Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

zyrafa to ja misia urodziłam zima w grudniu i wyszlismy do domu na 5 dobe i byla u nas lekarka na 7 dobe i kazala na drugi dzien wyjsc na spacer....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co ja się będę spierać, jestem tylko położną... Każdy lekarz ma inne doświadczenie i będzie mówił wam co innego. Ja jednak pozostaję przy swoim i nie będę radzić inaczej jak pierwszy spacer po 2 tygodniach. Jeżeli lekarz radzi wam coś innego to bierze to na swoją odpowiedzialność. Zastanawiałyście się nad chustami do noszenia dziecka? Ja bardzo chciałabym sobie taką sprawić, tylko nie wiem na jaką się zdecydować. Może któraś z Was już miała chustę i może mi polecić konkretną firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka... Ja mam chuste...firmyBabylonia...tricot-slendla dzieci od 2,5kg do18 kg 6 pozycji do wiazania...bo inaczej uklada sie malenstwo a inaczej juz wiekszego dzieciaczka... Tutaj sa bardzo popularne te chusty i mysle,ze jest tylko kwestia wprawy nauczyc sie ja wiazac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zapytanie odnośnie tych moich wypocin na poprzedniej stronie - nie wszystko jest dla mnie jasne : WYPRÓŻNIANIE - słyszałam, ze zdarza się nawet po lewatywie w czasie porodu wypróżnić ale chyba nie powinnyśmy się tym stresować? WODY - czy to nie jest tak, ze jak odejdą wody to dziecko zaczyna się dusić? Czy może być tak, że skurcze będą co 10 minut a wody jeszcze nie odeszły? Jaki jest najdłuższy czas pomiędzy odejściem wód a porodem? ROŻEK PRZECIWDZIAŁAJĄCY PRZEWRACANIU SIĘ NIEMOWLAKA NA PLECKI - jeśli któraś już kupiła to poproszę o linka - czym się on różni od zwykłego rożka? TERMOMETR - ja chyba kupię taki http://www.allegro.pl/item660781874_termometr_cyfrowy_braun_prt_1000_2lata_gwar_fv.html według WAS może być? EMLA - krem znieczulający czy rzeczywiście pomaga maluszkom przy szczepieniach? KREW - tutaj zapytanie czy często przy porodach jest wymagane podanie krwi ... ja jestem przeciw... CHUSTA - ja się jeszcze zastanawiam ale od jakiegoś czasu wybrałam ZYRAFKO taka http://www.allegro.pl/item662198510_senda_infant_nowa_chusta_elast_burty_2kolory_hit.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna trzymaj się. Będzie dobrze Ja zaraz zmykam przyrządzać śniadanko. Będzie kalafiorek mniam mniam ale najpierw chciałam się z Wami przywitać :) Witajcie brzuszki piątkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny na szczescie w koncu mamy piatek i moj Ł. wraca do domciu :D . kurcze ale sie splakalam, bedzieci sie smialy , ale jak przeczytalam o smierci jacksona ( kiedys go uwilebialam :P) to same mi sie lzy cisnely jeszcze sobie piosenek posluchalam to juz calkiem :P dobrze ze sama w domku i nikt mnie nie widzial takiej zryczanej. normalnie to bym sie pewnie tak nie poplakala ale odkad jestem w ciazy szybko mozna mnie do placzu doprowadzic ,o czym wie moj lukasz. na kolacje robie pizze z przepisu basi :) a teraz ide ogarnac domek a no i wyspalam sie jak nigdy :D milego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdream ja nie miałam po porodzie przetaczanej krwi a mialam hemoglobine 7... ale moja sasiadka miala bo przykleilo jej sie lozysko i miala usuwane pod narkoza i bardzo duzo krwii stracila,,, teraz jets w nastepnej ciazy i narazie ma ze lozysko na scianie tylniej z czyms tam ze jak sie nie podniesie to bedzie przodowac... to takie zeby noworodek sie nie przewrocil to nie rozek tylko to inaczej sie nazywa zaraz poszukam... o chustach pisalam nie znam sie:) krem ten znieczulajacy nigdy nic nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek nie ma sprawy ... pewnie do 2 miesięcy gdzieś na nią trafię :) jutro jadę na załupki dla Samuela więc popytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chusty to moge polecic chusty z Nati. Sa to chusty w umiarkowanej cenie