Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Dziewczyny, czy wasze maleństwa interesuja sie już zabawkami albo karuzelka. Bo mój Michaś ma juz 7,5 tygodnia i jeszcze nie za bardzo go to interesuje. Miałam zamiar kupić mate edukacyjną, ale w takim wypadku, to na razie nie ma sensu. A wy kupujecie taka matę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu my kladlismy emilke do takiej maty bardzo wczesnie i uwielbia ja :) najpierw w 3 - 4 tyg po 2 min a teraz 30 minut potrafi lezec i patrzec na zabawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak małe dzieci bardzo krótko potrafią skupiać uwagę, poza tym teraz najlepsza zabawka to twarz mamy i taty :) Ja już bawię się z Małą, pokazuję jej co mam na twarzy i co ona ma, dotykam jej rączkami różnych faktur. Basia bardzo lubi lampki choinkowe :) wpatruje się w kolorowe żaróweczki, zastanawiam się jak je rozwiesić nad jej łóżeczkiem ;) No i czasem zwraca uwagę na grzechotki, gdy mają silne kolory i wydają różne dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafa - super, że i Tobie udało się usypiać małą w ten sposób. Ja też to stosuję od dnia narodzin, kilka razy się nie udało gdy mały bardzo płakał chyba z powodu brzuszka - ale wieczorem to jest rewelacja! Czasami leży sobie w łóżeczku i godzine - ale w koncu zasypia i co najważniejsze SAM :) Ja narazie nie kupuje maty ani nic takiego, ale Olaf ma dopiero 4 tyg więc mną się nie sugerujcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) U nas chyba się zaczynają problemy:-( Dopadł nas trądzik, mamy kolki i w dodatku mała ciągle głodna... siedzi 30 minut na cycu, odbije się jej i chce dalej i jeszcze z 10 minut ciągnie... pójdzie potem spać na godzinę i akcja na nowo... i nie mam pojęcia o co chodzi, ale przez to jej jedzenie, to mi aż piersi rozsadza... Zastanawiam się nad karulezą. I podobają mi się z Fisher Price, ale nie wiem czy są warte swojej ceny. Ma któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) odnośnie karuzelki Allan ja uwielbia zwłaszcza jak leży na przewijaku się w nią wpatruje:) matę też mamy ale jakoś nie interesuje go w takim stopniu jak karuzela. u nas nadal problemy z kupką ale babcia poradziła mi żeby dawać małemu ciepłą wodę do picia(bez glukozy) i szczerze mówiąc podziałało. teraz wróciliśmy do pierwszego mleka i mały robi kupki coraz częściej sam ale nie wiem dlaczego są zielonkawe:( niestety coraz rzadziej karmię małego piersią:( staram się go przystawiać jak najczęściej ale mam za mało pokarmu:( więc i tak dostaje butlę. dodatkowo podaję mu infacol ale i tak ciągle się pręży i napina robi się czerwony na buzi aż mu żyłki na czole wyszły:( zazdroszczę wam tych chrzcin:) ja mojego będę chrzciła dopiero w kwietniu jak pojedziemy do polski po wielkanocy. chciałabym mieć to już za sobą:) aha i jeszcze muszę się pochwalić ale od listopada zaczynam studia zaoczne w Londynie:) boję się jak cholera bo mam już kilka lat przerwy w nauce ale mam nadzieję że sobie jakoś poradzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł :) Magdakate napiszcos wiecej o tych studiach bo jestem tez baaardzo zainteresowana ;) Dziewczyny jak wy nauczylyscie te swoje dzieci zasypiac??? moja wytoczyla mi wojne.2h potrafi walczyc o wziecie na rece,az sie poci i sina robi!!!juz nie mam sil :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta mata Tiny Love :) Angioletto, nie wiem, jakoś samo tak się udało, mam nadzieję że tak już zostanie :) Magdakate, a co chcesz studiować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafko plis napisz cos wiecej! jak to wygląda w ciagu dnia? ja mam najwiekszy problem w dzien wlasnie :( dziewczyny poleccie mi jakis laktator,musze pobudzic laktacje bo susza u mnie totalna:( Magdakate masz jakies pomysly na lepsza laktacje ale ze srodkow dostepnych u nas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam pedagogikę angioletto z