Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

u nas jest po porodzie i jak mowiła 2 wizyty tylko... z michasiem w złotoryi była 3 razy .... w wiekszych miastach moze takie rzeczy sa ale nie w małych czy na wsi, a w dodatku w duzych sa przychodnie laktacyjne tu takich rzeczy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Basia19g uważam, ze tak jest taka możliwość jeszcze niedawno czyli prawie miesiąc temu kładłam telefon z mp3 na swoim pępuszku włączałam muzyczkę a mały tak fikał tak skakał aż telefon lądował na prześcieradełku a teraz jak tak zrobię to albo zero ruchu albo czuje lekkie uderzenia w okolicach kości ogonowej ... hymmm najważniejsze abyś się nie martwiła - zawsze możesz iść do szpitala i powiedzieć, ze od 3 dni przestałaś czuć ruchy raz dwa zrobią ktg i usg :) 🌻zyrafko wiem masz rację, że te kobiałki wiedzą dużo dobrego ale ja tak nie lubię obcych :( chyba jednak dla dobra małego i swojego zapytam w najbliższym czasie w przychodni co i jak :) 🌻stelka27*** no właśnie najgorzej jak przyjdzie bez zapowiedzi - nie lubię takich wizyt nawet jak wpadają nagle moi przyjaciele - po to są komórkowe smycze aby zapowiedzieć wizytę - listonosz to chyba wyjątek :) bez podtekstów proszę :) dzisiejszy obiadek : piersi z kurczaczka opiekana + fasolka szparagowa ❤️a wczoraj zjadłam cały serek Valbon mniam mniam mniam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski to ja sie pytałam i polozna mowi ze tak przyniose papiery do przychodni to ona bedzie w najblizszy wt lub czwartek z nienacka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy miałyście okazję oglądać serie Porodowy biznes na YouToBe ale zachęcam gdybym miała wybór tez wolałabym rodzić w domku i mieć akuszerkę ... wiem wiem obca osoba ale to wyjątek : poniżej linki do obejrzenia jest kilka odcinków :) http://www.youtube.com/watch?v=bFH9RFd306U http://www.youtube.com/watch?v=kJMLN99fNq0&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=cJOHsui2X-k&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=RiIzluE4tSQ&feature=related http://www.youtube.com/verify_age?&next_url=/watch%3Fv%3DoOU2kcs82gE http://www.youtube.com/watch?v=uMQ1M7FcgKU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=iRKE-4GjuGA&feature=fvw 🌻 miłego oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream no moglabym jechac do szpitala ale jak ja sobie pomysle jacy u nas sa niemili lekarze to mi sie odechciewa, patrza jak na jakas nienormalna... w nastepny poniedzialek mam wizyte u lekarza... mam nadzieje ze do tego czasu moj maluch bedzie bardziej aktywniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream fajne i takie pozytywne to opowiadanie :) Fajnie sie je czyta... Tez miałam łzy w oczach .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Troszkę mnie nie było, ale już się uporałam z dwoma ciastami( z orzechami i biszkopt z galaretką i truskawkami). zrobiłam też krem z kalafiora i farsz na pierogi ruskie, bo chodzą za mną od kilku dni:) Ja byłam u nas w przychodni i nie ma żadnej położnej środowiskowej i kurcze wkurza mnie to,że nawet lekarz i ta jego pielęgniarka nie wiedzieli gdzie mam się udać... to dopiero d... jak pisze Koteczek:) Z tymi ruchami Dzidziusia to różnie, ale od jakiegoś czasu kopie stale i u Was też pewnie tak będzie.... W piątek to mi tak mocno brzuch stwardniał i się wystraszyłam i jak zaczęłam się dokładniej przyglądać to się okazało, że Małe wystawiło całą główkę w mój lewy bok( pierwszy raz)... to dopiero boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne Basiu19g :) sama musisz ocenić czy jednak odbyć wizytę w tym tygodniu czy zaczekać ... czytałam kilka dni temu na necie,że przy mniejszych ruchach powinno się wypić sok lub wodę mineralna i najpóźniej do godzinki mały powinien kopnąć kilka razy ale może naprawdę ułożył się w takiej pozycji, ze kopie lekko dla Ciebie niewyczuwalnie :) ach i jeszcze było napisane,z e warto chrumknąć 2-4 kostek czekolady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Ci bardzo MDream, zjadlam batona czekoladowego i niestety nic... kiedys mialam ze 2 dni slabo czulam i tez panikowalam ale dzis to juz od piatku 4 dzien:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu19g - może mały aktywował się w nocy :) a teraz odpoczywa :) a poza tym maleństwa mają jeszcze przestrzeń w naszych brzuszkach więc kopanie nie zawsze musi być dla nas odczuwalne :) uszka do góry wierzę,że będzie dobrze ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ ja jeszcze mam zapytanko który termin porodu brać pod uwagę ten z USG czyli 5 września czy ten z dnia pierwszego ostatniej m a więc 20 września? czytałam, ze jak mija termin porodu co 2 dni robi się KTG ale hymmm który termin według usg czy miesiączki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream moze masz racje nie wiem ale cos mi sie zdaje ze czulam go aktywniej nad ranem tylko nie wiem czy na serio czy mi sie zdawalo przez sen... mnie martwi to ze on w dzien zawsze byl naprawde aktywny tylko ze ja duzo odpoczywalam na siedzaco bo sie uczylam a teraz duzo chodze ... juz sama nie wiem. a jesli chodzi o Twoje pytanie to mi wyszedl tydzien roznicy w terminie z okresu a z USG i lekarz mi powiedzial ze i tak sugerowac sie bedziemy terminem z ostatniej miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w sloneczny dzien:) jesli chodzi o wizyty poloznych srodowiskowych to jak urodzilam Roberta to byla u mnie tylko raz i to w dodatku po 3 moich upomnieniach ze jeszcze nikt nie byl. na dodatek nic mi nie powiedziala pomacala tylko brzuszek malego i spytala sie jak sie czuje. porazka. nie wiem jak to bedzie tutaj. ponoc przez dwa tygodnie przychodza codziennie ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc. a jesli chodzi o porody to naprawde wszedzie jest tak samo i niewazne w jakim kraju. ostatnio dowiedzialam sie ze mojej znajomej tutaj przy cesarce to tak gleboko nacieli ze teraz nie ma czucia w okolicach szwu. mialam rodzic w poslce ale policzylismy wszystkie plusy i minusy i wyszlo ze jednak musze rodzic tutaj. jesli chodzi o wozek to ja kupilam graco travel system odrazu ze wszystkim: torba, fotelik z baza, folia przeciwdeszczowa i dodatkowa wkladka ocieplajaca na nozki. basia19g: ja takze mialam problemy z ruchami malego. nie czulam go ponad 24 godziny i w koncu dal o sobie znac. ty przynajmniej czujesz delikatne ruchy. zobaczysz ze malenstwo sie jeszcze uaktywni tak jak dawniej. mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Basia 19g no dokładnie jak odpoczywasz i się nie ruszasz to mały się nudzi i kopie a jak troszkę więcej ruchu to tak jak w kołysce śpi sobie słodko :) więc jeszcze raz uszka do góry jak masz dalej opuszczone :) ten termin z OM to tak późno mi się wydaje :( wolałabym koniec sierpnia :) ale natura zrobi swoje :) teraz przysługuje 20 tygodni macierzyńskiego licząc od dnia narodzin? jeśli wcześniej jestem na l4 to przysługuje mi tylko 18 tygodni? + całe 52 dni robocze urlopiku, który chomikowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu a kiedy masz następną wizytę u ginekologa? Na pewno byś się uspokoiła gdybyś wiedziała,że wszystko ok.... Już byłam dwa razy nadprogramowo u gina, bo miałam jakieś skurcze i dziwne bóle i zawsze było ok i już sama nie wiem jak odczytywać takie sygnały . teraz gdy mnie cos pobolewa to jest mi już wstyd dzwonić i znowu pytać żeby nie pomyślał, że jestem nienormalna.... Myślę, że dziewczyny się ze mną zgodzą jak napiszę, że nie ma co panikować skoro czujesz Bąbelka, najważniejsze, że się rusza... a że delikatnie...... a pomyśl, jak ja się bałam jak niektóre pisały, ,że czują Maleństwo w 18-20 tc a ja poczułam pierwsze ruchy w 22tc.... widocznie tak ma być a jak się bardzo denerwujesz to dzwoń do lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem wróciłam od fryzjera po drodze weszłam kupiłam sobie ogórki małosolne zjadłam i wtedy maluszek zaczął szaleć aż brzuch podskakiwał :D:D u mnie położna przyszła od razu po wyjściu ze szpitala przychodziła przez 6 tyg i w tym czasie była też wizyta patronażowa pediatry ale tylko raz a położna jak przychodziła sprawdzała zawsze ranę czy się dobrze goi po cesarce patrzyła czy dobrze przystawiam do piersi dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate ja mam nadzieje ze to delikatne co czuje to ruchy dzidzi bo moze to cos innego... bo calkiem inne jak normalnie takie jakby przewracanie sie a nie kopanie...:( MDream ale to jest mozliwe zeby caly dzien spal wieczorem tez nie wiem czy to co czuje to on... przepraszam ze marudze ale sie martwie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
