Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

No Anulka!!!!Damy rade....Ja tez chce znieczulenie.... ;) Moja corcia znow wrocila do starych nawykow..czyli atakuje prawe zebra-od 2 dni....cisnie sie tam sromotnie...troche mnie to wkurza ale troche ja rozumiem...ona juz tez tam nie ma miejsca...i musi jej byc niewygodnie :) Akna....ekspert ze mnie zaden...ja tak troche wiesz...staram sie na logike...no i slucham "forumowych"znawcow... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kopani, moj maly wychodzi dzisiaj bokiem - doslownie :P smiesznie to brzmi, ale mam z prawej strony gorki od kopania :) zmykam do kuzynki na pediciure. nie ma to jak fachowiec sie zajmuje pazurami, bo ja to nie siegam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Small moj maluszek tez w prawym boku sie wypina. Mam jeszcze raz pytanie odnosnie biustonosza bo znalazlam na allegro i zastanawiam sie nad rozmiarem teraz mam 75c wiec do karmienia wziac 75d? bo jeszcze wkladki laktacyjne wchodza... prosze o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia: podobno trzeba wziąść rozmiar większy, bo dodatkowo będzie nawał pokarmu. Tylko ja to też wiem, że słyszenia a nie z doświadczenia. Ja mam zamiar małej myć buźkę normalnymi płatkami kosmetycznymi. Takie bawełniane do demakijażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. co do znieczulenia w kręgosłup, fakt że samo klucie nieprzyjemne, ale ja nie chciałabym byc znieczulona ogólnie bo widok maluszka wyjetego z brzuszka i pierwszy krzyk to cos niesamowitego i niepowtarzalnego i za nic nie chciałabym tego przegapić:) rozmiar\pieluszek zależy od wagi naszego dziecka, ja np pampersów 1 używałam długo bo chyba z miesiąc, chociaż 2 tez były dobre, ale w 1 sa te boczki rozciągliwe a w 2 i 3 nie ma. ale 3 długo nie będa nam potrzebne, zresztą im mniejszy rozmiar tym więcej pieleuch w paczce co na początku bardzo się liczy:P teraz jak mam wybór pampersów i happy, bo cena ta sam w sumie to wole pampersy:P co do płatków, to oczka można przemywać swoimi płatkami kosmetycznymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj no własnie muszę jeszcze na liste wpisać stanik karmiący:P przy Karoli kupowałam w dniu porodu i był dobry, teraz tez juz go noszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto, to fantastycznie że wszytko jest u Ciebie w porządku i że udało się bez awantury załatwić to USG :) Anulka i reszta dziewczyn zastanawiająca się nad znieczuleniem: Asystowałam przy wielu znieczuleniach zewnątrzoponowych - nie spotkałam się z sytuacją, w której coś działoby się nie tak. Igłę wbijają w miejscu, gdzie już nie ma rdzenia kręgowego (poniżej 2-3 kręgu lędźwiowego) więc o porażeniu nie ma mowy. Oczywiście dostaniecie przed znieczuleniem pełną informację o możliwych powikłaniach, ale zdarzają się one baaaardzo rzadko - nie ma co dygać ;) Nie ma co oglądać takich zabiegów na you tubie bo i tak nie będziecie tego widziały (nie macie oczu na plecach) więc po co się nakręcać? Moment wkłucia wcale tak nie boli, nie widziałam żeby jakaś pacjentka jakkolwiek zareagowała na wkłucie. Skurcze macicy są gorsze ;) Podczepią do tego wkłucia dren i będą na bieżąco uzupełniać środek znieczulający, żeby znieczulenie ciągle działało. Naprawdę nic strasznego :) Ja nie chcę rodzić bez znieczulenia ;) Jakoś mnie dziś muli... Z fajnego chłodku znowu zrobiła się duchota, wylazło to cholerne słońce i grzeje... A obiecywali że w końcu spadnie deszcz, miało padać już wczoraj a tu ciągle nic... Mam dość!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figo dziekuje:) ja nie wiem co sie ze mna dzieje normalnie spie na siedzaco, zdrzemne sie chwilke tylko znow nie bede pozniej spala w nocy, ale nie daje rady. U mnie dzis chlodno a mialo byc sloneczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Żyrafko ja przezyłam takie znieczulenie i nigdy nie powiem że nie boli!!!!!!!!!!!!i że nic nie czuć!