Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Emilko cieszę się, ze juz jestescie w domku, nie ma to jak u siebie regenerowac sily. Smarowac alantanem ale w maści nie w kremie. Kurcze dermatixem już? mi kazali do 6 tyg. alantan a potem dopiero dermatix. Nie dostalam zdjec które ostatnio wysyłałaś, wyslesz mi jeszcze raz? Karola wizyta u Prof. kosztuje 120 zł, ale to pierwsza a nastepne 100 zł, tak było jeszcze w wakacje no chyba, ze teraz zdrożało. Jutro znowu logopeda rano.. kurcze szkoda mi małej bo płacze przy tych masażach czasem bardzo. Napisze jutro więcej bo dzisiaj jakos nie mam weny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
A my jutro mamy komisje dzwoniłam do Surowca wysłali mi te papier z Wawy 17-ego mam nadzieje że dziś dojdą bo jak nie to nie wiem to chyba przełoże tą komisje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Jowitka dobrze pisze my tez zaczelismy smarować dermatixem ok 6 tyg po a nie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
DZiewczynki a czym to przecierac, czyscic? zwyklym wacikiem bawelnianym namoczonym woda? i dopiero natluszczac? Nam kazala dermatxem juz 3 tyg po ale do kontroli(02.12) nie bede bo tez jakos tak mi sie wydaje ze za wczesnie... Masci na blizny nie mozna przeciez stosowac na niezagojone rany... Jak w ogole efekty po Dermatixie? Czytalam troszke zlych opnini:( kupujecie ta masc w aptece czy przez internet? Ja zamowilam na necie za 110 czy 119 zl plus przesylka i wyszlo chyba i ta k jak w aptece normalnie. JA dzis spalam jak zabita, Blanka tez:) jak zasnela o 22 tak do 6.30 bez zadnego marudzenia. Karmimy lyzeczka, krzyk jest straszny ale ponoc sie nauczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Wiesz tak sie własnie zastanawiam bo ja płaciłam chyba niecałe 200zł a też zamawiałam przez neta.... ja psikałam tą rane octeniseptem .... kurcze kobity no i nie przyszły mi te papiery od Surowca a jutro komisja cholera nooooooo wszystko na opak ..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83karolcia83
w tej aptece jest najtaniej http://www.doz.pl/szukaj/s0-dermatix tylko się kilka dni czeka i odbiera w najbliższej aptece DOZ, która się wybiera przy zamawianiu, no i trzeba miec tam aktywne konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z przesyłka z kwiatów polskich zapłacilam 135 zł (4 m-ce temu) ale ja kupiłam celo kote no bo to teraz tak się nazywa ten dermatix, i ze dermatixu juz nie ma pod tą nazwą ( ale jak widac jeszcze zapasy są)No ale kto tam ich wie. Emilko faktycznie dostałam te zdjęcia już przeoczyłam przepraszam. Co do smarowania buzi to ja robiłam tak, po każdym jedzeniu przemywalam gazikiem jalowycm nasaczonym albo sola fozjologiczna albo octeniseptam, ( jak było bardziej zagojone to tylko psikałam octeniseptem) potem smarowalam alantanem grubo bardzo. Po 6 tyg. lekarz kazał zaczac smarowac celo kotem ale po 2.5 m-ca jak byliśmy u logopedy to akurat spotkalismy aszego dr Piwowara i pwoiedział, ze blizna mu sie nie podoba i kazal zmienic na contractubex. Teraz do masazy biorę celo kote a na noc smaruje contraktubex bo on sie do masażów nie nadaje, jak wyschnie to tak jak białko kurze surowe np na blacie kuchennym sie łuszczy ( wiecie o co mi chodzi nie? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
no i kobitki poszłam na poczte i nie ma dalej tego listu z Wawy wysłali go 17-ego a my jutro komisje mamy , a nie chce przekładac znowu ... może jeszcze rano pojade i bedzie juz ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83karolcia83
faktycznie. A ile przesylka? My już jutro wyruszamy na podbój stolicy :-) jutro już będę znała ta jakże ważna dla nas datę operacji! Mam stresa małego a co będzie dzień przed operacja to nawet nie chce myśleć. Ale się domyślam jak może być. Lista pytań sporządzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
