Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość yibvil
jestes jeszcze ;> bo nie wiem czy pisac sorki ale byłam się wykąpać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaasiaaa romantic
JESTEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yibvil
Rzucamy 3 razy symetryczną monetą . Sporządź drzewo tego doświadczenia losowego i oblicz prawdopodobieństwo : a) zdarzenia A polegającego na otrzymaniu 2 razy orła b) zdarzenia B polegającego na otrzymaniu 3 razy orła lub trzy razy reszki c) zdarzenia C polegającego na otrzymaniu co najmniej 2 razy reszki d) zdarzenia D polegajacego na otrzymaniu co najmniej raz reszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yibvil
Spośród 11 kobiet i 9 mężczyzn losowo wybrani trzyosobową delegację . Sporządź drzewo tego doświadczenia losowego i oblicz prawdopodobienstwo a) zdarzenia A ze w skład delegacji wejdzie co najmniej 1 mężczyzna b) zdazrenia B ze w skład delegacji wejdzie co najmniej 2 mężczyzn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaasiaaa romantic
dzięki:) dobra istoto 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yibvil
do 1 zadaia odp a 3/8 b 1/4 c 1/2 d 7/8 do 2 a 65/76 b 8/19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaasiaaa romantic
dzięki :) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju:) jesteś niesamowity! Większość z nudów gra w gry komputerowe, czyta książki, ogląda tv. A Ty rozwiązujesz zadania z matematyki:) Niesamowite:D Gdzie planujesz iść na studia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Norka456
Wiem że banalne pytanie, ale co tam. Potwierdź mi: czy liczba |-6| jest większa od (-6) ?? Gdy patrzę na inne pytania, to aż mi się włos na głowie jeży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że banalne pytanie, ale co tam. Potwierdź mi: czy liczba |-6| jest większa od (-6) ?? Gdy patrzę na inne pytania, to aż mi się włos na głowie jeży... |-6| oznacza wartość bewzględną z liczby -6 wartość bewzględna jest zawsze liczbą dodatnią, czyli w tym przypadku |-6|=6 porównując z (-6) czyli po prostu -6 oczywiste jest że |-6| jest większa od (-6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to jaaaaaa
Fajnie masz, ze tak dobrze umiesz matematyke. Ja w tym roku zdaje mature i jestem kompletnym tukiem z matmy :( teraz mam stereometrie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zdajesz maturę to przede wszystkim przerabiaj setki zadań jeśli chcesz mogę CI polecić testy do matury, to mogłabyś je rozwiązywać i byś mogła to później tu pisać i sprawdzałabym lub tłumaczyła rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinda9876
Może ktoś mi pomóc? Mam trójkąt egipski o bokach 6,8 i 10 cm. I mam obliczyć kąt między bokiem 6 a 10 cm. Jak to zrobić??? Policzyłam sobie z sinusa i odczytałam,że kąt ma 53 stopnie z kawałkiem. Jak policzyłam z proporcji to wyszło mi 54, czyli niby OK,ale skoro taki szczególny trójkąt,o szczególnych bokach,to myślałam,że miary kątów też są szczególne. Co TY na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Red lipstick
log3 ,1 log 1/2 ,1/8 log 3 ,1/27 log3 ,pierwiastek trzy log 4 ,1/16 log 0,1 ,100 log 1/2,16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi pomóc? Mam trójkąt egipski o bokach 6,8 i 10 cm. I mam obliczyć kąt między bokiem 6 a 10 cm. Jak to zrobić??? Policzyłam sobie z sinusa i odczytałam,że kąt ma 53 stopnie z kawałkiem. Jak policzyłam z proporcji to wyszło mi 54, czyli niby OK,ale skoro taki szczególny trójkąt,o szczególnych bokach,to myślałam,że miary kątów też są szczególne. Co TY na to? wszystko jest ok, to że boki tego trójkąta są tak szczególne nie oznacza, że kąty też takie będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
