Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość Tata Emili
MiMaMaMa - dzięki za potwierdzenie. Powodzenia. eurestia - IMID posiada z 10 Klinik i parenaście Zakładów i tylko Klinika Chirurgii Dzieci i Młodzieży oficjalnie zawiesiła wykonywanie operacji. O jakim ty bankructwie ciągle opowiadasz, bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o tym mówie, dokładnie to jest to na stronie gł,ownej. Ostatnie słowa ostatniej linijki. Ponad to jak juz mnie pani w Imidzie zdążyła ochrzanic to sama powiedziała, że się wszyscy boją tam o swoja pracę. Z nikąd sie zatem moje obawy nie biorą. Na prawdę skończmy ta do nikąd idaca dyskusję, bo nie widze jej sensu. Chciałbym Państwa z przykrością poinformować o konieczności wstrzymania planowej działalności Instytutu Matki i Dziecka. Podjęcie tej decyzji było dla mnie jako lekarza ogromnie trudne ale mam świadomość, że jeżeli z dniem dzisiejszym nie wstrzymamy planowanych przyjęć pacjentów to do końca roku Instytut straci płynność finansową i pojawi się groźba bankructwa placówki. Miamama- POWODZENIA i mega duzo wytrwalości!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
właśnie coś tam mówili w tvp1 w wiadomościach, ze rodzice wywalczyli coś tam z imidz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiaczku (my się znamy;)) może wiesz coś więcej??? Mam nadzieję, że sprawą się porządnie zajmą. Media może i przekłamuja, ale jak coś nagłośnią to często, gęsto- pomaga. Puki co jestem pochłonięta sprawami formalnymi co do zakupu mieszkania więc średniawo mam czas na tv i radio:/ Każda informacja jest na pewno nie tylko dla mnie cenna. A mógłby mi ktoś naświetlić, jak to jest z badaniem słuchu po operacji? Po jakim czasie trzeba zrobić jego kontrolkę? Z góry wielkie "Dziękuję":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMaMaMa o ktorej operacja? Trzymam kciuki i powodzenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eurestia widzę, że Twoja też Maja :-) my dzisiaj bylismy na ostatnim szczepieniu przeciw żółtaczce, Maja zdrowa (jak na razie, odpukac!!!), za rowne 6 tygodni mamy termin operacji. Dostalam juz skierowania na badania, jak wszystko sie ulozy po naszej mysli to 2 stycznia mamy robic, 3 odebrac wyniki, 4 dzwonic do IMiD i pokazac sie u pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eurestia, mi podczas ostatniej wizyty u audiologa babka powiedziała (a nawet wymusiłam, by napisała kartkę do pediatry), że kontrola słuchu ma się odbyć jakieś 2 miesiące po operacji. U mojego Adaśka jedno ucho wyszło ok, a drugie 'nie wyszło', ale mały słyszy, co widzę każdego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Nieciak. A co ja mam zrobić jak już raz miałam przesuwaną operację w IMID bo mała mi zachorowała, teraz mam termin na 6 grudnia i też mała ma katar tyle tylko, że ona jest alergiczką i jak dostanie jakąś wysypkę to automatycznie ma też katar więc ciekawe czy nas zoperują? Może któraś z Was wie jak to jest czy faktycznie jak trochę się fąfla to nie robią zabiegu. Bo jeśli tak to ja nigdy tej operacji nie będę miała. I jeszcze jedno czy w dzień oboje rodziców nie może być z dzieckiem na sali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaha-t
mimama ja też trzymam za was kciuki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaNikuś
eurestia Nam prof. Dudkiewicz i logopeda radzili zrobić badanie słuchu najwcześniej po 6 mc od operacji, wcześniej nie ma sensu bo wynik może być nieprawidłowy ponieważ wszystko się goi. My tak zrobiliśmy i jest oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMaMaMa ja jestem z Mikołowa my też jeździliśmy do Zabrza ale jak się dowiedzieli,że nie chce płytki bo leczymy się w Warszawie to już nie było sensu tam jeździć.. Z tym,że ja jeszcze w ciąży będąc czytałam tyle o Warszawie że nie zdecydowała bym się na inne miejsce operowaliśmy w Imidzie pierwszy raz a przeszczep w Formedzie koszt 10tys razem z poprawą blizny korektą noska..Prof Dudkiewicz to Złota Kobita. Efekt po rewelacyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
