Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Justa lekarka kazała najpierw dać LacidoBaby i zobaczyć co się będzie działo. I narazie nie wracać do mleka i nabiału, oraz unikać cytrusów. Dodatkowo dostałam skierowanie na badanie moczu. Jak przyjdziemy z wynikami to będziemy kombinować dalej. Tylko ta moja lekarka z tych co to twierdzą, że na piersi nic się nie powinno dziać:-) Tak czy inaczej przynajmniej nie straszy odrazu butlą. mamabelgie: zdjęcia, ja chce zdjęcia:-) a noszenie w tkanej po elastyku to bajka:-) Ja już się pozbywam mojego elastyka:-) Idzie narazie do kuzynki Jagusi. Jagusia waży już 5,500 i ma 60cm, czyli w 11 tygodni urosła 5cm i przybrała 2700:-) Lekarka mówi, że ładnie rośnie, a teściowa mi powiedziała, że to mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa lekarka kazała najpierw dać LacidoBaby i zobaczyć co się będzie działo. I narazie nie wracać do mleka i nabiału, oraz unikać cytrusów. Dodatkowo dostałam skierowanie na badanie moczu. Jak przyjdziemy z wynikami to będziemy kombinować dalej. Tylko ta moja lekarka z tych co to twierdzą, że na piersi nic się nie powinno dziać:-) Tak czy inaczej przynajmniej nie straszy odrazu butlą. mamabelgie: zdjęcia, ja chce zdjęcia:-) a noszenie w tkanej po elastyku to bajka:-) Ja już się pozbywam mojego elastyka:-) Idzie narazie do kuzynki Jagusi. Jagusia waży już 5,500 i ma 60cm, czyli w 11 tygodni urosła 5cm i przybrała 2700:-) Lekarka mówi, że ładnie rośnie, a teściowa mi powiedziała, że to mało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie:) Justa dzieki za odpowiedź:) Bartuś znowu zaczyna coś kaszleć, ja już mam dość, oby to się tylko na tym skończyło, mam nadzieję że się nie zaraził od nas tym grypskiem... narazie jest wesoły, nie widać po nim choroby, ale ten kaszel, na dodatek jak śpi to też kaszle czego wcześniej u niego nie zauważyłam.... Wczoraj pierwszy raz synuś jadł jabłuszko, narazie dałam mu tylko łyżeczkę, ale smakowało mu bardzo bo się oblizywał, dziś już dostanie więcej. Bałam się od razu dawać mu więcej bo nie wiedziałam jak będzie reagował. A od dziś będę mu zagęszczać mleko kaszką ryżową bo on jest ciągle głodny i lekarka mi powiedziała że jak skończy 4 miesiące to mu po odrobince zagęszczać. 4 miesiące skończy dopiero w Wigilię ale ja już dziś spróbuję. Bo on po pierwsze za szybko je- około 200ml zje w jakieś 3minuty, a potem płacze bo się powietrza nałapie i kolka, a jak mu zagęszczę to już nie będzie tak łapczywie jadł tylko wolniej. Po drugie- zje 180ml albo i więcej i za 2godz już beczy bo jest głodny, jak mu nie dam to marudzi i płacze a jak dam to owszem zje, ale potem mi ulewa i wymiotuje bo jest przejedzony. Wydaje mi się że samo mleko to już dla niego za mało, że on potrzebuje czegoś pożywniejszego. A co Wy na ten temat myślicie? kiedy planujecie wprowadzać kaszki, jabłuszka itp? A soczki juz mogę podawać? Wiem że nie wszystko naraz, najpierw wypróbuję kaszkę a za tydzień najwyżej coś innego. Basiu nie przepracuj się przy tych przygotowywaniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Figa nie słuchaj tesciowej, jednym uchem wpuszczaj a drugim wypuszczaj:) mała wg mnie b. ładnie waży:) Ja wiem z własniego doświadczenia, bo mam to na co dzień, co to znaczy teściowa. Owszem jest pomocna ale czasem ma się dość, im się wydaje że my jesteśmy jeszcze młode i głupie, że one wychowały dzieci i mają większe doświadczenie i że mogą narzucać nam swoje racje. Czasem faktycznie warto posłuchac rad ale niekiedy to ręce opadają..... wiecie o co chodzi. Wg mnie nawet najmłodsza, najmniej doświadczona mama jest lepsza dla dziecka niż jego babcia, bo tylko ona ma ta więź z dzieckiem i ona najlepiej wie co w danym momencie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamabelgie ale Ci zazdroszcze tych swiat w