a sa dobrej jakosci. Mozesz kupic na poczatek elastyczna ale ja od razu wolalam tkana. Najlepiej wlasnie tkana, wiazana (jest mnostwo do wyboru, to te w pasy). Ja osobiscie kupilam zakardowa nati, dlugosc standard, kolor jasny fiolet...piekna... A bede miala jeszcze kolkowa, ktora szyje mi mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek udało się - dzięki już przyglądam się uważniej - to taki rodzaj klinika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te chusty z allegro to dzialaja jak kolkowa, czyli masz nierowne obciazenie, poza tym malego dzieciaczka mozesz nosic tylko w pozycji kolyski co nie wszystkim sie podoba. Dla maluchow podobno najlepsza jest kieszonka bo wtedy nie marudza :) a taka mozna wykonac wlasnie z chusty wiazanej. I nie wierze ze dziecko wyrobi do 5 miesiaca w pozycji kolyski, jesli w ogole da sie tak wlozyc to do max 8 tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny po wczorajszej burzy przez cały dzień nie miałam internetu. Zaczynam podejrzewać, że jestem uzależniona, bo strasznie mi tego brakowało ;) Widziałam, że poryuszyłyście temat odżywiania niemowlaczków, temat jest mi bliski bo jestem dietetyczką. Wprawdzie nie \"praktykującą\" bo po skończeniu studiów tylko pół roku zajmowałam się dietetyką, a teraz pracuję w biurze, ale conieco z tych pięciu lat studiów w głowie zostało. Powtórzę za Żyrafką- nie ma sensu dopajać glukozą dziecka karmionego piersią. To przynosi więcej szkody, niż pożytku. W trakcie upałów można podawać czystą wodę. Co do chust- zastanawiałam się, czy nie nabyć takiego nosidełka, czegoś w tym rodzaju: http://www.allegro.pl/item661290244_oryginalne_kultowe_nosidelko_promocja_jakosc.html czy któraś z Was wie coś na ten temat, czy chusta się sprawdza lepiej? Nie wiem czy z wiązaniem chusty nie będzie więcej kłopotu...? Potrzebuję takiego wynalazku, bo mam w domu strome schody, po których bałabym się znosić dziecko tak bez asekuracji, a dzięki temu ręce będę miała wolne by w razie potrzeby przytrzymać się poręczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczyny Akna trzymaj się będzie dobrze 🌻 Zyrafka ja też jak urodziłam Madzię to położna i pediatra kazali mi wyjść na dwór jak mała skończyła 2 tyg i teraz też tak pewnie zrobię :D Basiu spóźnione ale szczere życzonka z okazji rocznicy ślubu wszystkiego naj 🌻 widzę że znowu pomarańczowo się zrobiło ale już zgłosiłam do usunięcia je :D:D:D czytałam że pisaliście o plackach ja w ogóle nie mogę jeść słodyczy bo albo mam po nich zgagę albo wymiotuje :O w środę miałam wizytę i lekarz powiedział że na 99% dziewczynka będzie ale jak się urodzi chłopak to mam nie płakać a ja mu powiedziałam że najwyżej przyjdę z reklamacją :P moja mała waży 1180g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko nie takie nosidelko!!! dziecku nie moga tak wisiec nogi na poczatku!!! nosidelko mozna uzywac dopiero od momentu kiedy dziecko samo stabilnie siedzi nie wczesniej bo mu zrobicie krzywde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream, te linki które podesłałaś to raczej nosidełka niż chusty, bo chusta - jak sama nazwa wskazuje, to taka \"szmata\", długi i szeroki szalik do zawiązywania. Ja się rozglądam za wiązaną, widziałam już na allegro te o których mówi mamabelgie (belulu). Mamabelgie, jesteś z tej chusty zadowolona? MDream, odpowiem na część Twoich pytań: * Większość kobiet bez wykonanej lewatywy wypróżni się na łóżku podczas II okresu porodu. Niestety taka jest fizjologia, główka przesuwając się przy jelicie grubym wyciska z niego zawartość jak z tubki pasty do zębów. Może to wydawać się obrzydliwe, może i jest, ale osoby pracujące na sali porodowej są do tego przyzwyczajone i nikt nie powie nic słowem jeżeli coś takiego się zdarzy. Po prostu szybko przykrywają to co wyszło i czekają na dziecko. * Wody mogą odejść w każdej chwili porodu. Idealnie, książkowo jest