Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość BHlubelskie
Witajcie MimaMaMa tak dzwoniłam dziś i jedziemy w niedzielę a w poniedziałek operacja.....bardzo się już boję jak to będzie: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
BHlubelskie Napewno będzie wszystko w porządku:-) za niedługo będziecie szczęśliwi, że już po. Trzymajcie się ciepło i wracajcie z wiadomościami co i jak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
BHlubelskie Bardzo dobrze wiem co czujesz, ale wszystko bedzie dobrze, bo musi byc dobrze i innej opcji nie ma!!! Badz silna ! Juz w poniedzialek wspaniali lekarze z IMiD-u "naprawia" buziaczek Twojemu dziecku :-). Pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marze.27
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tylko że ja wciąż mam nadzieję na karmienie piersią choć wiem, że jest to mało prawdopodobne. Jeszcze nie kupowałam smoczków ale przymierzam się do nuka rozszczepowego i nie wiem czy kupować habermana. Na razie cieszę się i czekam na małą. A czy jest może ktoś z Kielc lub okolic kto ma to wszystko już za sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dawno mnie tu nie było, widzę nowe osoby :) Adaś dzisiaj kończy 4 m-ce i jest kochany, taki pocieszny i ciągle uśmiechnięty. My termin operacji mamy na 19 lutego, bo spory rozszczep, ale mały na szczęście ładnie je i to wcale nie ze specjalnych smoczków (chociaż je kupiłam) tylko z normalnego NUKa. Rośnie jak na drożdżach już waży ok. 7kg. Byliśmy u audiologa i podobno jedno uszko nie wyszło, ale widzę, że mały słyszy na oba. Załatwiliśmy też mu orzeczenie o niepełnosprawności, więc wpadnie kilka zł na pieluchy :) Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza przyszłe mamusie, które niedawno się dowiedziały o wadzie malucha, i nie załamujcie się, wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
hej przyszłe mamy! podaję mojego maila: jrenkowska@op.pl mam do oddania za dziękuję smoczek rozszczepowy do wargi nuka... mogę wysłać...nieuzywany! co do rad: radzę kupić dobry laktator elektroniczny ja mam medeli ten mniejszy, tańszy. "Jadę" nim co 3-4 godziny... w nocy jak mała się obudzi, jak ja nakarmię....i tak od 1,5 tygodnia...trochę to uciążliwe, ale mleko zdrowe, za darmo, no i może coś schudnę...poza tym czego nie robi się dla swojego dziecka......by było mleko, by sie, pojawiło należy dużo pić wody po porodzie pić i pić i stymulować brodawki laktatorem,... mleko od razu sie nie pojawi...na początku karmimy modyfikowanym w maleńkich buteleczkach, a po 2-3 dniach pojawia się mleko i płynie strumieniami... u mnie po 100-120ml....karmię nim w sumie 2 dzieci... moja Alę 1,5 tyg i Madzię 2 latkę (jej dolewam eliksir do modyfikowanego), resztki mrożę albo spijam sama (choc mam obrzydzenie, ale mi szkoda)...także jestem matką karmiąca piersią...tak o mnie mowiły pielęgniarki w szpitalu... :D...hehehe.najważniejsze, to nie załamywac się, ze jest rozszczep, tylko używac laktatora...ręce zajete, to i głowa zajęta :P...hehehehe.... szukając laktatora poczytajcie opinie w necie..ja brałam od uwage tylko medelę i avent... naelży sobie kupić buteleczkę canpol i smoczki do niego rózne...slowly, medium i fast...tanie są 2 kosztują 5zł......można tez spróbować kauczukowych... dobre są pojemniki aventu do przechowywania mleka...ja już mam zapchaną zamrażarkę takimi pełnymi mleka z cycuszków :P Drogie przyszłe mamy! Ja jakoś wierzę uparcie od diagnozy, ze wszystko będzie dobrze, ze mi zoperują to w IMIDZ i będzie luz...najważniejsze, ze je, śpi, robi kupki.......i wygląda na zadowoloną :) wiem, ze to przykre, jak nie da sie piersią karmić, jak sie dowiedziałam to czułam sie jak półkobieta, takie to było dla mnie ważne. pierwszą córkę karmiłam, piersią 9miesiecy...ale przytulać też do cyców można, a plusem karmienia butelką jest to, ze i mąż w nocy może nakarmić (choć mój chętny nie jest) i wyjśc z domu można...ale trzeba uważać na cyce, bo zapalenia mozna dostać. Jak wychodizmy na początku to owijamy stanik pieluchą tetrową. Już to wiem bo miałam zapalenie piersi - gorączka i cyce jakby pobite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
