Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Proszę o rozwiązanie jednego zadanka.. :) Dany jest graniastosłup prawidłowy sześciokątny o krawędzi podstawy równej 5 cm i wysokości 6 cm. a) Oblicz sinus kąta jaki przekątna AD1 tworzy z podstawą tego graniastosłupa. Podaj przybliżoną miarę tego kąta b) Oblicz tangens kąta jaki przekątna AE1 tworzy z podstawa tego graniastosłupa. Podaj przybliżoną miarę tego kąta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w potrzebie.......
Witam serdecznie{serce] Matematyczko czy jesteś???? Jest mi bardzo potrzebna Twoja pomoc,czy jutro będziesz? Pozdrawiam serdecznie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w potrzebie.......
Dyrektore-gdyby matematyczki nie było jutro to czy będę mogła liczyć na Twoją pomoc???pliss...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w potrzebie.......
Witajcie🌼 Widzę,że jednak nadal nie ma naszej kochanej matematyczki:( Dyrektore musze więc Ciebie prosić o pomoc:.... mam nadzieję,że masz dobry humor i mi pomożesz Oto zadania: Zad1) Dane są punkty A=(-3,2), B=(4,-1). Oblicz długośc odcinka AB i środek odcinka AB. Zad2) Oblicz pierwszy wyraz,różnicę ciągu oraz sumę osiemnastu początkowych wyrazów ciągu arytmetycznego w którym a_2 = 2, a_10 = -22 Zad3) Oblicz sumę ciągu geometrycznego 1+2+4+8+.......+1024 Zad4) Liczby(3 , x , 5 1/2) tworzą ciąg arytmetyczny,oblicz liczbę x. Zad5) Oblicz x: a) log_3 81=x b)log_x 16/9=2 c)log_2x=3 Bardzo Cię proszę o rozwiązanie mi tych zadań. tam gdzie jest a_2 to znaczy a o podstawie 2. Tam gdzie jest log_3 to jest log o podstawie 3 Tam gdzie jest 16/9 to znaczy że jest to ułamek szesnaście dziewiatych W zadaniu 4 w nawiasie są to liczby: 3 , x, oraz 5 i jedna druga. Mam nadzieje że dobrze napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w potrzebie.......
Nie ma nikogo...............szkoda..a ja jutro mam matematykę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w potrzebie.......
Nikt już nie zagląda na forum z uzdolnionych matematycznie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomoże ktoś? Zad 1: Oblicz: a) 5-1 i 1/3 * 4 i 3/4 = b) 2 * 3 i 4/5 - 4/7 : 1 i 5/21 = c) (1 i 1/2- 4) * 10/27 : 5/6= d) (2x + 3)^2 = e) (-2 i 1/2 - m)^2 = f) (3 - 2x) (3 + 2x) = g)) (2 i 1/3)^11 : 7^10 * 9^5 = h) 40 * 2^13 + 28 * 8^4 / 112 * 32^2 - 64^3 = Zad 2: Zapisz używając symbolu pierwiastka: a) (-1/6)^ -1/3 b) (-3)^ 1/3 Zad 3 Dane są zbiory A= {1,2,3,4,5} B= {2,3,4,7,8} C= {4,5,6,7,9} Wyznacz: (A u C) n B (A u B) \ C A \ (B u C) A u B u C A n B n C Zad 4: Rozwiąż graficzne równanie i nierówności: |x + 2| < lub równe 5 |3 - x| > lub równe 2 |1 - x| = 4 |x - 2| = 3 Wykorzystaj |a - b| = |b - a| Zad 5: Przeksztrałć ułamek do prostrzej postaci: a) 3 pier 2 - pier 8 / pier 2 b) pier 45 - 2 pier 5 / pier 5 c) 5 pier 6 / pier3 + pier 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funkcje:)
Oblicz, dla jakich wartości m funkcja kwadratowa f określona wzorem: a) f(x)= x^2 - mx + 1 przyjmuje tylko wartości dodatnie b) f(x) = x^2 - 2mx - 3 ma oś symetrii o równianiu x+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoże ktoś?! PROSZE!
