnie nie ma się co przejmować tymi pomiarami bo zależą od ujęcia jakie złapie gin na USG, może nie złapać przekroju przez srodek i wtedy pomiar jest zanizony. Agunda ja Cię chyba zapomniałam przywitać wrocławianko :) W którym szpitalu zamierzasz rodzić? może sie spotkamy na porodówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karila- hmm to rzeczywiście jeśli to dobry lekarz to żal zmieniać, to ja na Twoim miejscu chyba jednak bym powiedział, że bardzo go szanuję jako lekarza ale nie stać mnie na częste chodzenie jeśli nie ma wskazania a z tym usg to że jaka jest jego opinia bo te pomiary robi się do 14 tygodnia...więc na Twój gust szkoda dziecko podgrzewać... misha85- a co u Ciebie widzę że jesteś a się nie odzywasz ostatnio.. ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane Brzuszki! U nas piekny sloneczny dzien, az milo ze mam urlop:) Dzis wybieram sie do fryzjera w koncu zrobic pasemka bo takie odrosty ze szok. Lekarz nie widzial przeciwwskazan jak go pytalam w srode, wiec bede wygladac jak czlowiek:) Karila zeczywiscie jest tak jak mowisz. Twoja kolezanka ma tendencje do rodzenia duzych dzieci a ja (nie wiem czy tak mozna porownac) w dniu urodzenia wazylam tylko 2,5 kg. Wiec nie bede sie tym specjalnie przejmowac:) No nic uciekam na jakies sniadanko. Nie uwierzycie- codziennie urabiam sobie bialy ser ze szczypiorkiem i smietana i ciagle mi sie nie znudzilo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
szczesliwaaaa- aż pozazrościć Ci tej pogody. Ja jak rano spojrzałam w okno to się przeraziłam. Wszystko jest białe!!!! Tyle sniegu... A myślałam, że to już wiosna się zbliża.... Ogólnie czuję się dobrze. Tylko jestem troszkę poddenerwowana, bo moja przyjaciółłka dziś w nocy jechała do szpitala. Na jutro ma termin. Wczoraj miała bardzo wysokie ciśnienie. No i ją zostawili. Narazie jeszcze nic się nie dzieje- Jasiu nie pcha się na świat. Tylko najgorsze jest to, że miała mieć poród rodzinny, i nic z tego, bo nie ma wolnej sali!!!! Do tego nikt jej nie może odwiedzić- nawet mąż- bo grypa panuje na oddziale!! przej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęsliwa zadnij co jadłam dzis na sniadanie? ser biały ze szczypiorkiem i śmietaną, tylko ja dodaję jeszcze rzodkiewkę :) jadłam sniadanie już o 6 bo mnie mdłości wybudziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinkaaa, u nas byla wczoraj taka pogoda jak u Ciebie, padal snieg prawie caly dzien. A dzis od rana piekne sloneczko, sladu po wczorajszym nie ma:) W marcu jak w garncu:) Szkrabek- to widze, ze mamy podobne smaki:) Moze nam wapnia brakuje:) Ale naprawde serek moge jesc codziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
To jest pocieszenie, że u mnie tez jutro będzie wiosna!!!! Ja od dłuższego czasu wcinam na śniadanie kulki nesgic( nie wiem jak to się piszę) z mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
dzięki za rady dziewczynki! - ja staram się jeść lekkostrawnie - i zupełnie nie mam ochoty na słodycze - więc zdarza mi się zjeść co najwyżej jakieś biszkopty - albo coś w tym stylu... nie objadam się, nie jadam przed snem - myślę, że odezwała się poprostu sprawa zapalenia żołądka...bywa różnie - raz mogę jeść normalnie - innym razem po każdym posiłku czuje się pełna, cofanie, itd...podpytam jeszcze lekarza za tydzień... i swędzi mnie brzuch - tam gdzie pępek - czy to może być kwestia poprostu napięcia skóry? czy uczulenie na mustelle - de facto - uważam, że nie jest warta takiej kasy...tzn ja i tam nabawiłam się rozst w 1 ciąży ale nie chciałabym, żeby się jakoś rozlazły bardziej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
Dzień dobry brzucholki:) U mnie za oknem od czasu do czasu pojawia się słoneczko ,miałam wybrać sie dzisiaj na zakupy ale chyba pujde na spacer skorzystam z dość ładnej pogody.Ja też miałam manie twarożku ale teraz chodzą za mną sledzie w śmietanie +ziemniaczki w mundurkach i wzieło mnie na słodycze .Na sniadanie miałam chlebek razowy z pomidorkiem ogórkiem kiszonym jajakiem i kiełbaską.Czytałam troche na temat kremów przeciw rozstępom i najlepszą opinie miał krem Mustela 9m-cena około 100zł dość drogi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no... ja też bym zjadła taki serek :) lubię biały ser z warzywami, ale szkoda mi wydawać pieniądze na wodniste rzodkiewki... nie mogę się doczekać kiedy już będą prawdziwe warzywa w sklepach :) a u nas szaro, błotnisto i leżą resztki brudnego śniegu. nijak przypomina to wiosnę, raczej początki zimy. ja już tak chcę słońca i krystalicznego wiosennego powietrza... Koliban, ja też często potrzebuję rad :) nie wiem wszystkiego, a to moja pierwsza ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa140283
CLEO a może powinnaś zrobić sobie 1 dniową dietke sucharki ,kisiel ,pieczywo chrupkie do picia woda gotowana dzidziusiowi nie zaszkodzi a tobie może pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo123
justa chyba będę musiała ;) - bo jest ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×