Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Georgia

Dlaczego tak dużo osób robi ten błąd?

Polecane posty

Gość kanapka z pasta BHP
przyznam szczerze, ze czasem dla przykladu odpalam mu kafe ;) ostatnio w szoku byl :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
W szoku był, bo ujrzał swoją przyszłość jak nie zacznie się uczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umie to nie ma
>No coz, ja nie mam autokorekty w jezyku polskim ani polskich znakow na klawiaturze. można sobie zainstalować klawiaturę PL nawet na niemieckiej "maszynie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
albo jak bedzie opierdzielal sie w pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest zwykłe niedouczenie, lenistwo lub oznaka, że jest się jednostką upośledzoną. Ja jestem bardzo trudnym przypadkiem dysleksji wywołanej zaburzeniami analizy słuchowej. Latami chodziłam do poradni. W 4 klasie podstawówki robiłam na stronę a5 60 ortografów, w 8 klasie 20. Teraz nie jest dużo lepiej, ale mam spellchecki i myślę, że jestem czytelna i pisze nie najgorzej. Zazwyczaj uważam jak piszę zamiast bez pomyślunku klepać w klawisze (chyba ze się śpieszę, to wtedy jest tragedia). Mam tylko brzydka manierę zapominania czasem o wielkich literach. Uważam, że jeśli ja mogę pisać w miarę poprawnie (lub choć tak by błędy nie waliły po oczach), to każdy może jeśli tylko będzie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanapka - a syn lubi czytać książki? bo samo to pomaga przyswoić ortografię, nie trzeba ślęczeć nad regułkami. jak się dużo czyta, to ma się słowa "opatrzone" - wzrokowo się koduje w mózgu, jak ma dane słowo wyglądać. tylko trzeba czytać prawdziwe książki, a nie fora internetowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polacy wyrażają się okropnie, okropnie piszą, te wszystkie wziąść, ja umie, ja rozumie, aż palce bolą, jak to piszę, ale wszystko to przebija moja współpracowniczka, która mówi i pisze: sirodek, siroda, posirodku i weź tu człowieku bądź mądry i zrozum, o co takiej chodzi.. albo piszą wogle (zamiast \"w ogóle). dla niektórych słowo \"ogół\" chyba nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, przyznam szczerze, jezyk polski jest mi tylko potrzebny do pisania na kafeterii, wiec wole miec Worda i klawiature po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umie to nie ma
>Ja uzywam 2 komputerow chlopaka, z ktorym mieszkam, a on nie jest Polakiem. To jeszcze nie wytłumaczenie . Zabrania Ci instalować polską klawiaturę na syst. windows ? :classic_cool: krótko Cię trzyma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Czytanie książek owszem wizualnie przyswaja, ale i tak do zasad trzeba zajrzeć, bo jest tam kilka reguł, które niestety trzeba zapamiętać na sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
anyzowka...walcze z nim o to czytnie, chlopak ma niesamowita pamiec wzrokowa :) tylko badz tu madra i zmus 11 latka do czytania (wiem wiem sa i tacy, moj niestety do nich nie nalezy) jest na etapie jakichs Naruto :o wkurza mnie to strasznie ale dobre i to :o przypadki opanowal do perfekcji ale to pewnie dlatego, ze sama mialam z nimi zawsze problem i chcialam sie dowartosciowac kosztem dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Kocham Cejrowskiego ❤️ :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
maszynka :o ty to zawsze dziwnych ludzi kochasz :o jak nie tego to dode 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie trzyma mnie krotko, bo to nie moj chlopak, tylko chlopak, z ktorym mieszkam (JAK NAPISALAM!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
To jest problem z przeszłości. Rodzice powinni od samego początku - jak dziecko zaczyna łapać świadomie - czytać. Ja mam 13-letnią córkę, które nie wyobraża sobie życia bez książek, niestety musiałam poświęcić się - z przyjemnością - i zaszczepić jej "pociąg" do książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuzeczka22
Najgorsze jest to, ze przez tych nieukow ludzie piszacy poprawnie, ale majacy pamiec fotograficzna, sami zaczynaja miec czesto watpliwosci jak cos napisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym mieszkam, pracuje i ucze sie w Anglii, wiec polski windows nie jest mi do niczego potrzebny (JAK TEZ JUZ NAPISALAM) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Doda była niesmacznym żartem, ale Cejrowski już nie, jego głos przyprawia mnie o drgawki tchawicy :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
gadanie :o czytalam mu od urodzenia :o teraz zreszta tez czesto czytamy razem, ale to jest chlopak ciekawe czy twoja corka chetnie cwiczy na wf-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurka, poznałem super dziewczynę - inteligentna, z ciekawą osobowością, ładna. No ale wkurwia mnie to, że w jednym sms-ie potrafi zrobić parę byków ortograficznych. A już najbardziej mnie wkurza gdy pisze \"Ciebie\", \"Tobie\", \"Ty\" z małej litery. Jakby tu jej delikatnie zasugerować, że coś takiego mnie drażni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Jeszcze odnoście czytania. Mojego synka (9 miesięcy) też chcę zarazić pasją i miłością do książek z chłopakami jest o tyle problem, że jak pójdą do przedszkola, to już im "dupy" w głowie, a nie książki - im dalej posuwa się edukacja - tym gorzej, ale mam nadzieję, że chociaż polubi czytanie, nie musi kochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie umie to nie ma
>Poza tym mieszkam, pracuje i ucze sie w Anglii, wiec polski windows nie jest mi do >niczego potrzebny (JAK TEZ JUZ NAPISALAM) prawym klawiszem myszki na pasek języka i klawiatury i dodajemy można nawet dodać w Windowsie z Kenii (o ile jest taka wersja :D w języku suahili ) :classic_cool: ps nie to ,że się czepiam tak tylko sobie piszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Ma basen w ramach w-fu, więc jeszcze jakoś ujdzie, ale też zaczyna się narzekanie :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
no wlasnie :o ale..nie ma co porownywac wf-u do ortografii :o ma sie uczuc cielebun i koniec !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuzeczka22
Eon, nie ma obowiazku pisania ty, ciebie z duzej litery. Co do ortow to powiedz wprost, ze je robi i kup jej jakas ksiazke z zasadami pisowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Piszę się i "jakichś", i "jakiś" z tym, że w drugim przypadku tylko w l. pojedynczej np. Szukał Cię "jakiś" człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×