Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Żyrafko pisz teraz jak najwięcej się da tej pracy, bo przy dzieciaczku często nie mozna się zmusić do sensownej pracy albo jest się zmęczonym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAsiu moja mała też jest dzisiaj mało ruchliw i od pewnego czasu nie czuje jej tak mocno jak kiedyś tylko tak raczej delikatnie no chyba że wypnie jakąć częśc ciała. Nie zamartwiaj się tak bo napewno jest wszystko dobrze, ja jak bym się tak martwiła to chyba bym zwariowała może ma gorsze dni tak jak moja mała wczoraj rozrabiała, a dzisiaj cisza i spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka skoro Karolinka tak długo będzie w żłobku to rzeczywiście bez sensu kupować podwójny wózek.. ja będę miała i Laurę i Alana cały czas pod swoją opieką więc u mnie takie coś by nie przeszło i tyle. no i mój mąż późno z pracy wraca. A na żłobek na państwowy nie ma szans no i chyba też nie za bardzo chciałabym oddać do tych co są w pobliżu a prywatne sama nie wiem, ale też nic powalającego na kolana nie ma a płacić 1 000 zł za byle co to mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban Karolinka miała iść do państwowego, ma dobra opinię i te mamy co dają tam swoje dzieci są zadowolone, ale niestety przez głupią pomyłke babka mnie wykreśliła z listy, i Karolinka idzie do prywatnego, była juz parę razy iw idzę że zadowolona, ona uwielbia dzieci, dlatego jak ja tak obserwuję to widzę że to dobry wybór, na razie chodzi 2-3 razy w tygodniu ą później na stałe:) warunki maja bardzo fajne a od 1 lipca przenoszą sie do większej placówki i będzie jeszcze lepiej, wszytko tam jest nowe, a opikeunki super:) no i mkoszt 500 zł więc nie jest tak źle:P gdyby karola si.e nie zaklimatyzowałą to by została ze mna w domu,a le wiem że w zimie by sie zanudziła, a ja nie będę miałą tyle czasu dla niej co zawsze no i jakoś mi będzie łatwiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelko dzieki mnie martwi bo to tak od piatku, teraz zjadlam i takie dziwne uczucie jakby on na serio sie odwrocil i sie odbijal tylko o brzuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka jak Ty te ruskie robisz znaczy farsz, bo ja bardzo lubię ale nie umiem robić :( a ponoć to banalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream- dlaczego 18 tygodni??? L4 możesz mieć do dnia porodu czyli do 20 września, jest owszem zalecenia czy sugestia że można macierzyński wziąć 2 tygodnie przed terminem porodu ale to możliwość a nie obowiązek... i nie daj się oszukać! Mało tego moja koleżanka kadrowa mówiła mi też że, Należy nam się urlop macierzyński w wymiarze 20 tygodni oraz możemy ( nie musimy- tylko kto nie chce) wykorzystać dodatkowy urlop na zasadach macierzyńskiego ( czyli to samo ) w ilości 2 tygodni. Tylko,że o ten dodatkowy urlop musisz napisać dodatkowe pisemko do pracodawcy. Ten z kolei nie ma wyboru i musi Ci się na niego zgodzić. czyli macierzyński dla nas (jeśli macierzyński będzie trwał w styczniu ten podstawowy) można wydłużyć dodatkowo o 2 tygodnie. a dopiero potem urlop wypoczynkowy, a jeśli w czasie tego urlopu będzie na L4 bo zachorujesz itd ale Ty nie dziecko, to wtedy ten wypoczynkowy Ci się przedłuża, tak czy inaczej L4 na Ciebie wypiera urlop. Basai a ty jeszcze raz nie zadręczaj się, może się zdarzyć że maluszek ma mniej miejsca już w sumie i bardziej się rozpycha niż kopie. a poza tym moja córcia to naprawdę bardzo mało ruchliwa była... i jak leżałam na patologii to powiedzieli że 10 ruchów nawet bardzo delikatnych w ciągu godziny leżąc spokojnie po posiłku jest normą i nie jest niczym niepokojącym, więc zjedź obiadek połóż się i licz. :) no i może też się