Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ale sie zmeczylam... wysprzatalam caly pokoj na gorze i sie zmachalam... az mi sie jakos slabo zrobilo, najadlam sie slodyczy i mi niedobrze ale maly fika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ale tematy poruszalyscie dzisiaj:) od rozstepow po sex:) jesli chodzi o te pierwsze to mi zostaly i to okropne po pierwszej ciazy i teraz na razie nie zauwazylam nowych. ojj dziewczyny rozrabiacie;P napadac na wlasnych facetow:) moj ma zakaz na sex dopuki nie rzuci papierosow bo mnie odrzuca nawet jak do mnie podchodzi. ostatnio spal w salonie bo juz nie mogla wytrzymac tego smrodu. sama palilam i nawet na poczatku ciazy ale teraz wyczuwam papierosy na odleglosc i mnie odrzuca. ja jakos nie odczuwam jakiejs zwiekszonej checi na sex ale ja chyba jestem jakas nienormalna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do antykoncepcji to są jeszcze plastry, myślę że to super alternatywa dla tych co nie chcą spirali a tabletki też odpadają, ja pewnie się na to zdecyduję, bo trzeciego już nie planujemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku, gdy karmi się piersią minipills można brać od 6 tygodnia po porodzie, a jedna z kilku definicji połogu mówi, że trwa on do 6-8 tygodnia po porodzie, stąd mówiłam o tym że można je brać już w połogu. Aniu, ciała ketonowe pojawiają się właśnie w cukrzycy, dlatego pojawiły się u Ciebie. Badanie USG potwierdziło, że maluch rozwija się dobrze, więc się nie martw, tylko spokojnie czekaj na wizytę :) O rany, stópka 6 cm... :) Ciekawe ile ma stópka mojej córeczki, pewnie ma predyspozycje do wielkostopia jak jej mamusia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak wygląda sprawa w wyborem szpitala w którym chcę rodzić.Czy trzeba mieć jakieś dokumenty, płacić coś, umawiać się ze szpitalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, plastry i tabletki hormonalne mają takie same działanie, z tym że plastry mają duży plus: omijają wątrobę bo hormony trafiają od razu do krwioobiegu, no i nie trzeba o nich pamiętać codziennie. Wadą jest sporo wyższa cena (z tego co wiem Evra kosztuje coś między 50 a 60 zł za miesiąc kuracji). No i tych plastrów nie można używać podczas karmienia piersią - tu z hormonów wchodzą w grę jedynie minipills

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate ja mam tak samo jak Ty przed ciaza palilam, ale niedlugo i od nowego roku postanowilam 0 fajek i dobrze bo bylam w ciazy a nie wiedzialam o tym:) najgorsze jest ze teraz mnie bardzo ciagnie do fajek no ale z wiadomych wzgledow nie pale... moj maz pali w pracy i tez mnie trafia jak czuje od niego tyton... Stelko ja stosowalam plastry 2 miesiace i niestety mi sie odklejaly przy kapieli:( ciagle mialam dyskomfort ze moze sie odkleic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu: ty ostatnio sie przeprowadzilas do polski z anglii?? ja dzwonilam do nfz-tu z zapytaniem o porod w polsce to jesli masz karte ubezpieczenia z UK to porod i opieke masz za darmo. ta pani powiedzial tez cos ze kazda ciezarna na bezplatna opieke w polsce bez wzgledu czy jest ubezpieczona czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu, a chodzi Ci o szpital państwowy? Bo jeżeli tak, to najważniejszy jest ostry dyżur (jeżeli masz w mieście kilka szpitali państwowych) - mogą Cię przyjąć właśnie tam gdzie jest ostry, chyba że już nie ma miejsca. Oczywiście możesz dogadać się z lekarzem, który prowadzi Twoją ciążę na skierowanie do konkretnego szpitala (najczęściej - do tego w którym pracuje). Jest jeszcze jedno wyjście - gdy już minął termin porodu (termin w karcie ciąży!!), a chcesz rodzić w konkretnym szpitalu - czekaj na jego ostry dyżur i wtedy zgłoś się na patologię ciąży - przyjmą Cię jako pacjentkę po terminie i będziesz tam rodzić (wtedy nie musisz mieć skierowania). Tak jest przynajmniej w moim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wróciłam z uk na stałe do polski.Mam niebieską kartę i wyrobiłam sobie taki dokument E112 uprawniający mnie do darmowej opieki dla mnie i dziecka na określony okres. Teraz mam tylko problem z wyborem szpitala , bo nie chcę rodzic w szpitalu w Kaliszu(tam mieszkam) tylko w innej miejscowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku ale naprodukowałyście :) teraz przez weekend pewnie będzie 1 lub 2 stronki tylko :) ja tabletek brać nie mogę - miałam dobieranych kilka ale każde wywoływały migrenę i byłam jak osa w domku - dążyłam do kłótni z byle powodu - odstawiłam Tabletki i wróciłam do normy :) Ja chciałabym tylko jedno dziecko więc muszę porozmawiać w okresie połogu z ginem o jakiejś antykoncepcji :P ZYRAFKO ja do tej pory używałam oliwek dla dzieci ale właśnie jestem na etapie kupna musteli 200 ml za 80 pln na allegro - około miesiąca temu przegapiłam okazje był dwupak 400 ml za 100 pln - ale byłam zła na siebie :) Słyszałam, ze kremik bardzo dobry Miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko, dzięki za odpowiedź. Troszkę mnie uspokoiłaś. Następne usg mam zrobić tak za 4-5 tygodni,żeby kontrolować rozwój dziecka. Gdyby nie ta cukrzyca, to nie byłoby potrzeby. Ale za to znowu zobaczę swojego bobaska. aniabuu, z tego co wiem, to sama sobie wybierasz szpital, w którym chcesz rodzić. Ale może się zdarzyć ,że nie będą mieli wolnych łóżek i Cię nie przyjmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu: pani z nfztu powiedzial mi ze bez znaczenia jest w ktorym szpitalu bym rodzila. ja chcialam rodzic w szpitalu w ktorym wczesniej rodzilam czyli jakies 20 km od mojego miasta w polsce. pani powiedzia ze to zaden problem. musisz popytac sie znajomych jaki szpital jest najlepszy u ciebie w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak zyrafa to szpital państwowy, więc nie ma szans na przyjęcie mnie w szpitalu w innym mieście bez skierowania. Mój gin pracuje w szpitalu w którym ja nie chcę rodzić, a nie znam żadnego lekarza który pracowałby w tym drugim szpitalu.Myślałam że gdy zaczyna się poród to mogę sobie jechać do szpitala który wybieram, a oni muszą mnie przyjąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie któraś osoba z kolei polecała mi jeden szpital oddalony od Kalisza jakieś 25km.I właśnie w nim chciałabym rodzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ja mam ciagle usg co 4 tyg ostatnio mialam w poniedzialek i moj maluszek wazy 1014 g i od 30 tyg mam liczyc ruchy dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Tomuś cos juz tak nie szaleje, całe szczęście:P:P:P:P głównie po jedzeniu się odzywa i czasem wieczorkiem sie porozpycha:) jeszcze parę dni temu był główką w dól a wczoraj miednicowo sie ułożył:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to troszkę napisałyście..... co do antykoncepcji to u nas przez kilka dobrych lat wystarczały \"gumki\", trochę stosowałam tabletki ale po wielu żle się czułam i akurat u nas prezerwatywy nieźle się spisywały.... wydaje mi się, że faceci którzy twierdzą że jest gorzej z.... robią to a własnej wygody... o spirali nie myślę, już wolałabym poeksperymentować z hormonami niż coś tam zakładać... Aniubuu zdecydowałaś się jednak na Pleszew? a może umów się na jakąś wizytę u któregoś z lekarzy tam pracujących i popytaj jakie są szanse na poród w tym szpitalu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream, ja od 12 tygodnia codziennie się oliwkuję, najpierw było Bambino, teraz leci już 3 opakowanie oliwki Hippa. Na brzuchu, pupie i udach wszystko jest ładnie, skóra na brzuchu jest napięta, ładnie nawilżona, na reszcie też ładna, tylko te piersi... Nie wiem czy je zaniedbałam, czy może są bardziej wrażliwe, ale pojawiły mi się drobne (całe szczęście jeszcze krótkie i ledwo widoczne) prążki i dlatego żeby nic im się nie stało kupiłam Mustelę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też używam hippo - nie jest taka tłusta jak bambino :) krótkie przypomnienie piersi masujemy od dołu ku górze i dobrze im robić prysznic na przemian zimny ciepły - kończymy na zimnym podobnie jest ze stopami jeśli nóżki już mają efekt ciężkości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak aska chyba będzie Pleszew! rozmawiałam wczoraj z moją ortodontką która rodziła miesiąc temu też w Pleszewie i była bardzo zadowolona.To jest jej