bo do buteleczki canpol pasują te smoczki rozszczepowe..... butelka avent ma np. za twardy smoczek, mamy tez polecają smoki zwykłe nuka bo są miękkie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
aaaaaaa i może na razie nie kupujcie butelki habernana, strasznie droga, a może się nie przyda...lepiej zainwestowac w laktator...nie wiem co bym zrobiła gdybym go nie miaął, byłabym w czarnym lesie, albo czarnej.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BHlubelskie
MiMaMaMA i Kyciu Dziękuję za dobre słowo,,,,,jak tylko będę miała jak i będę w stanie to dam Wam znać......już jesteśmy spakowani i za kilka godzin ruszamy....do IMID-u .........ajjjj ale stres i strach czuję.... jakoś damy radę... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Tychy
Tysiaczek82 dziekuję ślicznie za rady, ja wlasnie tez zakupiłam ten laktator medeli :)) i mam nadzieje ze dam sobie z nim rade hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Tychy
Tysiaczek82 całusy dla Twoich aniołków :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya122 - tak tak czytałam, tylko nie miałam czasu odpowiedzieć ;) Pewnie się spotkamy :) Dziewczyny ze Śląska czy Wasze dzieciątka miały robione badanie słuchu, a dokładnie Badanie Beera? My mamy zalecenie z Zabrza, żeby takie badanie wykonać Emilce w 4 m-cu życia, ale podobno w GCZD w Katowicach już nie ma szans żeby się załapać na ten rok, a my to musimy mieć zrobione w listopadzie... Czy są jeszcze jakieś inne poradnie audiologiczne, albo czy jest możliwość wykonania tego badania prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
My mamy właśnie w GCZD wyznaczony termin na listopad, zapisywaliśmy się we wrześniu. W czerwcu byliśmy na badaniu słuchu prywatnie w Katowicach na Nasypowej (o ile dobrze pamiętam ulicę) i możliwe, że tam robią to badanie. A na Twoim miejscu zadzwoniłabym jeszcze do GCZD i zapytała czy jest możliwe zrobienie u nich prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
Bhlubelskie trzymam kciuki, będzie dobrze :-) do przyszłych mam dzieciaczków z rozszczepem - polecam laktator elektryczny lactaline amedy. Jest to obecnie najlepszy laktator na rynku' ma dwie końcówki' dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu. Bez najmniejszego problemu pobudziłam laktację po szpitalu po porodzie - malutka była tam karmiona mlekiem modyfikowanym - i utrzymałam ją do siódmego miesiąca do operacji. Lenka była karmiona wyłącznie moim mlekiem :-) Nie jest on tani', ale można znaleźć na allegro używany za pół ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam laktator ręczny z Aventu i jestem z niego bardzo zadowolona. Z butelki Habermana korzystamy od początku i też jesteśmy bardzo zadowoleni. Emilka od razu załapała smoczek i ładnie przybiera na wadze. Dzwoniłam do GCZD, terminy na badanie słuchu mają na styczeń... Dostałam namiary na Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore" i tam będę się umawiać na badanie słuchu. Dla zaintersowanych: Centrum Diagnostyki i Terapii "In Corpore" ul. Puchały 4, 40-750 Katowice tel: 32/ 707 29 77 tel. kom : 664 300 069

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Ja nie dawałam rady ręczny laktatorem, normalnie miała odciski na dłoniach. Na samym początku to ja ściągałam co godzinę albo i częściej wiec jak mąż kupił mi elektryczny laktator to było zbawienie normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BHlubelskie. Napisz proszę jak wrażenia po operacji jak dzieciaczek się miewa i sobie radzi. Bo ja mam termin na 8 listopada i strasznie się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
