Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Atka1112

Staranka o bobo- od 2009 roku

Polecane posty

Nie mam mdłości czuje się jak bym sieurodziłam na nowo:)tylko to zapalenie gardła.Jedyne co to nie mogę patrzeć na kawę a do tej pory piłam po 4 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami ha ha... ja tak mialam z herbata... generalnie to moj ulubiony napoj, a na poczatku ciazy mialam do niej wstret....i pilam nesquicka... byly upaly i nic innego mi nie wchodzilo... i dopiero pozniej przeczytalam, ze nalezy ograniczyc czekolade i takie napoje :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeja ja jem i pije wszystko,od niczego mnie jeszcze nie odrzuca,to zle???kurcze wszytkie cos maja a ja nic:(chyba jakis dziwolag jestem:(lubie czytac,a bede czytala cala ciaze na glos,zeby dziecko potem slyszalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce sie wymadrzac moja droga Angi, ale wszystko jeszcze przed Toba :-) Mnie dopadla niechec do herbatki w 5 tygodniu, potem byl wstret do niektorych zapachow (np. kielbasy wiejskiej), potraw - ryby, a fuj, czulam w nich jakis mul smierdzacy, nie jadlam przez cala ciaze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne:)ja jeśli zaczłam w tym cyklu to początek 6 tyg.A z kawą zaczęło się 3 dni temu.Nie mam wcale apetytu jeszcza,a herbatę mogę pić i pić dla odmiany:)ale wiem ,że nie mozna dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak w ogole to mam dzis 2 dzieci w domu :-O Mezus zatrul sie czyms i w wyrku lezy, biedactwo. Za oknem piekne slonce, ale bardzo mrozno i wiatr. Jednak wyjdziemy z malym troche na spacerek, bo mi dziecko zeswiruje w domu. Wlasnie wzial szufelke i zmiotke i zaczal....pozbawiac choinke igiel... na pol pokoju zrobil iglany dywan, ktory mamusia musiala sprzatnac :-O oki, zmykam na dwor, odezwe sie pozniej... pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostetni okres mialam 6-go grudnia.a zaszlam w ciaze miedzy 15 a 20 grudnia,czyli miedzy 10 a 15 dniem cyklu.przyjmijmy ze 20 grudnia(blizej owulacji-21grudzien).tak wiec lekaz powie mi ze jestem w 5 tyg ciazy liczac od @,ale dziecko ma dopiero 3 tygodnie.wiec to dopiero poczatek.juz kumam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angioletto KOCHANA ty lepiej Pros Boga zeby cie te objawy nie dopadly ja to tak sie meczylam ze szok czulam sie jakbym miala umrzec cos strasznego 3 miesiace z luzka glowy podniesc nie moglam wymiotowalam po 20 razy dziennie nic nie jadlam schudlam 7 kg za to pozniej bylo juiz lepiej mialam energii za 2 :) biegalam szczesliwa jadlam i prztylam 22 kg przed ciaza wazylam 45 :) wiec sporo jak na moja wage synus jak sie urodzil wazyl 4080g wiec byl duzy no i porod tez mialam ciezki bo 33godziny ale maz byl ze mna caly czas i wspomninam to bardzo dobrze wrecz cudownie :) teraz tylko sie boje bo jak znow tak bede pierwsze miesiace przechodzila to nie wiem co zrobie jak ja sie zaopiekuje Kubusiem :( hymm ale mam nadzieje ze bedzie lepiej a objawy tez dopadly mnie w 6tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak,ale liczycie ten 6-ty tydzien zycia dziecka?a nie od @? wiesz,ja tez wole bezobjawowo,bo pracuje,ale martwilam sie ze cos juz nie tak jeste:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno jest ok ja musialam przyjmowac leki na te moje wymioty kazda ciaza jest inna mozesz w ogole nie czuc ze jestes w ciazy :) a moj 6 tc liczyl sie od @ dowiedzialam sie jak bylam w 4 tc i wtedy mialam pierwsze usg bylo widac zmojego kubulka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emamcia,prosze powiedz mi tylko wiec jak mam mowic ,ze w ktorym tygodniu jestem???3 czy 5???bo jak ogladam zarodki w ksiazkach to na ktory tydz w koncu mam patrezc?zakrecilam sie totalnie,przepraszam:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,przepraszam ze tak zamieszalam,jestem zielona w temacie jeszcze,ale niedlugo sie doksztalce:Dobiecuje juz sprawdzam Kami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak naprawde dziewczyny to nie sugerujcie sie tym dopiero na usg