Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość tu nigdy już
nie będzie dobrze zawsze o kims zapomnicie i nie bedzie jej odp bo jest tu klan zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDAKATE ja tam ufam kulką :) i proszę nie odchodź większość z nas jest pomijana no ale i tak to forum jest źródłem wielu informacji :) sama wpadam z doskoku i nie mam za złe pozostałym, że mnie nie zauważają ... dziś sobie obiecałam,że odpisze na 5 postów nade mną ... heh i się nie udało .... figa 84 fiszbiny takie plastikowe lub metalowe tylko nie do karmienia a w takich normalnych biustonoszach - przy moim D/E 70 to nie lada wyczyn :) mój maly potrafi 2 sutki na raz ciągnąc :) heh jak leżymy na boku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny - czytam i nie wierze... co sie tu dzieje?? Ktoś chyba chce namącić i to zdrowo.... :( Mam tytlko nadzije że sie nie damy :) Magdakate no co Ty!! Mi bedzie bardzo brakowało Twoich postów :) Ja nie zawsze odpowiadam bo nie zawsze znam odpowiedz ale myslę o was wszytskich czesto (tzn o Was, waszych nickach)... Mnie tez kiedyś niebyło prze 2 tyg i nikt nawet nie zauważył... Pisz, bo ja jestem ciekawa co u twoich smyków i u Ciebie słychać..... U mnie z jedzeniem z piersi jest tak samo... Popołudniami jest istny horror... Mala pręzy sie, wygina w pałąk i do tego wrzeszczy.... Na początku myslałam że to przez katar, ale chyba jednak nie... I najgorsze jest ze ja już zupełnie nie mam ppomysłu co z tym zrobic... Co do kataru to u nas zero poprawy... Już 4 tygodnie tak sie meczymy.... A tak w ogóle co słychać u reszty dziewczyn (aż boje się wymieniac zeby kogoś nie pominąć)??? Lece rozwiesic pranie i dokończyc ogarnaic mieszkanie po tych chrzcinach.... Pozdrawiania dla Wszystkich (piszących i czytających) :) Papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co wy macie depresje poporodowa czy co???? forum nie jest po to aby sobie tyłki lizac.... no kurde przestancie byc dziecinne ze ktos kogos nie zauwaza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek sporo jest racji w tym co napisałaś. W końcu przez to obrażanie zaczniemy sobie wszystkie słodzić, tyłki lizać i staniemy się sztuczne i śmieszne. No a w konsekwencji pisać się nie będzie chciało i forum się rozleci. I o to chodzi pomarańczą. Może pozostańmy sobą i piszmy jak dawniej. Bo teraz to już się trochę dziecinne wszystko zaczyna robić. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam ale takie jest po porstu moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puchatek bo to juz robi sie smieszne , bo ta tej nie odpisała czy tamta tamtej no kuzwa mamy teraz inne cele inne piorytety.... ale jak wy bedziecie tak robic to pomarancze jeszcze bardziej happy ze im sie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi sie jeszcze przypomniało o czym chciałąm napisać: figa84 i inne z kolkami - na kolki pediatra Antosi polecała mamie karmiącej piersią zjeśc łyżkę mielonego kminku (przyprawy z paczuszki) i zapić wodą mineralną. Podobno pomaga. Ja nie probowalam - może spróbuj. Życze zeby pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przymierzam się do zakupu maty edukacyjnej ... koszt od 250 do 350 pln i dlatego zapytam czy WASZE potomstwo bawi się w takiej macie i do jakiego wieku można jej używać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jesteśmy już po szczepieniu i po spacerze. Bez włączenia syreny oczywiście się nie obyło, na szczęście jak wyjechałam z przychodni to mała natychmiast zasnęła. Magdakate - lecisz do Polski na święta? oto moje pytanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdream,ja wlasnie zakupilam taką mate: http://www.buzzillions.com/image.dox?R=1008275&i=5356605&t=pi&wide=false 3 dni temu.Natalia lezy sobie spokojnie na niej ok 20-30 minut i potem juz chce na rece.mysle ze ten czas bedzie