Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość ilo79
anulila czy Ty też już masz takiego stresa jak ja? Zaraz padnę. I jeszcze to przeziębienie moje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulila grupa jest sekretna i nie widac jej, musisz mi wyslac zaproszenie na adres ktory podala Ci ILO:) Ja tez sie stresuje////......... juz moglysmy byc PO, tylko to cholerne przeziebienie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimama. Dołącz, jesteście też już po operacji Twój bagaż doświadczeń napewno przyda się. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya122 wyslalam Ci zaproszenie na fb Anna Beben ilo79 ja tez juz spac po nocach niemoge bo caly czas mysle jak to bedzie, jeszcze oduczamy Adasia od smoczka dzien jest ok ale noc juz nie taka wesola, juz chce byc PO jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya122 wyslalam Ci zaproszenie Anna Beben ilo79 ja tez mam stresa juz po nocach spac nie moge jeszcze Adasia oduczamy smoczka dzien jest ok, ale gorsze sa noce, tez chce zeby juz bylo PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marze27
Hej ja też wysłałam zaproszenie.Marzena D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Eurestia jesli chodzi o pozostały rozwój synka to jest bezbłędny;D ale ja nie musiałam smarować blizny, bo jak napisałam (str.176) syn miał całkowity rozszczep podniebienia miękkiego i twardego (bez rozszczepu wyrostka zębodołowego i wargi). Zewnątrz nigdy nic nie było widać. Tysiaczek- apropo tych ćwiczeń... tylko jedno, które mi pani Radkowska z IMID kazała robić, czyli to wywoływanie odruchu wymiotnego. Robiłam to gdzieś przez 3 miechy. Jak pisałam wcześniej- syn ma 2 lata i miesiąc, i mówi całymi zdaniami. Codziennie mnie zadziwia, bo nawet te trudne wyrazy(np.prześcieradło;) widzę, że mówi wyraźniej niż kiedyś. Przeczytałam historię Ilo79-w ogóle mnie to już nie dziwi. Ja od początku spotykałam lekarzy, którzy zielonego pojecia nie mieli na temat rozszczepów i nigdy o nic nie spytałam naszego lekarza pediatrę. To forum było najlepszym i największym źródłem informacji a także wypowiedzi prof Dudkiewicz jakie czytałam bodajże na stronie IMID. Pozdrawiam mamy i jeszcze jedno pytanie: jest tutaj ktoś, kto ma dziecko po rozszczepie podniebienia ,ale takie w starszym wieku 4-6 lat? jak wygląda u was mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Eurestia jesli chodzi o pozostały rozwój synka to jest bezbłędny;D ale ja nie musiałam smarować blizny, bo jak napisałam (str.176) syn miał całkowity rozszczep podniebienia miękkiego i twardego (bez rozszczepu wyrostka zębodołowego i wargi). Zewnątrz nigdy nic nie było widać. Tysiaczek- apropo tych ćwiczeń... tylko jedno, które mi pani Radkowska z IMID kazała robić, czyli to wywoływanie odruchu wymiotnego. Robiłam to gdzieś przez 3 miechy. Jak pisałam wcześniej- syn ma 2 lata i miesiąc, i mówi całymi zdaniami. Codziennie mnie zadziwia, bo nawet te trudne wyrazy(np.prześcieradło;) widzę, że mówi wyraźniej niż kiedyś. Przeczytałam historię Ilo79-w ogóle mnie to już nie dziwi. Ja od początku spotykałam lekarzy, którzy zielonego pojęcia nie mieli na temat rozszczepów i nigdy o nic nie spytałam naszego lekarza pediatrę. To forum było najlepszym i największym źródłem informacji a także wypowiedzi prof Dudkiewicz jakie czytałam bodajże na stronie IMID. Pozdrawiam mamy i jeszcze jedno pytanie: jest tutaj ktoś, kto ma dziecko po rozszczepie podniebienia ,ale takie w starszym wieku 4-6 lat? jak wygląda u was mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala1987
Eurestia jesli chodzi o pozostały rozwój synka to jest bezbłędny;D ale ja nie musiałam smarować blizny, bo jak napisałam (str.176) syn miał całkowity rozszczep podniebienia miękkiego i twardego (bez rozszczepu wyrostka zębodołowego i wargi). Zewnątrz nigdy nic nie było widać. Tysiaczek- apropo tych ćwiczeń... tylko jedno, które mi pani Radkowska z IMID kazała robić, czyli to wywoływanie odruchu wymiotnego. Robiłam to gdzieś przez 3 miechy. Jak pisałam wcześniej- syn ma 2 lata i miesiąc, i mówi całymi zdaniami. Codziennie mnie zadziwia, bo nawet te trudne wyrazy(np.prześcieradło;) widzę, że mówi wyraźniej niż kiedyś. Przeczytałam historię Ilo79-w ogóle mnie to już nie dziwi. Ja od początku spotykałam lekarzy, którzy zielonego pojęcia nie mieli na temat rozszczepów i nigdy o nic nie spytałam naszego lekarza pediatrę. To forum było najlepszym i największym źródłem informacji a także wypowiedzi prof Dudkiewicz jakie czytałam bodajże na stronie IMID. Pozdrawiam mamy i jeszcze jedno pytanie: jest tutaj ktoś, kto ma dziecko po rozszczepie podniebienia ,ale takie w starszym wieku 4-6 lat? jak wygląda u was mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala Ja tez jestem ciekawa jak jest z mowa gdy dziecko ma 4-6 lat. Tez nie moge sie doczekac