odwrócił tak, że rączki ma jakby ułożone w stronę kręgosłupa i dlatego mniej się brzuszek rusza itd.. nie no Stelka za 500 zł to ja tez bym się zastanawiała jeśli fajne warunki i mamy zadowolone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna jak misie 40 tydzien a sie nie urodzi wziasc zwolnienie od lekarza ogolnego ze jest sie niby chorym i wtedy nie idzie macierzynskie,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też uwielbiam ruskie, ale kupa roboty, tzn samo lepienie, na całe szczęście zawsze mam zapas w zamrażalniku od teściowej:P co do aklimatyzacji to ja bardzo się cieszę że Karolince sie podoba, ja nie jestem w stanie jej zagwarantować teraz rozrywek przec cały dzień więc dla mnie to duże odciązenie:) poza tym co ona by ze mną robiła w zimie kiedy pogoda nie sprzyja siedzeniu na dworze:) a ja widzę że ona ciagnie do dzieci, no ijak ze żłobkiem będzie ok to i z przedszkolem chyba też :P co do Tomka to jego zacznę wcześniej dawać do żłobka, bo już wilel osób mi mówiła że najlepszy czas to ok 8 miesiąca, planuję powmałęgo więc tez będzie miał czas żeby sie zaklimatyzować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Koliban ja mieszkam w zapyziałej dziurze w porównaniu z Warszawa, zresztą wiadomo że u was drogo:) Koliban czy pisząc o tym dodatkowych dwóch tygodniach, masz na mysli że od stycznia urlop macierzyńki będzie dłuższy o 2 tyg?? bo mi sie wydaje, że jak nasz macierzyński będzie sie kończył w styczniu to automatycznie Ci przysługują te dwa tygodnie dłużej i tyle, czyli pewnie większość z nas będzie miało 22 tyg a nie 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie komp nawala, miałą być że ja chce wrócic do pracy jak Tomek będzie miał rok, więc akurat się zaklimatyzuje:) no i co tej aklimatyzacji dlatego teraz oddaje mała co drugi dzień na 4h żeby sie przyzwyczaiła i nie myślała że ją zastawiam czy że to za karę:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki dziewczyny:) po obiadku chwilke lezalam bo maz wrocil ale tak jakbym poczula 3 delikatne ruchy wlasnie wrazenie jakby raczki mial w strone kregoslupa... lepiej niech sie odwroci i bije w brzuch:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja właśnie wróciłam od gina, wszytko w porządku, mały juz główką w dół, no ale to może się jeszcze zmienić no i zreszta dla mnie bez znaczenia:) tylko czuje jego kopniaki i widzę jak mi brzuch lata :) waży 850 gram, musze zaraz sprawdzic czy to ok:) no i mam iść na glukozę:( ble..:P i nie wiadomo czemu mam ciągle bakterie w moczu, w posiewie nie umieja wychodowac konkretnej bakteri tylko pisza flora mieszana czyli nie wiadomo na co leczyć:p ale gin mnie uspokoił że dla dziecko to nie powinno miec wpływu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z Kodeksem art. 180. (135)§ 1. (136)Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, 2) 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, 3) 33 tygodni w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie, 4) 35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie, 5) 37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie. ale dalej jest mowa o dodatkowym macierzyńskim Art. 182 1. (143) § 1. Pracownica ma prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze: 1) do 6 tygodni - w przypadku, o którym mowa w art. 180 § 1 pkt 1, 2) do 8 tygodni - w przypadkach, o których mowa w art. 180 § 1 pkt 2-5. § 2. Dodatkowy urlop macierzyński jest udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. § 3. Dodatkowego urlopu macierzyńskiego udziela się na pisemny wniosek pracownicy, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownicy. § 4. Pracownica uprawniona do dodatkowego urlopu