sie wydluzal.wazne by bylo tam duzo wiszacych kolorowych zabawek oraz melodyjki i w miare mozliwosci jakies swiecidelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Green Bottle,ja tez lece wysokiej klasy Ryanairem :D:D:D musze dokupic bagaz bo ograniczenia tych linii lotniczych mnie dobijają :o pierwszenstwo wejscia na poklad tez mam,ale co z tego skoro polowa ludzi bedzie je miala,a z mojego doswiadczenia wynika ze i tak nikt nie przepuszcza matek z dziecmi :( powiedz,bedziesz wczesniej na lotnisku???bo nie wiem jak to zorganizowac,kiedy nakarmic mala i wogole jak to wszystko zaplanowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green: nie ja nie lecę na święta. moi rodzice przyjeżdżają do nas. my pojedziemy dopiero po wielkanocy. po za tym ja będę jechała samochodem. jakoś nie widzę siebie z dwójką dzieci lecącą samolotem z bagażami wózkiem i fotelikiem. to mnie trochę przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wloze małą w nosidelko.wozka nie biore bo mam tez w polsce :) takze bede miala wolne rece zeby trzymac bagaz podreczny i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kminek u mnie działa cuda. Miałam Wam o tym juz dawno pisać, ale wiecznie zapominam. Pisałam, że u mnie po pomidorach małą męczy, więc luby dodaje do sosu pomidorowego i jest ok. Tylko ja go nielubie i zjadam tylko wtedy jak wiem, że małej coś może zaszkodzić. Popieram koteczka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Nie pisałam parę dni, ale czytam Was kiedy tylko mogę. I jestem przerazona co tu sie dzieje!!! Durne pomarańcze sie wtracaja, a część z Was niestety je komentuje. Miałyśmy tego nie robic. A poza tym znowu jakieś obrazanie? To naprawdę jest dziecinne. Tyle razy juz był poruszany temat tego, że czasu u nas jak na lekarstwo. Jak mój mały śpi, to robie obiad sprzatam, pomagam odrabiać lekcje itp. A czasem po prostu komputer jest zajęty przez starszego syna i nawet nie mam kiedy go dopaść. Jak byłam w ciaży to pisałam jak syn był w szkole, teraz zwyczajnie nie mam czasu. Ale chetnie czytam Wasze wpisy, zmagania z karmieniem , kolkami itd. U mnie nie ma większych problemów, więc nawet nie mogę nikomu nic doradzić. Jedyna rzecz którą sie martwię, to że mały ma zaczerwienione i szorstkie policzki. Boje się ze ma nietolerancje laktozy, bo podobno tak się objawia. Byłam zapisana na wizyte do pediatry, ale odwołali, bo tyle dzieci chorych, że tylko te chore przyjmują. Smaruję mu buźke tlustym kremem i troche pomaga. Moj Michas też się w końcu ladnie usmiecha, ale on ma prawie 10 tyg. Jakis powazny facet z niego chyba bedzie :) Dobra zmykam, bo juz tu moj starszy syn chce wejsc na kompa. I nie obrazac sie dziewczyny. Szkoda by było gdyby taki fajny topic sie rozpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://sklep.dzidzio.pl/szczegoly/2693/mata_edukacyjna_hippo_464_baby_ono ja mam taką mate edukacyjną mała trochę poleży na niej i sie pobawi ale za długo nie chce leżeć :) Koteczek popieram :) a czemu Ty mi nie odpisałaś co ;) :D:D:D:D:D:D:D z tego topiku zrobiło się domowe przedszkole:P jedna do drugiej ma pretensje że ktoś tam jej nie odpisała przestańcie już bo w końcu dojdzie do tego że wszystkie zaczniemy sie kłócić i wszystko sie rozpadnie a tego nie chcemy prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzylam sie na cala ta sytuacje na forum i pewnie ta pomaranczowa idiotka ma teraz satysfakcje. Asia napisala do mnie na gg ze juz nie bedzie pisac na kafe i zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć :) Na temat pomarańczy sie nie wypowiadam olewam je totalnie !!!!! Chochlik jeśli nie dokarmiasz butla to sprawdz czy niema pleśniwek w buzce lub czerwonego gardła to musi zrobic pediatra a jeśli wszystko ok to pewnie kolka lub zła dieta. Jesli chodzi o problemy z mlekiem to ja je zawsze ma po stresujacym