Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Malinka wszytskiego naj naj naj :) Szkrabek ja kupilam takie same lozeczko, ktore i Ty wybralas ale w kolorze mocca, super sa te lozeczka, w rzeczywistosci duuuuuzo piekniejsze niz na zdjeciu. Jestem super zadowolona. Co do naszych mezusiow, to kazdy ma inny charkter, kazdy inaczej do wszystkiego podchodzi wiec nie da sie zastoswoac jedenj recepty dlakazdego malzenstwa :) Moj mezus jest cudownym czlowiekiem, ale oczywiscie klocimy sie czasmi bo to normalne. Ja mam ciezki charakter, i jestem typem ktory sie obraza i milczy jak cos jest nie tak :) ale z moim mezem to sie dlugo dasac nie dab o zaraz mnie rozmiesza albo mocno przytula czy tego chce czy nie i gniewac sie dluzej nie moge :) Zreszta zycie zbyt krotkim jest, zawsze pamietam by sie klocic i gniewac. Chyba za duzo sie smierci naogladalam, gdy ludzie umieraja, reakcje zon, mezow, dzieci itd wiec szanuje dany nam czas, choc nie zawsze latwo jest :) Ja jestem drobna imam 167cm, a urodzilam sie 62cm, a moi bracia wysocy sa teraz, a wzrost urodzeniowy to 52-54 :), wiec nigdy nie wiadomo jakie nasze dzieciaczki na stracie beda, wiec do szpitala zabieram 56 i 62 ale niewiele, bo w anglii po orodzie jest sie zazwyczj 6 godzin, chyba ze sie bardzo nalega to mozna zostac to jedna dobe, a po cesarce dwie, wiec niewiele bedzie nam potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska.osa po cesarce zostaje sie w szpitalu 3 doby. a po normalnym to jak najszybciej cie "wyganiaja" ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko a jak pije 2 herbatki melisy dziennie to nie bedzie szkodzilo dzidziusiowi? kurcze znow cos dzis jestem poddenerwowana bo mielismy z mezem zaplanowane cos na jutro co i tak przekladalam a on dzwoni ze jutro chyba tez nie wypali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia tylko spokojnie, oddychaj głęboko i pamiętaj nie denerwuj się:) Nie wiem ale mnie się kobiety pytają jaki porody miała moja mama. czy to ma jakiś związek z tym jak przebiegnie mój czy to jakieś głupie przesądy? bo jeśli prawda to obydwa ciężkie do tego bóle krzyżowe. nie będę miała wesoło:( zbieram kasę na cc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate u mnie w szpitalu po cesarce zostaje sie 2 doby, kosmos, a po naturalnym jesli nic sie nie dziej to 80% kobiet juz po 6 godzinkach idzie do domku. Baska melisa nie szkodzi dzieciatku wiec tym sie nie denerwuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu wlasnie oddycham i ciesze sie ze zadzwonil i mi powiedzial bo przez tel nie bede krzyczec a zanim wroci wypije meliske zeby nie krzyczec:) oj musze sie nauczyc panowac nad swoimi emocjami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja siedze w cambridgeshire a rodzic bede w Narfolk (King`s Lynn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Malinka wszystkiego naj:))) u mnie bez zmian co do wyborów rzeczy dla dziecka domu itp mąż sie zdaje na mnie nie ważne ile kosztuje jak wygląda skoro mi sie podoba to musi byc ładne :) czasem to denerwuje bo wszystko na mojej głowie hehe justa co do ubrań to nieprawda ze wszystko chińskie ja mam duzo ubrań z firmy EWA Klucze produkcja polska zakład produkcyny niedaleko mnie dużo jest tych ubran na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie w roznych rejonach troche roznie sie wychodzi ze spzitala, ale polozna mowila ze beda dosc szybko wyganiac i zeby wszytskiego dopilnowac samemu, np test na sluch ktory powinni zrobic czy wit K, wiec lepiej sie uprzec i zostac ta jedna dobe zeby wszystko maluch mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska.osa: pewnie masz racje co do roznych podejsc w roznych rejonach. z tego co slyszalam to w tym szpitalu wszystko sprawdzaja przez wypisem do domu. mam nadzieje ze tak zrobia a jak nie t bede sie z nimi klocila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny- dziękuję za życzenia..... Strasznie miło mi się zrobiło :) Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!!!! Justa- ja z mężem też wykańczamy dom....Jesteśmy na etapie okien. I wiem jak to wszystko jest drogie.... Wy będziecie robi dach, a okna macie już zamówione??? Bo u nas była narazie 1 firma zrobić pomiar. czekamy jeszcze na 2 inne. Może masz jakąś godną polecenia??