Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majulek

Imie Zoja

Polecane posty

Gość ellinika
Majulku, te dzieci po kims powtarzaja te chamskie, bezczelne i wynikajace z glebokiej ignorancji komentarze. Teraz juz wiesz po kim. Mimo tego, nie uwazam, zeby ignorancja usprawiedliwiala chamstwo w najmniejszym stopniu. Na ignorancje jest lekarstwo: nauka, dociekanie faktow. O tyle lepszy mamy teraz dostep do zrodel i materialow. Zoja to piekne imie. Ja i wiele innych, wlaczajac w to typowo slowianskie, a nawet wysmiewane anglosaskie. Maja, moze jeszcze sie namyslisz? Przeciez prostacy zawsze znajda sobie pretekst do wysmiewania. Zwykle jest to jakakolwiek innosc. Dla mnie koszmarem bylo moje dlugie, w dodatku obcojezyczne nazwisko. Ale nie na tyle, zeby mi zniszczyc zycie czy wpedzic w traume!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziutekglutek
zajebiscie oryginalna Agniesiu 888. Lekcje juz odrobiłaś? W poniedzialek do szkoły, pamiętaj. Weź kapcie, ksiązke do biologii. W przyszłym tygodniu wychodzi bravo, pewnie juz sie nie mozesz doczekac. Ma byc wywiad z lusesitom milagros de la sraka, specjalnie dla ciebie sprawdziłam:) I nowy plakat feel. Wyczes nie?? Ależ emocje !!!!To juz 68 w twojej kolekcji. A teraz chodź tu do mnie i rozepnij spodnie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatezjagody
tak to czytam i coraz bardziej sie ciesze ze moje dziecko bedzie mialo na imie Jagoda. Skoro takim osobom jak Agniesia sie ono nie podoba , znaczy to ze dobrze wybrałam. Uffff.Dziękuje dziewczyno ze mnie przekonałaś.Zoja tez bardzo ładnie. Ładniej niż Agniesia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoja a moze Zoya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majulek
Oczywiście jeszcze się zastanowię, przede mną jeszcze kilka miesięcy ciązy więc mam czas. Bardzo mi się ta Zoja podoba, Pola także ale Zoja, coś w tym imieniu jest :-) Natomiast jeżeli będzie chłopiec to będzie ... Marcel. I tu pewnie posypią się na mnie kolejne gromy, echh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobre imie.oryginalne
Nie jakas kolejna Oliwia Julka czy Zuzia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanow sie prosze
dziewczyno czym ty sie przejmujesz? Zobacz jakie tu prymitywy siedzą. Dzieci od bachorów wyzywają, ciebie wyzywają mimo ze nawet nie wiedzą jak wyglądasz. Czy naprawde zdanie takich żałosnych, smutnych, szarych i przecietnych osób cie jakos obeszło? Moja kuzynka dała synowi na imie kazik i ok. Im sie podoba, to gitara. Jeśli coś magicznego widzisz w tym imieniu znaczy to ze Twoja córka ma tak mieć na imie i kropka. Podobnie jak Marcel...Jak byłam w ciąży w 7 miesiącu trafiłam z krwotokiem do szpitala, lekarz nie słyszał serca płodu..... Zrobiono mi jeszcze UsG , ja juz w spazmach na tym łóżku, a lekarka do mnie mówi ma oani zdrową córeczke. Śliczna i mała jak jagódka. I tak ją nazwałam. I co mam teraz sie ciąć bo jakas agunia czy inna napisała dziewczynie ze Jagódka to obciach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia8888
haha ty nie ale twoje córka za pare lat bedzie. i do ku... jędzy czego się czepiacie, wraziłam swoje zdanie bo mam do tego prawo, jak wam się coś nie podoba to nie właźcie na fora, bo na tych z regóły każd ma prawo do własnje opinii, a jeśli o tym nie wiecie to jesteście ograniczeni. bravo mogą czytać takie prymitywy jak ty, wierz mi że mam ciekawsze rzeczy do robienia. w temacie jest ptanie o imię zoja i takową opinię wyraziłam. nie mniej jednak nadal uważam że jagoda to obrzydliwe imię, a mając takie imię i takie matki to już sajgon hahahaha. Nara prymitywy. No ale oczywiście będziecie musieli jeszcze skomentować coć bo jakby inaczej haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12popierd
