Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KuLeCzka86

2.01.2009 Mądre Odchudzanie

Polecane posty

Oh moje kochane widzę że doszło na naszym topiku do wymiany zdań:(ale cóż każdy może je wyrazić.Siva dziękujemy za rady ale jak widzisz każda z nas ma swoje pomysły na diete jedne ograniczają tylko jedzenie ,rezygnują z czegoś,albo mają konkretną dietę ja mam dietę 1000kcal i według mnie i kilku osob które na niej schudły a także po przeczytaniu forum na jej temat to najbardziej racjonalna dieta jaka może być.Każda nas dostosowuje diete do swoich możliwosci fizycznych i psychicznych ja podobnie jak jedna z koleżanek niemam czasu na liczenie jakiegoś wskaźnika ale mimo to dziękujemy za rady .A co do pączka też dziś zjadłam a miałam niejeśc ale nie żałuje bo mi smakował zato niebęde jesc słodyczy długi czas .A na kolacje zamiast płatków zjadłam kromke ciemnego chleba z serkiem do smarowania i nieczuje głodu myśle że też dzięki bio błonnikowi.Pozdrawiam kochane do jutra:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siva
kuleczka no trzeba przyznac ze troche uciazliwe jest to pilnowanie bo nie tyle liczenie co pilnowanie a wlasciwie wiedza na temat co ma ile tego Ig , z tym ze to kwestia czasu zeby sie rpzywyczaic . Ogolnie tez mysle ze dieta 1000 kalorii nie jest zla , mysle ze na dobra sprawe nawet south beach mozna skomponowac tak zeby nie rpzekraczala 1000 kalorii na dzien . No ja taka stosuje teraz co raczej ma mniej kalorii niz 1000 dziennie , ale posilki sa tak dobrane ze glodna nie chodze , jak mnie ju cos bierze to sok pomidorowy pije sok pomidorowy ma duzo potasu ktory poprawia travienie i spalanie tluszczu ponadto jest gesty i zapycha wiec nie chodzi sie glodnym . Dzisiaj zjadlam na sniadanie kawa z mlekiem , obiad salatka owocowa tzn pokrojony banan i jedno jablko z jogurtem naturalnym , kolacja jedna duza strata marchewka , serek wiejski i jedno jajko , po kolacji cyknelam dwie szklanki soku pomidorowego, posilki wydaja sie nie bardzo duze ale naprawde sa odzywcze i glodna nie ejstem , podobnie pewnie jak i w tej 1000 kalorii sa tak dobrane zbey glodnym sie nie bylo Jesli chodzi o dodatki do diet to tez podrzuce to co wyprobowalam blonnik - no to rzecz jasna wypelnia zeladek trzeba duzo popijac przy tym - czosnek w kapsulkach - tez dobra sprawa tez pomaga w odchudzaniu - chrom - to chamuje apetyt na slodycze - probowalam cos takiego jak chitosan - dobre to jest , bierze sie to przed jedzeniem popija woda i to ma za zadanie nie dopuszczac do organizmu wchlanianie tluszczow , jak to bralam to poszlo dwa kilo w pare dni , z tym ze opakowanie jest gigantyczne a tableteczek malo a sie bierze 2 porzed kazdym jedzeniem wiec srednio sie oplaca - tabletki z czeerwonej i zielonej herbaty w jednym - no to esencja kilku filizanej czerwonej i zielonej herbaty w jednej kapsulce tez spoko probowalam jeszcze wielu innych , poczawszy od akupunktury - ktora nic nie dala - skonczywszy na plasterkach z tv marketu - ktore tez nic nie daly , to co podalam to wyprobowane przeze mnie wspomagacze a ciekawostka , wiecie ile trzeba spalic kalorii zeby spalic kilogram tluszczu ?? (tluszczy a nie utraty miesni czy wody z organizmu) - no 7000 kalorii trzeba spalic :) pozdrawiam , nie zloscie sie , tez mam taki problem jak wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topic służy wymianie zdań,porównywaniu efektów,wspieraniu się i poznowaniu innych ludkow:) tak myślę:) siva,ależ ja nie neguję Twojej diety skoro sprawdza sie w Twoim przypadku. Po prostu napisałam jakie jest moje zdanie.Ty kierujesz sie indeksem glikemicznym,a ja wartosciami odzywczymi danych produktów.Jedynym suplementem jaki stosuję jest belissa,a ona nie ma akurat nic wspólnego z odchudzaniem. Zamiast chromu jem soczewice - rowniez znika po niej laknienie na slodycze. Staram sie tez cwiczyc jak najwiecej chociażby rozciaganie rano i wieczorem,a w tygodniu wypad na łyżwy. A co do odstępst w diecie tak jak wspomniałam...dla mnie to sposób odżywiania przy którym