dniu zawsze na drugi dzień mam kryzys EWELKAJAW a moze twój organizm przyzwyczaił sie do składu tej cherbatki moze powinnaś odstawić na kilka dni i puzniej znów zaczac pić Aniabubu 23 pewnie świadome ja wiem ze mój Dawidek mieje sie już swiadomie ma skończone 2 miesiace jak chwilke leży sam i podejde do łózeczka to sie uśmiecha :) :) Mdream warto kupić tylko taką fajniejszą z wieksza iloscia zabawek i melodyjką.Ja dostałam w prezencie zwykła ,tańsza i jestem średnio zadowolona sama bym kupiła inna Magdakate ja też mam dosłownie kilka komentarzy na naszej klasie ale zostaje I TY TEŻ ZOOOOOOOOOOOOOOOOSTAŃ:) Dzieki za odpowiedzi w sprawie karmienia myślałam że tylko ja mam taki problem spróbuje tego kminku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram Koteczka i Puchatka. W ciąży miałyśmy więcej czasu na pisanie i zastanawianie się co komu odpisać po przeczytaniu zaległych 10 stron. Teraz na forum się wpada, gdy ma się chwilę wolnego. I nie będę wymieniać z imienia kogo mi brakuje żeby ktoś inny się nie obraził. Prawda jest taka, że każda z nas ma kilka ulubionych osób, KAŻDA, a resztę lubi bardziej lub mniej, lub też ich nie kojarzy (przecież było nas na liście 70? już nie pamiętam ile...). I to normalne że kojarzy się osoby które najczęściej się udzielają. I nie bądźmy przedszkolakami: "bo mnie nie wymieniłyście", "bo za mną nie tęsknicie"... forum jest od tego żeby na nim pisać, więc piszcie i nie miejcie do nikogo pretensji. Nie chciałam tym nikogo urazić. Chodzi mi o to żebyśmy przestały być infantylne. Piszcie i nie obrażajcie się, tak jak to było dotychczas, przez całą ciążę. MDream, mamy taką matę edukacyjną: http://www.allegro.pl/item799928488_tiny_love_mata_edukacyjna_zoo_od_reki_w_wa.html Na razie Basia tylko się przygląda, lubi lusterko, ale dość szybko się nudzi. Cóż, czas skupienia tak małego dziecka jest jeszcze dość krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niektóre dzieciaki uśmiechają się świadomie już po skończeniu 1 miesiąca życia, jest tak dlatego, że każde dziecko rozwija się indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam takie coś : "Wyobraź sobie ..., że pewnego pięknego dnia Twój mąż przyprowadza do domu młodszą kobietę i oznajmia, że od tej pory będzie z Wami mieszkała już na zawsze. Oddaje jej część Twojej biżuterii i futer, a przy okazji prosi żebyś się nią opiekowała. Już nie jest, tak jak zawsze. Mąż większość czasu poświęca tej drugiej, bo przecież może czuć się samotna i zagubiona w nowym miejscu. Jeśli jesteś obrażona i nieszczęśliwa, tłumaczy, że ta nowa jest taka miła i rozkoszna i, że na pewno się polubicie. Codziennie rano Cię przytula i mówi, że naturalnie kocha Cię tak samo, jak wcześniej. Jak się czujesz? 
To teraz pomyśl o swoim starszym dziecku. Ono też nie musi być gotowe, ani szczęśliwe z powodu pojawienia się maleństwa. Pamiętaj o tym i staraj mu się pomóc :-) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziękuje za odpowiedzi w sprawie MAT - chce kupić taka wypasioną aby moje maleństwo czymś się zajęło ... wasze sugestie zapewne mi pomogą :) a czy na NK nie da się założyć forum i tam pisać? przepraszam,że czasem zadaję pytania na które odpowiedzi były kilka stron wcześniej .... i naprawdę bardzo bym chciała udzielać się więcej ... ale Samuel nie śpi mi już w ogóle w ciągu dnia a jak zrobi drzemkę to jem śniadanko, sprzątam ... itd jestem z nim sama w domku :( tak jak pisałam szczepiliśmy 6w1 a teraz mamy zacząć szczepić rota i pneumokoki tylko mam dylemat bo sama nie jestem przekonana do tych szczepionek z drugiej strony część znajomych robi wielkie zdumione oczy jak mówię,że sama nie wiem czy szczepić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzylam sie na cala ta sytuacje na forum i pewnie ta pomaranczowa idiotka ma teraz satysfakcje. Asia napisala do mnie