Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość anialublin
asik a bardzo wiidok dziecka przeraza po operacji jak wybudzaja najbardziej mnie to przeraza jak dam rade choroba przz te 3 godziny mozna zwariowac cholernie:(:( ja caly czas mysle musze poszukac jakis pajacykow na operacje bo body odpadaja pewnie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mnie widok Szymka nie przeraził :) ranka zaklejona plastrem , nic mu nie ciekło , spał , potem co jakis czas sie budził z płaczem i sie wyginał ale to normalne jest , jeśli bedzie tak często robił dostanie luminal w czopeczku i pospi sobie , a te 3 h oczekiwania... u nas były 4 i akurat rozmawiałyśmy sobie z innymi mamami więc w miarę szybko zleciało , jak juz oddałam Szymka to spokój mnie ogarnął , nie wiem dlaczego , nie denerwowałam sie że cos bedzie nie tak , nic z tych rzeczy , zresztą jak wiele razy pisałam opieka na baaardzo wysoklim poziomie i jak oddajesz dziecko na zabieg to naprawdę w dobre ręce idzie i nie masz sie co martwić :D :D :D a napisz mi na maila wsio o tym orzeczeniu bo może ja coś zle zrobiłam , coś zawaliłam.... ?? a-s-ka@hotmail.com bedę ogromnie wdzięczna Poziomka kurcze no nie wiem jak z tym folikiem ,,, bo nadmiar też szkodzi niestety , musiałąbyś się gina zapytać , on przeprowadzi z Tobą wywyiad co i dlaczego sie w2szytstkie dzieci rodzą z rozszczepem może kurcze genetycznie macie a nie wada rozwojowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUSI78
Witam. Jestem mama 4,5 letniej Kornelki. Pół roku roku temu rozpoznano u niej podśluzówkowy rozszczep podniebienia miękkiego. Termin operacji w IMiD 27 lipiec 2012r. Kornelka pomimo tej wady pięknie mówi dzięki przerośniętemu migdałowi, natomiast ciągle ma wyśiękowe zapalenie uszu, niedosłuch. Boję sie o jej mowę po operacji. Szukam kontaktu z rodzicami operowanych dzieci w podobnym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
podaj dokladn emil bo wysylam i mam blad caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUSI78
mefistofeles78@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
eskimosek podaj emeila ok bop pisze i mam bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker137
my mamy wizytę we wrześniu w poznaniu a propo orzecznictwa o niepełnosprawności to dziwie się że niektóre mamy nie dostają pieniędzy na krztałcenie i rechabilitacje dziecka tj 60 zł i zasiłek pielęgnacyjny 153zł ja też nie pracuje i oprócz tego na małą dostaje 68 zł rodzinnego do pięciu lat to jeszcze 2 lata bo mała ma3 lata jak skończy5 to będzie 91 zł jęśli ktoś chce informacji na ten temat to ja podawałam numer telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
poker my w wawie mamy operacje w imid szkoda ze wy w poznaniu tak bysmy sie spotkali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
wyslalam ci emeila eskimosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie doszło :( co z tym mailem, sama nie wiem :( podaj proszę swojego maila to ja wyślę a Ty na zasadzie odpowiedzi mi odpisz proszę. Pozdrawiam i sorki za zaśmiecanie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
podaje mego emeila annatomaszewska23@wp.pl odezwij sie ja odpisze moze wtedy dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poker137
do ania lublin my mamy w poznaniu bo mieszkamy 100 km od poznania ale możemy spotkać się na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
masz racje zawsze mozem poklikac na forum:) o naszych poiciechach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
witam ma ktos jeszcze operacje we wrzesniu w imid warszawa:):)pozdrawiam ma pytanie kiedy dawaliscie kasze dzieciom i jak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antosia mama
Mój Antoś przed operacja wogóle nie chciał kaszki tylko mleko i czasem jabłuszko starte ale nie dużo tak ze 2-3 łyżki bo zaklejało mu się wszystko i nie chciał więcej. A teraz 12 czerwca będzie 2 miesiące po operacji i jemy wszystko kaszki, zupki, danonki, itp... Po operacji tak 2 -3 miesiące mamy jeść wodnisto-papkowate, ale chętnie by już coś innego. Pozdrawiam mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
hej dziewczyny cicho na forum:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) no u nas kaszki , zupki itp wszystko zjada :) teraz miesiąc po zabiegu tez już je normalnie , ale na wypisie jest napisane że miesiąc dieta płynno-papkowa, wiec juz szama :) zreszta szwów zadnych juz nie ma :D aa no i butla poszła w zapomnienie :D miska i łyżka w uzyciu :D i zjada dużo więcej niż z flasi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja wciąż czekam, chociaż lekarz każe mi spacerować, brać ciepłą kąpiel i kochać się z mężem, żeby było szybciej... Tylko po co, skoro mały na razie się nie pcha na świat? chyba mu tam dobrze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