pokarze w ktorym tyg jestescie i pozniej moze sie to zmienic tak jak u mnie ciagle dziecko bylo za duze hi hi ale wiem ze chcecie juz wiedziec wiec narazie liczcie sobie od ostatniej miesiaczki tak sie liczy tygodnie ale tak jak mowie za kazdym razem wyjdzie innaczej a i tak urodzicie pewnie w innym dniu :) tak to juz jest :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszedzie w kalendarzach ciąży biorą pod uwage wiek ciąży od pierwszego dnia okresu. Tak sie oficjalnie liczy wiek ciązy. A to dlatego, że z tą datą zaplodnienia mozna trafic TYLKO w przypadku monitorowania cyklu przez lekarza labo przy inseminacji. Jesli zaś normalnie zaszlysmy w ciąże, to tak naprawde mozemy sie jedynie domyslac kiedy to moglo sie stać. No - wiadomo - jesli mialysmy sex tylko raz w miesiacu, to raczej sprawa jest prosta :D ale zazwyczaj jest to bardziej skomplikowane, wiec dla pewnosci lekarze wszyscy i w PL i UK, liczą tak samo, czyli od okresu. Wiec jak patrzysz angioletto na zdjecia dziecka w danym tygodniu, to patrz na wiek od okresu licząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie - co do USG, to lekarz przy kazdym usg sprawdza wiek płodu. Na podst. wielkosci, itp. Ale to nie jest miarodajne, bo dzieci roznie sie rozwijają. Przyjmuje się, że najbardziej miarodajny jest pomiar USG zrobionyw 12 tygodniu - wtedy jeszcze roznice są nie tak wielkie i mozna z wielkim przyblizeniem wiek ciąży obliczyc i termin porodu. Ale to roznie bywa. Jedne dziewczyny piszą, że urodzily bliżej terminu z USG, inne zaś mówią, że im sie bardziej pokryło z terminem na podst. miesiączki. U mnie było tak, że na poczatku lekarz mi wyliczyl (sama se wyliczylam tak samo kalkulatorem) :P poród na 24go (!!!), a potem na USG wyszlo, że mam termin jednak na 19go. I wiecie co? 24go odeszły mi wody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:Dczyli jestem w piatym tygodniu:D:D:D wiecie co,pisalam wczoraj ze kreci mi sie w glowie,myslalam ze to przez pogode,ale dzisiaj tez mi sie kreci:pwiec to chyba juz jakis pierwszy objaw poza piersiami dd oczywiscie hahaha:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angioletto cieszę się, że taka radsna dzisiaj jesteś, oby tak dalej :) A jaka to książka, w którą się te zdjęcia brzszka wkleja? Też bym sobie taką chętnie sprawiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wroce do domu to zaraz sprawdze i ci napisze tytula,jeste naprawde fajna,w twardej okladce:) mile kolorki i wszystko dokladnie ale jasno opisane,kazdy dzien!!! np,ze tego i tego dna tworzy sie oczko,lub paluszki....:D mozna wklejac zdjecia,to co lekarz powiedzial,jak sie czujesz,twoje uwagi,naprawde polecam:)sa tam zdjecia maluszka w brzuszku i miejsce na zdjecie usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Markotko,dzis mam dobry humor:) zrobie dzis zdjecie brzuszka,i wam pokaze:)wiem ze to wczesnie ale trzeba kiedys zaczac:)zreszta i tam brzuch na dole dziwnie jakos mi sie zaokraglil,wyglada to jakby mi spuchly bardzo jajniki,i nawet jest twardy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Żebyście nie myślały,że o was zapomniałam. Mam kiepski nasrtuj,ale to chyba normalne. Jeszcze jak sobie odjelam od dnia @ 14 dni do tyłu i wyszlo,ze mialam przytulanki a wtedy była owuka to mi smutno. Nawet nie wiedzialam i przytulalismy sie z ochoty. kasia495- gratuluje... wiec teraz to o swoje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby brzuch rósł od początku ciąży, to na koniec 9 m-ca byśmy miały brzuch że ho-ho! Wiecie, że ok. 6 tygodnia, zarodek ma wielkosc 4mm dopiero, (piszą, że jak polowa najmniejszego paznokcia naszego). To od czego ten brzuch mialby byc duzy!? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Skorpionka nie napisalam ze mam duzy brzych tylko ze zauwazylam juz zmiane,pokazalam kolezance i on tez sie zdziwila,tak jak pisalam,zaokraglil sie leciutko nad spojeniem lonowym,wyglada jakby mi jajniki spuchly.nie wiem dlaczego ale tak jest,mimo to nie oznacza to ze brzuch jest duzy:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×