Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

mam zadanie zrobilam ale nei iwem jak sie oblicza 1 podpunkt a mianowicie przyklad z niedomiarem... c(w przyblizeniu)=45 z bledem bezwzglednym 2,46 ; 45 to przyblizenie liczby c z niedomiarem. inne przyklady robilam tak: b( w przyblizeniu) =138 z bledem bezwzglednym 3,03 ; 138 to przyblizenie liczby b z nadmiatem. b( w przblizeniu) = 138 Bb= 3,03 b=138 - 3,03 = 134, 97 bw =3,03134,97 = ( w przyblizeniu) 0,022 okolo 2,2 % a możesz mi napisać jak brzmiał ten punkt c? chodzi mi o przybliżenie jakiej liczby chodziło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tresc zadanie
brzmi: na podstawie podanych informacji oblicz dokladnie wartosci liczb : a , b ,c i d . chodzi mi tylko o c bo a i b zrobilam a jak pokarzesz mi jak zroic c do zrobie sama d. bo sa takie same tylko innel iczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedgdf
ahaa no dobrze :) dziękuję , właśnei rozrysowałam sobei te wielokąty i zastanawiałam sie dlaczego niby szesciokąt ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ksiazce pisze tak
c(w przblizeniu) = 45 z bledem bezwzglednym 2, 46; 45 to przyblizenie liczby c z niedomiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narazieee ide sie pouczycc
bedziesz pozniej albo jutro? zeby wytlumaczyc mi pewne tematty? oczywiscie jka bys mogla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wytlymaczyla
bys mi? ja bedziesz pozniej albo jutro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze raz dzieki
paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram się, wszystko zależy od tego ile tego będzie i co to będzie bo nie wszystko da się wytłumaczyć przez internet, nieraz coś po prostu trzeba pokazywać i wtedy przez internet się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojjjjj
potrzebuje pomocy... a mianowicie nie rozumiem zamiany jednostek... ale yo juz sama sie musze wykuc. mozesz mi wytlumaczyc jak zmaienia ulamek okresowy na zwykly? albo na jakiej zasadzie dziala porownywanie liczb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jyjhjhjh
znajdz liczby odwrotna i przeciwna do livczby a . uporzadkuj wszystkie 3 malejaco. a= 2 i 2\3 - 2,1 * 8\ 21 taki przyklad. a wytlumaczyla bys mi jeszcze wartosci bezwzgledne ... kiedy jest + a kiedy -?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajdz liczby odwrotna i przeciwna do livczby a . uporzadkuj wszystkie 3 malejaco. a= 2 i 23 - 2,1 * 8 21 co to za liczba 2 i 23 ?? czy chodziło o 2 i 2/3 ? i co oznacza *8 21 ?? co to za liczba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qrcze wafdfdfd
tak chodzilo mi o 2 i 2\3 oraz 8\21 ( osiem dwudziestychpierwszych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie iwem czemy sss
nie iwem czemy napisalam wczesnie j taki znak "/" ale ciagle mi nika :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajdz liczby odwrotna i przeciwna do livczby a . uporzadkuj wszystkie 3 malejaco. a= 2 i 2/3 - 2,1 * 8 /21= najpierw ułamek dziesiętny zamienię na ułamek zwykły =2 i 2/3 - 2 i 1/10 * 8/21= teraz muszę wykonać mnożenie zatem muszę w składnikach mnożenia wsadzić całości w ułamek =2 i 2/3 - 21/10 * 8/21= skracam co się da w mnożeniu = 2 i 2/3 - 1/5 * 4/1= mnożę =2 i 2/3 - 4/5= sprowadzam do wspólnego mianownika =2 i 10/15 - 12/15= nie mogę odjąć 10-12 zatem wsadzam jedną całość w ułamek =1 i 25/15 - 12/15= odejmuję 1 i 13/15 a=1 i 13/15 liczba przeciwna to liczba z odwrotnym znakiem (czyli gdy nasza liczba jest dodatnia to przeciwna jest ujemna i na odwrot) liczba przeciwna do a to -1 i 13/15 liczba odwrotna to liczba powstała po odwróceniu licznika i mianownika a=1 i 13/15=28/15 zatem liczba odwrotna do a to 15/28 malejąca : 1 i 13/15 , 15/28, -1 i 13/15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahahaaaa
dziekuje Ci :* mozesz wytlumaczyc mi wartosci bezwzgledne .. kiedy jest + a kiedy -?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynik wartości bewzględnej zawsze musi być liczbą dodatnią zatem gdy pod wartością mamy liczbę dodatnią to taki jest wynik a gdy pod wartością mamy liczbę ujemną to wynik jest liczbą do niej przeciwną (czyli ma zmienione znaki) |5|=5 pod wartością jest liczba dodatnia 5 zatem i taki jest wynik |-7|=7 pod wartością jest liczba ujemna -5 zatem wynik jest tą liczbą ale ze zmienionym znakiem |pierw3 -1|= musimy dowiedzieć się jaką liczbą jest liczba pod wartością bewzględną pierw3=(w przybliżeniu) 1,73 1,73-1=0,73 zatem jest dodatnia czyli wynik będzie tą samą liczbą czyli |pierw3-1|=pierw3-1 |2-pierw5|= znowu musimy sprawdzić jaką liczbą jest liczba pod wartością pierw5=(w przybliżeniu) 2,24 2-2,24=-0,24 ujemna czyli w wyniku musimy zmienić znaki (wszędzie!!!) |2-pierw5|= -2 + pierw5 w razie pytań pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyliiiiaaa
czyli jak w wartosci bezwzgledenj jest + to zostaje + a jak - to zmieniamy na plus? wielkie dziki ze mi pomagasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest tak że gdy pod wartością mamy liczbę dodatnią to jej wynik jest dokładnie tą samą liczbą a gdy mamy liczbę ujemną to w wyniku musimy pozamieniać WSZYSTKIE znaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×