Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość kaha-t
dziewczyny powiedzcie mi co jeszce musze wiedzieć skserowałam sobie wypisy ze szpitala mam książeczke zdrowia dziecka, skierowanie jutro do odebrania, i teraz nie wiem czy mam jechać do zabrza po ksero kartoteki od ortodonty i wziąść je w razie czego czy oni sami tam go tez obejrzą bo byłam tam tylko na jednej wizycie. Wiem męcze Was ale jak mam już jechać to wole mieć już wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastalapka
kaha-t Na pewno weź dokumenty ubezpieczeniowe i książeczkę zdrowia dziecka Poza tym większość tutaj wie o wadzie od urodzenia i bierzemy tylko wypis ze szpitalu po urodzeniu 9zazwyczaj). Jak na moje doświadczenie, to lekarze w IMID niespecjalnie interesują się tym co się przyniesie, oglądają dziecko sami i "klasyfikują" wadę i na podstawie tego umawiają termin i zlecają wykonanie badań. Jeżeli Twoje dziecko ma jakieś inne wady (przepraszam nie doczytałam) to też istotne np. wady serca, ale to wszystko raczej jest wpisane do książeczki zdrowia dziecka głowa do góry ... ale aż się nóż w kieszeni otwiera kiedy czytam o takich lekarzach konowałach z jaki miałaś do tej pory do czynienia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha-t
Ja też jestem zła i to bardzo bo dawno mogliśmy mieć to za sobą tym bardziej że to jest wada wrodzona a on dostał 10 pkt przy urodzeniu dużo by opowiadać tyle się przejechałam na lekarzach że teraz wole się konsultować z rodzicami bo jesteście lepsi od niektórych lekarzy. Dziękuje bardzo dodajecie mi sił :) Prawie się już poddałam. Jestem Wam bardzo, bardzo wdzięczna :) trzymam za Was kciuki. Odezwę się jak tylko wrócę w poniedziałek Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
janet99 dzwoniłaś do IMIDu w sprawie tych odwołanych operacji? Mogłabyś napisać co Ci powiedzieli? A co do ekg i ukg my też nie mieliśmy nic napisane, żeby je robić więc nie robiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
W piątek mam dzwonić w sprawie potwierdzenia terminu operacji na przyszły tydzień. Może się orientujecie od której tam można dzwonić? Bo najchętniej bym to zrobiła zaraz po 7, ale niewiem czy to nie za wcześnie. O której Wy dzwoniłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
kaha-t ubezbieczenie dziecka, ze jest przy tobie albo przy ojcu dziecka, rumuły, ksiazeczka zdrowia, skierowanie od pediatry do chirurga do warszawy imidz, że ma rozszczep podniebienia miękkiego i tyle chyba... a skala apgart nie ma tu nic do rzeczy.moja dostała 9punktów i dlatego o 1 mniej, ze miała pępowiną owiniętą nogę i była lekko ciemniejsza ta nózka.... takze wiesz....a lekarze rzeczywiście, co on nigdy grypy nie miał, ze do gardła mu nie zaglądali.......co za porażka lekarze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
kaha-t a i będziesz w gabinecie z 10-15minut, spojrzą do gardła, coś ci rozrysują jak będa operować, dadzą termin......a do ortodonty i tak idź..nie trzeba skierowania....podobno, ale weź od razu od pediatry...niech zobaczą i cos powiedzą.....tam nie ma długiej kolejki..mozesz też chyba tam iśc do logopedy jak już tam będziesz....musisz tam być od 7:30......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
tysiaczek coś Wam rozrysowali? Bo nam tylko zajrzeli do buzi, zapytali o inne wady, mogliśmy zadać pytania, wyznaczono termin i wsio, do domu. Wyjeżdzaliśmy tam o 5 rano jechaliśmy z 6 godzin przez przewężenia i korki i ledwo dojechaliśmy na czas, a konsultacja kilka minut. Szkoda, że to taki kawał drogi, że to nie jest bliżej, a teraz nas czeka znowu przejazd. No ale tam są najlepsi specjaliści to nie ma rady, trzeba przetrzymać te podróże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