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja nienawidzę igieł!! zawsze mdleję kiedy ktoś mnie kłuje. u dentysty nawet wiedzą że znieczulenie muszą mi dawać w pozycji leżącej a w szpitalu od razu kładę się na leżankę jak mają mi pobrać krew. nie wyobrażam sobie kłucia w plecy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, ja nie miałam takiego znieczulenia i mówię to co zaobserwowałam, a żadna pacjentka nie skarżyła się na jakiś straszny ból ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie zrobiłam mojemu synowi ryż z jabłkami i śmietaną a sama zjadłam 3/4 porcji. ale ze mnie straszna matka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie pokazywałam że boli, ale samo wkłucie brrr. i czujesz jak tam ten płyn idzie, noga jedna mi drętwiała i miałam dziwne triki przez co wkłuwali się 3 razy, nie każdy przypadek jest taki sam, ale teraz własnie boję sie tego kłucia:( ne oznacza to że każdy ma tak jak ja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdakate no i mnie skusiłaś hihi :D jutro zrobie ryz z jabłkami(jesli wytrzymam do jutra hehe) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie na obiad ziemniaczki z mizeria i kurczakiem panierowanym w platkach kukurydzianych... ale mam takiego lenia do wszystkiego ze szok:( polozylam sie ale zasnac nie moglam a dalej chce mi sie spac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia,nie przejmuj sie tym zmęczeniem.Kazda z nas tak ma.Bynajmniej ja tak mam.tez Spie na stojąco :( juz nawet nie sprzatam bo nie mam sily.cale dnie leze przed tv,bo nie jestem w stanie nic robic.ale u nas ma na mnie wplyw rowniez okropna pogoda-ciągle pada i jest chłodno :( Tak czy siak mam nadzieje ze niedlugo dopadnie nas ten instynkt wicia gniazda i wrocą siły witalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienko,hmm to chyba dobry pomysl na dzisiejszy obiad:) mam juz schabowe gotowe do smazenia(niestety w bułce zwykłej ),obiore tylko ziemniaczki i zrobie mizerie :) a moja mama robi schabowe w płatkach kokosowych-pycha!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam to znieczulenie i jak dla mnie to wcale nie jest wielka filozofia, lekkie ukłucie i tyle, w porównaniu do skurczy które są regularne to żaden dyskomfort :D:D:D A potem jednak duża ulga... oczywiście że to nie jest tak że się nic nie czuje, ale sam czas jaki miałam oddechu przed partymi (które bardzo czuć mimo znieczulenia) był spoko, bo przynajmniej mogłam zebrać siły... a do mycia buzi i oczków mi było najwygodniej zwykłych płatków kosmetycznych używać i przegotowanej wody. Basia jak będziesz kupować to sprawdź wymiary w cm a nie tylko podany rozmiar!!! Bo rozmiar rozmiarowi nierówny i może potem źle leżeć itd.. ja miałam przez jakieś 2-3 tygodnie o jeden większy rozmiar, a potem się unormował, więc najlepiej jak sobie kupisz jakiś taki taniutki o rozmiar większy na początek a potem jak już będziesz wiedziała co i jak to sobie kupisz właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate -plus jest taki że tej igły nie widzisz :D:D:D więc nie jest źle My wczoraj z mężem zrobiliśmy sobie spaghetti z szynką w sosie śmietanowym :) pyszniutkie i jak takie gorąco to aż lepiej wchodziło niż mięsko ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam rosołek z wczoraj:) nie robię drugiego chyba że mój Ł coś zrobi. jemu odleję rosół do innego garnka a z reszty zrobię pomidorową z ryżem która za mną chodzi już od 3 tygodni ale nie chciało mi się robić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koliban ja nie muszę widzieć igły wystarczy że wiem że ta igła zbliż się do mojego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto no wlasnie na mnie chyba tez pogoda tak wplywa bo w niedziele byl straszny upal a od 2 dni chlodno i deszczowo, najgorsze ze w dzien spie a w nocy nie moge zasnac... a biustonosz jutro moze zobacze w miescie bo bede z mama to od razu przymierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdakate, rozbawiłaś mnie.. chociaż fakt świadomość też jest ogromną siłą..ale Ty masz mieć CC tak? czyli bez znieczulenia nie ma szans... a to fajne jest bo jesteś świadoma, po kilku godzinach normalnie wstajesz i jest luzik.. nastawiaj się pozytywnie... Ja mam jakiegoś bzika ostatnio :D dziś sobie umyśliłam, że będę rodzić 20 albo 21 sierpnia :D:D:D ciekawe co na to mój synek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia przymierzyć najlepiej.. bo piersi bardzo wrażliwe są przy karmieniu więc lepiej nie fundować sobie dyskomfortu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie chce przymierzyc ale ciekawa jestem jaka jest roznica w cenie na allegro a w sklepie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nadzieję urodzić 6 września w imieniny mojej babci a druga babcia( Allana prababcia) kazała mu siedzieć w brzuchu do ich przyjazdu więc do 11 września. ciekawe na który termin mały się zdecyduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia-no to widze ze mamy tak samo-problem ze spaniem w nocy :) ale nie martw sie,jak sie nam urodzą maluszki to pewnie bedziemy chciały spac kiedy sie da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×