tutejszych sposobów to tylko kompot z jabłek. stosowałam i mi pomagał. teraz już nie piję bo nie czuję takiej potrzeby. na nk wyślę ci link do tych studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto, niestety ten system działa u nas tylko gdy jest ciemno - w ciągu dnia, gdy jestem z nią sama w domu nie mam chwili dla siebie. W dzień zasypia dopiero gdy jest bardzo zmęczona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) Dziewczyny zazdroszczę spokojnych Dzieciaczków:( Majka jak cały czas była b grzeczna to teraz wieczory makabra. jak mąż wraca z pracy ok 18ej to Mała szaleje. cały dzień grzeczna a wieczorami rozrabia. cały czas się pręży i ciśnie kupkę po każdym jedzeniu, czasami jest czasami nie. zacznam nawet podawać jej kropelki i herbatkę a to kaperkową albo rumiankowa. czasami pomaga. nie wiem poradźcie coś może iść z tym do lekarza. może wrócić też do niejedzenia bo przedtem było lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o moje niejedzenie bo jak miałam strasznie ostrą dietę to Dziecku nic nie było a teraz jak zaczęłam wprowadzać coś nowego płacze strasznie ale kupka ma normalny kolor..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska, to co się dzieje na pewno ma związek z Twoją dietą. Może jesz coś co powoduje u niej wzdęcia albo coś ciężkostrawnego? Przyjrzyj się dokładnie swojej diecie... Ja gdy przeszłam na dietę bezmleczną hipoalergiczną mam spokój z brzuszkiem..... Nie namawiam absolutnie, bo prawie nic nie mogę jeść, ale to dowód, że dieta ma wielki wpływ na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wcale nie musi być alergia, wystarczy że dziecko do końca 3 miesiaca ma niedojrzały układ pokarmowy - to tyle.... Po 3 miesiącu powinno już być normalnie. U nas jeszcze pomógł Dicoflor 30 - środek, który wzbogaca dziecięcą florę jelitową. Najpierw poleciła nam go alergolog, potem zalecał go pediatra. Zawsze możesz skonsultować się z pediatrą i zobaczyć, co on poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Żyrafka:) Ja wcale nie pije mleka, nie jem serów. napisz mi co wogóle jesz. ja tylko ryż kasza ziemniaki, makaron mięso gotowane lub duszone chleb z szynka lub chudą wędlinka i jakąś grzaną.. no i kompot z jabłek. to cała moja dietA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jem? Hm... Mięsko z indyka, wieprzowina, ryż, ziemniaki, marchew, burak, jabłko, banan, pieczywo, wędliny tylko robione w domu, sok z czarnej porzeczki domowej roboty, woda, herbata z kopru, podjadam wafle ryżowe lub inne wafle niesłodzone - to wszystko. Nie mogę nic z nabiału, jajek i wołowiny, ani niczego co zawiera mleko lub jajka (więc odpadają nawet makaron czy biszkopty, pieczywo maślane itp...). Ogólnie dietowa porażka. Ale chudnę :) Od porodu straciłam już 18 kg, ale zostało jeszcze 7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Nasza malutka tez (odpukac) w wiekszosci wypadkow usypia sama w lozeczku, puszczamy jej kolysanki i smoka do buzi, czasem musze kilka razy wlozyc, ale jak usnie to wypluwa i spi bez. Mysle ze to bardziej zasluga tego ze ona jest spokojna ale stosuje tez niektore rady z jezyka niemowlat. Co do maty to tez sie wlasnie zastanawiam, tym bardziej ze dzisiaj zauwazylam ze mala sledzi mnie wzrokiem :d A z osiagniec malej to dzisiaj pomagalam jej kupke zrobic jak ja przewijalam i jak wystrzelilo to sama sie musialam przebrac :p angieletto nie wiem czy czytalas "jezyk niemowlat" dziewczyny o niej pisaly tutaj, tam jest napisane zeby dziecko brac na rece i odkladac jak tylko sie uspokoi i autorka pisze ze zdazalo sie jej tak brac dziecko nawet powyzej 100 razy. (zeby wiedzialo ze przyjdziesz mu z pomoca ale odzwyczaic od noszenia na rekach) Jutro idziemy na pierwsza wizyte do pediatry, ciesze sie bo bede spokojniejsza jak ja ktos fachowym okiem obejzy, zobaczymy co nam powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez nie