zostane na zawsze(no zmodyfikuje odzywianie w ciązy na pewno:P)także wyjście na grilla(chociaz ja miesa nie lubie) nie ejst dla mnie niczym starsznym,skoro jutro tego nie powtórze.Duzo po prostu zależy od podejscia. Skoro nie uznajesz ustepstw to spoko,ja uważam ,ze kompromisy są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Właśnie się zważyłam i ...waga wskazała 65,6 ;-))) ;-))) ;-))) Już wkrótce osiągnę swój cel :-) Koleżanki, co wy na to, żeby jak na początku w każdy piątek się ważyć i wpisywać do tabelki? Umieściłam tabelkę i jeśli chcecie to się dopisujcie ;-) Miłego dnia 🌻 L.P. NIC-----------WAGA START.----.WAGA OBECNA----WAGA DOCELOWA 1. Sceri............77kg..............65,6 kg...............64kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siva
Salamandra "Ty kierujesz sie indeksem glikemicznym,a ja wartosciami odzywczymi danych produktów" IG to tez jest wartosc odzywcza nawet o wiele lepsza niz liczenie kalorii :) soczewica tak jak i inne straczkowe maja maly indeks glikemiczny wiec warto je laczyc z jedzeniem z wyzszym IG z przewaga tych straczkowych wtedy obnizaja ig calego posilku :) a tak na marginesie jesli ktos patrzy na spozywane kalorie z tylu na opakowaniu tobierzmy pod uwage to ile w tych kaloriach zawiera sie bialka weglowodanow i tluszczow weglowodany i bialka - kazdy gram to 4 kalorie tluszcze - jazdy gram to 9 kalorii mozna wtedy latwo obliczyc ile w podanym produkcie jest kalorii pochodzacych z tluszczow a ile z weglowodanow i bialek i pamietajmy o spozywaniu weglowodanow zlozonych i tluszczow nienasyconych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki:) Śniadanko : 2 kromki pieczywa z plasterkiem poledwicy z indyka,a do tego ser żółty. Do pracy zabieram activie i jabłko, a na obiad jeszcze nie wiem.M. upiera się przy omlecie na ostro - także chyba to:) Dalej piję herbatkę z miodem i cytryna:) (miód mam świetny bo prosto z pasieki - polecam) siva ja nie liczę kalorii:) Kieruję się głownie właściwościami danego jedzenia(wspomniane przez mnie wcześniej orzechy - mimo tego,że wiem że do kategorii lihgt im daleko,albo kakao,czy nawet ten mój miód,a jak jogurt to naturalny najczesciej,ale jak mam ochote na activie to czemu nie),poza tym zawartośc biotyny,witamin z grupy b(B1,B6,B12),białko też jest ważne bo to przecież budulec mięśni:) Zresztą muszę pamietac także o tym ,żeby moja krew była \"pełnowartościowa\" gdyż jestem dawca:) W każdym razie nie mówię ,ze ten indeks sam w sobie jest zły:) To tak jak z liczeniem kalorii - zależy jakie produkty sobie tam dobierzesz. 2 dzień @ także dzisiaj idę sobie znowu pobiegac:) Pewnie tez coś koło pół godzinki wyjdzie. Dzisiaj będzie sporo do zrobienia w pracy,ale mi to nie przeszkadza bo czas bardzo szybko mi minie:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L.P. NIC-----------WAGA START.----.WAGA OBECNA----WAGA DOCELOWA 1. Sceri............77kg..............65,6 kg...............64kg 2.konsultantkaa........58kg-------54kg..................47kg dobry pomysł zeby odswierzyc tabelke bo było w niej wiele osobek które juz z nami nie chca rozmawiac :-P he he ja musze te swoje grzeszki ograniczyc i robie to od dzis :-) moja waga niestety stoii w miejscu...:-( ale to przynajmniej tyle ze stoji a nie rosnie :-P hehe chociaz powiem wam ze przy moim wzroscie 160cm to te 4 kg to naprawde duzą róznice zrobiło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie skonsumowałam śniadanko: 3 kromeczki razowca z żółtym serem ;-) Na drugie będzie grapefruit. na obiad-mała porcja ziemniaczków i śledzik marynowany-mniam uwielbiam. Na kolację prawdopodobnie jogurcik, ewentualnie twarożek. Konsultantkaa najważniejsze,że waga nie rośnie ;-))) Głowa do góry to napewno chwilowy zastój. Ja tak miałam w grudniu i minęło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis bede omijała wszystkie słodycze i pokusyszeroki łukiem, wiem ze w sobote szykuje se mała impreza domowa, w koncu to ostatni wolny weekend przed postem... to mój plan na dzis , troche rygorystyczie