Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lonely7

rozszczep

Polecane posty

Gość anulaaa33
My robiliśmy i wychodziły troszke lepsze niż teraz ale był mały niedosłuch po operacji jest większy ze względu na płyn w uszach .... zabieg mamy miec 10ego i nie wiem jak to bedzie bo Wikusia ma non stop żółty katar macie jakies sposoby ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1
dziewczyny mam taki pytnie czy kTóraś z was podawała dicoflor,zyrtec i blatta orientalis w ytm samym czasie??? bo moja mała ma nadAL KATAR A OPERACJA ZBLIRZA SIĘ WIELKIMI KROKAMI:( i nie wiem czym ją leczyć POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola12
Zosia, dzięki za informacje. Dzisiaj udało nam się skontaktować z dr. Podobno nie wiedział, że to drugi termin, mamy dzwonić w piątek i operacja ma być wkrótce. Zobaczymy ile w tym prawdy. Do piątku można poczekać. Zastanawiam się czy przesuwanie terminów dzieciom starszym to stała praktyka, czy zbieg okoliczności - chodzi mi o robakka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Iwona,a próbowalas psikac nasivinem soft?jest bez recepty ,dla maluszkow idealny.Ile teraz ma Twoja mała,bo katar moze byc od ząbkowania. Jolu oby wszystko sie udalo pomyślnie zalatwic-bądź dobrej mysli. Czarna jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Anulaaa ten żółty katar moze byc od uszu?albo zatoki?co mówi pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Jolu z tymi zabiegami to jest bardzo róznie,kiedys juz pisalam,ze co lekarz to inna szkoła i to prawda.Nasz dr nie operuje przed 9 m-cem zycia jesli wada nie zagraza dziecku(utrata masy ciała,dławianie sie pokarmem itp),wyznaje zasadę,ze im dziecko wieksze tym lepiej(nie,żeby miało 7 lat;-)) ),ale takie własnie przed roczkiem-jest tez czas na porbienie wynikow,badan genetycznych itp,bo wiekszosc "rozszczepków"ma wady dodatkowe.Głownie chodzi o serce,a z tym nie ma zartow-podczas narkozy wszystko musi byc idealnie podane,takie dziecko jest tez silniejsze,ma juz jakąs wieksza wage itp.Najważniejsze to miec to za sobą,potem tez nie jest lekko,ale zawsze to krok do przodu. Dobranoc i kolorowych snow dla brzdący:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
przepisała nam dicortinef,xylogel i zyrtec ale nie pomogło tyle że po bactrimie przestała tak kaszleć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciu dzięki za info o fundacji. To dobrze, że badania przesiewowe słuchu wyszły u Was ok. U nas niestety synek nie przeszedł i dlatego dzisiaj miał Bera. Ile się namęczyłam by mi nie spał do wizyty u audiologa. Z badania nici-bo warunków tam nie było! Przeszkodził płacz innego niemowlaka,dzwoniący tel a w połowie badania- komputer się zawiesił:( Myślałam, że wyjdę z siebie. Co się dziwić-to państwówka! W styczniu mamy w innym miejscu. Chcę wiedzieć jak medycyna zdziała cuda- poziom słuchu przed i po operacji. Zosiu chciałabym aby i mój synek słyszał aż za dobrze:) Płynu w uszach otolaryngolog nie stwierdził. Iwona mam nadzieję, że uda wam się pozbyć tego katarku! Przypomnij termin operacji? Achaju byłaś u logopedy? Jak idzie z przełykaniem u małej? Emilko- Blanka dalej sypia dobrze w nocy? Dobrej nocki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powoli zaczynam