tak tak moja Ala ma termin na 4 stycznia na badanie słuchu w Katowicach na ligocie......a taki numer prywatny dostałam: 664300069 Jak pojedziemy do Warszawy, to się zapytamy czy czekac czy nie czekać?czy robic prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
Trochę kosztuje to badanie. W Toruniu można na kasę chorych gdyby ktoś był zainteresowany. Oczekiwanie 2-3 tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaq1
Witajcie Jestem mam 3tygodniowej Kamili, urodziła sie z rozszczepem górnej wargi, podczas ciazy gin tego nie zauwazył. Dodatkowe badanie słuchu mamy w styczniu jak mała skonczy trzy miesiace, dzwoniłam tez do IMiD do warszawy bo tam bedzie mała operowana, i na pierwsza wizyte konsultacyjna jedziemy po 15 listopada. nic nie wiem jak to wyglada ani do jakiego lekarza sie zapisac wiec jesli wiecie cos na ten temat to prosze napiszcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybkaq1. Na pierwszą wizytę jedzie się w poniedziałek lub piątek bez zapisów między godz 10 a 12. W poniedziałki napewno jest doktor Piwowar a w piątek Surowiec i Szczygielski. Tam są sami super specjaliści. Moją córkę we wrześniu operował Szczygielski z Piwowarem, dla nas super. Ma pięknie zrobionego buziaka. Trzymaj się, będzie OK. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaq1
Czytam wasze wypowiedzi wstecz i strasznie sie ciesze ze trafiłam na to forum, mam nadzieje ze moge sie udzielac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Rybko udzielanie się na tym forum jest wręcz wskazane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marze.27
rybkaq1 Jak radzisz sobie z karmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaq1
karmie piersia ale chyba mam malo pokarmu i dokarmiam butelka troche sie jej ulewa ale nie jest zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
Rybko!Pewnie, że możesz sie udzielać :) hehe Nie wiem jak ginekolog mógł nie zauważyć rozszczepu wargi...chyba, że jest strasznie maleńki.....pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybkaq1
ja tez nie wiem ale trudno.. i tak bym nic nie zrobiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
rybkaq1 - gratulacje z córusi :) Super, że karmisz piersią, mi tego bardzo brakowało. Starsza córcia zdrowa była karmiona piersią więc nastawiałam się też u drugiej malutkiej no ale trudno. Tak jak piszą dziewczyny, IMiD to bardzo dobry wybór. Operują w tej chwili dr Piwowar, dr Szczygielski i dr Budner. Nie wiem co z dr Surowcem, jak my byliśmy we wrześniu na operacji to go nie było, ale może urlop. Widziałam buziaczki małych pacjentów trzech lekarzy i wszystkie naprawdę dobra robota, mamy zadowolone, więc sie nie martw wszystko sie skończy szybciej niż myślisz :) Rozumiem, że skoro karmisz piersią to nie ma rozszczepu podniebienia? Jeżeli tak to jeszcze lepiej, bo może nie będzie problemów logopedycznych :) U nas też był słuch do kontroli, ale co trzy miesiące zmieniało się ucho raz lewe raz prawe do kontroli, więc laryngolog powiedziała, że dziecko słyszy tylko badania tak wychodzą przez rozszczep więc u Was też może tak być. Na pierwszej wizycie od razu będziecie mieli ustalony termin operacji i wszystko dokładnie powiedzą. Na stronie 99 znajdziesz obszerny post jednej z mam o tym jak się przygotować do operacji co zabrać itd, ale polecam przekopanie się przez całość od początku, bo można znaleźć dużo odpowiedzi na własne pytania i dużo informacji i wskazówek. Mam pytanie do mam dłużej po operacji: po jakim czasie od operacji lekarz pozwałał wrócić do smoczka? Musimy Lenę oduczyć ssania kciuka i nie widzę innej możliwości niż etapowo przez smoczek :) Niestety miesiąc abstynencji przed usztywniacze tylko nasilił problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×