Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Pomocy! Całka z dx? Jakie trzeba zrobić podstawienie? Wiem, że musi wyjść całka z dt, ale jak się pozbyć tego e^x?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takich zadaniach właśnie nie traktuje się kul jako jednakowych tylko rozróżnia się je, tu chodzi o sposób rozwiązywania bo inaczej zapisałoby się tylko to co może wyjść czyli bbb bbc bcb cbb ccb cbc bcc ccc i na tym niby by się kończyło zadanie a nie o to w tym chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, bo chodzi o to, że jak zrobię tak: t=e^x, to wtedy różniczka prawej strony: dt=e^(x)dx, a w końcu nie mam na górze e^(X) tylko 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno zadanie ale nie wiem czy da sie tutaj to zrobic doprowadz do najsprostszej postaci: n! ------------------ = (n-2)! (n-1) * n b) (n) (n-1)! * = (n-1) n!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak widzisz tu wogóle nie ma znaczenia ile konkretnie jakich kul jest ważne tylko by było conajmniej 3 i tyle i takim sposobem nieważne czy mając 8 czarnych i 4 białe czy 80 czarnych i 40 białych niby by się zapisywało to samo, co byłoby bzdetne po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie wyszło czekaj sprobuje to zapisać a z kulami juz rozumiem dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie da sie zapisac trudno wazne ze mam te 2 zrobione za co naprawde jestem wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniah to jest coś do skracania tak ?? z licznikiem i mianownikiem ?? jeśli tak to zapisz to jako ( to co jest w liczniku) / ( to co jest w mianowniku) np ( (n+1)! * n! * n ) /( (n+2)! * (n-1)! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Końcowa odpowiedź to: -ln|e^(-x) + (e^(-2x)+1)^(1/2)| + C No i właśnie, niby wiem, że: całka z dx = ln|x+(x^(2)+1)^(1/2)| + C Ale jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczkaaamr
Oblicz dla jakich wartości m prosta będąca wykre4sem funkcji luniowej określonej wzorem y= (2m+1)x+3m-2: a) przecina oś y w punkcie o rzędnej dodatniej b) tworzy z osią x kąt rozwarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pomyslę nad tą całką i jeśli na coś wpadnę to Ci napiszę rozwiązanie, ale całki znam tylko tak pobieżnie, sama je poznawałam i wiesz dogłębnie nikt mnie ich nie uczył,ale później postaram się spróbować ją rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Ja też jeszcze pokombinuję. Jakbyś wpadła na rozwiązanie, to możesz wysłać na swan_dive@o2.pl, ale będę tu zaglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
licznik (n) * (n-1)! mianownik (n-1) * n! [ n * (n-1)! ] / [ (n-1) * n! ]= z definicji silni wiemy, że n!=(n-1)! * n i tego użyję =[ n! ]/ [ (n-1) * n! ]= n! się skraca =1/(n-1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oblicz dla jakich wartości m prosta będąca wykre4sem funkcji luniowej określonej wzorem y= (2m+1)x+3m-2: żeby była to funkcja liniowa to musi być spełniony warunek 2m+1 różne 0 2m różne -1 m różne -1/2 a) przecina oś y w punkcie o rzędnej dodatniej przecina oś y zatem x=0 y=(2m+1) * 0 + 3m-2 y=3m-2 rzędna to oczywiście współrzędna y, ma być ona dodatnia zatem : y > 0 3m - 2 > 0 3m > 2 /:3 m > 2/3 b) tworzy z osią x kąt rozwarty funkcja liniowa y=ax+b tworzą z osią OX kąt alfa gdy a=tg alfa gdy kąt jest rozwarty tzn. alfa należy (90, 180) to tangens jest ujemny tg alfa < 0 2m + 1 < 0 2m < -1 /:2 m < -1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brak mi słów nie znam takiej osoby która by tak szybko umiała rozwiązać każde zadanie (a co dopiero za darmo). Jestes wręcz niesamowita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zauważ, że podaję nie tylko rozwiązanie ale staram sę wytłumaczyć skąd się wzięło, bo zależy mi na tym by później ktoś to zrozumiał a nie tylko bezmyślnie przepisał rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę jestem pod wrażeniem :) musisz być baaaardzo mądra :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekonomistka999
Rownanie utargu dzinnego ma postac R=o,5p do kwadratu +5P. Oblicz za pomoca pierwszej i drugiej pochodnej jak bedzie utrag maksymalny . 1pochodna y=2ax+b y=0 2pochodna y=2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rownanie utargu dzinnego ma postac R=o,5p do kwadratu +5P. Oblicz za pomoca pierwszej i drugiej pochodnej jak bedzie utrag maksymalny . 1pochodna y=2ax+b y=0 2pochodna y=2a Co Ty tu masz za popisane pochodne?? R= 0,5 p^2 + 5P Twoja funkcja składa się z kwadratowej i liniowej pochodna liniowej y=ax to y' = a pochodna kwadratowej y=ax^2 to y'=2 * ax R=0,5 p^2 + 5P R' = 2 * 0,5P + 5 R'=P + 5 R''=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekonomistka999
dziekuje bardzo za wytlumaczenie, wyniki zgadzaja sie , natomist co do tych pochodnych co mialam podaner to moj wykladowca takie podal;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiesz ze 99% ludzi którzy piszą Ci tutaj mają gdzieś czy zrozumieją czy też nie byleby było zrobione a widzę że nawet podziękować nie umieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×