Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość gość
przydatne informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mam pytanko, na skierowaniu do IMID mam termin przyjęcia na poniedziałek 09.03. Ale na tą date tez jestesmy zapisani na operację. Tzn ze bedziemy sie musieli u nich zameldowac juz w niedziele? Nie wiem jak zarezerwowac nocleg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanati75
zazwyczaj podany jest termin przyjęcia a operacja na drugi dzień ,czyli 9.03 przyjęcie a 10.03 operacja. A dzwonicie o potwierdzenie jeszcze ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy dzwonić dopiero w piątek przed. A nocleg muszę wcześniej juz załatwiać. Dziękuje za odp. Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gosc2
My rowniez mamy dzwonic przed. Poinformowano nas aby zadzownic 13.03 i upewnic sie ze operacja sie odbedzie, jesli tak ,mamy przyjechac 15.03 (niedziela) na planowana operacje 16.03 - poniedzialek. Mama Jasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ałuchajcie a ja mam pytanie co jesli występuja mdłosci ? czy wówczas trzeba zwiekszyc ta dawkę ? Bo mysle ze nic mi nie dolatuje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EdytkaKasia09827
Czesc wam jestem mamą 2 Miesięcznej Mai jestem z Radomia termin operacji 21.05.15 w IMIDZ. W Warszawie . Nic nie wiedziałam przez całą ciąże. W Radomskim szpitalu nie wiedzieli jak mi pomóc do momentu konsultacji. Mam dzieciątko w domu ale na sondzie. . Jedzenie oczywiście Karmiona piersią i podawane przez sondę. Maja ma rozczep podniebienia twardego i miękkiego + cofnięta zuchwa i zapadajacy się język już nie wiem co mam robić jak temu dziecku pomagać. Nikt tu nie wie jak z tym dzieckiem postępować. Sondy wkładam do noska i wprowadzam aż do żołądka. Mała jest zdrowa . Teraz mam dylemat jakie szczepienia wybrać tradycyjne czy płatne? Czy zakupić ssak medyczny czy nie ? Proszę pomóżcie coś mój e-mail w ,razię co EdytkaKasia09827@interia.pl i jak się zakwaterowac w instytucie co zabrać dla siebie i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanati75
Edyta Kasia dołącz do nas na FB mamy tajną grupę , wyżej masz linki komu wysłać zaproszenie . Na pewno tam otrzymasz mega pomoc. Są rodzice dzieci z sondami , na pewno doradzą i wiele innych wątpliwości tam rozwiejesz , dołącz do nas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć EdytkaKasia09827 zajrzyj na swojego meila:) Pozdrawiam i glowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EdytkaKasia09827
Dziękuję. Wszystkim naprawde juz pozapraszalam wszystkie dziewczyny z tych linkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
125569877777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arleta 87
witam jestem mama 6 letniego syna ma roszczep podniebienia całkowitego i czeka nas kolena operacja w warszawie ponieważ podniebienie nie pracuje tak jak powinno i maja je skrócić czy któreś dziecko miało juz cos takiego robione bo przeraża mie to że będą znowu robić wszystko na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośarleta87
witam jestem mama 6 letniego syna ma roszczep podniebienia całkowitego i czeka nas kolejna operacja w warszawie ponieważ podniebienie nie pracuje tak jak powinno i maja je skrócić czy któreś dziecko miało juz cos takiego robione bo przeraża mie to że będą znowu robić wszystko na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozszczepowa_kobietka
Moje drogie. Jestem dorosłą kobietą z rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego. Nie martwcie się na prawdę to nic strasznego :) tylko dbajcie o swoje dzieci i róbcie to co zalecają lekarze. I nie wzbraniajcie się od logopedy oraz ortodonty od najmłodszych lat. Pozdrawiam kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania841
A czy możecie polecić mi jakiegos dobrego ortodonte na Śląsku, najlepiej okolice Częstochowy lub Katowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sakfdskowfhfajda
Witam, jestem 20 letnią dziewczyną, która także niestety urodziła się z rozszczepem. Nosiłam także aparat ortodontyczny bo moje zęby były beznadziejne i polecam na śląsku dr Mangold. Przyjmuje prywatnie, ale robi cuda w nawet najdziwniejszych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam minęło już prawie 5 tygodni od operacji wargi i podniebienia w Babicach. Nasz malutki syn ma w przegrodzie nosowej którą miał tworzoną taką jakby gulkę opuchnietą która pojawiła się klika dni po zabiegu i nie wiemy czy to czymś smarować czy ktoś z Państwa tez miał taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
gabi wyślij zdjecie do prof. albo kontrola w formmedzie...zadźwoń sobie tam..wyślij im foto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
Gabi zapraszamy na fb do rozszczepowych mam...napsiz do aldona dzida albo ja justyna renia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety jest to strasznie niebezpieczne dlatego w momencie planowania dziecka nie mozemy zapominac pod zadnym pozorem o kwasie foliowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12365654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek 82
Rozszczep podniebienia czy wargi nie jest strasznie niebezpieczny i kwas foliowy ma niewiele z nim wspolnego!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rizue
Niedobór kwasu foliwego może spowodować nawet rozszczep kręgosłupa, rozszczep wargi to przy tym pikuś, ale na pewno ma jakiś wpływ na tę wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysiaczek82
terefereeeeeeeeee............ :) wiele osób jadlo kwas foliowy, np. ja i ma dziecko z rozszczepem... na rozszczep wargi ma to niewielki wpływ.... sami lekarze do konca nie wiedzą co ma najwiekszy wpływ na tę wadę... u mnie np. myślę, że grypa w 7tyg ciąży...wysoka gorączka, infekcja...twarz sie wtedy łaczy.... radzę nie prowokować na forum... jest ono po to by osoby mające coś wspólnego z rozszczepem wargi i podniebienia mogły sie wspierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami 1 tabletka dziennie w niektórych przypadkach to za mało, do tego tak jak wspomniałaś mogą nałożyć sie i inne czynniki zewnętrzne np. przebyte choroby w ciąży. Nic w 100% niestety nas nie uchroni przed takimi wadami, ale zażywając kwas foliowy mamy jednak większe prawdopodobieństwo uniknięcia takich wad. Mimo wszystko lepiej jest jednak kwas foliowy przyjmować niż w ogóle go nie brać. Na pewno nie zaszkodzi, ale może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beti__
Mi własnie lekarz przypisał większą dawkę kwasu foliowego - tego na receptę własnie ze względu na to, że moja siostra urodziła dziecko z rozszczepem kręgosłupa. Mam nadzieję, że robię wszystko dla dobra mojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej brać ten kwas foliowy niż potem gorzko żałować, że się tego nie robiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
44444444444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luu_Ula
Ja też uważam, że lepiej brać niz nie brać - to witamina potrzebna nie tylko dla zdrowia dziecka, ale i naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×