na gg ze juz nie bedzie pisac na kafe i zrobilo mi sie smutno ze taka atmosfera tu zapanowala i do tego doprowadza bo mam bardzo duzy sentyment do Was do tego forum, kojarzy mi sie z pieknym okresem w moim zyciu jakim byla ciaza, ze staralysmy sobie pomoc na kazdym kroku a teraz co? oj jakos mi zle z tym MDream ja kupilam mate zoo z tiny love i jestem zadowolona choc moj synus tez zajmie sie nia 20-30 min i sie nudzi ale mysle ze z czasem bedzie go bardziej ciekawila, przeznaczona jest do 12 miesiaca zycia. ja to sie boje teraz jesc, zrobilam na obiad pikantny sos mam nadzieje ze nie zaszkodzi malemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzylam sie na cala ta sytuacje na forum i pewnie ta pomaranczowa idiotka ma teraz satysfakcje. Asia napisala do mnie na gg ze juz nie bedzie pisac na kafe i zrobilo mi sie smutno ze taka atmosfera tu zapanowala i do tego doprowadza bo mam bardzo duzy sentyment do Was do tego forum, kojarzy mi sie z pieknym okresem w moim zyciu jakim byla ciaza, ze staralysmy sobie pomoc na kazdym kroku a teraz co? oj jakos mi zle z tym MDream ja kupilam mate zoo z tiny love i jestem zadowolona choc moj synus tez zajmie sie nia 20-30 min i sie nudzi ale mysle ze z czasem bedzie go bardziej ciekawila, przeznaczona jest do 12 miesiaca zycia. ja to sie boje teraz jesc, zrobilam na obiad pikantny sos mam nadzieje ze nie zaszkodzi malemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK ja mam matę ale mały jej nie używa. Allan woli huśtawkę niż matę. kupiłam jakąś używaną bo podejrzewałam że to się tak skończy i pieniądze wydam na marne. ja siedzę cały czas w książkach i mam powyżej wszystkich dziurek macierzy!! przez to z innymi przedmiotami jestem w plecy:( nie wiem kiedy nadrobię finanse i podstawy zarządzania. masakra:( ja się nie obraziłam na nikogo!! po prostu zauważyłam pewne fakty i je napisałam. jak już napisałam asi na NK nie zamierzam tracić z wami kontaktu bo się z wami bardzo związałam. angioletto nie pomogę ci z zaplanowaniem lotu bo jak pisałam ja będę jechała samochodem. zaraz idziemy na szczepienie zobaczymy jak mały zareaguje. mam nadzieję że nie będzie za bardzo płakał bo boję się o tą jego przepuklinę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przyszły do mnie chusty:-) I są super. Wsadziłam mała na chwile w elastczną i to wcale nie takie trudne. Tylko ona teraz w praniu jest;-) Potem upiorę tą drugą. Tu chyba będzie ciężej, ale za to więcej możliwości;-) Mała w chuście trochę zgłupiała, zrobiła znowu swoje wielkie oczy, po czym zaczeła sie rozgladać. A teraz odłożona i śpi. Narobiłyście mi ochotę na matę. Ja mam taką zwykłą używaną od koleżanki i też sie zastanawiam nad jakąś full wypas:-) Zbankrutuje przy tym moim dziecku. Zachciało mi się ekstra karuzeli, maty, łóżeczka turystycznego... dobrze że na dniach dostaniemy nianię i lezaczek, bo inaczej chyba bym zbankrutowała.... Zakładacie dzieciom jakieś konta oszczędniościowe, lokaty czy cos tego rodzaju? Ja chyba będę robić rozeznanie co jest możliwe, bo w sumie za kilka lat to studia mogą być płatne, a jak nie studia to mieszkanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO **ANAK**
POMIMO IŻ PISZĘ NA POMARAŃCZOWO PROSZĘ O PRZECZYTANIE. pODOBNIE JAK WY MAM DZIECIĄTKO Z WRZEŚNIA A DOKŁADNIE CÓRECZKĘ. CHCĘ NAPISA O KATARKU MOJEJ MAŁEJ TO ZNACZY JA MYŚLAŁAM ŻE TO KATAR BO AMELKA MA TO PONAD MIESIAC. OTÓŻ MOJA PEDIATRA ( BARDZO MĄDRA KOBIETA) POWIEDZIAŁA ŻE TO NIE KATAR NOWORODKI I NIEMOWLAKI NIE PAMIĘTAM TYLKO DO KTÓREGO MIESIĄCA ŻYCIA NIE MAJĄ KATARU. TO COS PODOBNE DO KATARKU JEST SPOWODOWANE TYM ŻE KARMIE PIERSIĄ. MOJE MLEKO ZALEGA JEJ W NOSKU DOKŁADNIEJ GDZIEŚ W ZATOKACH. NAJWIĘCEJ JEST PO NOCY A WYCIĄGNĄC NIE DA SIĘ TEGO DUŻO. LEKARKA KAZAŁA MI TO ŚCIĄGAC I PODOBNO MA PRZEJŚC SAMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×