się oswajać że mąż caly czas w domu na zwolnieniu z nogą w gipsie. niby pomoc mam dość dużą bo zostanie z jednym dzieckiem albo zrobią inhalacje, poczytaja książki itp. ale jakoś tak mi to rozbija dzień że wogole jestem niezorganizowana. syn przeziębiony naszczęście osłuchowo i gardło czyste ale katar wodnisty leci jak by ktoś kranu nie zakręcil :) udało mi się znaleść ponoc dobrą neurologopedę w płocku i umowilam pierwszą wizytę do domu w ten piątek. dobrze że sę zgodziła przyjechać bo pogoda okropna a ja sama nie prowadzę, potem mamy sie spotykać w poradni. co do jedzenia to postępów nie ma. małej idą kolejne zęby i uskutecznia mi cyrki. jak sie nie mylę to 3-ki. jakaś pokręcona jest bo Szymkowi 3-ki wyszły dopiero miesiąć temu.... czy to możliwe żeby zęby sprzyjały ulewaniu? ulewa już prawie po każdym posiłku fakt że odrobinę ale zawsze. dziewczyny ja na katar mam najlepszą metodę która zawsze na mojego malucha dziala. co dzień wieczór gorąca kapiel do której dolewam kilka kropli olbasu (olejek eteryczny) - w ten sposób ma delikatną inhalacje i przyzwyczaja się do zapachu. potem nacieram stopy plecy i klatkę piersiową amolem (może byc kocia maść, vick albo cos rozgrzewajacego) potem dłuugą bajkę opowiadam w czasie której robi inhalacje z soli fizjologicznej(zakup nebulizatora to najlepsza decyjza, dzięki inhalacjom zapobiegamy wszystkim chorobom prawie)i jak już zaśnie to na poduszkę daję jedną kroplę olbasu. w ten sposób zamiast choroba isę rozwijać to już 3 dzień katar cały czas wodnisty. acha daję jeszcze zawsze jak tylko coś zaczyna go pobierać PULNEO na receptę syrop. i bardzo ważne porzadnie wietrzyć dziecka pokój. na noc ubieram go bardzo ciepło ale w pokju przykręcam kaloryfer i odszczelniam okno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalilax
WITAJCIE MOJA MARIKA W SZPITALU PO PORODZIE MIALA ROBIONE BADANIE SLUCHU I WYSZLO NIENAJLEPIEJ BO WYKAZALO KATROL.... MIESIAC TEMU POJECHALISMY DO LARYNGOLOGA I TAM TEZ TO ZWYKLE BADANIE ZLE WYSZLO PANI LARYNGOLOG ZAPYTALA KIEDY MAMY OPERACJE I JEJ POWIEDZIALAM ZW 13 GRUDNIA TO POWIEDZIALA ZE JAK JUZ ZROBIA ZABIEG TO DOPIERO ZROBIMY W STYCZNIU BADANIE ABR. TYLKO JA NIE POMYSLALAM I POWIEDZIALAM ZE OPERACJA W GRUDNIOU ALE TO TYLKO ZSZYCIE JEDNEJ STRONY WARGI A JEJ RACZEJ CHODZILO O TO ABY BYLO PODNIEBIENIE ZROBIONE I NIE WIEM TERAZ CZY ZAREJSTROWAC MALA NA TO BADANIE W STYCZNIU CZY CZEKAC AZ ZROBIA PODNIOEBIENIE.... SLYSZALAM ZE JAK PODNIEBIENIE JEST ZSZYTE TO SLUCH MOZE SIE POPRAWIC ...... ALE JESTEM PEWNA ZE MOJA KRUSZYNKA SLYSZY BO REAGUJE NA GLOSY I JAK COS RAPTOWNIE PUKNIE TO SIE POTRAFI PRZESTRASZYC...... CZY U KOGOS Z WAS BYLO PODOBNIE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1
witam:) Zosiu2009-tak próbowałam ten nasiwin soft ale nie pomogło,córka ma taraz 7mies(skończy 10grudnia),no ma napuchnięte dząsełka! Ilcia-28 my mamy termin operacji 5stycznia,mam dzwonić 31grudnia upwenić się kiedy dokładnie mam przyjechać! achaja84-ja też używam tego olbasu ale daje na chusteczke i zostawiam obok łóżeczka,smaruje ja po kąpieli PULMEX BABY,i też mam ten nebulizator i inchaluje ją solą fizjologiczną i nic! buzka dzięki za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Hej Iwona,wiec katar jest własnie