No i tak dziś rano poszłam na poczte i na szczęście były te papiery z Imidu :) No i musze powiedziec że dr Surowiec sie postarał do tego dodalismy opinie psychol pedagogiczną.W ogóle jakies miłę te kobity były-szok i dziwiły sie czemu tam jestem ....także powiedziały mi że dostane ten punkt o stałej opiece...teraz czekam aż przyjdzie do domu decyzja... Achaja smoczek wysłałam wczoraj wieczorem zapomniałam napisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Cześć Anulaa to super!!no,nareszcie-stawiasz mi piwko;-)) żarcik:))dobrze,ze dr dopisał coś "od serca" ,zawsze inaczej patrza w komisjach na pieczatki. A jak Wam ida cwiczenia? Emilko super,ze juz w domku jestescie-u siebie dziecko wraca szybciej do zdrowia.I bądź dzielna z tym karmieniem🌼-kazdego dnia bedzie coraz lepiej,coraz wiecej zacznie zjadac,a czy zageszczasz troszke mleko?wtedy tak nie ucieka z buzi. Czarana jak u Was?miałam Ci napisac(a moze pisalam),ze nie mam w orzeczeniu pkt 9 zaznaczonego i nie moge miec legitymacji na darmowe przejazdy. My po wizycie u logopedy-chwaliła za postępy z bułkami,w szoku była,ze mała zjada cała taką dużą bułkę!!!Teraz mamy cwiczyc pokazywanie +dalej jedzonko.Kazała dawac....frytki+chipsy ketchupowe cheetosy-kurcze,cięzko bedzie,bo jak widze małe dziecko z chipsem to....mam ochote udusic jego matkę:-P Ale logopeda kazala nam prpobowac,nowych konsystencji pokarmow--jak znam zycie to małej posmakują:-O Musze zrobic album foto ze zdjeciami naszymi-kazde z nas osobno+1 fotka zussamen do kupy:))I tak uczyc Zosie pokazywania gdzie kto jest+to samo z obrazkami zwierząt.Logopeda mowi,ze Zosia ma prawo jeszcze nie mowic,ale musi juz rozumiec pytania+polecenia,z tym jest kiepsko.Rozumie NP daj,nie wolno,zejdz,podaj,idz do taty ,idz do Roksi(nie zawsze),nie rozumie pytan np gdzie jest mama?nie pokaze na mnie palcem,choc wie,ze ja to mama.to samo z tatą.Ale gdy spytam gdzie jest oko to pokazuje. Nadal ciwczymy z kredkami,plastelina-nie lubi tego,cięzko ja namowic na siedzenie przy stole i malowanie:(( Gosiu cos nowego? Kasiu jak Kalinka?hehe Twoj kolega Jarek sie uparl,ze mnie zna:-D I pisal do mnie jak wariat,ze na pewno mnie widzial u Ciebie-hehehehe Jowitko jak Mateusz?chodzi na basen? Ostatnio na wszystko brak mi czasu:((i weny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Achaja daj znac jak poszło z sondą? No i mam do Was pytanie,do mam z wozkami:jak jezdzicie z dziecmi autobusem komunikacji miejskiej to ku[ujecie bilet,bo ja tak,a dzis pani kontrolerka powiedziała,ze mam nie kupowac,bo dziecko jezdzi za darmo do 4 roku,a ja jej na to,ze zawsze kupuje na wozek,bo kiedys kolezanka dostała mandat za brak biletu-no i teraz zgłupiałam czy mam kupowac czy nie?a jak sie trafi inny kanar i co?wlepi 100zl:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Zosia z miłą chęcią bym sie tego piffka z Tobą napiła ;) Ale nie wiem o jakie ćwiczenia Ci chodzi ?? z Wikusią bo jeśli tak to odpuściłam wszystko do drenażu teraz sie tylko bawimy nasladujemy no i wyciagamy jezyk tzn Wikusia nauczyła sie trzymac jezyk po lewej stronie i robic lelele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Wiecie co tak sobie patrze w ta tabele i widze dużo podobieństw np dwójka ur 5.01 ;) i nie tylko moja waży 11.5 Jowitka Twoja mała fajnie "rośnie" ;) I widze błąd w dacie urodzenia u mnie nie wiem skąd sie wziął moja Wikusia ur w 2009 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulaaa strasznie sie cieszę, ze w końcu trafiłas na konkretne osoby w tej komisji, nam sie kończy orzeczenie w marcu i ciekawa jestem czy nam dadza to świdczenie bo narazie wszystkie inne badania wychodzz nam ok. W razie czego wezme od Anuli to odwolanie :D :D/ Mateusz słuchajcie nie bi sie juz wody i skacze z makaronem na 180 cm i pływa na brzuchu i na plecach :D Karola daj znac jak bylo na wizycie Ejj dziewczyny tez sie chętnie z Wami piweczka napije :) Zosiu to prawda, że dziecko do 4 r. ż nie musi miec biletu a na wózek tymbardziej nie musisz kupowac bo to nie jest Twój bagaż tylko jakby pojazd dla dziecka, można sobie to poczytać w każdym autobusie chyba na kabinie kierowcy tam są wypisane warunki do niekupowania biletu, albo np na stronie internetowej MPK, także nie