Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość mona22
Witam. Mój synek ma 5 miesięcy, urodził się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia...to był dla nas szok, bo na USG lekarze nie wykryli rozszczepu u maluszka. Za miesiąc będzie operowany w Babicach przez prof. Dudkiewicz.Im bliżej do operacji tym bardziej się boję... :( Chciałam zapytać czy może któraś z Pań ma do sprzedania ochraniacze na rączki dla dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
hej dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci tez tak slinily sie przed operacja bo moja strasznie slini sie az dostala czerwonych plam bylam u dermatoloha twierdzi ze od sliny:)a operacje mamy we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona22
mój synek też sie slini i to strasznie nie nadąrzam go przebierac :) ale moze to dlatego ze ząbki mu idą, juz mu wyszły trzy przed operacją i jeden już wyrwany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Mona22, My też nic wcześniej nie wiedzieliśmy, ale w sumie i dobrze, przynajmniej miałam spokojna głowę podczas ciąży. Teraz jesteśmy pół roku po operacji i chyba pomalutku zapominam o tym wszystkim. Trzymamy za Was kciuki z całych sił.Gdybym mogła w czymś pomóc to się polecam Pozdrowienia dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
ma ktos operacje we wrzesniu instytucie matki i dziecka:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona22 moja córka miała operację w Babicach 10 kwietnia. Ochraniaczy nie mięliśmy, więc pani pielęgniarka przywiązała małej rączki bandażem do nóżek. Na początku jej to przeszkadzało, bo wiadomo, że dziecko było w szoku po operacji. Wiązaliśmy jej rączki do zdjęcia szwów i jakoś wytrzymała:) Miała taki sam rozszczep jak Twój dzidziuś. My też o niczym wcześniej nie wiedzieliśmy. Teraz Kasia bardzo fajnie wygląda:-) Tylko nosek ma troszkę śmieszny, ale Pani profesor na kontroli powiedziała, że on będzie idealny. Jesteśmy spokojni:-) My też mamy za sobą usunięcie ząbka w 11 dobie życia:) na zdjęciu szwów po operacji pokazały się już jedynki na górze:) są wieelkie i śliczne:) Teraz wychodzą zęby na dole:) Trzymaj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
Hej Dziewczyny, my czekamy na termin lada dzień ponieważ dwa terminy operacji już nam przeleciały. Moja mała też się okropnie ślini. Ale też mocno jej się ulewa jedzonko. Nawet godzinę po jedzeniu. Może problemem nie jest tylko rozszczep? Mam pytanie do dziewczyn które już operacje przeszły w IMiDz. Wiem że do dyspozycji matek jest tam mikrofala i czajnik. W taki razie w czym gotowałyście wodę do zrobienia mleka? Pytanie czysto techniczne ale chcę być przygotowana do czekającego nas pobytu w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
martynaikasia dlaczego musiałyście usuwać ząbek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tumonia
stokrotka12345 - ja zamówiłam mleko (w moim przypadku to byl Bebilon) w szpitalu i miałam gotowe w lodówce - podgrzewałam w podgrzewaczu , który tez jest w kuchni U mnie na USG tez nie wykryto roszczepu - ale tak sie zastanawiam co by to dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
U mnie też rozszczepu nie wykryto. Co więcej na każdym z trzech opisów usg jest napisane: brak rozszczepów... Zastanawia mnie czy możliwe że lekarz widząc rozszczep nie mówi o nim bo np. uważa że to i tak nic nie da a nerwy matki mogą jeszcze bardziej zaszkodzić dziecku. Chyb to niemożliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona22
martynaikasia a jak z piciem mleka? nie bylo problemow? karmilas smokiem czy sonda? czy Twoja coreczka duzo plakala po operacji bo tego sie najbardziej obawiam. mojemu synkowi tez wlasie wyszla jedynka i wyglada bardzo siemsznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona22
stokrotka12345 chyba masz rację, ja po porodzie zapytałam mojego doktora czy widział na USG rozszczep to mi odpowiedział ze widział ale nie mówił mi nic o tym dla mojego i dziecka zdrowia ponieważ przez taką wiadomość i przez moje nerwy mogłoby dojść do przedwczesnego porodu... także może to i lepiej że nic nie wiedziałyśmy wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z karmieniem nie było praktycznie wogóle problemów, karmiłam Kasię od początku smoczkiem specjalnym z NUKA. Przed operacją tak ok. miesiąca zaczęłam jej podawać zupki łyżeczką. I dawała radę, choć jej przeszkadzało bo cały nosek zawalony i nie mogła oddychać. To dawałam jej w trakcie posiłku rumianek do picia, żeby wypłukać nos. Po operacji Kasia była bardzo bardzo dzielna, obawiałam się, że będzie gorzej. Przez dwa tygodnie budziła się kilka razy w nocy z płaczem, w ciągu dnia była spokojna. I ten katar po operacji był bardzo uciążliwy (ok. 3 tyg.). Po miesiącu było już super, a po 5 tyg. mówiliśmy z mężem, że to już ta sama Kasia, co przed operacją - radosna i pogodna:-) A ząbek musiał być usunięty, bo był szczątkowy, wyrósł z boku kości siecznej i chwiał się we wszystkie strony. Niby nic, a i tak przejścia z nim związane były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mona22
