Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość majulek

Imie Zoja

Polecane posty

Gość bukaa
A ja bym tylko chciała wiedzieć, w jakiej to literaturze tak często wystepują imiona Jagoda czy Malina? Spotkałam się z tym tylko u Sowy, ale jej dzieła trudno nazwać literaturą i okreslić, że czytanie ich decyduje o byciu światłym. Natomiast imię Zoja wg. mnie jest okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raflezja
Jakieś dziwne jesteście...gdzieście się uchowały Kobiety? Znaczy te Kobiety, dla których imię Jagoda jest "kontrowersyjne". Ja mam przyjaciółkę Jagodę, jest świetną adwokatką, kiedy ją jednak poznałam, to samo imię wogóle nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia, ani też nie wywołało zdziwienia. Ot - po prostu "Jagoda", nie pierwsza, nie ostatnia, żadna sensacja ("sensacją" zresztą to jest jako przyjaciółka - jeśli wszystkie Jagody są takie, to szkoda, że ich tak mało... ;)) Zoja - BARDZO mi się podoba! Zetknęłam się z tym imieniem stosunkowo niedawno - prowadziłam imprezę urodzinową dla dziecka o takim imieniu. Urzekła mnie. Zoja. Po prostu żadne inne imię do tej konkretnej osóbki nie pasowałoby! Z tego co wiem, nikt się z niej nie nabija, ani też jej życie nie jest ciężkie z powodu imienia. Jej mama i siostra też zresztą mają "oryginalne" imiona. Podobnie jak połowa dziewczynek z jej grupy przedszkolnej. I widzicie...nas dorosłych mogą dziwić niektóre imiona, ale dla dzieci są one "normalne" - Helenka, Anika, Melisa, Leon, Rupert, Roch i wiele innych. Wydaje mi się też, że troszeczkę przesadzacie z tym "krzywdzeniem" dzieci. Po pierwsze, to od nas zależy, jak nasze dzieci będą traktować inne i czy samo imię będzie wyznacznikiem tolerancji... Po drugie...może więc czekajmy, aż dziecko podrośnie i niech sobie samo imie wybierze, żeby go przypadkiem nie "skrzywdzić", bo przecież zawsze się znajdzie chociaż jedna osoba, ktora powie że "matka to chyba na głowę upadła, bo dała na imię X" Mnie osobiście podobają się też Pola i Nina. A dla chłopców Jan, Aleksander i Franciszek (zwłaszcza w zdrobnieniu "Franek" - bo kojarzy mi się z pewnym szkrabem, który też po prostu nie mógłby nosić innego imienia! Dopóki go nie poznałam, też sceptycznie podchodziłam do tego imienia...) Dodam jeszcze, że nie doceniacie "siły" imion wyśmiewanych i nazywanych pospolitymi. Chodzi o Anię, Kasię i Małgosię np. Polecam Wam przejść się do najbliższego przedszkola i sprawdzić ile takowych tam jest... W tym, w którym ja pracuję nie ma ŻADNEJ Ani, jest jedna Kasia i jedna Małgosia (z bratem Jasiem ;))! I nadal uważacie, że są takie "oklepane"? To powiem Wam, że Julki są ze dwie w każdej grupie, Nikola też obowiązkowo. Na zakończenie powiem, że przeraża mnie postawa niektórych osób i strach wyobrażać sobie, jakimi są ludźmi, skoro obrażają innych na podstawie jedynie "obrzydliwego" imienia. Dla mnie to niezrozumiałe...może przecież się jakieś imię nie podobać, można uważa nawetć, że jest "przesadzone", może nam nie pasować jego brzmienie... Ale czy to jest powód, żeby mówić, że coś jest "obrzydliwe" a "matka na głowę upadła", a do tego wyzywać się?? Dorosłe kobiety....taaaak, to właśnie stąd się biorą owe "okrutne" dzieci, o których piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda z USA