Polsce. U nas nawet drobny snieg dzis pada, a ja juz zabieram sie za pakowanie, kolejny dzien z kartonami, szkoda ze synus nie pomaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, bylismy wczoraj n a kontroli i pan doktor chwalil adasia bo taki grzeczny pacjent hehe, maluszek zdrowy, dzisiaj powinnismy isc na szczepeienie, no ale skoro mial antybiotyk to szczepienie przelozone; musze jutro isc i zapytac na kiedy. dzisiaj u nas bardzo mrozno to nie bede ciagala malego ,chociaz lekarz kazal hartowac, tylko ze dzisiaj wieje mocno,mam nadzieje ze jutro bedzie lepsza pogoda na spacer :) najwazniejesze ze Adasko zdrowiutki i oby nas chorubska omijaly! dziewczyny, mam pytanie, bo juz mam ta chuste RAPALU, tylko tam jest napisane zeby dzieciaczka nosic od 4 miesiaca. a moj Adas dzisiaj konczy 3 , wiec tak sie zastanawiam czy juz moge go nosic chociaz troche, nie chce mu krzywdy zrobic ;/ . a no i skad wiecie ze dziecko nie wisi w chuscie tylko sie na was opiera, bo ja nie wiem niby na mnie lezy ale boje sie ze moze jednak wisi :P sama nie wiem ... glupie pytania, wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie swieta wogole nie ciesza z wiadomych powodow. jak widze te wszystkie reklamy i kolendy slysze to wyc mi sie chce/ najlepsze ze nie mam prezentow dla nikogo, i dopiero dzisiaj zamawiam na allegro,. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. NikaP ja też już zaczełam podawać kaszkę bananową je rano i wieczorem tylko robie tak na 60 mleku. może sprubuj mu zagęszczać mleko jak Ci tak ulewa ja Wiktori zagęszczam Nutritonem i ani mi ponim nie ulewa i jej w brzuszku wystarcza na dłurzej. Z jabuszkiem też już prubowałam i poszła rownież marchewka. Soczek dostaje jabłkowy ale nie codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja mojej małej daje soczek jabłuszkowy ( ręcznie wyciskany) tak około 40 ml dziennie, a ona dopiero 11 skończyła 3 m-ce, więc jak dajesz jabłuszko to myślę że soczek też możesz. ja pierwszego dnia dałam małej odrobinkę i czekałam na jakąś reakcję a że nie nastąpiła więc na drugi dzien zwiększyłam jej ilość i tak doszłam do 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się wydaje, że strasznie szybko podajecie inne jedzenie (inne niż mleko). Ja swojej mam zamiar dawać dopiero jak skończy 6 miesiecy (dziecko piersiowe), ale nawet na butli chyba dopiero po 4 się daje. Pzynajmniej tak mi moja pediatra mówiła. NikaP: ja się teściowej nie słucham, bo ona wszystko wie najlepiej. Swoje dzieci na mleku krowim chowała i wszystkie zdrowe, więc się dziwi, że ja nie dokarmiam.... small size: dziwna ta instrukcja. Może się im z wisiadłami pomyliło:-) albo chcą zarobić na kółkowych:-) tak czy inaczej chustuje się nawet wcześniaki. A czy dziecko wisi. Ma być do Ciebie przytulone. Jak się pochylisz, to ma nieodstawać. Jak nie jesteś pewna czy jest ok, to możesz poszukać kogoś, kto Ci pokaże co i jak. Może są u Ciebie w okolicy spotkania klubu kangura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Figa dzieciom na butli można wcześniej podawać inne jedzenie niż dzieciom które są karmione piersią, ja daje ze względu na to że ulewa i ze ewidentnie widać ze jest głodny. Dostałam takie zalecenie od lekarki więc robię tak. Sama myślałam że wprowadzę mu nowe jedzonko jak skończy 5 miesięcy, że będzie to tak w sam raz, no ale wyszło inaczej:) a tak wogóle to super że masz pokarm i karmisz swoją malutką piersią, to jest jednak najlepsze. A i z tym krowim mlekiem też dobre...:) dziś teściowa też mi powiedziała że od czwartego miesiąca mogę dawać mleko krowie ale ja stanowczo zaprzeczyłam, może gdzieś koło 10-tego miesiąca mu podam takie rozrzedzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Figa dzieciom na butli można wcześniej podawać inne jedzenie niż dzieciom które są karmione