Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość GOFR

Kto z was ma brzydkie zęby?

Polecane posty

cotton- jeśli chodzi o ich kolor to kły z natury są ciemniejsze od wszystkich zębów. Możesz zgłosić się do dentysty na skaling i piaskowanie. Robią to na NFZ ale trzeba poczekać w kolejce. To usuwa nabyte przebarwienia, osad i kamień. I rzeczywiście, zęby po tym zabiegu są bielsze. Od tego zabiegu odczekaj ok. 2 tygodnie i możesz zastosować wtedy żel wybielający z 35% nadtlenkiem wodoru. Jest na allegro pod nazwą million dollar smile na przykład. On jest w zestawie z takimi nakładkami które się indywidualnie formuje w ciepłej wodzie. Kosztuje nie więcej niż 40 zł a pomaga baaaaaardzo. Powiem Ci, że to ten sam rodzaj żelu, który stosuje się w gabinetach do metody nakładkowej ;) No, i taki żel używa się do 30 minut dziennie aż do uzyskania pożądanych rezultatów. U mnie to trwało 1,5 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość creamik
cotton..no ba :D wiem o tym bo sam przez to przechodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7979aniaa
powiem więcej,po zdjeciu aparatu nadal sie zaglada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglabym grac w horrorach
przez zeby przegralam swoje zycie nic nie moge z nimi zrobic protetycy u ktorych bylam na konsultacjach powiedzieli ze trzeba by lamac szczeki ustawiac i tak nie ma pewnosci co by bylo mimo ze dbam i myje po kazdym posilku to sa zolto czarne chociaz nie pale sa zdrowe bo o to dbam a jeszcze dowiedzialam sie ze wrazie co to i z proteza bedzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cotton
ja wybielalam kiedys zeby i mam w domu (na pamiatke, albo "moze sie jeszcze przydadza") takie plastikowate odbitki moich zebów górnych i dolnych i do tego miałam w strzykawce żel, który nakładałam na noc przez tydzien - chyba pomogło minimalnie, nie pamietam dokładnie, ale ortodonta powiedział, ze to psuje szkliwo i trzeba odczekac conajmniej rok do nastepnego.. A zapłaciłam za ten okropny odcisk szczeki 200 zł, a sam żel ok 45..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mammmmmm
zabka na dziasle :( i wsytdze sie usmiechac z zebami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma proste i bielusienkie
moglabym grac w horrorach - o kurde, to nieciekawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cotton
moglabym grac w horrorach - az tak źle? I chodzi tylko o ich kolor, czy o to, ze krzywe? Opisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam bardzo biale zeby po mimo ze pale.sa krzywe,ale nosze aparat juz pol roku i mam nadzieje ze za gora 2 lata go zdjeme i bede moga sie cieszyc super usmiechem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość republiszon
hałaba - a mogłabyś mi pomóc? z kształtem zebów nie mam problemów, ale z kolorem - są żółtawe, mimo, ze myje je:D I czy te pasty coś pomagają, czy jest jakis sposób aby je wybielic? ps; mam 16 lat, wiec nie wiem czy to jest osad (nie pale, nie pije kawy) i nie wiem czy w moim wieku mozna je wybieliac chemicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cotton
nie mam pojecia, ale chyba nie.. napewno nie. Miałam tylko spiłowane, żeby nie wygladać jak mój kot i jego kły ;) a potem nałożony ząb na zęba (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) i potem wybielanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotton- czyli po prostu nie miałaś zawiązka dwójki i zamiast niego wyrósł Ci kieł. Tak? Czyli najlepiej byłoby chyba zrobić aparat i rozsunąć tą przerwę no i w to miejsce implant :) W każdym razie z tego co widzę, powinnaś się udać do jakiegoś innego lekarza na konsultację, zobaczyć co Ci powie. Bo jakoś nie przekonuje mnie to co robił Twój ortodonta :/ republiszon- nie wybielaj na razie zębów w taki sposób jak napisałam wcześniej, czyli za pomocą tych nakładek i żelu. Pójdź na oczyszczanie i wtedy zobaczysz. Jak efekt Cię nie zadowoli, to spróbuj pasków White Stripes czy jakoś tak. Pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglabym grac w horrorach
i kolor i krzywe okropnie, mam poczucie humoru a uchodze za ponuraka bo nie moge sie usmiechnac a jak juz byly sytuacje ze sie niewyrobilam i zaczelam sie smiac to slyszalam komentarze ale masz okropne zeby lepiej sie niesmiej,kiedys facet mi powiedzial ze jestem ladna kobieta ale nie moglby sie ze mna pocalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton
tak, dokładnie, nie mam zawiazków dwójki i wyrósł mi taki smieszny stożkowaty, którego bardzo sie wstydziłam ;) A co to tego rozsuwania - boje sie, ze przed dłuższy czas bede miec taką wielką przerwę i będę 'szczerbata'. Czy to bardzo by było widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynka fajna dziewczynkaaa
hałabałakrasnal mam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton
moglabym grać w horrorach - wiem co czujesz, niby chcesz sie śmiać jak inni, byc wesoła, spontaniczna, ale zawsze musisz sie pilnowac, zeby nie pokazac swiatu tych okropnych zebów. Jak ja zazdroszcze innym, nawet mojej kolezance, która nosiła aparat i teraz ma idealne, białe prościuteńkie - rzuca usmiechy na prawo i lewo a ja musze byc powazna..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak już zrobiłaby się przerwa o szerokości zęba, założonoby Ci implant i przerwa by Ci zniknęła. a później na noc przez jakiś rok musiałabyś zakładać specjalny aparat, który zapobiegałby nawrotom wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton
hałabałakrasnalku;) - jak sie Tobie wydaje, ile taki aparat musiałabym nosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaronikkkkkkkk
jesłi macie żółte to je poprostu wybielcie i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cotton
a jak mamy krzywe i żółte? ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7979aniaa
współczuje Wam,wiem dobrze jak to jest ciągle się pilnowac:(zaslaniać usta dłonią,usmiechac półgębkiem....ciągle to pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynka fajna dziewczynkaaa
Przez moja dolna piatek juz dawno nie bylam u dentysty bo sie boje...Otoz bardzo mi sie zepsula...dentysta stwierdzil ze tylko kanalowe leczenie.no wiec dostalam znieczulenie, cos tam mi baral, zalozyl opatrunek, kazal przyjsc za tydzien...Poszlam za tydzien, znieczulil, czyscil kanaly czy cos takiego...zrobil przeswietleni...jak wkladal te igielki w zeby to nadal bolalo, a podobno nie powinno bo zab martwy...Znow pogrzebal, zalozyl opatrunek no i kazal przyjsc za tydzien...To bylo rok temu przed swietami...bardzo sie rozchorowalam..dw tyg. w lozku, pozniej swieta...no i miesiac tak chodzilam z tym opatrunkiem ktory mial byc zdjety po tygodniu.mam trombocytopenie i w czasie choroby bardzo spadl mi poziom plytek...Dentysta powiedzial ze nie moze mi teraz nic zrobic...ani znieczulenia ani nic...wiec tak chodzialm z tym opatrunkiem i bardzo zaniedbalam sprawe i dalam sobie spokoj z tym dentystom...az wstyd mi troche pisac...W wakacje wypadl mi ten opatrunek i tak chodze z ta dziura...Czesto plukam usta...co mam teraz zrobic...Juz mialam te kanaly czyszczone i wogole...juz 5 miesiecy chodze bez opatrunka...Nic mi nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudne pytanie taknaprawdę. Jednym wystarczy pół roku nawet, innym potrzeba dwóch lat. To zależy jakie inne wady pociągnęła za sobą ta dwójka, bo nie jest możliwe, że tylko brak zawiązka i nic więcej. A jeśli już założonoby aparat, to nie po to aby zrobić miejsce dla dwójki, ale żeby wyprostować wszystkie zęby i usunąć wady zgryzu. Pomyśl- nie masz dwójki a trójka wyrosła Ci w jej miejsce. Za trójką na prwno nie masz przerwy, więc to znaczy, że te wszystkie zęby za trójką przesunęły się do niej. I teraz muszą wrócić na swoje miejsce, żeby dwójka się zmieściła. Może to trwać ok. 1,5 roku, ale naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemmam
to ja też mam pytanie:) mam odsłonięte szyjki(:() i gdzieniegdzie starte szkliwo od zaciskania zębów w nocy- dentystka powiedziała że zrobi mi piaskowanie i lakierowanie-ale ja przeczytałam ze odsłonięte szyjki są przeciw skazaniem do piaskowania:( to juz nie wiem co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moglabym grac w horrorach
halabalakrasnalu ile w tym kraju trzeba zarabiac zeby leczyc takie wady jak my tu wyzej opisani posiadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka- marsz do dentysty! masz otwarte kanały! Jeśli dostanie się tam jedzenie i zrobi stan zapalny, to może dojść do tego, że trzeba będzie usunąć ząb!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problemmam- zrób piaskowanie. Może boleć, ale zawsze można poprosić o znieczulenie. Lakierowanie to super sprawa bo zabezpiecza przed próchnicą tych szyjek. Mam to samo. Tydzień lub dwa przed piaskowaniem używaj pasty i płynu do płukania elmex sensitive. Taki zielony. Nie będzie bolało, szyjki nie będą reagować na zimno, ciepło itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×