Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Georgia

Dlaczego tak dużo osób robi ten błąd?

Polecane posty

Gość francuzeczka22
Oczywiscie, ze pisze sie "jakichs" np. "Nie masz przypadkiem jakichs tabletek przeciwbolowych?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytanie to świetny sposób, pomaga. Jednak zaburzeń się nim nie przeskoczy. Ja jestem i zawsze byłam może nie molem książkowym, ale powyżej średniej - książka lub dwie tygodniowo (nie licząc lektur, które czytałam wybiórczo, bo miałam totalnie inny gust niż ministerstwo edukacji). I o wiele większy wpływ niż książki miały na mnie żmudne nudne ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Widziałaś jakichś ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszynka do świergolenia
Widziałaś jakichś ludzi? *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuzeczka22
Mnie najbardzoiej szokuje jedna rzecz, ktora czytalam juz na forum setki razy, nawet w postach osob, ktore wydawaly mi sie inteligentne. Chodzi mi o zdanie: Mile/pozytywnie sie rozczarowalam. Nie mozna sie mile rozczarowac! Mozna byc jedynie mile zaskoczonym, ale nie rozczarowanym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
zreszta...istnieja tez wyrazy bliskoznaczne :P jako gowniara tez nie cierpialam czytac :o chyba zadnej lektury nie przeczytalam :o i pamietam moj zeszyt do lektur wlasnie, podpisany byl....'lektóry' :D😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuzeczka22
*najbardziej, bo zaraz ktos sie przyczepi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, czy to już było, ale LUDZIE, nauczcie się, że się mówi \"wyłĄczać\" i nie \"wyłANczać\" :O (i analogicznie z \"włączać\", \"załączać\" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuzeczka22
Jesli chodzi o "wylączać", to mimo iz wiem, ze tak sie pisze, to jakos w wymowie brzmi to strasznie nienaturalnie. Jesli mam to wymowic, to musze sie skupic, aby wymowic wylĄczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie oczywiście o tym, że absolutnie nie należy pisać \"tą książkę\", \"tą sukienkę\"? ale tego chyba nikt, ale to nikt nie stosuje! forma \"tą\" jest dopuszczana w mowie, ale w piśmie nigdy! mnie to razi okropnie, a jak zwracam komukolwiek uwagę, to słyszę, że się nie znam. kto mnie poprze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i bardzo mnie drażni, jak słyszę. jutro będzie 19 grudzień. tak jakby tych grudniów było 19... (a propos... urodziny mego ślubnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
kurka...chyba bzdurzysz troche :o 'tę' piszemy gdy kolejny wyraz konczy sie na 'ę' 'tą' gdny na 'ą'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiele osób robi też te trzy rażące błĘdy , piszą : narazie - zamiast NA RAZIE wogóle - zamiast W OGÓLE poprostu - zamiat PO PROSTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą - ja się nigdy nie spotkałam z "miłym rozczarowaniem" :) ale wiecie, co mnie jeszcze drażni? ten PERFUM - zamiast te perfumy, nagminne na kafe :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z pasta BHP
i noworoTek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"anyżówka * pierniczenie - ortografia jest tylko jedna i nie ma odrębnych zasad specjalnie do internetu. też mnie wkurza ten błąd i też go wszędzie widzę. po prostu ludzie są niedouczeni i tyle. z polskiego w podstawówce pewnie wagarowali albo mieli pozałatwiane jakieś dysortografie i inne srutututu " Zgadza się ale w kompie można robić jeszcze błędy innego typu których nie robiłem na papierze:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12:08 Georgia Zauważyliście jak dużo osób pisze w zadaniu np. "ludzią" zamiast "ludziom", "kobietą", zamiast "kobietom" itp.? Zobaczcie np. pierwszy komentarz tutaj: http://tnij.org/cjjg Nie ma dnia żebym na jakimś forum nie zobaczyła parę razy czegoś takiego. Z czego to wynika waszym zdaniem? } Jesteś lekko trzepnięta... jak ma kobieta pisać jestem kobietom ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasada jest taka
że "ta" odmienia się tak jak przymiotnik towarzyszący rzeczownikowi i takie przybiera końcówki Tak więc poprawnie piszemy i mówimy ta gruba książka nie mam tEJ grubEJ książki --> nie mam tej książki Czytam tĄ grubĄ książkę --> czytam tĄ książkĘ mówię o tej grubej książce --> mówię o tej książce idę z tĄ grubĄ książką pod pachą --> idę z tĄ książkĄ pod pachą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasada jest taka
Droga 'o kurka' poprawnie piszemy i mówimy: noszę tĄ sukienkĘ czy masz jeszcze tĄ czerwonĄ sukienkę? Jak nie wiesz jak 'ta' odmienić dodaj sobie w myslach przymiotnik, który określi rzeczownik i będziesz wiedzieć jak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasada jest taka - no to wg Ciebie w ogóle nie ma takiego słowa, jak "tę" ? bo nie ma przecież czegoś takiego jak "grubę" . ale "tę" jest w słowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mnie to wkurza. najgorsze ze od kiedy czytam Kafe sama robie bledy. Moim zdaniem wynika to z lenistwa i niedouczenia, ludzie coraz mniej czytaja ksiazek a ogladaja wiecej stron w necie gdzie bledy sa nagminne; dzieci maja zalatwiane zaswiadczenia o roznych dysmozgowiach. Literowki czy brakujace ogonki to inna sprawa, to mnie nie razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga \'o kurka\' poprawnie piszemy i mówimy: noszę tĄ sukienkĘ coś podobnego.... TĄ sukienką to można co najwyżej po głowie dostać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEFIEM
DLACZEKO TAK DURZO OSUB ROBI BŁOND - NIEFIEM MORZE LÓBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×