Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

A czy tego =(25/4 + 7/4)^(-2)= nie można zamienić miejscami, by znikł -2 do potęgi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy tego =(25/4 + 7/4)^(-2)= nie można zamienić miejscami, by znikł -2 do potęgi? Tzn co masz na myśli ? Zrobienie 4/25 + 4/7 ? Bo jeśli to to nie można tak robić, bo obowiązuje kolejność wykonywania działań (najpierw działanie w nawiasie, potem potęgowanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milo jest Cie poczytac
zadaniazmatematyki choc matma nie byla lubiana przeze mnie nigdy , a wrecz znienawidzona ale widze ze Tobie ona sprawia wiele wiele przyjemnosci i jest Twoja pasja ,osobiscie nie znam takich ludzi i dlatego to mnie tak zaintrygowalo :-) pozdrawiam serdecznie i wspinaj sie po stopniach matematycznej wiedzy 🖐️ :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadanie mi też dobrze wyszło. A czy to dobrze zrobiłam?: (pierwiastek z 48 - pierwiastek z 27) : pierwiastek z 3 = 1 i pierwiastek z 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(pierwiastek z 48 - pierwiastek z 27) : pierwiastek z 3 = 1 i pierwiastek z 3 niestety nie wyszło Ci dobrze, sprawdź sobie gdzie masz błąd (pierw48 - pierw27) : pierw3= (4pierw3 -3pierw3) : pierw3 = pierw3 : pierw3 = 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawię, jak zrobiłam całość: (pierwiastek z 48 - pierwiastek z 27) : pierwiastek z 3 = (pierw 16*3 - pierw 9*3) : pierw 3 = 4 pierw z 3 - 3 pierw z 3 : pierw 3= dalej zrobiłam to tak: te 4 pierw minus 3 pierw = 1 a pierw z 3 przepisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawię, jak zrobiłam całość: (pierwiastek z 48 - pierwiastek z 27) : pierwiastek z 3 = (pierw 16*3 - pierw 9*3) : pierw 3 = 4 pierw z 3 - 3 pierw z 3 : pierw 3= zapomniałaś o nawiasie, powinno być (4 pierw z 3 - 3 pierw z 3) : pierw 3= dalej zrobiłam to tak: te 4 pierw minus 3 pierw = 1 a pierw z 3 przepisałam. 4 pierw3 -3pierw3 = 1pierw3=pierw3 a potem jeszcze to dzielenie pierw3 : pierw3=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6pier5 + pier45 - pier20 = -7pier5 masz źle znak wyniku 6pierw5 + pierw45 - pierw20= 6pierw5 + pierw(9*5) - pierw(4*5)= 6pierw5 + 3 pierw5 - 2piew5= 7pierw5 bo 6+3-2=7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy 3^-25 : 3^-21 = 1^4 3^(-25) : 3^(-21)=3^[-25 -(-21)]=3^(-25+21)=3^(-4)=(1/3)^4=1/81 nie wiesz chyba do końca z jakiego wzoru masz korzystać a ten wzór to a^n : a^m=a^(n-m) jak widać podstawa się nie zmienia, zmienia się wyłącznie wykładnik potęgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zadanie można zrobić tak?: 2 * 2 + 1 = 5/2 + 3 * 4 + 3 = 15/4 - 4 * 3 + 2 = 14/3 Sprowadzić do wspólnego mianownika, czyli 12 I dalej 5 * 6 = 30/12 + 3 * 15 = 45/12 - 4 * 14 = 56/12 czyli 30/12 + 45/12 - 56/12 = 19/12 = 1 i 7/12 Albo tak: Po sprowadzeniu do wspólnego mianownika. 2 i 6/12 + 3 i 9/12 - 4 i 8/12 = 5 i 15/12 - 4 i 8/12 = 1 i 7/12 Czy możesz mi podać jakiś portal gdzie są wszystkie wzory matematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dana jest liczba siedmiocyfrowa 513059k, gdzie k oznacza cyfrę jedności. Wyznacz k tak, aby dana liczba była podzielna przez: 9 4 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dana jest liczba siedmiocyfrowa 513059k, gdzie k oznacza cyfrę jedności. Wyznacz k tak, aby dana liczba była podzielna przez: 9 4 6 liczba jest podzielna przez 9 gdy suma jej cyfr jest podzielna przez 9 5+1+3+0+5+9+k=k+23+k 23+k zatem musi być podzielne przez 9, zatem powinno być ono równe 27 23+k=27 k=27-23 k=4 liczba jest podzielna przez 4, gdy liczba utworzono przez dwie ostatnie cyfry jest podzielna przez 4 liczba 9k (nie jest to 9*k) ma być podzielna przez 4, podzielne są 92 i 96 zatem k=2 lub k=6 liczba jest podzielna przez 6 gdy jest podzielna zarówno przez 2 jak i przez 3 liczba jest podzielna przez 3, gdy suma jej cyfr jest podzielna przez 3 zatem 23+k ma być podzielne przez 3 przez 3 masz podzielne 24, 27 czyli k=4 lub k=7 ale mamy jeszcze jeden warunek, że podzielne przez 2 czyli ostatnia cyfra musi być parzysta czyli ostatecznie k=4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znasz jakiś portal ze wzorami matematycznymi? Dobrze? x^6 * x^-2 * x^13 * x^-9 = x^8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze niestety nie znam żadnego konkretnego portalu, gdzie są wszystkie wzory wiadomo, że pewnie na wikipedii znajdziesz wzory, ale musisz wiedzieć czego szukać by wpisać w wyszukiwarkę (np w tym przypadku potęga), ale trzeba brać pod uwagę, że czasem będzie tam więcej wzorów niż te których uczymy się w szkole poza tym nie lepiej przepisywać sobie z książki wzory? w której klasie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze możesz skorzystać z tablic matematycznych http://www.cke.edu.pl/images/stories/Tablice/popr_tablice_mat.pdf wyszukujesz tam odpowiedni dział i sprawdzasz wzory, ale zdawaj sobie sprawę, że tam jest cały materiał liceum i nie jestem pewna, czy napewno są tam zawarte wszystkie wzory, ale napewno większość powinna być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, to nic mi nie da, że przepiszę zadanie, jak na egzaminie nic nie zrobię. Ważne jest, jak ktoś Ci to wytłumaczy. Właśnie nie miał mi kto pomóc, żeby wszystko załapać, ale znalazłaś się Ty i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×