az Wiki zacznie mowic cos wiecej. Bardzo bym chciala aby dobrze mowila. Ciesze sie ze Twoj synek dobrze mowi :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala Ja tez jestem ciekawa jak jest z mowa gdy dziecko ma 4-6 lat. Tez nie moge sie doczekac az Wiki zacznie mowic cos wiecej. Bardzo bym chciala aby dobrze mowila. Ciesze sie ze Twoj synek dobrze mowi :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nala zapraszamy Cię na facebooka.Jesteś już dawno po operacji,możesz nam w wielu kwestiach pomóc,mamy mnóstwo pytań i wiele obaw,tym bardziej,że u mojej córeczki jest taki rozszczep jak u Twojego synka. Interesuje mnie jeszcze jak z ząbkami? Jak rosną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela nasz Wiki w kwietniu będzie miała 4 nadaje jak trajkotka :D ale przy dłuzszych wyrazach troszke niewyraźnie jeszcze mówi i w wielu trudniejszych wyrazach najlepiej wychodzi jej końcówka :D jeździmy z nią na rehabilitacje słuchu i mowy i jej surdologopeda jest bardzo zadowolona z postępów jakie robi ;) Co do ząbków to Wiki od początku miała raczej proste jedynie od miejsca rozszczepu podniebienie jest cofnięte troszke do tyłu no i ząbek w miejscu przeszczepu wyrósł tylko na opak ;) zamiast - mamy I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
do MiMaMaMa powiedz mi czy Ty jesteś z okolic Będzina czy Sosnowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dawno nie pisalam ale jestem na biezaco. czytam to forum prawie od poczatku. dla przypomnienia jestem mama Milenki z lewostronnym rozszczepem wszystkiego .operacja byla w sierpniu ubr w imid.pisze bo tez jestem na fb jako joanna dobranowska wiec jesli ktos chce mnie wsrod znajomych to prosze o zaproszenia. swoja droga to coraz wiecej nowych mam rozszczepowych dzieci sie tu pojawilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Do Mama Kuby 2012 jestem z Będzina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
to tak jak ja, zastanawiam się czy my jesteśmy w kontakcie mailo-wym. Ale chyba nie - dużo jest nas i można się już pogubić. Mój adres anna.bieniek436@gmail.com. Napisz do mnie z jakiej dzielnicy jesteś to sobie pogadamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Jesteśmy w kontakcie mailowym:) Napiszę Ci później maila, to skojarzysz, która to ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia jest kilka Joann Dobranowskich, wiec po prostu zapros mnie do znajomych i dodam Cie do grupy: www.facebook.com/aldona.dzida :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
Nala1987 Podniosłaś mnie na duchu :) Nasza Lenka też jest po rozszczepie podniebienia całkowitym i właśnie jesteśmy na etapie masowania podniebienia ... Ma 10,5 miesiąca i dopiero zaczyna coś tam wymawiać ale na tym etapie nie jestem w stanie rozpoznać w jakim to idzie kierunku więc Twoja informacja jest po prostu super! Do grupy na fb też się dołączam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MlodaMamaa
Witam :) Ja własnie pakuje torbę, bo mój lekarz wypisał mi skierowanie na jutro do szpitala do Matki Polki do Łodzi... Termin co prawda minął mi dopiero kilka dni, skurczow jeszcze nie ma, ale ze pogoda taka nieciekawa, ja przeziębiona to stwierdził że lepiej jak będę na miejscu... Powiem Wam ze boje sie strasznie, ale z drugiej strony to oznacza ze zostane mamą juz na dniach :) To bedzie mój pierwszy poród i kompletnie tego nie ogarniam i sobie nie wyobrazam :O ;) 3majcie kciuki, ja zamilknę na kilka dni (?!) a następnym razem jak sie odezwe to juz jako Mama i napisze co dokładnie zdiagnozowali mojemu synkowi... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
no to Młoda mamo :) już za chwilę nic nie będzie takie samo jak przedtem.......poczytaj jeszcze sobie w spokoju gazetę, wypij w spokoju herbatkę, w spokoju zrób siku albo jeszcze coś :P bo już niedługo spokoju to ty mieć nie będziesz :D hehehe....... gazetę to czytam tylko show bo sa obrazki albo ulotki z reala....bo za darmo i nie ponosze kosztow za targanie....córa ogląda, kawkę czy herbatkę piję razem z córką ona inkę ja kawę....... a o siku to sie kłócimy która pierwsza :) hehehe powodzeniaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
aaa i co do porodów to nigdy tego nie ogarniesz :) każdy jest inny, każde dziecko jest inne........generalnie nie ogarnia sie tego.ogarnia sie jedynie mieszkanie jak sie ma dzieci bo sprzątaniem trudno to nazwać :D hehhehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda Mama. Powodzenia. Lada chwilkę przytulisz malucha, zobaczysz oszalejesz ze szczęścia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Młoda Mama Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
Do Młoda mama Powodzonka :-) będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosiaaa
Do młoda mama Powodzonka :-) będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×