macierzyńskiego może łączyć korzystanie z tego urlopu z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy; w takim przypadku dodatkowego urlopu macierzyńskiego udziela się na pozostałą część dobowego wymiaru czasu pracy. § 5. W przypadku określonym w § 4 podjęcie pracy następuje na pisemny wniosek pracownicy, składany w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem wykonywania pracy, w którym pracownica wskazuje wymiar czasu pracy oraz okres, przez który zamierza łączyć korzystanie z dodatkowego urlopu macierzyńskiego z wykonywaniem pracy; pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownicy. ale ustawa wprowadzająca dodatkowy macierzyński mówi że: Art. 12. 1. Pracownicy mają prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego począwszy od dnia 1 stycznia 2010 r. 2. Wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, o którym mowa w art. 1821 § 1 pkt 1 oraz art. 183 § 3 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, wynosi: 1) w 2010 r. i 2011 r. - do 2 tygodni; 2) w 2012 r. i 2013 r. - do 4 tygodni. 3. Wymiar dodatkowego urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, o którym mowa w art. 1821 § 1 pkt 2 oraz art. 183 § 3 pkt 2 ustawy zmienianej w art. 1, wynosi: 1) w 2010 r. i 2011 r. - do 3 tygodni; 2) w 2012 r. i 2013 r. - do 6 tygodni. 4. Wymiar dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, o którym mowa w art. 183 § 3 pkt 3 ustawy zmienianej w art. 1, wynosi: 1) w 2010 r. i 2011 r. - 1 tydzień; 2) w 2012 r. i 2013 r. - do 2 tygodni. czyli jednym słowem: jeżeli będziemy na macierzyńskim 1 stycznia 2010 to te dwa dodatkowe tygodnie się należą, czyli mamy 22 tygodnie macierzyńskiego, ale pierwotnie składamy wniosek o urlop macierzyński i kadry wyliczają 20 tygodni i zanim ten macierzyński się skończy piszemy drugi wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu na warunkach macierzyńskiego w wymiarze 2 tygodnie, jeśli spełnimy warunek że złożymy to drugie pisemko pod koniec macierzyńskiego pracodawca musi go nam udzielić... :) pamiętajcie o tym, bo to nie jest obowiązkowe tylko dla \"wtajemniczonych\" którzy czytają nowinki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka kup sobie żuravit w aptece powinno Ci pomóc na to dziadostwo.. i to w miarę szybko, infekcje nigdy w ciąży nie są mile widziane chociaż rzeczywiście dramatu nie ma, ale po co ci darmozjadki :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mam nadzieję że wszystkim się podoba podpowiedź coby zyskać te 2 tygodnie z maluszkiem :D:D:D Tylko niestety nie załapią się na to dziewczyny które urodzą przed połową sierpnia jakoś, :( ale trzeba przeliczyć kiedy te 20 tygodni jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jednak w anglii jest lepiej jesli chodzi o macierzynski. w sumie mozna wizasc 52 tygodnie juz na 11 tygodni przed porodem. jednak z tego tylko 36 jest platnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę wam tego macierzyńskiego.... Ja muszę skończyć studia, więc od października nie będę już bez przerwy z Małą ... Wiecie, chyba znaleźliśmy samochód :) Ale na razie nic więcej nie powiem, pochwalę się jak już go kupimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafa - to kupuj i chwal się :) apropos pracy ja też teraz kończę, w środę ostatnie lekcje :) Ja jestem na umowie zlecenie więc macierzyńskiego też nie mam i zmuszona jestem rok posiedzieć - z czego baaardzo się cieszę (no tylko bez jakichkolwiek zarobków). też wracam od października do szkoły, mam zjazdy co weekend, każdy piątek i sobota, ale będę się urywała w miarę możliwośći ;) Jadę zaraz zrobić jakieś zakupki na wyjazd bo piąek coraz bliżej JUUUPPIII basiu, mam nadzieję, że