drugie dziecko (pierwsze rodzone w kaliszu)i chwaliła bardo ten szpital i mnie też zachęcała do porodu w pleszewie. Będę się z nią widzieć na wizycie po niedzieli więc wypytam się jej wszystko. Wydaje mi się że wiem który lekarz pracuje w szpitalu w Pleszewie,na pewno przyjmuje w gabinecie w ostrowie i Raszkowie ale o Kaliszu nic nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 2 dni mnie nie było i naprodukowałyście tego, na razie nadrobiłam 5/10 ale moje dziewczyny są chore więc czas ograniczony. Chciałam się dołączyć do tematu pobożności, nie wiem od czego zaczęłyście ale ja nie wyobrażam sobie niedzieli bez Mszy św. jakoś czegoś brakuje. Miałam parę lat temu operację a po niej powikłania że mało co się nie przekręciłam, 2 raz trafiłam na stół operacyjny był na dyżurze tylko 1 lekarz który nigdy nie robił operacji a tylko od czasu do czasu asystował, jak człowiek ma świadomość że za chwile może umrzeć bo nie ma Ci kto pomóc to wszystko schodzi na dalszy plan ale żyję a moje życie uległo przewartościowaniu.Parę lat później moja córka miała operację i spędziłam z nią 1 noc na onkologii dziecięcej i wtedy zrozumiałam co naprawde w życiu jest ważne i to że jej guz nie okazał się złośliwy to też wielkie szczęście, potem miała już wyznaczony termin 2 operacji bo pojawiły się nowe zmiany ale naprawdę tak jak wtedy żarliwie się modliłam to chyba nigdy i wiecie co przed operacją miała robione USG i okazało sie że wszystkie zmiany same się cofnęły-lekarz nie wypowiedział się na ten temat bo 1 dzień póżniej i córka byłaby po operacji dla mnie to cud i bardzo w swoim życiu odczułam działanie Boga więc będę się go trzymać bo naprawdę warto. Ostatnio zaczęłam czytać \"Trafiona przez piorun\" Glorii Polo robi wrażenie. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśka to piękne co piszesz..... Ja od 6ej na nogach i już zrobiłam sałatkę z młodych warzyw, zakisiłam ogóreczki małosolne i teraz muszę się uporać ze zmywarką. Macie jakieś plany na ten weekend? My planujemy jakiegoś grilla... Koteczek a co tam u Ciebie?? Jak Mała?? Wczoraj oglądaliśmy nowego espiro atlantica też fajny i trochę tańszy... Właściwie to nie chodzi o cenę ale o spacerówkę, bo ta jest dużo większa od gtx.. a tak na marginesie to facet mimo umowy go nie przywiózł, bo nie ma jeszcze w komplecie fotelika z tego koloru(śliwki), może za miesiąc i dał nam jeszcze czas na przemyślenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Witam w sobote. Ja tylko na chwilę bo M pojechał pod garaż to skorzystam i posprzątam po swojemu bo on mi nie pozwala :) i zrobie ciacho :) Po południu jadę do moich rodziców, a potem się okarze bo miały być dzisiaj pieczone u babci, ale pogoda u nas nie najlepsza więc zobaczymy, a M zły bo go jak coś ominą pieczone bo na 14 do pracy znowu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Asiu jak Ty to robisz ze tak wczesniej wstajesz? ja nie moge spac w nocy a rano dzis i wczoraj ledwo o 10 sie zwleklam z lozka... martwi mnie troche bo mam czestsze twardniecia brzucha... mam nadzieje ze nic zlego ie nie dzieje postanowilam dzis wiecej polezec... ale tak mnie ciagnie do roboty. A pogoda na mnie tak dziala ze najchetniej bym poszla dalej spac:( Mamuska tez mi sie bardzo podoba to co napisalas, ja tez nieraz mialam przyklad tego ze modlitwa mi pomogla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie obecne na forum mamusie:) basiu: wiem bardzo dobrze przez co przechodzilas kilka dni temu z mezem. ja od wczoraj nie wyobrazam sobie dalej zecia z moim. gdzies w glebi serca chyba cos stracilam. chyba juz nic do niego nie czuje. jestesmy razem tylko przez wzglad na dzieci i nie wiem jak dlugo to jeszcze potrwa. stracilam wszelka nadzieje ze cos sie poprawi. moje malzenstwo to farsa. jest mi zle i nie mam nawet z kim pogadac i komu sie wyplakac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate co się stało? Napisz może będziemy mogły Ci jakoś pomóc, doradzić, razem poszukamy jakiegoś wyjścia. To co napisałaś brzmi bardzo poważnie. Jeżeli chcesz się wygadać to pisz. Pomogę tak jak będę umiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×