ale jeden dzien sie taki przyda: sniadanie:jabłko z bananem i grzanka + kawka obiad: jakis mały kawalek mieska, lub dwie paróweczki z marchewkami + kawka kolacja:twarozek i 1 grzanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane u mnie 2 kromki ciemnego chleba z serkiem do smarowanie o smaku szynki i 3 paseczki papryki czerwonej,potem kawka 3w1 zaraz wypiję herbatke czerwoną.Na obiadek warzywka z patelni a na kolacje jeszcze zobaczę mysle że jogurt 7 zbóż będzie najlepszy:)A co do tabeli świetny pomysł będe się wpisywac zaraz idę się zważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L.P. NIC-----------WAGA START.----.WAGA OBECNA----WAGA DOCELOWA 1. Sceri............77kg..............65,6 kg...............64kg 2.konsultantkaa........58kg-------54kg.................. 47kg 3.kuleczka86...........96kg.........92kg..................65kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L.P. NIC-----------WAGA START.----.WAGA OBECNA----WAGA DOCELOWA 1. Sceri............77kg..............65,6 kg...............64kg 2.konsultantkaa........58kg-------54kg.................. 47kg 3.kuleczka86...........96kg.........91kg................ ..65kg Zmieniłam wagę ponieważ zważyłam się jeszcze raz w samej bieliźnie i waże 91 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane orientujecie się ile może miec kawa 2w1 z biedronki bo niepisze na opakowaniu wiem że nescafe 3w1 ma 74 kcal a ja pije 2w1 z biedronki i niewiem ile ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już znalazłam nie zawracam głowy ma 44 kcal gdyby któraś chciała wiedziec niepisze czy orginalna typu nescafe czy z biedronki ale najważniejsze że pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marine
hej dziewczęta:) Śniadanie:jogurt z musli 2 śniadanue: aktiwia Obiad włąsnie jem teraz zupa "ala kapuśniak" niestey nie wiem jak sie gotuje wiec dałam tylko marchewke pietruche zmeiniaki i kapuste słodka wyszła mi troche nizasmaczna i wogole do kapusniaka niepodobna zupa ale jem;] KOlacja jeszcze nie wiem moze parówka:) Moja waga na dzien obecny -nie mam pojecia poniewac studiuje w innym miescie i nie mam tutaj wagi ale ostatni raz było 69:> chciałabym schudnac do 63.... niesttety nie moge sie warzyc czesto bo nie mam jak:D musze nabyc wage:) pozdrawiam was dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marine
wogóle to stał pączek u mnie na stole w kuchni i az musialam go wyrzucic zeby mnie nie skusił;| ech ciezko sie oprzeć. Mam pytanko,moim propblemem jest to ze ja starsznie duzo doprawiam.....;/ czy to źle oddziaływuje na moje ciało i diete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzyłam sie własnie, bo pisałam taaaaaakieeeeeeegooooooo dłuuuuuuuuuuuugieeeeeeeeeegooooooooooo posta i ie skasował a tak w skrucie to jestem w dupie ;-P mama zrobiłą spaghettiii a marlena (ja) zjadła te spaghetti i to sobie nie załowała :-P gdzie sie podziała moja silna wola?????? no gdzie????? ah tam, juz dzis nic nie zjem i ide jeszcze pocwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marine jeśli chodzi o przyprawy ogranicz sól do minimum bo zatrzymuje wode w organiźmie,co do innych przypraw poprostu spróbuj je ograniczyć i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczi gratulje wszystkim formy bo wazne ze jest w dół a nie do góry u mie menu dzis następujące: sniadnie: kawa z mleiem+ 2 kromki razowca z serkiem twarozkowym i szynka i serem zółtym:P drugie sniadanie: jabłko obiad: 4 male paluszki rybne ( z biedronki) + brokuły gotowane na wodzie ( nie polecam mrozonych gotowac na wodzie bo sa po prostu nie smaczne - musze zakupic garczek do gotowania na parze) + 1 korniszonek na kolacje ma byc tarta z porem ( dla misia) to pewne kawalek skubne +m gejfrut no i herbatka bo ostatnio picie wody mi nie idzie pozdrawiam zaraz i ja dołacze sie do listy buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L.P. NIC-----------WAGA START.----.WAGA OBECNA----WAGA DOCELOWA 1. Sceri............77kg..............65,6 kg...............64kg 2.konsultantkaa........58kg-------54kg.................. 47kg 3.kuleczka86...........96kg.........91kg................ ..65kg 4. aanulla................69kg.........61.7kg................59kg fajnie patrzec na ta nasza tabele i na rezultaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siva