^ będzie oznaczać do potęgi, np ^x to będzie do potęgi x będę tu wykorzystywać definicję logarytmu log3 ,1=x 3^x=1 3^x = 3^0 x=0 log 1/2 ,1/8=x (1/2)^x=1/8 (1/2)^x=(1/2)^3 x=3 log 3 ,1/27=x 3^x=1/27 3^x=(1/3)^3 3^x=3^(-3) x=-3 log3 ,pierwiastek trzy=x 3^x=pierw3 3^x=3^(1/2) x=1/2 log 4 ,1/16=x 4^x=1/16 4^x=(1/4)^2 4^x=4^(-2) x=-2 log 0,1 ,100=x 0,1^x=100 (1/10)^x=100 (1/10)^x=10^2 (1/10)^x=(1/10)^(-2) x=-2 log 1/2,16 =x (1/2)^x=16 (1/2)^x=2^4 (1/2)^x=(1/2)^(-4) x=-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinda9876
Dzięki, chciałam się upewnić. Właśnie myślałam,że kąty też będą szczególne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedgdf
HEj jestes teraz mam pytanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaniaaaa
a mogla bys mi wytlumaczyc pewne tematy... bo ich zabardzo nie rozumiem.... a mogla bys mi jeszcze napisac czego mam sie wykuc na pamiec zeby dobrze jednostki zmaieniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedgdf
Dobrze wiec pisałam juz tutaj kilka dni temu :P zrobiląm sama zadania ale wychodzą mi wyniki inne niz w odp wielokąt majacy tyle samo przekatnych co boków to a ) pieciokąt b) sześciokąt ) c) siedmiokąt podstawiłam do tego wzoru n(n-3)/2 i wg moich oblicvzne wychodzi ze poprawna odp jest a a w pod jest ze b ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby dobrze zmieniać jednostki trzeba przede wszystkim wykuć zależności pomiędzy danymi jednostkami np dotyczące jednostek miary (wypisuję tu podstawowe jednostki): 1km=1000m 1m=100cm 1dm=10cm 1cm=10mm jednostki wagi : 1t=1000kg 1kg=100dag 1dag=10g najlepiej będzie jak podasz przykłady które masz, to postaram się to jakoś wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaniaaaa
wytlumaczyla bys mi jutro ( oczywiscie jak masz czas) pare tematow? na sprawdzian? odezwe sie jutro albo pozniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedgdf
następne zadanie wielokąt majacy 90 przekatnych to : a) 10 cio kąt b) 15 sto kąt c ) 20 sto kąt robiłam to zadanie tak jak to co wczesniej mi rozwiazywywałeś i zznowu wychodzi mi ze odp poprawna jest b a w dop jest ze c ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiec pisałam juz tutaj kilka dni temu zrobiląm sama zadania ale wychodzą mi wyniki inne niz w odp wielokąt majacy tyle samo przekatnych co boków to a ) pieciokąt b) sześciokąt ) c) siedmiokąt podstawiłam do tego wzoru n(n-3)/2 i wg moich oblicvzne wychodzi ze poprawna odp jest a a w pod jest ze b ;O wielokąt ma mieć tyle samo przekątnych co boków, czyli : n(n-3)/2 = n /*2 n(n-3)=2n n^2 - 3n = 2n n^2 - 3n -2n =0 n^2 - 5n=0 n(n-5)=0 n1=0 n2=5 zatem jest to pięciokąt zatem Twoja odpowiedź jest dobra poza tym jeśli nie jestes pewna/pewien odpowiedzi zawsze możesz sobie narysować dowolny pięciokąt i sześciokąt i porysować wszystkie przekątne to się przekonasz że to napewno pięciokąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mam takie pytanieee
mam zadanie zrobilam ale nei iwem jak sie oblicza 1 podpunkt a mianowicie przyklad z niedomiarem... c(w przyblizeniu)=45 z bledem bezwzglednym 2,46 ; 45 to przyblizenie liczby c z niedomiarem. inne przyklady robilam tak: b( w przyblizeniu) =138 z bledem bezwzglednym 3,03 ; 138 to przyblizenie liczby b z nadmiatem. b( w przblizeniu) = 138 Bb= 3,03 b=138 - 3,03 = 134, 97 bw =3,03\134,97 = ( w przyblizeniu) 0,022 okolo 2,2 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
następne zadanie wielokąt majacy 90 przekatnych to : a) 10 cio kąt b) 15 sto kąt c ) 20 sto kąt robiłam to zadanie tak jak to co wczesniej mi rozwiazywywałeś i zznowu wychodzi mi ze odp poprawna jest b a w dop jest ze c ;/ n(n-3)/2 = 90 /*2 n(n-3)=180 n^2 -3n=180 n^2 - 3n -180=0 delta=9+720=729 pierw(delta)=27 n1=(3-27)/2=-24/2=-12 n2=(3+27)/2=30/2=15 zatem jest to piętnastokąt czyli znowu masz poprawnie coś musi być nie tak z odpowiedziami w Twojej książce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×