kupuj biletu szkoda kasy. Co do chipsów to dziwna sprawa, a nie mozna by ich zastapic np andrutami? Sa zdrowsze... Czarna co u Ciebie gdzie sie podziewasz??? Anullaaa o jakich podobieństwach piszesz bo nie bardzo wiem o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Anula no własnie myslałam,ze wróciłas do cwiczen,a Ty czekasz na drenaż. Jowitko Anuli chodzi o np daty ur naszych maluszkow,niektóre sa takie same:))albo waga dzieci itp:)) Mateusz dzielny chłopiec!!!180cm???!!matko!!!kaskader!!!:)) Co do tych chipsow to chodzi o smak...Zosia woli kwasne,cierpkie smaki-az sie dziwimy,ze lubi te bułki słodkie,bo zdecydowanie kwaśne jest nr1:))Zjadla kilka tych ketchupowych wczoraj-no i smakuja,ale nie bede jej dawac-moze czasem kilka sztuk.Dzis robimy albmy do ćwiczeń,musze kupic koszulki na zdje cia+dwa segregatory. Dalilax ???zajrzyj?Ilcia?Karolina?Inia???cała reszta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalilax
hej dziewczyny my dzisiaj mamy komisje ciekawe co nam powiedza.... jeszcze troszke i czeka nas pierwsza operacja a im blizej tym bardziej sie denerwuje.... ma ktos z was moze te ochraniacze sprowadzane z USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Dalilax oby wszystko poszło dobrze na komisji i żeby uznali wszystkie potrzebne punkty.A dowiedziałas sie czegos w mopsie?zadzwonie do kolezanki,ktora pracuje u nas w Mops i sie dowiem jak to wygląda z tym swiadczeniem,gdy mama nie pracowala wczesniej. No i juz wiem -jesli bedziesz miala za znaczone pkty 7I8 to wtedy musisz z urzedu pracy wziąć zaswiadczenie,ze nie figy\urujesz u nich jako osoba bezrobotna,zanosisz orzeczenie,akt urodzenia dziecka,na miejscu pomoga Ci ypelnic wnioski o to świadczenie+zasiłek oielegnacyjny.Jesli dostajesz rodzinne otzrymasz tez 60zl dodatku rehabilitacyjnego,tak wiec bedzie:520zl(sw,pielegnacyjne na okres taki,jak orzeczenie)+153złzasiłek pielęgnacyjny+68zl rodzinne+60zl zasiłek do rodzinnego:))do[ilnuj,abys miala te pkty-od tego wszystko zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
A i jeszcze jesli dostaniesz orzeczenie to wtedy Wasz dochod wymagany na osobe w rodzinie bedzie wynosił 583zl,a nie 504.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalilax
dzieki wielkie za wiadomosc :) mam nadzieje ze nam przyznadza wszystko :) o 13 mamy ta komisje to puzniej sie odezwe i napisze jak poszlo......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Dalilax pamietj-musisz mowic o specjalnym karmieniu dziecka,o operacji i rehabiliatcji po zabieg,ktora bedzie wymagac od Ciebie ciągłej obecności przy dziecku-zapytają Cie o inne czynności jakie musisz wykonywac przy małej,nie takie jak p przy zdrowym dziecku-kładz duzy nacisk na karmienie!!!powiedz o logopedzie i masazach,bo to Cie czeka wkrótce i naprawde cięzko jest znalezc pracę,gdy jest tyle obowiązkow przy naszych dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalilax
nom i juz po komisji ale nic nie wiem powiedzieli ze pismo przyjdzie w ciagu 2 tygodni...oni mnie prawie nic nie pytali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia10
Witajcie kochane. Nie mam wogóle czasu popisać. Ostatnio nawet nie miałam czasu tu zaglądać. Mam nadzieję że u waszych pociech wszystko dobrze. Emilko cieszę się że jesteście już po. Prześlij mi zdjęcia małej. Te pierwsze dostałam i widać że wszystko idzie ku dobremu. Mała mi teraz więcej choruje. W piątek jedziemy do Surowca. Jakoś tak się boję. Zosiu fajnie że mała probuje nowych smaków i idzie jej chyba coraz lepiej. Ja jutro odbieram decyzję z komisji. Pani była zdziwiona że dopiero teraz sie staram, więc jej powiedzialam ze mamy takich lekarzy ze nie zobaczyli przez pol roku rozszczepu. Podobno nie dostane stalego zasilku, tak mi powiedziala babka ktora robila wywiad z socjalnego. Zosiu jak by co to mialabym prosbe o przeslanie tego pisemka ktore pisalas to sobie przeczytam :) Odezwe sie moze w piatek jak wroce z IMidz. Trzymajcie się cieplutko. U nas dziś śnieg pruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammamia...