agniesi matka onanizowała sie widelcem i pach po 9 miesiącach wyskoczyła agniesia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trajmitraj
agniesiu cipka cie swedzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plujjademwagniesie
agniesia obciąga kobyłce joli rutowicz. serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerthy
mi osobiście imie Zoja bardzo sie podoba przynajmniej oryginalne imię a nie jakaś kolejna Julka Zuzia Oliwia czy Wiktoria fuj fuj fuj!!! teraz w cholere tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pluralless
ja bym nie jednak nie traktowała tego topiku w kategoriach jakiegos wyznacznika, bo tutaj matki smutne z depresją, niekochane dzieci jak agnieszka. Mnie sie nie podoba imie monika, ale nie przyjdzie mi do głowy obrazac matke co dałą tak dziecku na imie. Ja mam na imie Apolonia, urodziłam sie 28 lat temu. Nikt sie ze mnie nie śmiał, dzieci pewne sprawy traktują naturalnie. Na zasadzie aha jest ze mną w klasie Zoja to znaczy ze to zwykłe imie. A ze jakaś pusta krowa sie przyczepi, to co kogo to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCEL TO SUPER IMIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie jest wyznacznikiem ale pewnym przykładem jak dorosłe (wydawało by się) osoby reagują na imiona inne niż Julia ,Ania, Kubuś itp Skoro dorośli tak reagują to czego mogą nauczyć swoje dzieci . Przez co faktycznie dzieci o "innych" imionach mogą mieć przykrości w przedszkolu czy szkole. Mnie bardzo się podoba imię dla chłopca Dorian ale właśnie z powodu takich reakcji nie nazwała bym tak swoje dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerthy
czerwone jabłko -popieram w 100% , ja uważam że nie należy w sprawie imienia radzić sie innych ponieważ zawsze znajdzie sie jakaś osoba która skrytykuje wybór rodzica. tak jak pisałam Zoja 100 razy bardziej mi sie podoba niż julka oliwka zuzia A jeżeli chodzi o doriana -piękne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majulek
Dziękuję wszystkim, dalej się zastanawiam i nie wykluczam nadania imienia Zoja córce. Dobrze ktoś napisał, ja nie uzależnaim swojego wyboru od tego forum ale chcę się zorientować jaki jest odbiór imienia wśród ogólu, także pymitywów którzy tu na forum także pokazali mi jak będą w stanie nauczyć swoje dzieci odnosić się do mojego dziecka z racji innego, nietypowego imienia. W życiu niie będę miała zawsze takiego wyboru aby moje dziecko nie stykało się z prostaczkami, zreszta jak tu na tym forum właśnie. Teksty, że naz łeb upadłam nadając takie imię może usłyszeć także moja córka za jakiś czas od koleżanek w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku ta cała agusia to jakas histeryczka. Najpierw z kurwami wyjezdza potem nerwowy hihot hahah co chwile:) Dyskusja sie rozwineła mocno. Autorko, jak widzisz imie mojego dziecka tez wywołuje u niektórych"ludzi" dziwne reakcje. Mimo to bardzo sie ciesze a nawet dzieki temu, bardzo sie ciesze ze ma takie a nie inne imie. Imie nadajesz ty dla swojego dziecka, a nie takich nietolerancyjnych osób. Zapytac jedną z drugą czy są rasistkami to powiedzą ze nie, ale za imie to potrafią człowieka przesladowac, tudziez skazywac na przesladowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellinika
Chcialam jeszcze dodac, ze Zoja to nie jest "rosyjska forma imienia Zofia", ale to chyba niektorzy wiedza. Zofia to tez greckie imie: Sophia (madrosc), a po rosyjsku brzmi ono Sonia. Tez ladnie, nawiasem mowiac. Maja, wiesz, ja bym dala takie imie jak mi sie podoba, i w dodatku wytlumaczyla znaczenie dziecku. Przeciez wielka bizantyjska cesarzowa nazywala sie Zoja! I, jak juz wspomnialam, prymitywy i ich potomstwo zawsze znajda sobie powod do smiechow: a to czyjas posture, figure, kolor wlosow, kolor kurtki, status finansowy, etc. Kazda matka chcialaby jak najlepiej ochronic dziecko przed zlem, wliczajac w to zle slowa, ale chyba wiadomo, ze nikogo nie da sie zamknac w szklanej bance. Widzisz, odzywaja sie Jagody i Apolonia (sliczne imiona), i jakos nie tylko przezyly, ale i wyrosly na madre kobiety. A ja w liceum kochalam sie w Ziemowicie! I nie tylko ja! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majulek
Racja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękne imię
dzięki za podpowiedź na przyszłość :) Moja ewentualna córka miała być Maja, ale rzeczywiście to zaczyna być trochę oklepane. Mam w nosie opinie mamusiek wszystkich obowiązkowych Kaś i Anek, które na nic ciekawszego nie było stać :P A to już nie te czasy, żeby dzieciaki w klasie dokuczały Zoi, bo nie nazywa się właśnie kasia, asia lub marysia. Teraz jest tyle różnych imion, że to już nie robi wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie osobiście niesamowicie podoba się imię Zoja, Pola raczej nie... samam zastanawiałabym się nad nadaniem tego imienia córce... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoja oznacza życie :-) jest pochodzenia greckiego...zajebiste imie, bardzo mi sie podoba... charakterystyka imienia jest taka: wyróżnia się swym przenikliwym i głębokim umysłem , wykazując również dużo dobrego smaku. W towarzystwie jest wesoła i przyjemna, ale jej charakter jest władczy i nieustępliwy. Jej wewnętrzna harmonia i subtelność odbijają się na działalności życiowej. Dąży do tego, aby uniknąć wszelkich wstrząsów i katastrof ale okazuje przy tym również bystrość i chytrość. W życiu dąży do władzy i pragnie panować, przy czym tego dążenia nic i nikt nie jest w stanie zahamować. Nie daje się też usunąć na drugi plan. Ma tyle energii, że śmiało może kierować większymi przedsiębiorstwami, gdyż posiada niezwykłą zdolność koncentrowania się na pracy, jaką wykonuje. Zdrobnienia:Zojka, Zojeczka CZYLI ISTOTA SILNA I PELNA ZYCIA, BYSTRA, WESOLA, ULUBIONA :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Zoi
Cześć, przypadkowo natknęłam się na to forum, a może jednak nic nie dzieje się przypadkowo. Mam na imię Ewa i zawsze mnie cieszyło, że w klasie do której chodziłam nie było innej Ewy, ale to było tylko szczęście, taki fuks, który towarzyszył mi jeszcze nawet na studiach. Zawsze wyłaniałam się na tle grupy, ale to nie było celowe nigdy. Szczerze, dobrze się zawsze czuję kiedy czuję tą swoją nietypowość, ale czasem wkurza mnie jak ludzie się oglądają za mną, mam zły dzień, a czasem się uśmiecham, bo po prostu może oglądają mój nowy cylinder. Odśmiechuje się ale nie do wszystkich, tylko dla tych wybrańców, którzy mi się spodobają, w których widzę coś więcej. To nie moja wina, jak w małym miasteczku, z którego pochodzę ludzie wytykają mnie palcem, bo jeszcze nikogo