lepiej,mam podobne przejscia jak angioletto:( ciezkie jest usypianie,trwa nawet 3-4 h.jak juz zasnie jest ok ,w nocy budzi si ena chwile tylko na jedzonko i pampersa wiec tu jest ok ale wieczory sa hardcorowe zwlaszcza po calym dniu kiedy wieczorem nie mam sily i padam na ryjek.jedyne co dziala to przetrzymywanie czyli ryk przez 30 min do godziny.szkoda mi go tylko ale inaczej sie juz poprostu nie da:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha - ja, gdyby mój mały nie chciał spać wieczorem i darł się a uspokajał na rekach tak samo jak Ty zostawiałabym go żeby się wypłakał - nie miej do siebie pretensji. Mój mały tak się zachowuje od 16. Nic go nie boli, płacze jak tylko leży sam (w pozostałych godzinach jest super) wystarczy żepoczuje że już go kłade - jeszcze nie lezy sam ale ja dopiero zaczynam go odkładać a on w ryk - wiec też robię tak że daje mu popłakać i on uspokaja się po jakimś czasie, potem znowu płacze potewm znowu uspokaja się. Powiem am że takie to małe ale jakie sprytne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiec co jest lepsze??? 1.zostawic dziecko-niech sie wypłacze,zmeczy az zasnie czy... 2.wg ''języka niemowląt'' brac na rece,uspokajac i odkładać a moze... 3,położyć do łóżeczka i wrazie placzu podejsc,poglaskac,zapewnic ze jestesmy blisko i odejsc.i tak w kółko bo ja juz nie wiem co jest najlepsze.stosowalam te 3 metody i kazda z nich dziala tylko za pierwszym razem,no moze tak jeden dzien a potem? ho ho,arie operowe mam w domu :D aha i rozumiem ze rozmawiamy tylko o nocnym zasypianiu tak????????? bo w dzien to jak sie wasze dzieciaczki zachowują? nie wiem jak u was ale moja 6cio tygodniowa córka nie chce w dzien spac!!! spi tylko raz 2-3h do poludnia i wieczorem moze z 1h. to wszystko!!!w nocy przesypia 3h +3h +2h co łącznie daje 11-12h. to za mało pewnie co? ale co mam zrobic??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream-przyslij jeszcze raz ten link z artykulem o smierci łóżeczkowej.chcialam przeczytac ale cos nie dziala mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angieletto jezeli tyle jej wystarcza to wcale nie za malo, to tak jak dorosli jednym wystarcza 5 godzin snu inni by mogli spac caly czas. Co do najlepszego sposobu to nie wiem, mysle ze to zalezy od dziecka i od Ciebie. Nasza zasypia w lozeczku przy kolysankach, zwlasza jak ja poloze w odpowiednim momencie, w dzien tez czasem tak jest. Ale zdarza sie tez ze zasypia przy piersi albo na rekach, wtedy ja odkladam do lozeczka i za pare minut musze smoka dac na chwile bo sie przebudza. W nocy sypia od 21 do 6/7 zazwyczaj z 2 pobudkami na jedzenie, a w dzien ma zazwyczaj 2 drzemki po 2 godziny no i na spacerze w zaleznosci od tego ile jestesmy (40 min do godziny). A na ile chodzicie na spacery z dzieciaczkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisałam już, że mam 2 książke Tracy. I ona tam pisze, że tam metoda z odkładaniem to dopiero dla dzieci powyżej 3 miesiąca. Wcześniej to za wielki stres dla dziecka. Noworodka trzymamy na rękach, aż zacznie się robić senny i wtedy odkładamy do łożeczka. Mówimy "sza" i lekko poklepujemy. I tak do momentu aż zaśnie. Gdyby się wybudzał, to dalej tak samo. Jak moja mała nie może zasnąć, bo jest nadmiernie pobudzona, to przy tej metodzie w 15-20 minut śpimy. Tylko tyle trzeba przy niej siedzieć, bo przez ten czas potrafi się wybudzać. W nocy zasypia sama, ale w dzień różnie bywa... Jak mi już nie śpi z 3-4h i zaczyna marudzić nie wiadomo z jakiego powodu, to wtedy tak robię. Ja mam to szczęście, że moja mała nie płacze jak się jej nudzi - raczej popiskuje, ale wtedy wystarczy jej zmienić pozycję i znowu jest chwila spokoju. W sumie to trochę to inaczej wygląda jak luby przychodzi z pracy - wtedy mamy "tata noś, tata śpiewaj":-) Co do laktatorów to ja polecam Medelę - mam ręczny Harmony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×