Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

1. Uzasadnij, ze kwadrat wysokosci poprowadzonej z wierzchołka kąta prostego w trójkącie prostokątnym, równa jest iloczynowi długości odcinków na jakie dzieli ta wysokość przeciwprostokątną. rysunek : http://images44.fotosik.pl/219/e9a9a1d76b70acf5med.jpg wykorzystujemy twierdzenie Pitagorasa : dla dolnego małego trojkąta : h^2 + x^2 = a^2 dla górnego trójkąta : h^2 + y^2 = b^2 z wielkiego trójkąta : a^2 + b^2 = (x+y)^2 ale jak widać w dwóch pierwszych równaniach zapisałam sobie ile wynosi a^2 oraz b^2, podstawiam to do trzeciego równania : h^2 + x^2 + h^2 + y^2=(x+y)^2 2h^2 + x^2 + y^2 = x^2 + 2xy + y^2 jak widać x^2 oraz y^2 się skraca 2h^2 = 2xy /:2 h^2= xy a to należało udowodnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolar na poczatku roku kosztowało 3zł,na koniec było po 2,5zł o ile procent spadała wartosc dolara wzgledem złotowk 3zł - 2,5zł = 0,5zł 3zł - 100% 0,5zł - x x=0,5 * 100%/3=16 i 2/3 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shining starrr
W stuosobowej grupie studentów 75 uczy się języka angielskiego, 45 uczy się języka niemieckiego, a 35 uczy się obu tych języków jednocześnie. Ilu studentów z tej grupy uczy się przynajmniej jednego z tych dwóch języków? Ilu studentów z tej grupy nie uczy się żadnego z tych dwóch języków? Ilu studentów uczy się dokładnie jednego spośród tych dwóch języków? Poproszę. :) Odpowiedzi to 85, 15, 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W stuosobowej grupie studentów 75 uczy się języka angielskiego, 45 uczy się języka niemieckiego, a 35 uczy się obu tych języków jednocześnie. Ilu studentów z tej grupy uczy się przynajmniej jednego z tych dwóch języków? czyli uczą się angielskiego albo niemieckiego (i musimy wyrzucić osoby uczące się obu języków bo się powtarzają w obu grupach) 75 + 45 - 35 =85 Ilu studentów z tej grupy nie uczy się żadnego z tych dwóch języków? skoro 85 osób uczy się przynajmniej jednego języka a osób mamy 100 to nie uczy się żadnego 100-85=15 Ilu studentów uczy się dokładnie jednego spośród tych dwóch języków? Poproszę. 75 uczy się angielskiego 45 niemieckiego 35 obu czyli tak naprawdę osób które uczą się tylko angielskiego jest 75-35=40 a tylko niemieckiego 45-35=10 czyli 40+10=50 Odpowiedzi to 85, 15, 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to zrobicccc
ZADANIE 1: rozwiąż równania: a). (3/4)^x+5 = (4/3)^x+1 w potędze jest cale wyrazenie, tzn (x+5) oraz (x+1) b). (pierwiast z dwóch trzeciego stopnia)^x-3 = 16 ^1/3x +2 w potedze (x-3) i 1/3 razy x c) (3/4)^x do trzeciej potegi = (4/3)^x do drugiej potegi + x i ta sama sytuacja, tez cale wyrazenie jest w potedze, tzn x do kwadrwatu +x przepraszam, ze tak niejasno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rownanie prostejjjj
chodzi mi o definicje i wlasnosci. co to wogole jest? wpisuje w google to pojawia mi sie jakis wykres i niewiem wogole o co chodzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZADANIE 1: rozwiąż równania: a). (3/4)^x+5 = (4/3)^x+1 w potędze jest cale wyrazenie, tzn (x+5) oraz (x+1) (3/4)^(x+5) = (4/3)^(x+1) (3/4)^(x+5)=(3/4)^(-x-1) x+5=-x-1 x+x=-1-5 2x=-6 x=-3 b). (pierwiast z dwóch trzeciego stopnia)^x-3 = 16 ^1/3x +2 w potedze (x-3) i 1/3 razy x czy to ma być : pierw2 ^(x-3)= 16^(1/3x) + 2 czyli dwa nie będzie już w potędze ?? c) (3/4)^x do trzeciej potegi = (4/3)^x do drugiej potegi + x i ta sama sytuacja, tez cale wyrazenie jest w potedze, tzn x do kwadrwatu +x (3/4)^(x^3) = (4/3)^(x^2+x) (3/4)^(x^3) = (3/4)^(-x^2-x) x^3=-x^2-x x^3+x^2+x=0 x(x^2+x+1)=0 x=0 lub x^2+x+1=0 delta=1-4=-3 czyli brak pierwiastka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rownanie prostejjjj chodzi mi o definicje i wlasnosci. co to wogole jest? wpisuje w google to pojawia mi sie jakis wykres i niewiem wogole o co chodzi powiedz jeszcze do czego to potrzebujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZOproszeOpomoc...