martynaiasia- dzieki za wyczerująca odpowiedz :) teraz juz może bede trochę spokojniejsza. Bartusiowi tez juz daje zupki łyżeczką ale strasznie sie krztusi i ciągle mu sie ulewa. a mam pytanie czy mogłabyś mi wysłać na e-maila zdjęcie Twojej córeczki bo chchiałabym zobaczyc jak wygłąda po operacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaasiaaa
witam wczoraj u małego wykryto szczękościsk i temu ma problem z jedzeniem ktoś spotkał się z czymś takim to ustępuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
w poniedziałek idziemy do szpitala, we wtorek operacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antosia mama
Stokrotka12345 trzymamy kciuki powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
witam jest ktos kto ma termin na wrzesien tak jak my pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka12345
Antosiamama dziękuję. My jeszcze nie spakowane a jutro szpital. Strasznie się denerwuję ale pocieszam się że już wiele z Was przez to przeszło i powoli o wszystkim zapominacie. Mam nadzieję że z nami też tak będzie. Postaram się napisać po wyjściu ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Stokrotka12345 Trzymamy kciuki, będzie na pewno dobrze. Trzeba w to głęboko wierzyć:) Nasze Pociechy to wyjątkowe dzieciaczki, bardzo, bardzo silne i dzielne więc dacie rade jak my wszyscy tutaj. My byliśmy dziś na badaniu słuchu, wyszło bardzo dobrze:) Trympanometrie tylko dał sobie zrobić na jednym uszku i jest oki, a przy drugim już strasznie płatał i nici z badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Mielismy mieć termin operacji 21czerwca, dziś dzwoniłam wszystkie operacje są przesuniąte o tydzień:( Dopiero muszę dzwonić 22 o dokładny termin. Już się psychicznie nastawiłam na wyjazd...., trudno trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania lublin
do kamili84 a czemu odwołane powiedzieli czy rotawirus panuje my mamy 19 wrzesnia przyjecie ale 14 kazali dzwonic:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Powiedzieli, że przez panujący wcześniej wirus rota wszystkie operacje są przesunięte. Jednak jak do nich dzwoniłam 2 tyg. wcześniej i pytałam o termin stwierdzili, że może być przesunięty o dzień lub dwa, dlatego nastawiłam się na operację na ten tydzień. Trzeba czekać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Witam ! My mieliśmy wyznaczony termin operacji na 18.06 ale jak dzwonilismy w piątek też nam powiedzieli że operacje przesunięte o tydzień i mamy dzwonić 22.06. Ja rozumiem ze terminy się przesówaja, ale co z badaniami dziecka ? Czy wszystkie trzeba powtarzać ? Przecież nie można dziecku co tydzień pobierać krwi w takich ilościach ? Prosze napiszcie czy co tydzien powtarzacie wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia66
Ja dowiedziałam sie ze jestem w ciąży w 6 tygodniu i zaczełam dopiero od tego czasu przyjmowac suplemnety diety. Czy to nie za pozno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anailublin
hej dziewczyny ja mam takie pytanie na skierowaniu napisane zeby 14 wrzesnia zadzwonic a niby 19 mamy jechac powiedzcie czy dzwonic 14 wrzesnia czy wczesniej:)a jeszcze jedno pytanko jakie najlepiej kupic ubaranka na ten czas szpitala czy takie rampersy odpinane gora dół pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyciu .. kurcze no niestety , ja tak powtarzałam , ale juz sama morfologię bez koagulogramu wiec tylko z paluszka :) Sylwia :) nic sie nie martw :) większość ciąż jest niezaplanowanych i jest wsio ok :) moja córka była nieplanowana i wsio ok , a synuś planowany , suplementy , kwas foliowy itp przez 8mcy przed zajściem brane i hmmm. nie zamartwiaj się bo nie ma czym :D no chyba że w rodzinie mieliście przypadki rozszczepu, albo innych wad rozwojowych, genetycznych ale z Twojego postu nie wynika żeby tak było więc loooosik kochana :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Asik2102 bziękuje za odpowiedź, ale napisz mi jeszcze czy robiłaś OB dziecku bo na tym skierowaniu tego nie napisali, a moja lekarka zaznaczyła aby zrobić OB, tylko do tego to znowu trzeba dużo krwi pobrać dziecku. Czy w IMiD nie czepiali się Ciebie że koagulogramu nie zrobiłaś ponownie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kysiu koagulogram to inaczej czas krzepnięcia krwi , Szymek miał go zrobiony 10 kwietnia a operację miał 23 bo przesunietą miał ze wzgl na rota,wic prawie dwa tyug wczesniej robiłam , nie powtarzalam bo po co? Nikt mi nic nie powiedział że tak wczesnie. OB nie robiłam , dałam pediatrze skierowanie do IMID i napisała mi na skierowaniu na badania to co tam pisało, czyli koagulogram , morfologia z rozmazem , grupa krwi, mocz , i to wystarczyło. jedynie co powtórzyłam to mocz i morfologia z rozmazem :D ale jeśli masz wątpliwości to zadzwoń na oddział chirurgii tam są fajne pielegniarki i udzielą Ci odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Asik jeszcze raz dziekuje ! Wlasnie dzwonilam i powiedzieli aby nie powtarzac, tylko morfologie. Moja Wiki ma miec operacje bo ma rozszczep podniebienia twardego i miekkiego z Zespolem Pierra Robena, na szczescie skonczylo sie tylko na rozszczepie, cofnietej rzuchwie i napietym wiezadle pod jezykiem. Strasznie sie denerwuje przed ta operacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×