spowodowany zabkowaniem,u nas tez tak było-wychodziły zęby i Zosia była zasmarkana. Ja jeszcze uzywałam masci majerankowej pod nosek na noc-wtedy mała lepiej oddychała przez nos. My po wizycie u neurologopedy i..jestem o wiele spokojniejsza:))Zosia zebrala same pochwaly za mówienie i wymawianie literek,to,co ona teraz mowi jest ksiązkowym przykładem tego,co dziecko w jej wieku mowic musi.W nast.tyg. zalózymy tam karte,jest taki program cwiczenz psychologiem dziecięcym+logopeda i jak najbardziej bedziemy tam uczęszczać.Mała jak na zawołanie gadala cały czas to co mie i pani zachwycona:))ja tym bardziej:)) Dostałam liste wesołych i nie męczących cwiczen dla małej,w wolnej chwili Wam napisze-moze komus sie przyda. Sa to np cwiczenia z lusterkiem-chuchanie,dmuchanie baniek,ale nie przez słomke tylko przez kółko(wiecie jakie):-D Ok,spadam,bo mam porządki na glowie i obiad do zrobienie-bede potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Dalilax mysle,ze nie ma sensu badac sluchu po 1 etapie operacji,dopiero jak juz bedzie wszystko zszyte i zagojone.Najlepiej zadzwon tam i sie dowiedz konkretnie. A jak z orzeczeniem?dostałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Iwona macie termin operacji w dniu urodzin Zosi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Dalilax Ale z tym badaniem słuchu to nie wiem czy tak jest do konca aby czekać na nastepny etap my mielismy robione dwa razy przed zabiegiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
I jeszcze powiem że ja bym sie w życiu nie zgodziła z opinią lekarzy że ma niedosłuch i płyn w uszach bo Wikusia reaguje bardziej na dzwieki niż czasem ja!! Także tym lepiej sie nie kierować.... a co do poprawy to nam też tak mówili że po zszyciu podniebienia sie powinno poprawic a to wcale nieprawda przy częstym katarku po zszyciu podniebienia własnie gromadzi sie płyn....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Jowiska też ma urodziny 5. 01:) Ja na katar tez smaruje maścia majerankową pod nos i psikam eupforbium. My mielismy badanie ABR 3 m-ce po operacji i wyszedł dobrze ale mówili, ze tak pół roku po operacji powinno się robić, że wtedy są najbradziej wiarygodne wyniki. Nie wiedziałam tego wczesniej. Co do płynu w uszach to jak on się objawia u takiego małego dziecka? Bo strasznie się boję, zeby mała nie miała bo często ma katar a na wizyte u audiologa mamy się zapisać dopiero po nowym roku a przez ten czas chyba umrę z niecierpliwości. Zosiu trzymam kciuki za dalszą mowę Zosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
ja tylko na sekundke wyjasnic ze od niedzieli mam z Blanka MASAKRE! W nocy budzi sie co 20-60min- tak cale noce. Drze sie jak oparzona i dopiero na rekach po kilku-kilkunastu minutach zasypia. W dzien- spokojna dosc, malo marudna, na macie edukacyjnej potrafi godzine lezec i zajmowac sie soba. Ale w nocyyyy.... Jutro mamy szczepienia, moze Pani doktor wyjasni co sie dzieje. Chociaz to juz chyba ten okres wychodzenia zabkow... Pozniej zajrze i napisze wiecej. Buziaki Aaaa i co z Gosienka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1