a ja szukam i szukam informacji w internecie na temat podwójnego języczka.. chodzi o ten dzyndzelek z tyłu jamy ustnej. Ja mam takie dwa, nie wiem czy to jakiś rozszczep czy co, jeszcze żaden lekarz mi nie powiedział dlaczego tak mam tylko- "taki urok" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1
Kinia10 -a a jaki rozszczep ma twoje dziecko! Mammamia-moje dziecko ma też dwa języczki ma rozszczep podniebienia miękkiego:(,musisz iść do innego lekarza!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Czesc Kiniu wyslę Ci na @ to odwołanie-wpiszesz sobie tylko to,co dolega małej.Wszelkie cwiczenia,izyty u specjalistow.Będąc w Imid popros o ksero karty leczenia.Odezwij sie jak wrócicie. Dalilax cos dlugo ta decyzję będa wysysłac:((ja doostałam po 3 dniach od komisji.mam nadzieje,ze pójdzie po Twojej mysli-trzymam kciuki.A jak nie to tez mozesz złozyc odwołanie-służę pomocą:)) Mammamia moja coreczka tez miała ten języczek rozdwojony i podczas zabiegu został zszyty,teraz wyglada tak,jakby go nie było-taki malutki "cypelek".Logop[eda nam mowiła,ze to nie ma wpływu na wymowe czy jedzenie-raczej na zatrzymywanie zanieczyszczen z wdychanego powietrza. U nas sniegU troszke spadlo,zimno i wietrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
to ciekawe bo mnie Pani powiedziała że decyzja przyjdzie do 3 tygodni i poprzednia też nam przyszła po dwóch tygodniach a w powiatowej teraz już nie wysyłają tylko samemu sie odbiera po 10 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83karolcia83
czesc wszystkim my już po wizycie na Koziej. Operacje mamy na 14 kwietnia, ale powiedzieli, że być może operację zrobia kilka dni wcześniej, bo beda mieli wiecej miejsca w nowej klinice i wszystko ma isc duzo sprawniej. Zapisujac sie na ta operacje czulam sie troche jakbym zapisywala Juleczke na wizte do dentysty. My ochraniacze zrobimy sobie sami, to nic trudnego. Dostalismy ulotki z fundacji rozszczepowe marzenia i bedziemy działac. Dobrym sposobem jaki tam uslyszelismy to to żeby zaniesc te ulotki do biur rachunkowych. Na 11 grudnia jestesmy zapisani na wizyte z logopeda na Koziej i beda nas uczyć masażu. Do Gosi: Czy przypadkiem wczoraj Pani Jaster nie dzwoniła do Ciebie? Wszystko się zgadzało imię Twoje i Bartusia i to że operacja była przeprowadzona we wrześniu. Jesteście z Olsztyna? Głupio mi było się dopytywać, czy przypadkiem to nie do Ciebie dzwoniła. Na pytanie czy zabiera ze sobą cały zespół do babic nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła. Podobno oni pomagają jej tutaj na koziej przy operacjach. Powiedziała też że stara się o podpisanie umowy z NFZ. Jakieś tam szanse zawsze są. Moze byc jeszcze tak, że rodzice beda płacic za operacje a oni beda występowac do nfz z prosba o zwrot kosztow za operację. Na druga spokojnie uzbieramy - jestem tego pewna. Na pytanie ile dni spedzi Juleczka u nich powiedzieli, że poki nie nauczy się jesc. Bylismy jeszcze wczoraj u bardzo fajnej pani pediatry z centrum zdrowia dziecka (pani dr Jolanta Lewandowska) super babka! kiedyś razem pracowały w IMiD. Powiedizala, że trafiliśmy w najlepsze ręce, lepszych nie ma. Po wizycie jestem dużo spokojniejsza i wiem że oddaje córeczkę w dobre rece. A gabinet na koziej potaktowałam wczoraj jako FABRYKĘ PIĘKNA!!! Aaaaa podobno pani Prof bedzie w babicach przeprowadzala operacje dla osob chrapiących. Podobno to krótki, prosty zabieg, po którym chrapanie odejdzie do lamusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Anulaa nie wiem od czego to zalezy,ale nam zawsze szybko przesyłają.Komisje odbywaja sie kilka razy w m-cu(przynajmniej w moim mieście)i moze dlatego tak dobrze jest to zorganizowane. Mam do Ciebie prosbę:czy mozesz Kini wysłać swoje odwołanie,bo ja na @ go nie mam-chyba usunęłam przez pomyłkę:(( Achaja odezwij się Czarna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×