piersią, ja daje ze względu na to że ulewa i ze ewidentnie widać ze jest głodny. Dostałam takie zalecenie od lekarki więc robię tak. Sama myślałam że wprowadzę mu nowe jedzonko jak skończy 5 miesięcy, że będzie to tak w sam raz, no ale wyszło inaczej:) a tak wogóle to super że masz pokarm i karmisz swoją malutką piersią, to jest jednak najlepsze. A i z tym krowim mlekiem też dobre...:) dziś teściowa też mi powiedziała że od czwartego miesiąca mogę dawać mleko krowie ale ja stanowczo zaprzeczyłam, może gdzieś koło 10-tego miesiąca mu podam takie rozrzedzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Figa dzieciom na butli można wcześniej podawać inne jedzenie niż dzieciom które są karmione piersią, ja daje ze względu na to że ulewa i ze ewidentnie widać ze jest głodny. Dostałam takie zalecenie od lekarki więc robię tak. Sama myślałam że wprowadzę mu nowe jedzonko jak skończy 5 miesięcy, że będzie to tak w sam raz, no ale wyszło inaczej:) a tak wogóle to super że masz pokarm i karmisz swoją malutką piersią, to jest jednak najlepsze. A i z tym krowim mlekiem też dobre...:) dziś teściowa też mi powiedziała że od czwartego miesiąca mogę dawać mleko krowie ale ja stanowczo zaprzeczyłam, może gdzieś koło 10-tego miesiąca mu podam takie rozrzedzone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa wg mnie bardzo dobra ma jagusia wage.... moja tydzien temu wazyla 4,530 a jest tylko 5 dni mlodsza small size ja sie pytalam lekarza jak bylam na usg bioderek (miala wtedy 6 tygodni) czy moge nosic majke w chuscie i on powiedzial ze jak najbardziej byle nie na lezaca bo wtedy nozki sa zlaczone i ze takie maluchy mozna wlasnie nosic w pionie...w sumie to jak bierzesz adasia do odbicia to tez jest w pionie. anka jak tam z karmieniem malej, poprawilo sie cos? zyrafa te objawy wystepuja wszystkie razem przy nietolerancji laktozy, czy moze byc tylko jeden np? basia udanej imprezki zycze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli od jutra bede go juz nosila, zawsze mozna cos zrobic , rece wolne , a maluszek zadowolony bo blisko mamy :) dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goge79 niby wydawało mi się, ze jest już lepiej, zdecydowanie lepiej, a tu karmienie dziś o 17 okazało sie porazką... Znowu to samo - ryk, krzyk itd.... Ju,ż sama nie wiem co myślec, co robić ..... Uciekam, szykować kąpiel Tośce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka a po takim karmieniu probowalas odciagnac pokarm? moze ona wszystko wyjada i sie denerwuje ze nie ma wiecej. U mnie tak chyba jest bo wczoraj strasznie grymasila i jadla czesciej a dzisiaj jakby wiecej pokarmu mam i jest spokojniej. Dziewczyny dopisalam sie do naszej klasy tylko mnie musicie zaakceptowac...prosze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goge, zazwyczaj są wszystkie, ale jeżeli na przykład kupy są tylko wodniste i pieniste, to też może świadczyć o nietolerancji laktozy. To trzeba się wtedy bliżej przyjrzeć. Nie jest to takie proste, u jednego dziecka jest tak a u drugiego inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny dzieki za info o glutenie i o alergiach, zamienilam kurczaka na indyka i czekamy na efekty. a i przestalam dodawac wloszczyzne do zupy, nie wiedzialam ze selera i pora nie wolno :( mam nadzieje ze podziala. wczoraj bylysmy na szczepieniu i wyobrazcie sobie ze Roza nie plakala! zaskrzeczala tylko z oburzeniem i wrocila do ogladania gabinetu i gadania z pania doktor :D a ostatnio jak byla tylko na zwyklej wizycie to sie darla jakby ja ze skory ktos obdzieral :) akna, goge, ja teez mam dalej problemy z karmieniem tzn je tak 7, 10 minut a potem zaczyna mnie szarpac za cycka odwraca sie i piszczy! tez juz nie wiem co jest grane bo mleka mam tyle ze jak nacisne to fontanna, wiec musi byc cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, sprawdź, może to skok rozwojowy? Moja Basia przechodziła to samo http://wiki.28dni.pl/7_skokow_rozwojowych_-_1_rok_zycia_dziecka Też nie bardzo rozumiem dlaczego tak się spieszycie z nowymi posiłkami, ale jeżeli jest to konsultowane z pediatrą to ok. Co do wprowadzania nowych pokarmów - najnowsze zalecenia mówią, że u dzieci piersiowych nowe posiłki wprowadza się od 6 miesiąca, a u butlowych - już od 4 miesiąca. Na mojej stronie macie aktualne schematy żywieniowe: http://porady-poloznej.pl/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-mlekiem-matki/ http://porady-poloznej.pl/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-mlekiem-modyfikowanym/ Ja sama należę już do butlowych, ale nadal nie wiem czy mogę u mojej alergiczki wprowadzać nowe posiłki. Słyszałam gdzieś że przy alergii na krowie mleko trzeba czekać 2 miesiące dłużej. Dlatego popytam pediatrę co on na to. Small Size, ja też mam Rapalu, i tam nigdzie nie jest napisane że można stosować dopiero od 4 miesiąca. Nawet pierwsze wiązanie w instrukcji jest podpisane "dla najmłodszych +0". Można więc nosić spokojnie, bo jeżeli odpowiednio zawiążesz dziecko nie wisi tylko jest bardzo mocno do Ciebie przytulone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za akceptacja na nk, moze jutro mi sie uda jakies foty dodac ;-) andzia, u mnie tez jak nacisne to fontanna ale jak probowalam odciagnac to niewiele tego bylo, dzisiaj znowu lepiej. zyrafa, z tymi wiazaniami to chodzilo chyba o wiazania podwojny krzyz i kieszonka, u mnie w instrukcji tez jest napisane ze od 4 miesiąca ale mi lekarz powiedzial ze mozna juz teraz A my dzisiaj zaliczylysmy pierwsza kapiel bez taty, poszlo sprawnie i bez problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafko mi wlasnie chodzi o to ze jest napisane 4+ a adas ma 3 , a 0+ ta pozycja mu ani mnie nie odpowiada. dlatego pytalam o to. :) nosilam dzisiaj w pozycji podwojny krzyz , bylo ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa.... :) Nie zrozumiałam ;) Z tego co mi wiadomo to można pionowo wiązać w chuście dzieciaki które już trzymają głowę. A "+4" oznacza, że od czwartego miesiąca - czyli po skończeniu 3 miesięcy i 1 dnia życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) juz mi net troche lepiej dziala wiec jestem:) dziekuje za zyczenia udanych chrzcin:) mi tez i polozna i lekarz mowili ze dzieci butelkowe od 4 mies a piersiowe od 6 moga jesc nowe posilki... nie mam za bardzo jak nadrobic wczesniejszego pisania bo mam jeszcze duzo roboty na chrzciny. w srode bylismy na szczepieniu krystianek wazy 5600 i ma 60 cm a lekarz powiedzial ze to dolna granica normy... mial tez szczepionke doustna na rotowirusy... a dzis w nocy dal popis nie spal do 1.30 tylko sie ciagle smial i gadal bujalam go to zasypial na 5 min i spowrotem myslalam ze padne ze zmeczenia bo caly dzien sie narobilam... ale to skutek tego ze w dzien duzo spal dzis go przytrzymam i bedzie spal tak jak wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) u nas sniegu nasypalo, jak wyszlam odsniezyc to zjechalam tylkiem po schodach, na szczescie jestem cala;) ale troche sie obilam hehe, idziemy sie dzisiaj zwazyc i zmierzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze nikt akurat kolo domu nie przechodzil, bo wygladalo to komicznie heheh :P do tej pory sie smieje, szybciej wstalam niz zjechalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylismy zwazyc i zmierzyc , a wiec : Adas 3 miesiace - waga 8 kg (w ciagu miesiaca przybral 1,200 kg ) , wzrost 65 cm ( czyli od urodzenia 8 cm urósl :) ) to duzo czy malo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a moj ma 3 miesiace i tydzien i urosl 6 cm ma 60 a wazy 5600... i teraz nie wiem czy nie za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×