Bardzo ale to bardzo proszę o pomoc! Z góry bardzo dziękuje! Zad.1 Aby zwiększyć pole kwadratu o 21%, każdy jego bok należy wydłużyć: A. o 21% B. o 10% C.o 11% D. o 90% Zad.2 Wykresem funkcji malejącej nie jest parabola: A. 2x+3y-4=0 B. 6y= -4 C. -6x-4y+3=0 D. 4x=5-2y Zad.3 Prosta y=3x-4 jest równoległa do prostej" A. y= -3x-4 B. 6x-2y+1=0 C.y= 1/3x +4 D. 3x+y-1=0 Zad.4 Nieskończenie wiele rozwiązań ma równanie: A. x(do potęgi)2-1=(x-1)do potęgi 2 B. 2x-6/x-1=0 C. (x-2)do potęgi 2 = (x+2)do potęgi2 D. 2x-6/x-3=2 Zad.5 Funkcja f: < -5,6> -> R. Największa wartość tej funkcji w przedziale < -3,2> jest równa: A.3 B.2 C.1 D.0 Zad.6 Zbiorem wartości funkcji kwadratowej f jest przedział ( -nieskończona ; 4> a jej miejscami zerowymi są liczby 3 i -1. Zatem: A. f(x)=(x-1)(x+3) B. f(x)= -2(x+1)(x-3) C.f(x)=(x+1)(x-3) D. f(x)= - (x+1)(x-3) Zad.7 Zbiór ( - nieskończona ; -2> i bądź równe 4 B. (x+2)(x-4) < bądź równe 0 C. (x-1)do potęgi 2 >bądź równe 9 D. (x-2)(x+4) > bądź równe 0 Zad.8 Dla trójkąta ABC suma tg alfa + tg beta jest równa: A. 10 B. 3/10 C. 2/3 D. 10/3 Zad.9 Istnieje kąt alfa taki, że sin alfa = 12/13 oraz: A. cos alfa = 5/13 B. cos alfa = 13/12 C. cos alfa = 1/13 D. cos alfa = 13/25 Zad.10 Różnica ciągu arytmetycznego o wzorze ogólnym an=7n-6 jest równa: A. -6 B. 6 C. 7 D. 8 Zad.11 Liczby 3 pierwiastki z 2 , 6 są dwoma kolejnymi wyrazami ciągu geometrycznego. Suma tych liczb jest mniejsza od sumy dwóch następnych wyrazów tego ciągu: A. 2 razy B. 3 razy C. 6 razy D. 8 razy Zad.12 Punkt A(-2,0) jest wierzchołkiem kwadratu o środku symetrii S(2,2). Pole tego kwadratu jest równe: A. 20 B. 32 C. 40 D. 64 Zad.13 Liczba punktów wspólnych okręgu (x-2) do potęgi 2 +y do potęgi 2 = 4 i prostej x= -2 jest równa: A. 0 B. 1 C. 2 D. 3 Jeszcze raz proszę o pomoc i DZIĘKUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoże ktoś?! PROSZE!
Kurcze! Przepraszam za błędy w zad.7 już poprawiam: Zad.7 Zbiór ( - nieskończona ; -2> i bądź równe 4 B. (x+2)(x-4) < bądź równe 0 C. (x-1) do potęgi 2 > bądź równe 9 D. (x-2)(x+4) > bądź równe 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoże ktoś?! PROSZE!
Kurcze coś nie wychodzi ;/ Jeszcze raz poprawka tego zadania: Zad.7 Zbiór ( - nieskończona ; -2> u bądź równe 4 B. (x+2)(x-4) < bądź równe 0 C. (x-1)do potęgi 2 >bądź równe 9 D. (x-2)(x+4) > bądź równe 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoże ktoś?! PROSZE!
Zależałoby mi na pełnych odpowiedziach na te zadania tzn z pełnym rozwiązaniem. Z góry BARDZO dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwewrewrwer
Bardzo prosze o pomoc ;((( Obicz wartościpozostałych funkcji trygonometrycznych kąta ostrego wiedząc ,że : a)sinalfa =0,3 b)cos alfa =3/4 (trzy czwarte) c)tg alfa =1,7 d)ctg alfa = pierwiastek z 10 przez 10 Z góry serdecznie dziekuje i prosze o objasnienia :) chociaz na jednym przykladzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektorzy są smieszni..:) dziewczyna dala kilka zadan..UWAGA - Z PODPUNKTAMI!! nie lepiej dac jeden przyklad a reszte robic analogicznie?:O nie mysla, co niektorzy,,, NietuzinkowaO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie..nietypowe zadanie,, nie wiem, czy to jest az tak banalne, czy podchwytliwe.. Posluchajcie..:) 1) Liczby 4, 10 i c sa dlugosciami bokow trojkata rownoramiennego. Oblicz c. mam kolejne zadanie takie samo, tyle za dla trojkata prostokatnego. a jeszcze inne.. srednia arytmetyczna liczb 3,1,1,0,x,0 jest rowna 2. Obl x. Ja to zrobilam tak; wszystkie powyzsze liczbydalam do licznika, w mianownik wstawilam 6, i to wsyzstko = 2. aby usunac mianownik, pomnozylam wiec to przez 6. i wsyzlo mi 3+1+1+0+x+0 = 12. wiec z tego wynika, ze 5+x=12 x=12-5, x=7. Dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w potrzebie.......