ja już też wróciłam, wszystko kupione..nawet stetoskop sobie zafundowaliśmy żeby maluszka słuchać.. z tymi położnymi to nic nie wiem, jestem w Polsce od 3 dni i jak na razie czekam na wizytę u gina, która będzie dopiero jak on wróci z wakacji. Co do porodów to ja jestem z Kalisza i nie chcę rodzić w tym szpitalu, fatalna opinia.Mama gdzieś wyczytała że Pleszew (miejscowość oddalona od kalisza jakieś 20km) zajął 1 miejsce w rankingu porodówek w Polsce. Tak więc chciała bym w Pleszewie, tylko że mój gin pracuje na porodówce w Kaliszu i nie wiem jak zareaguje na tą wiadomość..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu poloz sie na plasko na lozku, moj maluch w tej pozycji zawsze sie rusza no i na lewym boku tez jest aktywny. srobuj , no chyba ze juz tak robilas, moze sie rozlwniwil, nie martw sie na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka no w sumie fakt zależy od rocznika :) my mamy diselka z 2005, od pierwszego właściciela i w miarę z małym przebiegiem.. więc rok temu troszkę nas pociągnął po kieszeni... ale pojeździmy nim trochę pewnie ze 3-4 lata jeszcze więc nie jest nam aż tak szkoda, tym bardziej że sami ściągaliśmy z Niemiec, a potem jak już nie będziemy wozić wózków itp.. to zmienimy sobie na jakiś mniej pakowny ale fajniejszy :D aska 1978- fajniutki ten wózeczek :) a kolor myślę, że niebieski dla dziewczynki tez może być... ale mi się bardziej podoba śliwkowy :D:D:D aniabuu23- ale fajnie ślub to niezapomniany dzień!! Basia - my urlop mieliśmy mieć jakiś w kwietniu za granicą przynajmniej tak planowaliśmy rok temu jak córcia była malutka, potem wyszło że jednak chcemy drugie dzieciątko, więc jak się okazało że jestem w ciąży to m oja ginka mi powiedziała że ona mi nie pozwala lecieć samolotem jeśli to nie jest konieczne.. więc zrezygnowaliśmy.. no i to nasz dłuuugo wyczekiwany wypoczynek, no i ze względu na córcię będziemy tam 2 tygodnie, bo podobno dzieci tyle potrzebują czasu żeby się zaaklimatyzować itd.. no i nie wiadomo jak w przyszłym roku nam wyjdzie urlop z dwójką więc chcemy korzystać póki się da :D A Wam też może uda się wyskoczyć może ze 2 razy póki sami jesteście...namawiaj męża może się ugnie :D A te ruchy wydaje mi się że są normalne bo jak chodzisz to dzieciątko kołyszesz i ono chyba śpi wtedy przynajmniej moja Laura tak miała a jak byłam nieruchomo to rozrabiała :) Żyrafko a jeśli chodzi o położną środowiskową to chyba zależy to od regionu albo szpitala czy przychodni, bo ja musiałam po powrocie ze szpitala sama zadzwonić do przychodni i umówić się z położną na wizytę patronażową i ona wtedy zapisywała też córcię do przychodni, załatwiała papierki itd.. i przychodziła chyba 4 razy do końca 6 tygodnia i z tego co mówiła do jej obowiązków należało sprawdzenie jak ja się goję :) i jak córcia i opieka nad nią i pomoc w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu spróbuj połozyc sie na lewym boku i nabieraj powietrza nosem a wypuszczaj ustami. Takie głebokie dotleniające oddechy. Najlepiej na swiezym powietrzu czy przy otwartym oknie/balkonie. Powinno pomóc... Mozesz to zrobić kilkanascie minut po jedzeniu, maleństwo powinno zacząc sie bardziej ruszać. Mam nadzieje ze to pomoze :) I nie zamartwiaj się tyle, głowa od góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Small Size no wlasnie wiem ze w takiej pozycji najbardziej sie rusza w ciagu dnia nie mam za bardzo czasu tak lezec bo ja mialam tak ze musialam troche polezec zanim zaczal sie ruszac, a wieczorem nie jest tak ruchliwy jak wczesniej:( i dlatego sie martwie bo gdyby w dzien spal a wieczorem buszowal jak kiedys to ok a on wieczorem troche sie jakby przewrocil i koniec... Koliban super wypad nad morze jeszcze taki dlugi:) ja mam nadzieje ze w przyszlym roku z malenstwem pojade. Dziewczyny bardzo Wam dziekuje za slowa pocieszenie bo bardzo teraz potrzebuje bo sie juz zadreczam sama tymi myslami a mezowi nie chce co chwilke marudzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno Tobie rowniez dziekuje, jak skoncze obiadek i zjem to tak zrobie jak piszesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×