Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość kartka12345
dzięki wielkie :) 11. O funkcji kwadratowej f wiadomo ze przyjmuje wartosci ujemne wtedy i tykkkkkkkko wtedy gdy xnalezy do (-8,4) oraz do jej wykresu nalezy punkt A(2,30) a) napisz wzor funkcji f w postaci ogolnej b) wyznacz zbior tych wszystkich argumentow dla ktorych funkcja f przyjmuje wartosci wieksze od 10,5. czy w treści zadania nie powinno być , że przyjmuje wartości dodatnie (zamiast ujemne) bo z taką treścią zadanie samo sobie zaprzecza... no na kartce pisze ujemne, więc nie wiem. dzieki za tamte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka1992
Uzasadnij, że trójkąty ABC i ABD o wierzchołkach w punktach A=(0,-3), B=(0,3), C=(2,4) D=(2,-4) są przystające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOKIAX3
Dziękuje sponsorze z wielkiego miasta :) pomoże mi to bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A MCC umiesz policzyć? Bo mam problem z jednym zadaniem z listy i nie wiem, jak obliczyć do końca, utknęłam w jednym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba już, rozwiązane :) Ale może kiedyś tu zawitam, jak będę mieć jakiś problem z rentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoja drogą gratuluję wiedzy matematycznej. Ja np umiem całki, pochodne, funkcje logarytmiczne, różniczkowanie i trochę tej matmy finansowej, bo dopiero poznaje jej tajniki. A reszta matmy...to straszna noga jestem, mam dużo zaległości, szczególnie z geometrii. Aż wstyd. Niby maturę z matematyki rozszerzonej mam zdana, ale w dzisiejszych czasach to nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donek 53 (wulgarny)
dlaczego do dyrektoe piszecie ONA?? przecież to facet :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11. O funkcji kwadratowej f wiadomo ze przyjmuje wartosci ujemne wtedy i tykkkkkkkko wtedy gdy xnalezy do (-8,4) oraz do jej wykresu nalezy punkt A(2,30) a) napisz wzor funkcji f w postaci ogolnej b) wyznacz zbior tych wszystkich argumentow dla ktorych funkcja f przyjmuje wartosci wieksze od 10,5. czy w treści zadania nie powinno być , że przyjmuje wartości dodatnie (zamiast ujemne) bo z taką treścią zadanie samo sobie zaprzecza... no na kartce pisze ujemne, więc nie wiem. dzieki za tamte to musi być byk, bo popatrz masz że ujemne w przedziale (-8.4) a później masz punkt o pierwszej współrzędnej 2 czyli należący do powyższego przedziału, a druga współrzędna to 30 (a to bynajmniej ujemna liczba nie jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NOKIAX3 przesadziłaś z ilością zadań, rozumiem kilka dla zrozumienia istoty ale wszystkie? jak widzę takie coś to nie mam ochoty rozwiązywać ani jednego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam prośbe do zadaniazmatematyki . Rozwiąż prosze te równiania nie wiem jak się za nie zabrać 70). (3 - 2x)(x + 5) < bardzrówne 0 71). (5 - x)^2 > bardzrówne 0 72). x(2x - 8) < 0 73). (pierw.2 - x)(x + 7) < 0 74). (3x + 5)(2x - pierw.3) < 0 75). 2x < x^2 76). x^2 < bardzrówne 2 77). -x^2 + 2x - 1 > bardzrówne 0 78). 4x > x^2 + 4 79). (x +1)^2 < 9 80). 2x^2 + 9x - 5 < 0 82). -3x^2 + 8x - > badzrowne 0 83). 9x^2 + 16 < 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
mam problem z zadaniem, pomożecie?? basen w kształcie prostopadłościanu ma mieć pojemność 36 m sześciennych. Jego dno jest prostokątem, ktorego stosunek długości boków wynosi 2. Dno basenu i jego ściany chcemy wyłożyć kafelkami. jakie powinny być wymiary basenu, aby zużyć najmniej kafelków?? proszę o pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
Domii: jak obliczyć przedział wklęsłości i wypukłości , jeśli mam f(x)=U{x3}x24, po obliczeniu drugiej pochodnej mi wyszło tak: f''(x)=4x7+76x540x3384x+64 przez x8+16x5+32x4+256x+256 i teraz jak podstawię, że f''(x)>0 4x7+76x540x3384x+64 >0 i właśnie z tym mam problem;/ czy coś źle obliczyłam?? błagam pomóżcie, bo baba od matmy mnie zje:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problem z zadaniem, pomożecie?? basen w kształcie prostopadłościanu ma mieć pojemność 36 m sześciennych. Jego dno jest prostokątem, ktorego stosunek długości boków wynosi 2. Dno basenu i jego ściany chcemy wyłożyć kafelkami. jakie powinny być wymiary basenu , aby zużyć najmniej kafelków?? dno jest prostokątem, którego stosunek boków wynosi 2, zatem niech te boki mają długość 2x i x wysokość prostopadłościanu