Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziorek32

Wasze pomysły na własnoręczne ozdoby i prezenty

Polecane posty

witam Madziorek 32 trafiłam tutaj przez post o Bożym Narodzeniu i wiidzę znajomy nik :):) świetny post , ja tez uwielbiam sama cos kombinowac, tak wogole jestem krawcowa , ale uwazam że coś własnorecznie zrobione jest bezcenne, bede tu zagladała, gartuluję super pomysłu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19, świetne są Twoje ozdoby. :) Najbardziej podobają mi się te laleczki, nawet nie wiedziałam że tak fajnie mogą wyjść. A te róże z jabłek - kapitalne! Czekam na więcej. :) Mircia73, witam, witam . Cieszę się że do nas trafiłaś. Zaglądaj tutaj jak najczęściej. Skoro szyć umiesz to postaram się więcej linków z szyciem wrzucać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koralikowy wieniec na drzwi. Może ozdabiać mieszkanie przez cały rok (film instruktażowy) http://www.marthastewart.com/article/beaded-wreath-with-lorraine?autonomy_kw=christmas Tutaj cała kociarnia do uszycia: http://picasaweb.google.com/Mezenina1/HXYgpE# Na koniec 2 wieńce jesienne: http://www.craftideas.info/html/acorn_wreath_c.html http://www.craftideas.info/html/leaves_wreath_b.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnym pomysłem na ozdobę są pienki drzewa najlepiej brzozy, ścięte pod skosem gdzie ściety skos malujemy podkladem najlepiej biała farbą emulsyjną. Na takim białym tle malujemy motyw kwiatowy, ja namalowałam czerwone maki z łodyżką i zielonymi liśćmi, dodałam troszke złotej farby na kontury liści, na końcu polakierowałam. W okresie przedświątecznym na białym tle skosu można namalować twarz Mikołaja z czerwona czapką i rumieńcami. Fajna zabawa i dekoracja, polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem sobie podczytuję topic i znalazłam coś co myślę ,że było by fajną ozdobą na choinkę choć w rzeczywistości do czego innego to służy :D http://inspiracje.scrap.com.pl/category/inspiracje/kartki/ są tu karki ręcznie robione ,ale w oko wpadła mi jedna w kształcie właśnie bombki :Dz takimi piórkami czerwonymi jest :D myślę ,że to fajna ozdoba nawet na choinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneris, takie pieńki widziałam kiedyś na jakimś festynie. Przerobione na św. Mikołaja, z doczepioną brodą z waty i czapką z filcu. Faktycznie, fajna dekoracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Witam! Dziewczyny, szukam takiej bombki, którą robiło się na nadmuchiwanym baloniku, oplatając sznurkiem albo włóczką i doklejało ozdoby. Wiem, że gdzieś ją tu widziałam. Szukam drugi dzień i nie mogę znaleźć. Może któraś z Was pamięta, gdzie to było i mogłaby dać mi jakiś namiar? Byłabym wdzięczna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o19o19, aby porobić takie bombki musisz przygotować: klej Wikol, baloniki, oliwka kosmetyczna (lub tłusty krem), miseczka, nici (lub sznurek) Do miseczki wlewasz klej. Zanurzasz w nim szpulkę nici. Musisz klej rozcieńczyć wodą ponieważ jest za gęsty. Nie pamiętam jakie proporcje, musisz zrobić tak na oko. W niektórych przepisach podaje się że klej warto rozcieńczyć płynem Ługa (lub jakimś rzadkim krochmalem). Podobno lepiej bombki wychodzą, jak tego nie wypróbowywałam. Następnie baloniki nadmuchujesz do pożądanej wielkości i smarujesz je oliwką. Wyciągasz kawałek nitki (będziesz nią owijać balonik, nie wyjmując szpulki z naczynia z klejem). Jest jeszcze jedna szkoła nawijania balonika: balonik owinąć suchą nicią, następnie pędzelkiem nakładać klej na nitki. Owijając baloniki, musisz rozprowadzać nitkę w różnych kierunkach. Potem wieszasz ją i czekasz aż wyschnie. Gdy bombka będzie gotowa, przekłuwasz delikatnie balonik i wyciągasz przez jakąś większą dziurkę. Pamiętaj aby to robić delikatnie, nie przebijaj z "hukiem" balona ponieważ Ci zassa nitki. Nie zapomnij też o rozcieńczeniu kleju, jak tego nie zrobisz to na balonie zrobi Ci się kożuch kleju i bombka będzie do wyrzucenia. zerknij też tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?s=c5ce4261ddc41fff33509dec70f542d1&t=162238&page=42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Madziorek, dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że mi się uda zrobić bombki. Chciałabym coś do nich podoklejać, żeby były ciekawsze. Nie wiem tylko co. Cekiny? Piórka? Kokardki? Jak myślisz? Musi być coś lekkiego i małego, żeby nie przytłoczyło bombki. I żeby było też ładne i nadawało się na choinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o19o19