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu obylo sie bez klotni w spokoju:) dzis jade do tesciowej na noc i bede jutro po poludniu:) umowilam sie z kolezanka na ploty, odwiedze biblioteke zeby zdobyc jakies ksiazki do pracy i pozalatwiam inne sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 160cm wzrostu, mąż niecałe 180 - więc chyba wielkoludka nie urodzę :) aska.osa - cieszę się że łóżeczko masz już sprawdzone \"naocznie\". mi też ta mocca się bardzo podoba i w sumie nad nią debatuję też:) mam białe mebelki więc oba będą pasowały. w Anglii rzeczywiście po 6 godz do domu, ja chyba błagałabyn żeby zostać dobę, bałabym się, że6 h po porodzie to niewiele obserwacji i coś się może jescze podziać z kobietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabek i aska.osa: mam to samo łóżeczko (kolor mocca) z szufladą. Jak je zobaczyłam, to już nie chiałam innego:-) A miało byc najzwyklejsze w świecie. Dziewczyny jak Wam Zus wypłaca pieniądze? Mi ma ZUS płacić, ale nie wiem kiedy zacząć się martwić, ze nie wypłacił.... Normalnie mam pensje do 10, a tu sza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa - super, cieszę się, że i Tobie łóżeczko pasuje :) ja z ZUSem nie pomogę, nie dostaję macierzyńskiego ani chorobowego :( mam dziś niesamowitego powera. umyłam okno, wyprałam zasłony, byłam na myjni ręcznej, brat umył mi autko a ja powycierałam i w środku wypucowałam, byłam na godzinnym spacerze z psem i teraz chyba poprasuje :) nie wiem co jest grane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wróciłam z galerii. Znowu wydalam kasę i nałaziłam sie tak ze ledwo nogami ruszam :) No ale jak trzeba to trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate dzieki :) Ale tak przeglądam te wszytskie ubranka i zastanawiam sie, czy aby przypadkiem nie przegiełam z iloscią :) Najwyzej będą zakładane po razie:) Kurcze to tak przy pierwszym dziecku trudno utrafic ile czego zakupić, zeby nie zabrakło, zeby nie włączać pralki codziennie i w ogóle...... Z kosmetykami to niby widomo, tak samo z innymi reczami a ubranka - istny meksyk :) Zajadm sie czereśniami..... A co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) ja mam dzis dobry dzień:) rano byłam na powtórce z glukozy 75g i wynik mam superowy, zero cukrzycy:) byłam też u ginka, siusiak dalej jest, a jąderka zstąpiły do mosznej, jak to lekarz stwierdził, no mi mały waży 1500g więc jest w sam raz:) gin powiedział żeby sobie mierzyc cukier, test glukozy może być zawodny,a jak będę codziennie mierzyć cukier i będzie w normie to znaczy że wszytko jest ok:) no i ja schudłam 0,8 kg:P:P czyli maa jakieś niecałe 5 kg na plusie:) tak mi sie wydaję że ta waga to po prostu przez to że od jakiegoś czasu nie puchnę czyli zbędna woda wyszła z organizmu:) co do ciuszków to fakt że 56 przydaje sie najkrócej, chociaz przy karolince używaliśmy prawie miesiąc, no a,e ona ważyła 2600 jak wychodzilismy ze szpitala i po miesiącu miała dopiero 3500 jak większość noworodków:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, możesz spokojnie pić melisę, w ciąży jest nieszkodliwa, w niektórych przypadkach jest nawet zalecana (np. z miodem na ból głowy, albo z rumiankiem na przygnębienie po porodzie). Oj, szkoda mi Was dziewczyny w Anglii, 6 godzin po porodzie wyganiać do domu.... Może jestem za bardzo przyzwyczajona do opieki medycznej w Polsce, ale noworodek powinien być szczególnie obserwowany w pierwszych dobach po porodzie. Cały okres jego adaptacji do życia poza macicą jest trudny pełen niebezpiecznych momentów, w domu można różne rzeczy przeoczyć.... Jak czytam co piszecie o opiece nad ciężarną to serce mi się kraja, bo ja umarłabym ze strachu gdyby nikt mi nie pomógł np w przypadku przedwczesnych skurczy (bo natura najlepiej reguluje...). Mam nadzieję że jakoś sobie z tą opieką dacie radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz zyrafko jak to jest ze w polsce narzeka sie na opieke zdrowotna a chwali w innych krajach. tylko nikt nie wie jak jest naprawde. po za tym glupie angielki daja sobie rade to my sprytne polki tez damy sobie jakos rade. ja zamierzam czesto kontaktowac sie z pediatra Roberta w razie jakichs watpliwosc. tak samo robie teraz z ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa ja dostaje pieniądze normalnie z zakładu pracy w tym samym terminie co pensje. Nie wiem jak to jest dokładnie ale to zakład pracy rozlicza się z ZUS. Tak jest w przypadku gdy firma zatrudnia powyżej 10 osób w pozostałych przypadkach dostajesz kaskę bezpośrednio z ZUS i podobno trzeba się przygotować na nawet miesięczne opóźnienia. W Zus to podobno normalka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki... wy z moro u nas maz nawet nie chce o słyszec o moro...jest wojskowym i na codzien ma dosc moro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka super, że Twoje wyniki wyszły tak dobrze :) No i gratuluje spadku wagi. U mnie to chyba nie jest wykonalne. Idę w górę jak burza. Aż się boję co będzie we wrześniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek ja jak rodziłam Julcię to musiałam mieć swoje ubranka do szpitala i miałam po 3 komplety: śpiochy, koszulka (body nie pozwolili ze względu na to że jakby nie daj Boże coś się z dzidzią działo to łatwiej rozebrać z koszulki), kaftaniki, czapeczki, niedrapli i skarpetki. Wszystko w rozmiarze 56. Moja Julcia miała 56cm jak się urodziła i te ubranka służyły nam przez ok 1,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×