MiMaMaMa Zadzwon po 9 ,wczesniej nic Ci nie powiedza bo nie maja jeszcze grafika operacji na nastepny tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzwoniłam we wtorek żeby ustalić następny termin operacji bo mała mi zachorowała przedtem to powiedzieli mi że w tym roku już mnie nie zoperują bo mają już ograniczony limit.Jestem załamana, jedyna nadzieja w dr. Piwowar do którego od 2 dni nie mogę się dodzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
agro28 a ile Twoje Maleństwo ma miesięcy? I kiedy się pierwszy raz zapisywałaś na operację. A powiedzieli Ci kiedy jest najbliższy termin kiedy Cie mogą zapisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialublin
hej dziewczyny ja dzwonilam by upewnic sie otermin mielismy na erode dzwonie w piatek po 7 i mowia ze w ponidzialek mamy byc wiec roznie ja i kolezanka dzwomilismy po 7 i powiedzieli to bylo we wrzesniu pozdrawiam wrazi pytan prosze pytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMaMaMa dzwoniłam do IMiD i pani w poradni powiedziała mi, że jeżeli to jest pierwsza operacja, to nie powinno być żadnych odwołań, ewentualnie z przyczyn od nich niezależnych może się przesunąć operacja o tydzień, ale nie więcej. A co do badań serca, to powiedziała, że jeśli po urodzeniu nie było podejrzeń wad i było w porządku to nie trzeba robić badań na wyrost. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAHATA ja miałam z ZUSu zaświadczenie o zgłoszeniu dziecka do ubezpieczenia :) tak mi powiedziały panie w rejestracjilepiej weż bo mhmm na podstawie rmua nie stwirdzxą ze jest ubezpieczone , a ten dokument wypisują od reki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodzwoniłam się i rozmawiałam z dr Piwowar i mam ustalony termin na 6 grudnia ale 30 listopada mam zadzwonić potwierdzić i może tak być że będzie wcześniej, to prawda że operacje dzieciaczków które są po raz operowane odbędą się NA PEWNO w grudniu przesunięcia są tylko tych które są kolejne czyli np. korekty pierwszych operacji jeżeli są potrzebne. Tak więc bez obaw wszystkie operacje się odbędą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że od kolejnej osoby wiem, ze jednak bez przesunięć te pierwsze operacje się odbędą, bo już się bałam, że będzie przesunięcie i nasza lutowa operacja wypadnie nie wiadomo kiedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Dziewczyny przed chwila w dzien dobry tvn bylo o problemach imidu z pieniazkami od nfz. Wszystkie zabiegi (ale dobrze ze te kolejne) mowili ze sa na 2013 dopiero. Jedynie te ratujace zycie zostaja. Ale dobrze ze chociaz z tymi naszymi dzieciaczkami te pierwsze operacje sie odbeda z tego co piszecie. Najlepsze ze juz na 2013 sie kolejkuje a gdzie nowi pacjencji, skoro nfz nie zwieksza funduszy optymalnie do liczby przyrastajacych pacjentow. Apropo slawnego prokocimia w Krakowie i ich podejscia do tematu operacji w wieku 2 lat. Jakiego lekarza nie pytam o jego osobisty punkt widzenia, to wszyscy radza jak najszybciej robic w imid. I pediatrzy ale i ortodonta i znajome logopedki, ktore sie potem mecza nad mowa, ktora ktos zepsul (bo tak jest w przypadku poznej operacji rozszczepu) dziewczyny a mozecie mi napisac (tylko mnie nie zjedzcie :) ) ze pytam o taka rzezcz... Jezeli mamy operacje w kwwietniu, to jak szybko taki maluch polroczny z rozszczepem niewielkim tylko podniebienia miekkiego dojdzie do siebie (zakladajac ze bedzie wszystko pomyslnie)? Pytam juz w kontekscie wakacji w sierpniu, bo starsza cora ma obiecane cieple morze (jak ona to nazywa) a juz w zeszle wakacje byla bardzo zawiedziona ale zrozumiala ze mama w ciazy :) I tak na pewno nic nie bede planowac poki nie zobacze jak maluch po operacji bedzie, ale chcialabym wiedziec czy w ogole jest sens zawracac sobie gitare takimi rozmysleniami. Bo jak m i powiecie ze 3 do 4 mies po operacji nie ma szans na zadne wakacje, no to trudno. Niezle, grudzien a ja o sierpien pytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Dzwoniłam dziś do IMIDu i mamy operację w środę:-) Także kolejne potwierdzenie, e nasze dzieciaczki są przyjmowane:-) Bardzo się cieszę, że to już tak blisko a z drugiej strony zaczynam się naprawdę nieźle stresować. Trzymajcie za nas kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Do szczepan Wiki miala operacje 25 czerwca (podniebienie twarde i miekkie) a 1 wrzesnia bylismy w Chorwacji :-) przez 10 dni. Mala dobrze zniosla podroz samochodem, praktycznie spala przez cala noc i przez caly pobyt bulo super :-). W koncu wszystkim nalezal sie odpoczynek :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kyciu