nie widzieli, żeby dziecko nosić w chuście...np. Jestem wybredna co do ludzi, otaczamy się tymi, których zaprosimy do swego świata, wszystko co robimy jest wynikiem naszego wyboru- to moje życiowe motta. I taka właśnie jestem, może dziwna, może szalona i może nawet mój mąż był przeciwny dać dziecku na imię ale to zrobiłam. Dałam na imię Zoja i jestem dumna z tego mimo, że zdania potrafiły być totalnie biegunowe dokłasdnie jak na tym forum, gdy szukałam potwierdzenia. Od kiedy dowiedziałam się, ze jestem w ciąży piszę dla niej pamiętnik, o mnie i o Zoi w razie gdyby mnie później zabrakło w jej życiu to ona właśnie po nim i po swoim imieniu będzie wiedziała, że jej matka właśnie taka była i takie imię dla niej wybrała. Piękne imię i pięknie brzmi... i wyobrażam sobie mężczyznę, którego pozna na całe życie i ona mu się przedstawi ,,mam na imię Zoja". I jestem konsekwentna i wiem, że to ode mnie zależy, jak wychowam swoją córkę i na ile ona będzie reprezentowała to imię, które oznacza to samo co moje, na ile sama będzie z tego dumna, a to, że się komuś to nie będzie podobało, to będzie jego problem i nie będzie mieć tego szczęścia by się z nią zadawać, proste, tacy ludzie dla których coś jest białe lub czarne mnie nie interesują. Wiem, że dzieci w przedszkolu są straszne, ale wystarczy ubierać dziecko ładnie i schludnie i by było pewne siebie i radosne, a inne dzieci będą tak je odbierać, jakie ono będzie. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaja...mama Zoji
Całe życie zastanawiałam się dlaczego dostałam tak dziwne imię...ciężko było mi na początku, gdy w klasie miałam same Kasie i Anie...dziś takie osoby giną w tłumie twarzy,które poznałam, nie pamiętam takich osób, chyba że faktycznie czymś się wyróżniły...swoje imię pokochałam na studiach i zrozumiałam, że to szczęście takie nosić...gdy zaszłam w ciążę,że to życie, które dam, będzie wyjątkowe, a Zoja-oznaczająca właśnie życie jest dla mnie największym szczęściem, wiem, że będzie to imię nosić dumnie z resztą mając teraz 3 lata, nie narzeka:] koleżanki z podwórka też nie miały żadnych obiekcji.... Powiem tak...fakt, dzieci potrafią być okrutne, ale to zależy tylko od wychowania, jeśli ich rodzicami są tacy ignoranci jak co poniektórzy, którzy się tu wypowiadali to się nie dziwię, że takie imię się im nie podoba, nie mam nic do Kaś czy Agnieszek, bo ludzi nie ocenia się po imionach, ale imiona mają wielką siłę, a ja uważam ,że to imię ZOJA to jedno z najpiękniejszych imion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waleryja
Pytanie do osób z pierwszych wpisów - dlaczego Maja jest ok, Pola jest ok, a Zoja jest straszne i krzywdzace? Ja bym zrozumiała, jakby chodziło o jakieś imię Nabukukuku albo Alfonso Pierdżordżi, ale to jest zwykłe, proste, skromne imię, dwusylabowe, nie wiem, o co sie czepiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domina29
Też chciałam nazwać córkę Zoja, ale wszyscy naokoło myśleli, że chodzi o Zosię. Niestety większość naszego społeczeństwa jest bardzo ograniczona. Szkoda. Poproszę o kontakt Panią, która zajmuje się etymologią imion, chciałabym porozmawiać na temat innego imienia dla córki, o którym znalazłam mało wiadomości. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regina ze świdwina
fatalne, koszmarne, jeszcze tylko warkocze, onuce i pas cnoty! a za męża jakiegoś wąsatego Onufrego czy innego Mścisława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×