Jestem tylko w 8 tygodniu ciazy i moj pierwszy wybor dla dziewczynki byl Zoja. Dzisiaj wlasnie rzucilam w google to imie zeby zobaczyc co wyjdzie i wszystkie amerykanskie strony byly okay, a polskie to tak sobie, lacznie z tym forum. Mieszkam w USA odkad skonczylam 10 lat i musze Wam przyznac ze przez to forum to ciesze sie ze moja Zoja bedzie tez tutaj, gdzie imiona sa przerozne, kolorowe i inne, ale przede wszystkim sa akceptowane. A jezeli chlopiec, to nazywiemy go Zenon. xoxo Jagoda - dumna ze swojego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ręce opadają jak się to czyta
dziewczyna pyta i warto jej odpowiedzieć co się w temacie uważa ale bez przesady! Zoja to znowu nie żadna Kunegunda - tak też sie ludzie nazywają i żyją. Jeśli dziecko ma cierpieć w szkole to zawsze sie znajdzie powód - jak nie imię to nazwisko itp. Nie rozumiem dlaczego się nikt nie rozpisuje o głupich kobietach, które nosząc ładne nazwiska przyjmują nazwiska mężów i tak kaleczą swoje dzieci - Kiełbasa, Kasza, Kurek. Ile znacie takich przypadków? Ja bardzo wiele. Lepsze imię to Vanesa, Snadra, a może Roksana? Oba są ok i mam nadzieję, ze się dziewczyna pokierowała własnym zdrowym rozsądkiem a nie tą krytyką, którą tu czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka Poli i przyszłej Zoi :)
Witam. Mam roczną córeczkę, która nazywa się Pola w właściwie Apolonia. A teraz znowu jestem w ciąży i znowu córeczka, więc będzie Zoja. Mam dość Julek, Amelek, Lenek i Zosi :) Moim zdaniem to są piękne imiona a gadanie że ktoś krzywdzi dziecko mnie wyprowadza z równowagi. Chyba nikt kto tak pisal nie myślał jak ludzie naprawdę krzywdzą dzieci. Ale cóż...niski poziom. Gratuluje założycielce tematu dobrego gustu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam córeczkę o imieniu Zoja i nie wyobrażam sobie żeby miała inaczej na imię... nie jest tysięczną Julką, Mają czy Amelką!! Jest Zoją, jedyną w swoim rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vaniljjjjja
Zoja bosze trzymajcie mnie , a pola hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wannika1
do POLA :) Zoja jak ZOLA czyli cipka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie Zoja to bardzo ładne i oryginalne imię. Nie uważam, żeby było jakieś starsznie udziwnione. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej nazywają swoje potomstwo nietypowymi imionami i jest to coraz bardziej akceptowane i tolerowane przez społeczeństwo (przynajmniej w miastach). Osoby, które piszą że będzie to krzywdą dla dziecka lub że będzie wyśmiewane w szkole chyba zatrzymali się w epoce kamienia łupanego. A dzieci takie imona przyjmują jeszcze lepiej niż dorośli, w końcu to kolejne pokolenie- bardziej nowoczene. Moja córka- jęsli okaże się żę bedzie to dziewczynka, będzie miałą na imię Zoja. Pozdrawiam wszystkie Zoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och ktos odgrzebal stary temat zaje fajne to imie az zal takiego dzieciatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mojej znajomej suczka jamnik
wabi się Zoja, serio:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza już Zoja
Moge sie wypowiedziec jako posiadaczka tego imienia a własciwie w Polsce mowią do mnie Zoja bo tak poprawnie jestem Zoe albo Zoey wersji jest kilka. Moj ojciec jest grekiem stąd wybrano dla mnie mie ktore mialoby polski odpowiednik. Czy mi sie podoba czy nie? hmm to zlaezy gdzie przebywam w Grecji to normalne imie tak samo jak w Rosji tak populrane jak w Polsce Zuzia. Natomaist jak jestem tutaj a mieszkam tu od 13 lat budzi zdziwienie bo jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.e.a.t.a