mam problem z zadaniami z matmy....pomożesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZOproszeOpomoc...
mam obliczyć granicę ciągów...nie mam pojęcia jak to się robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZOproszeOpomoc...
An=((n^2+9)/n^3)^n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZOproszeOpomoc...
prosze chociaż o wytłumaczenie bo przykładów jest aż 10...może w końcu zrozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rownanie prostejjjj
mam przygotowac informacje wlasnie o tym, to są tak jakby lekcje powtorzeniowe :O jestem w liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kariii...........
odcinek jest trapez równoramienny i podstawach |AB|=a |CD|=b ( a>b) odcinek DE jest wyskością tego trapezu wykaz ze |EB|=a+b/2 to jedno i za chwile podam drugie :) prosze o pomoc:P mam to rozrysowane ale nie wiem co dalej :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BARDZOproszeOpomoc...
rozumem że nikt mi nie pomoże;( eh już taki mój los....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmssss
czy mogłabyś zrobić mi te zadania???? :) 1. jeżeli x^3 - 27 / x^2 +3x +9 = 5, to wartość wyrażenia x-3 jest równa? a).3 b)5 c)7 d)9 [tu powinna wyjść odp B] 2. po skróceniu wyrażenia (x^2 -4)^2 / (x-2)^2 otrzymamy: a)(x-2)(x+2) b)(x+2)^2 c)(x-2)^2 d) 1/x-2 [tu powinna wyjść odp B] 3.wyrażenie 1/x : x^2-9 / x ma sens liczbowy dla x należących do zbioru: a) R\ {-3,0,3} b) R\ {-3,3} c) R\{0} d)R [tu powinna wyjść odp A] 4.Jeżeli x 'nierowna sie' -2, to wyrazenie x-1/4x+8 * (x+2) jest równe: a) x-1 b) 1/2(x-1) c)1/4(x-1) d) x-1/x-2 [tu powinna wyjść odp C] PROSZĘ O POMOC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matmaaaa
Pomóżcie zrobić te zadania!!! Z góry dziękuje! Zad:51 Jeżeli x nie jest równe 2, to wyrażenie 1/x^2+4x+4*(x^2-4) jest równe: A) x-2/x+2 B) x+2/x-2 C) 1 D) 1/x+2 {prawidłowa odp to A} Zad;52 Jeżeli x nie jest równe 0, to wyrażenie 48x/x+7:(60x) jest równe: A) 2880x^2/x+7 B)4x/x+7 C) 4/5(x+7) D)1/5x+35 {prawidłowa odp to C} Zad;53 Jeżeli x należy do R\{-2,1} oraz x+1/x+2=W(x)/(x+2)(x-1) to A) W(x)=x-1 B) W(x)= x+2 C) W(x)= x^2-1 D) W(x)= x^2+x-2 {prawidłowa odp to C} Zad;54 Jeżeli x+4/6-x + (x+4)(6+x)/W(x), gdzie x nie jest równe -6 i x nie jest równe 6 to: A)W(x)=6+x B) W(x)=x+4 C)W(x)= x^2+10x+24 D)W(x)= 36-x^2 {prawidłowa odp to D} Zad;58 Różnica odwrotności dodatniej liczby naturalnej n i odwrotności liczby o 2 od niej większej jest równa: A)2/n(n+2) B) 2(n+1)/n(n+2) C)n/n+2 D) n+1/n+2 {prawidłowa odp to A} POMocYY!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmssss
Wystąpiła pomyłka, przepisalam nie te zadania, zaraz napiszę dobre (nie rób tych od matmaaaa i mmssss) przepraszam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matmaaaa