maluch kopie porządnie dziś. ps. ten wózek espiro gt jest super! i zastanawiam się poważnie nad niebieskim zamiast xlandera x3. ale decyzja dopiero po oglądnięciu na żywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Nie pisałam długo ale czytam Was na bieżąco:) U mnie w końcu się zaczyna układać, ale było naprawde ciężko. Prawie rozstałam się z moim ukochanym, poza tym to jeszcze się bardziej rozchorowałam (niestety bolały mnie nerki przez kilka dni):( Co do szczepień- to się nie znam bo to mój pierwszy Dzidziuś, na pewno w tej kwestii poradzę się pediatry. Jeśli chodzi o auta to my mamy bmw x5, bardzo wygodne i dużo miejsca w bagażniku, uważam że jeśli kupić auto to już dobrej jakości i w przystępnej cenie. W obecnej sytuacji gospodarczek można przejąć od kogoś leasing (zależy od ustalonej wyosości rat i od tego w jakim okresie sa najbardziej korzystne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzisz Koliban nie wiedziałam że taki przepis istnieje:P mi się wydawało że automatycznie mi sie wydłuży do 22 tygodni ale ja chyba z tego nie skorzystam bo mi sie umowa konczy z dniem porodu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuszki :) Dziś u nas ponownie deszczowo i brzydko. Kiedy ta pogoda się zmieni? Prognozy mówią że od jutra ma być ładniej, ale niestety nie w moim regionie... Koszmar! Jedyny plus takiej pogody to fakt, że nie jest mi duszno i nie puchnę, a zapewne będzie tak gdy przyjdą upały.. Anulka, samochód w leasingu? Ale po co? Samochód nie jest nie wiadomo jakim dobrem, żeby korzystać z tej formy kredytowania. Jest spora gotówka - kupuję samochód lepszy, nie ma gotówki - kupuję gorszy i po roku czy dwóch sprzedaję. Nie jestem zwolenniczką kupowania nowych samochodów, bo one bardzo szybko tracą na wartości, a już 2-latka w świetnym stanie można kupić sporo taniej. Ja też nie zamierzam chodzić na wszystkie zajęcia. Studiuję dziennie i będzie mi trudniej, tym bardziej że u nas wszystkie zajęcia (zarówno ćwiczenia jak i wykłady) są obowiązkowe, a już w szczególności ważne są zajęcia praktyczne - które są nie do odrobienia gdy się je opuści. Mam tylko nadzieję, że w mojej sytuacji będą na mnie patrzeć łaskawszym okiem (w końcu to ostatni rok studiów, wszyscy mnie znają z dobrej strony, no i przecież będzie to absorbujące mój czas Maleństwo - położne nie powinny być bezwzględne gdy chodzi o macierzyństwo :P ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dzis w nocy czulam moje malenstwo az sie obudzilam zeby zobaczyc jak dlugo:) nie byly to takie mocne uderzenia jak wczesniej ale kilka razy poczulam szturchniecie:) Anulko biedna mam nadzieje ze z ukochanym juz bedzie dobrze bo ja wiem jak to jest bo tez ostatnio zalilam sie ale juz odpukac jest ok i mam nadzieje ze tak juz zostanie... jade zaraz do miasta pozalatwiac sprawy bede popoludniu i mam ochote chyba zrobic dzis pierogi ruskie:) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki ja słyszałam o tych dodatkowych dniach macierzyńskiego ale sobie zapomniałam o tym, ale mam w pracy bardzo fajna pania kadrowa, która by mi przypomniała o tym. u nas od wczoraj jest masakryczna pogoda, deszczowo, duszno, parno... siedzę w pracy i ustawiłam sobie wiatrak centralnie na mnie , ale to z kolei wysusza mi strasznie oczy, a tak w ogóle to wiatrak mieli tylko powietrze lecz lepsze to niż nic. moja mała dale znać o sobie -bardzo słodycze jej smakują :-), wczoraj wieczorem tak dawała czadu ze brzuch cały mi podskakiwał i mąż miał radości co niemiara ;-) ps. my nie mamy samochodu i nie zamierzamy go w najbliższym czasie kupować bo proritetem jest teraz dla nas budowa domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×