Nie przesadzacie z tym dokuczaniem ze wzgledu na imie? W szkole podstawowej chodzilam do klasy z Maja (bardzo niespotykane imie w tamtych czasiach), ze Zdzislawa (masakra jak dla mnie) i z Cezarym. I nie pamietam, zeby ktoras z tych osob byla jakos specjalnie przesladowana. No moze pomijajac Czarka, ktorego nazwalam czarodziej raz. Ten fakt tak go zabolal, ze poskarzyl sie nauczycielce, wiec musialam go oficjalnie przeprosic. A to wszystko dlatego, ze wspomniany Czarek nabijal sie z mojego nazwiska :D No wlasnie, dzieciaki przekrecaly sobie nawzajem nazwiska, smialy sie z okularnikow, grubasow, chudzielcow, piegowatych, rudych. I jeszcze z dziesiatki innych powodow. Danie dziecku popularnego imienia raczej niczego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojunia
Bardzo ładne imię kobietko..bardzo oryginalne:) moja córka również ma Zojunia na imię i wszystkim dookoła się bardzo podoba:) :) po za tym samo znaczenie tego imienia jest ciekawe. .pozdrawiam majulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja słyszałam Zoe, koleżanka tak dała ale nie wiem czy mówi się "ZOŁI" czy Zoe, i co mieszka w Polsce. Teraz świat jest inny inż te 25-30 lat temu i nic już nie jest takie szokujące zwłaszcza imiona. Daj jak chcesz. Tylko żeby razem z nazwiskiem jakieś śmieszne nie było, bo do kowalskiego czy nowaka ale Zoja kiepsko brzmi. Mi się Sofia podoba ale oczywiście "markowe" wino jest o tej nazwie i też ma zagożałych przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak w ogóle to przesadą jest że kiedyś nie dawali dziwnych imion, ja pracuję w firmie liczącej 250 osób a kiedyś było nawet 900 osób, która istnieje ze 60 lat i mam ewidencjię pracowników z całego okresu, A tam Zofii czy krystyn jak na lekarstwo z 60 % to imiona "dziwne" typu Eryka, Hermenegilda,Ella, Olbracht, Jurgen, Zachariasz, Gerard, Reiner, Krystian, więc moje zdanie na temat imion które nadawane były kiedyś się zmieniło i pewnie za komuny wróciły Kasie i Basie a teraz wszystkie Basie i Kasie już dorosły i chcią mieć Zoje itp potem Zoje dorosną i będę chciały nadać imię Basia czy Kasia od cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpiękniejsze imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Zoi i Gai
Moja córeczka ma na imię Zoja każdy nam mówił weź przestań co to za imię ale ja byłam nie ugięta została Zoja - Zojka i tyle pasuje do niej to imię i mam gdzieś co myślą o tym inni. Drogie mamy nie wahajcie się jeśli wam się to imię podoba dajcie na imię je swoim córką. Druga córeczka ma na imię Gaja i też nam odradzano. Zapewniam wszystkich że każdy przyzwyczaił się do tych imion i już nie budzi wielkiego zdziwienia...ps. Imię Zoja jest superrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nazwałam swoją córkę Zoja i jakoś nie spotyka się z ostracyzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Tak sobie wpisałam w wyszukiwarkę I wyszła mi ta stronka. Zoya (org)-Zoja - życie. Zoya Hanna. Moja śliczna córeczka. Z-jak imię taty. Moja starsza corcia ma na imię Karolina. K-jak moje imię. Przykre ze w Polsce taki dziwny klimat... Śmieszne te komentarze niektóre,pełne soczystego jadu... Ciekawi mnie czy rzeczywiście te starsze Zoje spotkały się z wrednymi komentarzami (raczej podlych rodziców a nie dzieci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoja000
A ja myślę ze większość jest tu zazdrosna o te imię, bo swoim pociechom dały na imię pospolite imiona. A ja jednak uważam że Zoja jest świetnym wyborem spotykanym w europie jak najbardziej. Bardzo Europejskie imię polecam... <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość name