anulla333!! napisz dlaczego pierwszą operację zrobiłaś w IMIDZ a dlaczego drugą w Formmedzie? i czym się róznią te dwa obiekty? i czy formmed oceniasz lepiej? kto robił operację w IMIDZ...jak nie chcesz na forum o tym pisać to mój mail: jrenkowska@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczepan
Ostatnio pisalam ze mala bardzo wymiotowala po raz danym bebiko i na drugi dzien nawet mojego pokarmu nie chciala. Otoz wrocilo do normy- musiala miec podrazniony przelyk. A ile zjadaja (albo zjadaly Wasze kruszynki o ile pamietacie ) w wieku 8 tygodni (oczywiscie jak mleko modyfikowane to wiem ze kalorycznosc sie inaczej przeklada) bo moja tak miedzy 600 a 700 teraz, nie wiem czy nie za malo, ale ladnie przybiera. Apropo dzwonienia do imid- mialam potwierdzic czy dr Surowiec bedzie w pt, dzwonilam w czw. Zadowolona pani z super poczuciem humoru odpowiedziala ze dr czy bedzie to ona nie wie, ale ona bedzie. Poirytowana powiedzialam ze do warszawy bede jechac przez pol Polski wiec jak go nie bedzie to sie wkurze a ona na to ze trudno. Rozlaczylam sie i zadzwonilam do dr bezposrednio, zawracajac chlopu du...e niepotrzebnie Ale dobrze ze jest ten imid, bo jakbym miala w Kakowie czekac 2 lata na operacje to bysmy pewnie za granica robili. A z drugiej strony zastanawiam sie czym kieruja sie ludzie czekajacy tyle. Kwestia finansowa...? Przeciez wszystko jest refundowane a ilez ta podroz do Warszawy(oczywiscie nie pisze o ludziach skrajnie ubogich) I super ze jest to forum i mozna sobie pogadac z osobami ktore sie swietnie rozumieja i nie warcza na siebie (jak to sie zdarza na wielu forach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEjka Anula :D dawno Cie tu nie było :D :D :D :D jak tam córcie? kurcze super że wsio juz po i jstes zadowolona :D My na wrzesień mamy sie umawiać na konsultację do dr i do ortodonty , i wtedy bedzie korekta noska ( przegrody dokładnie) no i przeszczep , blizna się okaże jaka jest w kwietniu dopioero :0 wtedy minie rok ale z tego co widzę to mało widzę :D heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiMaMaMa Trzymam kciuki z całych sił. Powodzenia i dużo spokoju Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wszystkim za odpowiedź. My mamy tylko wargę i wszystkie badania w zasadzie sa formalnoscią. Mała rozwija sie błyskawicznie i jest puki co zdrowa jak ryba:) Maya122- tak tez mam córeczkę Majeczkę:D Jest moim małym promyczkiem:) 23-ego operacja i jak dobrze pójdzie na moje urodziny będziemy w domu... Boję się strasznie, bo Majka wszystko strasznie przezywa. Głupie szczepienie (a robię 6 w 1) przezywa tydzień i budzi się z rykiem o ile w ogóle zaśnie... To będzie masakra dla mnie i dla niej, ale kazdy z nas musi to przejśc niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam, mam nadzieję, że rzeczywiście wszystko wróci do normy i żadne operacje nie będą przesuwane. Mam pytanie, czy którejś z Was dziecko po zjadaniu Nutramigenu ulewało? Ja podaje Adaśkowi to 'mleko' od 3 tygodni i dopiero od jakichś 5 dni ciągle mu się ulewa. Aż boję się Go wziąć na ręce bo wiem, że zaraz mu się uleje. Czy ktoś miał podobny problem? I jak sobie radziliście? Już nie wiem, czy iść z nim do lekarza, ale jak byłam ostatnio, to lekarka mi tylko powiedziała, że po tym mleku to normalne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janate. Przepraszam ale nie pamiętam, to było 3i pół roku temu, ale według receptury na opakowniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maya122- urodziny mam 26ego stycznia:P Kolejny rok zblizający mnie do śmierci :P A czy ktoś może był ze swoją pociechą przed operacja u kardiologa dziecięcego, żeby skierował na ekg i echo serca, czy załatwialiście prywatnie te badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eurestia - ja miałam skierowanie od pediatry do kardiologa :) dr, na skierowaniu dopisał że ma byc echo serca :) a Szymek nie miał żadnych problemów z serduszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam skierowanie od pediatry. Wczoraj wzięłam przy okazji szczepienia, ale sama mam sie niby dopomnieć o te badania juz na wizycie u specjalisty... Taką mam niestety lekarkę, ale nie zmienię puki operacji nie doczekam bo chociaz juz babka jest zorientowana w sytuacji. Jeszcze mam pytanie do mam dzieciaczków, które miały rozszczepioną lub mają- wargę. Mianowicie chodzi mi o głuzenie i gaworzenie. Moja Maja ma 5 miesięcy skończone i od kilku dni zaczyna mi "mówić" "dada", co chyba jest wołaniem ukochanego tatusia:P Porównując do dzieciaczków bez rozszczepu mam wrażenie, że jest na tym samym poziomie. Jak to było u was? Ona wcześniej gadała "aaa", "eee", "iiii", "łe", "le", "aga", "agu", itp- więcej nie pamiętam zwyczajnie ;) Właśnie było w wydarzeniach, że IMID dostanie jeszcze w tym roku kase od NFZu na dalsze przyjecia pacjentów:) nadzieja mi wróciła, że jednak wszystko odbędzie się planowo:) Trzymam kciuki za jeszcze tegoroczne operacje i za małych dzielnych pacjentów:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiaczek mnie przerażał powrót następnego dnia w Formedzie co prawda z przeszczepem też wróciłam następnego dnia ale przy pierwszej Wiki jeszcze malutka była a po drugie nie wychodziło jej echo serca i się bałam czy wszystko będzie w porządku w Imidzie w razie czego sprzęt mieli. Teraz w Formedzie można zostać na noc w apartamencie łóżeczko tam jest więc na pewno bym zrobiła już tam gdyby były takie warunki wtedy. Kwestia finansowa u mnie nie wchodziła w gre dziecko najważniejsze.Pierwszą robił dr Surowiec tam wszyscy na prawde robią super chyba dlatego ją wybrał bo miała duży rozszczep Aha no i zbieram przez fundacje 1% z podatku Wy też możecie dziewczyny spróbować przyda się jak nie na operacje to na inne wizyty itp Asik no zaglądam czasem ;) przyzwyczajenie hehe My teraz pojedziemy po aparat a na samą myśl mam ciary już ją widzę jak będzie w nim chodzić... Kurcze tyle co je urodziłam a tu lada moment 4 latka stukną :O :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do mówienia to dziewczyny jeśli mogę doradzić uczcie przed roczkiem już pić ze słomki Wiki to dużo dało na roczek już piła tylko ze słomki smoka z butli już nie ciągła (a smoczków wcale nie miały nawet z bliźniakami da się bez ;)) prof Dudkiewicz się nadziwić nie mogła i mgr Radkowska bo przeważnie to pierwsze ćwiczenie jakie zadaje dziecku ... Wiki ewenement była bo pierwsze co zaczęła mówić mocne ttatta teraz nadaje jak katarynka ale czasem po "chińsku" jeszcze zaciąga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do mówienia to dziewczyny jeśli mogę doradzić uczcie przed roczkiem już pić ze słomki Wiki to dużo dało na roczek już piła tylko ze słomki smoka z butli już nie ciągła (a smoczków wcale nie miały nawet z bliźniakami da się bez ;)) prof Dudkiewicz się nadziwić nie mogła i mgr Radkowska bo przeważnie to pierwsze ćwiczenie jakie zadaje dziecku ... Wiki ewenement była bo pierwsze co zaczęła mówić mocne ttatta teraz nadaje jak katarynka ale czasem po "chińsku" jeszcze zaciąga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiaczek jeszcze zapomniałam o porównaniu tak przede wszystkim w Formedzie robią już wszystko co możliwe dla poprawy wyglądu i wady przeszczep,korekte, ścieranie blizny itp W Imidzie raczej nie robią koleżance dali następny termin na korekte noska i poprawianie wargi Kolejny raz również tam bym zrobiła prof Dudkiewicz przykłada się do każdego szczegółu jak już pisałam cudo kobita ;) Pobieram na Wiki świadczenie i zasiłak 1% z podatku do tego więc dawno się to zwróciło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×