to y V = 36 m^3 36 = 2x * x * y /:2 18 = x^2 * y y=18/x^2 Pc - ma być najmniejsze Pc = Pp + Pb Pp=2x * x = 2x^2 Pb = 2 * 2x * y + 2 * x * y = 6xy Pc = 2x^2 + 6xy = 2x^2 + 6x * 18/x^2 = 2x^2 + 108/x P = 2x^2 + 108/x P' = 4x - 108/x^2 P' = 0 4x - 108/x^2 = 0 4x = 108/x^2 x * x^2 = 108/4 x^3 = 27 x = 3 2x = 6 y = 18/x^2 = 18/9 = 2 basen ma mieć wymiary 3m x 6m x 2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domii: jak obliczyć przedział wklęsłości i wypukłości , jeśli mam f(x)=U{x3}x24, po obliczeniu drugiej pochodnej mi wyszło tak: f''(x)=4x7+76x540x3384x+64 przez x8+16x5+32x4+256x+256 i teraz jak podstawię, że f''(x)>0 4x7+76x540x3384x+64 >0 i właśnie z tym mam problem;/ czy coś źle obliczyłam?? błagam pomóżcie, bo baba od matmy mnie zje napisz jakoś normalnie tą funkcję, bo z zapisu f(x)=U{x3}x24 nie wiadomo czym to tak naprawdę jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lpsiihhu
Mam problem z równaniami wielomianowymi, proszę o rozwiązanie jednego przykładu 3x^5=12x^3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa kociczkaaaa
Punkty A=(1,2), B=(-1,-1), C=(5,2) są wierzchołkami trójkąta. napisz równanie prostej zawierającej wysokość tego trójkąta poprowadzona z wierzchołka A. bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
f(x)=x3 przez x2-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
zadaniazmatematyki: napisz jakoś normalnie tą funkcję, bo z zapisu f(x)=U{x3}x24 nie wiadomo czym to tak naprawdę jest :/ f(x)= x3/ x2-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
dyrektore: mam obliczyć przedział wklęsłości i wypukłości, i przy tej drugiej pochodnej jak zaczelam liczyc ze jest >0, to tylko licze licznik bo mianowkin zawsze dodatni dla dziedziny i przy tym liczniku sie gubie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
dyrektore wiem;p i to baardzo kulawą... dziekii, że pomożesz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa kociczkaaaa
skąd wiadomo że przechodzi przez punkt A=(1,2) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa kociczkaaaa
zad 1. oblicz długość odcinka którego końce mają współrzędne (3,6), (-1,4) zad.2 Czy trójkąt o wierzchołkach A=(-2,-3), B=(2,1), C=(-3,3) jest równoramienny ? zad.3 A=(-3,1) , S= (3,5) znajdź B. zad. 4 Punkty A= (-1,-2) , B= ( 4,-7) , C=( 5,0) to wierzchołki równoległoboku ABCD. wyznacz współrzędne D. A=(-5,-2) , B=(3,1) , C= (-2,5) to samo zad. 5 Równoległobok A=(-3,5) , B= (-2,-1), S=(3,1) Wyznacz CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa kociczkaaaa
Punkty A=(1,2), B=(-1,-1), C=(5,2) są wierzchołkami trójkąta. napisz równanie prostej zawierającej wysokość tego trójkąta poprowadzona z wierzchołka A. obliczamy prostą przechodzącą przez B i C y=ax+b -1= -1 a + b 2=5a +b po odjęciu stronami 6a=3 a= 1/2 zatem prosta prostopadła do BC ma wsp kierunkowy -1/a = -2 i przechodzi przez 1,2 y= -2x + b podstawiamy punkt 1,2 i mamy 2 = -2 + b = > b = 4 y = -2x + 4 o to dyrektore wskąd wiadomo ze mam podstawić punkt A ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaa18
dyrektore dzieki Ci bardzo za pomoc:D;* dam sobie już radę:)) hehe, no nei kłócę się, bo wiem że za db mi z tą pochodną nie szło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zad 1. oblicz długość odcinka którego końce mają współrzędne (3,6), (-1,4) A(3,6) B(-1,4) |AB| = pierw [ (-1-3)^2 + (4-6)^2 ]= pierw[ (-4)^2 + (-2)^2 ] = pierw[ 16 + 4 ] =pierw(20) = 2pierw5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zad.2 Czy trójkąt o wierzchołkach A=(-2,-3), B=(2,1), C=(-3,3) jest równoramienny ? |AB| = pierw[ (2+2)^2 + (1+3)^2 ]= pierw[ 4^2 + 4^2 ] =pierw(16+16)= pierw(32)=4pierw2 |BC| = pierw[ (-3-2)^2 + (3-1)^2 ]= pierw[ (-5)^2 + 2^2]=pierw(25+4)= pierw(29) |AC|= pierw[ (-3+2)^2 + (3+3)^2 ]=pierw[ (-1)^2 + 6^2 ] = pierw(1+36)= pierw(37) nie jest równoramienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zad.3 A=(-3,1) , S= (3,5) znajdź B. rozumiem, że S ma być środkiem odcinka AB ? jeśli tak to : B(x,y) (-3+x)/2 = 3 -3+x = 6 x = 9 (1+y)/2 = 5 1+y = 10 y=9 B(9,9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zad. 4 Punkty A= (-1,-2) , B= ( 4,-7) , C=( 5,0) to wierzchołki równoległoboku ABCD. wyznacz współrzędne D. poznaliście wektory już? bo na wektorach łatwo to zadanie rozwiązać. Jeśli nie to podam rozwiązanie bez wektorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×