Nie ma jak egoizm rodziców. Mamusia chce być oryginalna, a nie myśli o tym, jak z takim imieniem jej dziecko będzie się czuło w Polsce! To nie Grecja ani Rosja! Jeśli ktoś chce zabłysnąć innością wśród znajomych to nie powinien wyrażać tego poprzez imię dziecko!! Bo dziecko będzie całe życie borykać się z dziwnym imieniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zojka - piekne imie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł S
Kiedyś czytałem ciekawy artykuł o imionach. Imiona w Polsce można podzielić na 4 grupy: 1. Imiona staropolskie - takie jak Gniewko, Mieszko, 2. Imiona popularne - Zofia, Maria, Jan, Jakub, Marta 3. Imiona rzadkie "dziwne"- Jessica, Kevin, Floyd 4. Imiona rzadko spotykane ale "stare" - Klaudiusz, Kosma, Maja, Zoja. I co ciekawe najczęściej "oburzeni" innymi imionami są rodzice nadający imiona z grupy nr dwa. Często żal mi tych osób ponieważ nie dociera do nich fakt iż nadane przez nich imiona nie są istniejącymi od wieków polskimi imionami a jedynie zapożyczeniami z kultury Greckiej czy Rzymskiej :). A moje dzieci to Kosma i Zoja. Koleżanki wołają na niego Kosmos koledzy Kosmaty ale wszystko na wesoło. W domu zwiemy go zaś Kosmit :). Zoja natomiast nie nawiązała jeszcze kontaktów werbalnych (1.5 roku) ale nie spotkaliśmy się jeszcze z negatywnym nastawieniem do tego imienia a wręcz przeciwnie ponieważ jest to moim zdaniem imię orginalne zostaj***ardzo szybko zapamiętywane ")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasii
mieszkam w Grecji. Jestem Polka, ojciec mego przyszlego dziecka - Niemcem. Jak bedzie dziewczynka, to wlasnie Zoja, czy tez tutaj oryginalnie Zoe (gr. ζωή - życie). Klasyczne, antyczne imie, ktore ma miedzynarodowe odpowiedniki. Najgorsze, co moze byc to spolszczone wersje "zagramanicznych" imion, ktore matki wybieraja dzieciom, bo naogladaly sie seriali i mysla, ze cos brzmi z***biaszczo swiatowo i ze to wlasnie imie, a nie wyksztalcenie czy znajomosc jezykow obcych ulatwi im start w szeroki swiat: Wanessy, Dżessiki, Andżele, Kewiny, Szony i Brajany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne imie! I jak nie dasz na imie Maja to juz gratulacje. Podoba mi sie jak ludzie wyszukuja ladne oryginalne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i ja się dopiszę ,Zoja-ładne,niebanalne i nieoklepane imię,ja 15 lat temu dałam córce również niezwykłe imię- wówczas nasza córa była-uwaga-jedyną(!) dziewczynką w województwie o takim imieniu-wiem bo dowiadywaliśmy się z mężem -to imię widnieje co prawda w kalendarzu imion nadawanych w Polsce od roku 1976 ale jest niemal nieznane co do ostracyzmu,jakichkolwiek nieprzyjemnych reakcji na imię-spotkałam się z czymś takim dwukrotnie ze strony szwagra i sąsiadki-sąsiadka na drugi dzień mnie przeprosiła córka nigdy nie miała żadnych problemów,może kiedy była malutka i jak większość maluchów nie wymawiała wtedy wyraznie"r"-a ktoś pytał ją bezpośrednio jak ma na imię wtedy zdarzało się że nawet trzykrotnie musiała powtórzyć a ludzie robili oczy...ale jak już ja powiedziałam to reakcja zawsze była pozytywna-"co za przepiękne imię" i jak ktoś wyżej napisał-po prostu to imię i żadne inne pasuje jak ulał do córki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja psinka ma na imię Zoja. Naprawdę rozważasz takie imię dla dziecka? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×