Zosia2009 mam nadzieje że to będzie ten termin,bardzo się boje już mam okropne nerwy:(! moja mała też się budzi z płaczem ale w dzień(może faktycznie to ząbkowanie tak na nie wpływa)noc przesypia śpokojnie wstaje o 3 zje i idzie spać,potem wstaje o 8! a tak apropo to kedy wasze dzieciaczki miały pierwsze ząbki??bo my jeszcze nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczytno84
moja miała chyba rok jak wyszedł pierwszy ząbek a teraz ma rok i 5miesiecy i zęby wychodzą jak grzyby po deszczu, ma juz 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Jowitka i o tej dacie urodzin wtedy pisałam że dużo podobieństw ;) u nas wyszło na badaniu kontrolnym u audiologa że ma ten płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona1
dziewczyny macie może jakieś namiary na hotele w pobliżu instytutu bo myśle żę już czas rezerwować coś! nie mam nikogo znajomego a tym bardziej z rodziny w warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia2009
Czarna kochana daj znac,ze u Was ok,czytałam własnie o ewakuacji osiedli w Twoim miescie-jakis wybuch gazu!!martwie sie:((pomachaj chociaż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DALILAX
WITAM DZIEWCZYNY MOZECIE MI POWIEDZIEC ILE SZCZEPIEN NA WZW MUSI MIEC DZIECKO PRZED OPERACJA BO WCZESNIEJ CZYTALAM JAK KTOS PISAL ZE 3 SZCZEPIENIA.... CZY KTOS Z WAS WIE MOZE???? PILNIE POTRZEBUJE TEJ INFORMACJI BO MOJA MARIKA MA DWA SZCZEPIENIA WYBRANE A MAMY JUZ WYZNACZONY TERMIN NA 13 GRUDNIA A 4 TYGODNIE PRZED ZABIEGIEM NIE MOGE JEJ SZCZEPIC I SIE BOJE ZEBY MI SIE CZASEM TERMIN NIE PRZESUNOL:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia85
Dalilax nam docent powiedziala ze musimy miec trzy, dlatego mialysmy przesuniety termin... Zadzwon... zapytaj... I jak wam tez powie ze zoperuje po trzeciej dawce to daj jej tylko zoltaczke bo po innych trzeba czekac 6 tyg a po wzw tylko 4. My dzis po szczepieniach:) Jutro kontrol u chirurga i kardiologa. Blance musze zaczac wprowadzac mleko nastepne:) mysleo o NAN Pro lub Activ, podawalyscie je moze? Wprowadzamy tez juz powolutku gluten do diety, miesko. Teraz czuje ze mam dzidziusia w domku ;) Z jedzeniem coraz lepiej, Mala zjada juz powyzej 100ml nawet do 135ml sie zdarza. Dzisiejsza noc przespala SUPER! Pediatra mowi ze to nie zabki i ze wzgledu na to ze Mala jest wczesniakiem to troszke pozniej jej raczej wyjda, a ostatnie marudzenie to wynik prawdopodobnie gojenia sie rany- moze ja swedziec i w ogole przeszkadzac. Zosiu, Jowitko, Anulka- jak u WAs? Tez macie tyle sniegu? Dzieci pewnie zadowolone:) Jakies plany na Swieta czy Sylwestra. Podesle Wam pozniej aktualne zdjecia mojej Paskudki:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___rodzice____
Pomoce naukowe do stymulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym Mam do zaoferowania zestaw edukacyjny składający się z 32 liter o wysokości 10,5 cm i 19,5., w pięciu żywych kolorach: czerwony wpływa stymulująco i energetycznie, niebieski działa kojąco i wyciszająco pomarańczowy pobudza, motywuje do działania, zielony działa uspakajająco, odstresowująco żółty ma działanie antydepresyjne, stymuluje na układ nerwowy, rozwesela. Produkty naszej firmy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, przygotowując do poznania i pojmowania wiedzy. Sprawią, że Wasze pociechy szybciej i pełniej rozwiną się poprzez zabawę. Litery wykonane są z najwyższej jakości miękkiej samoprzylepnej folii. http://allegro.pl/alfabet-litery-literki-naklejki-zestw-nr-1-i1347348284.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-nr2-i1347348361.html http://allegro.pl/literki-do-nauki-alfabetu-czytnia-zestw-3-i1347348266.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-i1347348214.html http://allegro.pl/alfabet-duzy-literki-naklejki-polskie-litery-i1347348231.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83karolcia83