hej doczekasz sie napewno malenstwa:)pozdrawiam zycze milego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
hej co u was dziewczyny jak dzieci moja zaczyna jesc nowe rzeczy nam cieszko z roszczepem czekam na wrzesien z niecierpliwoscia na operacje choc sie boje:)pozdrawian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!Moja córcia Oleńka będzie miała operację 21 czerwca u dr Szczygielckeigo. Mam pytanie odnośnie mojego zwolnienia w pracy: Czy w szpitalu wypisują zwolnienieL4 na dziecko? Pracuje w szkole i nikt mi w roku szkolnym nie da urlopu . Nie wiem czy poprostu nie wypisać sobie od lekarza zwolnienia lekarskiego na siebie? Co zabrać do szpitala ? Napewno już na forum była o tym mowa:) Jeśli ktoś może mi napisać na kamilam0@op.pl Ps. Już zaczynam się troszkę stresować operacją , miejmy nadzieję ,że wszystko będzie dobrze:)Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście nie potrzebowałam L4, ale inna mama z naszej sali otrzymala takie zwolnienie, tylko trzeba isc z tym gdzies do sekretariatu i tam prosic bo pieliegniary nic na ten temat nie wiedzialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Powinnaś dostać zwolnienie bez niczego. Ja ciągnęłam miesiąc chorobowego na małego bo akurat mi pasowało po macierzyńskim i urlopie. Trzymam kciuki za operacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumonia
KamilaM84 - ja dostałam zwolnienie bez problemu - tylko trzeba lekarza poprosić jak będzie wypis szykował Moj Maksik do operacji jadł tylko mleko.Jak mu coś łyzką podawałam to mu noskiem wychodziło. Operacje miał jak miał 7,5 miesiąca. Teraz po 2 ponad miesiącach po operacji wcina wszystko. Jest mniej chętny do jedzenia warzywek i obiadków niż owoców. Pewnie poszedł w mamę i lubi słodkie. Dziewczyny, których dzieci sa przed operacją nie bójcie się. Przyznam widok dziecka poo operacji jest straszny. Szczęśliwie maluchy bardzo szybko dochodzą do siebie. Trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za szybką odpowiedź oraz za wsparcie, które jest tak bardzo ważne. Jeszcze tylko potrzebuję listy rzeczy, które muszę ze sobą zabrać:)Wiem, że tu kiedyś ktos pisał, ale za dużo jest tych stron żebym mogła jej szukać.Jak ktoś ma taką to bardzo proszę o przesłanie:) Moja Ola skończyła właśnie 9 miesięcy, ma rozszczep podniebienia miękkiego. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumonia
KamilaM84 - wklejam tu moj post stary na oddziale jest kuchnia dla rodzicow - jest tam podgrzewacz do butelek,mikrofala i czajnik elekryczny. Na korytarzu jest lodowka, gdzie mozna przechowac jedzenie.Wez dla siebie cos do jedzenia, bo niby przychodzi pan z kanapkami, ale nie zawsze informuja ze jest. Nie wszyscy wiedza , ale mozna zamowic mleko/pokarm w szpitalu w ramach pobytu (za darmo) - zglasza sie to pielegniarce ona zapisuje na nastepny dzien ilosc i jaki pokarm/mleko. sale sa dwuosobowe- jest jedno łózko normalne dorosle i jedno dla niemowlakow - jesli sie karmi piersia, lub ma juz chodzace dziecko to na ogol przydzielaja dorosle lozko i spi sie z dzieckiem na tym lozku - jak sie dostaje lozeczko niemowlece to spi sie na materacu, ktore sa dostepne w szpitalu - calkiem wygodne - ja sobie wzielam spiwor, bo do materaca nie dosalam poscieli - na lozku zwyklym jest posciel. Dla dziecka najlepiej wziac ubranka rozpinane od gory do dolu, tak by bylo najwygodniej je ubierac i rozbierac i zeby latwo bylo podlaczyc urzadzenie monitorujace - po operacji dzieciom jest cieplo i na sali pooperacyjnej jest cieplo wiec tez taki lzejszy ciuszek sie przyda. Trzeba miec obuwie na zmiane i przydaja sie klapki pod natrysk. Duzej torby nie mozna miec na salce tylko zostawia sie ja na swietlicy w szafie, na sale mozna wziac to co niezbedne i sie zmiesci w szafce, ktora niejest za duza. Jak masz jeszcze pytania to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź:) Jest bardzo wyczerpująca:) Teraz myślę, że wiem to co najważniejsze:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmminka
Ja w czasie ciązy a własciwie na jej poczatku przyjmowałam tylko Folik bez zadnych sztucznych suplementów diety i tak było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusi78
Czy przed operacją w W-ie jest jeszcze jakaś konsultacja.Mam wątpliwości co do operacji( podśluzówkowy rozszczep podniebienia), ponieważ nasza wizyta w IMiD trwała może 2 minuty.Rozumiem że to dla nich chleb powszedni ale córcia ma 4,5 roku i pięknie mówi . Problemem sa ciągłe zapalenia uszu, niedosłuch a ta operacja nie wyleczy jej uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że nie ma co przesadzać z ilością witamin, kwas foliowy w zupełności powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×