wtedy, gdy wody odchodzą pod koniec I okresu, zaraz przed skurczami partymi, niestety prawie nigdy tak nie ma ;) Dziecko po odejściu wód wcale się nie dusi, dlaczego miałoby się dusić skoro tlen otrzymuje przez pępowinę? Skurcze mogą być i co 3 minuty, a pęcherz płodowy może się utrzymywać, u każdej kobiety będzie inaczej. Najlepiej, żeby poród odbył się góra kilkanaście godzin po odejściu wód, jeżeli ten czas się przeciąga lekarze podają osłonowo antybiotyk - bo zbyt długi czas od odejścia wód predysponuje do wstępowania zakażenia. Nie ma czegoś takiego jak najdłuższy czas miedzy odejściem wód a porodem. Gdy odejdą wody, lekarz obserwuje sytuację i gdy długo nie zapowiada się na poród (np. dziecko się gdzieś zatrzymało i poród nie postępuje), podejmie decyzję o nagłym cięciu. Sytuacji może być milion różnych, a w każdym szpitalu mogą postąpić inaczej. * krem Emla to krem miejscowo znieczulający. W szpitalach dziecięcych mogą go używać do wykonywania wkłuć, rzeczywiście trochę pomaga zwalczyć ból. Można próbować go używać przy szczepieniach, ale lepiej to skonsultować z pediatrą, nigdy nie widziałam żeby mama wchodziła do gabinetu szczepień z tubką kremu Emla ;) * krew przetacza się w przypadku zagrożenia życia, spotkałam się z tym zaledwie kilka razy i to na oddziale połogu lub na bloku operacyjnym. Nie spotkałam się jeszcze z podawaniem krwi na bloku porodowym, zapewne takie przypadki się zdarzają ale niezwykle rzadko. Po porodzie na pewno będziemy miały sporą anemię (średnia utrata krwi przy porodzie to 250-500 ml), ale dopiero bardzo duża utrata krwi (powyżej 500 ml, przy bardzo słabych parametrach krwi!!!) obliguje do podania krwi. * niezły ten termometr braun, jak dla mnie może być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orange, z takiego nosidełka można korzystać od czasu, gdy dziecko już samo siedzi (średnio siada około 4 miesiąca) - wcześniej nie można go sadzać ze względu na jego kręgosłup. Dziecka nie wolno sadzać i stabilizować na siłę. Te konkretne nosidełko jest do 12 kg, czyli wynika z tego że będziesz mogła go używać najwcześniej od 4 miesiąca do mniej więcej 12-14 miesiąca (kiedy osiągnie 12 kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje ZYRAFKA za odpowiedzi ... fakt nie uśmiecha mi się wypróżniać przy ludziach może jakaś dietka tydzień przed i lewatywa pomogą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic moja sunia skacze mi na wysokość klatki piersiowej i kategorycznie żąda spacerku bo w końcu nie pada !!!! i jest słoneczko dlatego idę doprowadzić się do stanu oglądalności i podreptam z nią pomalutku do parku nad wodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, wygląda na to że na początek muszę rozejrzeć się za chustą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Karol.e urodziłąm jak było już ciepło, pamięta że w szpitalu juz mała spała przy uchylonym oknie, zresztą z tego co pamietam my majówki zaraz po wyjściu ze szpitala wychodziłysmy na spacery, jak bedzie we wrzesniu tego nie wiem, ale pewnie tez szybko wyjdziemy na spacer:) co do tych linków to fakt że to nosidła a to ostatnie to dopiero jak dziecko zacznie siedzieć, ja też będę się zaopatrywać w hustę, nie taka długa wiązaną, bo raz nie mam jeszcze w prawy a dwa nie będzie czasu motac przy karoli, potzrebuję coś na szybko http://www.allegro.pl/item671264298_chusta_kolkowa_mia_mia_len_zlota.html chyba coś takiego, radziłam się mam które maja styczność z hustami na codzien i poleciły mi tą co do termometru ja przy karoli miałam właśnie taki zwykły elektroniczny i mierzyłysmy w pupie:P, ale teraz niestety moja córka nie da sobie nim juz zmierzyć temperatury więc musze się zaopatrzyć w cos innego, do ucha raczej nie bo pozyczyłam od sąsiadki i też za bardzo nie chce sobie dac mierzyć, więc kupie taki lepszy do czoła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×