Do szczepan Wiki miala operacje 25 czerwca (podniebienie twarde i miekkie) a 1 wrzesnia bylismy w Chorwacji :-) przez 10 dni. Mala dobrze zniosla podroz samochodem, praktycznie spala przez cala noc i przez caly pobyt bulo super :-). W koncu wszystkim nalezal sie odpoczynek :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Witam, W sobotę urodziłam chłopca z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. Jesteśmy po 1 wizycie w Zabrzu i czytam, gdzie najlepiej zrobić operację - myślę, że będzie to W-wa. Mam pytanie jak szybko należy się umówić na 1 konsultację w W-wie? Ile dziecko musi mieć miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
do Mama Kuby Jak najszybciej. Ja dzwonilam w 2 tyg zycia dziecka a bylismy na konsultacji w 6 tyg. Na tyle szybko az dziecko troche cialka nabierze a i Mamusia sobie w rytm wywroconego zycia wejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Kuby mój Adasiek urodził się 20 czerwca, a na konsultacji byliśmy 16 lipca, odczekaliśmy po prostu, żeby mały miał PESEL. Sama widzisz, że niecały miesiąc :) A teraz skoro są takie problemy w IMiD to na konsutlacje przyjmują? czy to tylko dotyczy tych kolejnych operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
Wxzoraj w telewizji mówili, że poradnie normalnie pracują. Ale najlepiej poprostu zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Tak też myślałam, że poczekam na pesel, załatwię mu kartę czipową i umówimy się na konsultację. Czy ktoś wie może ile kosztuje opracja prywatnie? Obawiam się, że terminy mogą być tak odległe, że mały będzie już miał parę miesięcy, a czas jest dość istotny. Czy ktoś z regionu Katowic, Sosnowca, czy Będzina robił może taki zabieg dziecku w W-wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMaMaMa
My jesteśmy z tego regionu i będziemy mieć operację w środę. Co do terminu operacji to wszytko zależy od rozszczepu. Lekarze na konsultacji decydują kiedy będzie operacja. Napewno dziecko musi mieć 6 kg. A co do kosztu prywatnie to ok. 11 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kuby 2012
Pytanie dla MiMaMaMa - a mogę wiedzieć dokładnie skąd jesteście, my mieszkamy w Będzinie. Powiedz mi jeszcze jakie dokumenty miałaś z sobą na tą konsultację? A ile ma wasze dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
hej mamo Kuby! Ja jestem z Dąbrowy Górniczej... mam córkę Alę... i znam dziewczynę z Będzina, która ma córke z września i będzie miec operację w marcu prywatnie.... My operrujemy państwowo, bo dziecko nie jest w szpitalu 1 dzień tylko 3-4... a tam płacisz kupę kasy o wypisuja cię następnego dnia...w dodatku słyszałam opinię lekarza, który powiedział dziewczynie, ze on wszedzie operuje tak samo, ale to już każdy ma swoje zdanie... tak jak piszę, ja moż ei bym zoperowała prywatnie i za to zapłaciła, ale nie jak mi dziecko wywalą po 1 dniu...... jak chcesz miec kontakt z tą dziewczyną to napisz do mnie: jrenkowska@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha-t
Dziewczyny czy tam już w Warszawie łatwo trafić już do Imidz to moja pierwsza podróż boję się że tam na miejscu sie zgubię. Dziękuje i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
mamo Kuby napisz do mnie!jrenkowska@op.pl ...moja córka ma 6tyg...ciekawa jestem gdzie rodziłaś? i jak było w zabrzu? moja ma lewostronny rozszczep wargi i podniebienia.....całkowity niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×