Matematyczko życzę Ci w Nowym Roku 2011 dużo szczęścia,zdrowia ,wszelkiej pomyślności oraz na każdy dzień wiele radości❤️❤️👄👄 *************************************************************************************** Wszystkim pozostałym,którzy są życzliwi i potrafią pomóć bezinteresownie w tym konsumcyjnym świecie też składam serdeczne życzenia noworoczne.HAPPY NEW JEAR 2011!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ty jestes nietuzinkowa
zryta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Liczby 4, 10 i c sa dlugosciami bokow trojkata rownoramiennego. Oblicz c. mam kolejne zadanie takie samo, tyle za dla trojkata prostokatnego. dla trójkąta równoramiennego : jak sama nazwa wskazuje muszą być równe ramiona, ale zawsze musimy rozpatrzyć wszystkie przypadki 1) c=4 wtedy boki mialyby długości 4,4,10 ale takie odcinki nie tworzą trójkąta ( odcinki a,b,c tworzą trójkąt gdy spełnione są wszystkie następujące nierówności a+b > c , a+c > b, b+c > a ) 2) c=10 boki mają długość 4,10,10 i tworzą one trójkąt zatem c=10 dla trójkąta prostokątnego : wystarczy zastosować tw pitagorasa 1) 4^2 + c^2 = 10^2 16 + c^2 = 100 c^2 = 84 c=pierw(84) c=2pierw(21) 2) 4^2 + 10^2 = c^2 c^2 = 16 + 100 c^2 = 116 c=pierw(116) c=2pierw(29)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srednia arytmetyczna liczb 3,1,1,0,x,0 jest rowna 2. Obl x. Ja to zrobilam tak; wszystkie powyzsze liczbydalam do licznika, w mianownik wstawilam 6, i to wsyzstko = 2. aby usunac mianownik, pomnozylam wiec to przez 6. i wsyzlo mi 3+1+1+0+x+0 = 12. wiec z tego wynika, ze 5+x=12 x=12-5, x=7. Dobrze? (3+1+1+0+x+0)/6 = 2 5+x=12 x=7 jeśli masz taki sam zapis w pierwszej linijce to ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę tu od czasu do czasu w wolnej chwili wpadać i rozwiązywać zadania ale od razu mówię, że nie będę rozwiązywać po kilka takich samych przykładów, resztę zawsze róbcie sobie sami analogicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie, prosze o odp.
abstrachujac nieco od tematu :P :) mam pytanie, prosze o odp. do dyrektore: 1. dlaczego piszesz na ogolnym? nie np. na uczuciowym? czyzby poziom tutaj ci odpowiadal? :P :classic_cool: 2. poka fote to tak w nawiazaniu... do tematu o zdjeciach :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie, prosze o odp.
1. JAKIM KUŹWA UCZUCIOWYM????? proszę jaśniej bo zgłupieję 2. moje foto już było - także wiesz 1) aj 😭 jak to jakim uczuciowym ?! ale dla poszerzenia horyzontów i bys miał co penetrować : http://f.kafeteria.pl/forum.php?id_f=4 nie musisz dziekowac :) 2) :O toz to mam malego peszka. trudno :D 🖐️ pzdr. Autorko wybacz, że offtopuje ;) pzdr. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie, prosze o odp.
dyrektore może kiedyś - jak mi się STRASZNIE BĘDZIE NUDZIĆ Ciekawi mnie jak byś się tam wykreował :) Z kim byś trzymał. Jakie wzbudzałbyś emocje. "a dlaczego Ci na tym tak zależy?" hmm to tylko insynuacje! :D 🖐️ Także tego... zapraszam na uczuciowy :) w wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska1991
Oblicz: sin + cos 5/2 + cos 3 + sin 7/2 błagam pomóżcie!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×