marine jesli chodzi o przyprawy : sol wyrzuc ze swojego jadlospisu , zatrzymuje wode w organizmie , na poczatku mzoe potrawy beda troche mdle ale sie rpzyzwyczaisz cukiero to samo sol i cukier jest nazywana jako biala smierc ogranicz wszelkiego rodzaju potrawy ostre bo dosyc powaznie wzbudzaja apetyt jak ograniczysz to widze po sobie ze juz nie zmakuja mi ostre rzeczy uzywam duzo ziol , tymianek , ziola prowansalskie, majeranek oregano bazylia - to na porzadku dziennym , i tez uzywam duzo czosnku :) dzisiaj : sniadanie - kawa obiad - tunczyk z puszki w sosie wlasnym zmieszany z platkami gorskimi kolacja - piers z kurczaka smazona bez tluszczuna patelni , z dodatkiem ziol prowansalskich i skropiona delikatnie maga , do tego salata z oliwa z oliwek i cytryna i warzywa podsmazone bez tluszczu na patelni . kolacje jem o 17 waga startowa 72 dzisiejsza 69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ładnie,a o mnie nie pamietacie:P ale się dopisałam;) Fajnie że tabelka jest reaktywowana:) L.P. NIC-----------WAGA START.----.WAGA OBECNA----WAGA DOCELOWA 1. Sceri............77kg..............65,6 kg...............64kg 2.konsultantkaa........58kg-------54kg.................. 47kg 3.kuleczka86...........96kg.........91kg................ ..65kg 4. aanulla................69kg.........61.7kg................59 kg 5.salamandra_22.......63kg.........61kg..................55kg U mnie tez zastój,ale mam nadzieję ,że się ruszy niebawem:) Jak na razie 1 kg dzieli mnie od celu nr 1,chciałabym żeby już był osiagniety,ale w sumie to nie spieszy mi sie jakoś strasznie - najważniejsze żeby trwale:) W pracy zjadłam w końcu jogurt i suszone morele,a na obiad omlet warzywny z ziołami:) A teraz pytanko z innej beczki: uzywałyście kiedykolwiek nafty kosmetycznej na włosy? jeśli tak to jakie były efekty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno: fajnie kobitki,ze sie częsciej odzywacie:) Miło Was poczytac:) no i oczywiście gratuluję sukcesów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marine
ech siva niestety nie umiem jesc nieposolonych potraw kompletnie mi nie smakują,bez cukru potrafie sie obyć! A czy przyprawy takie jak tabasco szkodzą? Ja juz po kolacji jadłam kromke wasa z serkiem pomidora całego uwielbiam i ogorka swiezego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siva
jak dla mnie to tabasko jest za ostre a jak mowilam ostre pobudza apetyt ale podobno ostre tez pomaga w trawieniu ale to tylko raz gdzies czytalam wiec pewna nie jestem ale wole zeby nie wywolywac neipotrzebnego apetytu a uzywac innych rzeczy zeby wspomagac trawienie :) a z soli to tak jak z cukrem zacznij solic troszke mniej po tygodniu zmniejszaj dawke soki i chociaz troche jak zmniejszysz to juz mozesztraktowac jako sukces , ja tez do konca z soli nie zrezygnowalam ale napewno duzo zmniejszylam - teraz zauwazylam ze tak bardzo slone reczy juz mi nie smakuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane na obiad zjadłam tylko troszke warzyw niechciało mi się jesc na kolacje płatki z mlekiem wogóle nie odczuwam głodu po tych tabletkach.Ale ogólnie czuję od południa jakaś słaba chyba mnie bierze grypa ale dam radę chyba że to skutki rozpoczęcia diety wkoncu dużo mniej jem niż wcześniej ale nie poddam cię dam radę .Mała śpi uciekam spać do jutra kochane buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siva
a jakie tabletki bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Właśnie śniadaniuje:) Standardowo 2 kromki chleba 1 z miodem,a 2 z serem i wędliną, do pracy nie zabieram nic(dzisiaj tylko 4 h), a obiad zrobi mój M.:) Pogoda bardzo łada także pójdziemy sobie na spacerek:) Pozdrowionka i udanego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×