Nastąpiła pomyłka nie o tamte zadania chodzi!;/ 47 Zbiorem wartości funkcji F określonej wzorem f(x)=4/x jest zbiór: A) R B)R\{4} C) R\{-4} d) R\{0} PRAWIDŁOWA ODP TO D 50 Funkcja f określona jest wzorem f(x)=2/x .Liczba punktów leżących na wykresie funkcji f,których obie współrzędne są liczbami całkowitymi jest równa ; A)1 B)2 C)3 D)4 prawidłowa odp to D 51 Funkcja wykładnicza określona wzorem y=100^ x nie przyjmuje wartości równej; A) -10 B)1 C)10 D)1000 prawidłowa odp to A 52 prosta o równaniu y=81 przecina wykres funkcji określonej wzorem y=3^x w punkcie ,którego odcieta x jest równa; A) 1 B) 2 C)3 D)4 Prawidłowa odp to D POMOCYYY!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmssss
58. Funkcje f i g, określone są wzorami f(x)=4^x i g(x)=2^(x-1), przecinają się w punkcie o odciętej: A) X=-1 b)X=1 C)X=2 D)X=4 [prawidlowa odp to A] 56. obserwowana populacja bakterii liczaca 100 organizmow zwieksa dziesieciokrotnie swoja liczebnosc co godzine. Obserwacje rozpoczeto o godz 8:00 rano. Populacja bakterii bedzie liczyla milion organizmow o godz: A)10:00 B)11:00 C)12:00 D) 13:00 [prawidłowa odp to C] 54. Do wykresu funkcji okreslonej wzorem y=16^x nie nalezy punkt o współrzędnych: A) (0,1) B)(-1/2, 1/4) C)1/2 , 4) D)(2,64) [prawidlowa odp to D] 53. Funkcj wykłądnicza f jest malejaca, gdy okreslona jest wzorem: A)f(x)=(1/2)^-x B)f(x)= 2^x C) f(x)=2^-x D)f(x)4^x [prawidlowa odp to C] 52.Prosta o równaniu y=81 przecina wykres fukcji okreslonej wzorem y=3^x w punkcie, ktorego odcięta x jest rowna: A)1 B)2 C)3 D)4 [prawidłowa odp to D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejahoo
mam do wyliczenia zadania maturalne . Facet skserował nam je z takiej czarnej ksiazki. Moze ją masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejahoo
1.Wyznacz najmniejszą i największą wartość funkcji f(x) = x^2 +3 2. Średnia aytmetyczna liczb 6,12,8,x,3,4,6,8,8 wynosi 7. Oblicz medianę podanego wzoru. 3. Z napełnionego cieczą naczynia o pojemności 102dm^3 wypływa w pierwszej minucie 5dm^3 cieczy, a w kazdej następnej o 0,25 dm^3 wiecej niz w poprzedniej. Po ile minutach naczynie bedzie opróżnione do połowy? 4. Producent chce wyprodukowac puszkę w ształcie walca o pojemności 3000 cm^3 i wysokosci 2 dm. Ile w zaokrągleniu wynosi promień puszki? 5. Jaka miare ma kąt wpisany na 4/9 okręgu? 6. Ile wynosi róznica ciagu arytmetycznego okreslonego wzorem an=3-2n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejahoo
prosze o pomoc bo potrzebuje to na jutro ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykresik
1.funkcja okreslona jest nastepujaco Liczbie naturalnej dodatniej n przyporządkowujemy n-tą cyfrę po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Sporządź tabelkę tak określonej funkcji dla liczb naturalnych od 1 do 5 2.narysuj wykres funkcji, która wszystkim liczbom rzeczywistym dodatnim przyporządkowuje wartość 1, wszystkim liczbom ujemnym wartość -1, a liczbie0 wartość 0. z góry dziękuję. :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skakannnka
mam pytanie....jakiej wy używacie klawiatury i jakiego programu,że możecie pisać ułamki i pierwiastki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak obliczyc cos takiegoooo
[(3-pierw.z 5)^1/2 + (3+pierw.z5)^1/2 ?????????????????? jak to zrobic? :O i jeszcze to: (3^1,5 - pierw.z7)(3^1,5 + pierw.z7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×