czesc wszystkim pisze ze spiacym dzieckiem na reku. chcialam sie zapytac czy tez mieliscie podobne problemy zywieniowe jak i my. Julka od narodzin była na nan ha 1 ale ostanio zaczela nam sporo ulewac, krztusic sie w nocy. Tylko dzieki mojemu czuwaniu w nocy a nie spaniu sie zadusiła sie jeszcze. Pediatra zmienil nam mleczko na enfamil 1 AR i kazal mieszac, tj dawac raz nan raz enfamil, ulewanie tylko przybralo na sile, wiec wpowadzil bebilon pepti. Było tak, że jednego dnia dostala 3 rózne mieszanki: NAN, Enfamil i Bebilon Pepti. Dostała biegunki tylko, że nie jestem pewna czy winić tutaj mleko. Biegunka zbiegla sie w czasie z podróża na Kozia. Być moze złapała jakiegos wirusa albo za bardzo wytrzeslo ja w samochodzie, nie wiem trudno powiedziec. w kazdym badz razie przestraszylam sie i szybko odstawilismy bebilon pepti i dostalawa juz tylko sam enfamil. Biegunka minela. Po enfamilu robila jedna kupkę dziennie (przypomne, obecnie ma 7 tyg) ulewanie zmniejszylo sie i zaraz potem dostala zmian skornych na buzi, w szczegolnosci na policzkach, zrobily sie takie czerwone krostki zaognione do okola, wiec caly policzek czerwony i szorstki. Pojawily sie tez krostki na czole kolo uszka i za uszkiem i na szyji i troche na klatce piersiowej. Dzis zrobilam zdjecia i pobieglam do pediatry. I znow kazal wrocic na bebilon pepti i znow kazal mieszac raz ten raz ten drugi, badz pol na pol w jednej butlce. Sam bebilon jej nie smakuje, ledwo zjadla 90 a potrafi 130 zjesc Enfamilu ten jej wyjatkowo smakuje.po 18 dalam jej 3 lyzeczki enfamilu i jedna bebilonu i opróżniła butelke do cna. Teraz boje się że nie zaakceptuje bebilonu bedzie go jadla duzo mniej niz enfamilu i bedzie wiecej ulewac, po samym pepti ulala i to sporo. Co bedzie jak zacznie tracic mi na wadze? jak pogodzić refluks ze skaza białkowa? dodam, że zadne zafgęszczacze nie wchodza w gre bo uzywamy butelki habermana. Przy enfamilu smoczek poszedl nam w niecaly miesiac a z kolei z nowego smoka enfamil nie leci bo jest za gesty. Jestem w błednym kole i nie wiem co w tym wypadku mam robic, żeby jej nie zaszkodzic. Jesli ktors z Was moze mi cos doradzic to błagam pomożcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulaaa33
Karolcia my też bylismy w szpitalu na nan i nam ulewała strasznie pediatra mi zalciła zeby zrezygnować z nana bo ponoć to najgorsze mleko jestemy na bebilonie juz z 3 córami i nie mielismy problemów ;) Kobity u nas sniegu po pachy ale nie wychodze bo 19 mamy dreny miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 83karolcia83
a w jaki sposób przechodzilscie na bebilon? Od razu czy stopniowo a może mieszaliście w jednej butelce oba. My właśnie tak robimy. Ulewanie przeszło od razu czy po jakimś czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×