Śliczny ten bałwanek. Chyba go zrobię. Fajny pomysł z tym brokatem. Chyba tak zrobię. Myślę, że nie ma problemu z kupnem brokatu. Dziękuje za pomysł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakuki
nie ma problemu teraz z kupnem brokatu ja najczęściej kupuję w papierniczym ale kiedyś kiedy nie był jeszcze tak znany robiłam coś zastępczego z bombek.Tłukłam je bardzo drobniutko u papierze śniadaniowym a później jeszcze prasowałam wałkiem do ciasta(wiem,wiem śmieszny pomysł)ale jakoś trzeba było sobie radzić.Też jestem w trakcie robienia takich bombek,już niedługo pochwale się moimi pracami.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakuki
Gość o19o19
Agakuki, jakie ładne te Twoje prace! Właśnie takie bombki chcę zrobić. W moim mieście nie ma takich małych, okrągłych balonów, maja te zwykły, jajowate. Muszę się wybrać gdzieś dalej na poszukiwania. A dostać taką kartkę na święta jak Twoja, to podwójna przyjemność.Wysyłasz je komuś, czy zostawiasz dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakuki
Wiesz ja balony na te mniejsze bombki to kupowałam takie jak moi synkowie używają w lany poniedziałek to są takie mniejsze na wodę ale nie pompowałam je do końca tylko tak żeby powstała mała kula i wiązałam jak najbliżej balona aby nie było takiej jakby gruszki.A i te większe jak pompowałam to też w taki sam sposób jak te małe baloniki.Moje kartki owszem są wysyłane jak to moja mama się śmieje do wybranych hiii,hiii.Prawda jest taka że owszem trafiają najczęściej do koleżanek.Nie zostawiam ich dla siebie dla siebie je tylko fotografuje i tworze mini album .Ot tak na pamiątkę i dla przypomnienia.Zawsze mogę zrobić jeszcze jedną.Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja własnoręcznie zawsze robię zdjecia dla moich najbliższych. Do tego roku zawsze wywoływałam odbitki i wkłądałam je do albumów kupionych u fotografa, albo w ramki z passe-partout, ale w tym roku robię wyjątek - zamawiam fotokalendarze na superfoto.pl. Myślę, że zwłaszcza moi dziadkowie się ucieszą, bo pewnie znudizły się im juz tez przypadkowe kalendarze z kiosków ruchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agakuki, pięknie wyszły wszystkie Twoje prace. Karteczki pięknie dopracowane, sama radość dla obdarowanych, No i te bombki, stroik. Super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już mowa o własnoręcznych prezentach... może mi ktoś doradzić, co zrobić na mikołajki dla faceta, który nie widzi świata poza sportem, zdrowo się odżywia i odrzuca wszelkie używki? myślałam o jakichś ciasteczkach, ale zupełnie nie wiem jaki miałyby mieć kształt... może mi coś fajnego podrzucicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Podczytuję czasami Was i czerpie pomysły od Was na roznosci . Nie wiem czy nie byl juz ten link czasami podawany, ale go wklejam. http://bazardekoracji.pl/KURSY-ONLINE--cinfo -pol-8.html Sa świetne pomysły na bombki i szyszki swiateczne , jak równiez pomysly niekoniecznie typowo swiateczne ;) Pozdrawiam ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusja95
super dziewczyny.. a tak wogole to czesc :) przeczytałam topik od dechy do dechy, w prawie wszystkie weszlam linki i zamierzm cos robicc ale jescze nie teraz moze zaczne przed swietami xD nauki duzo Co sądzicie o drzewkach (kulach) super są moim zdaniem. moja kuzynka je robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landrynka, bardzo fajny link :) Mnóstwo ciekawych pomysłów i bardzo czytelnie pokazane jest jak je zrobić. Jeśli pozwolisz, wrzucę go na topik świąteczny :) miodowocynamonowo, ciastka to bardzo fajny pomysł. Można je porobić w kształcie piłki , lukrem można porobić łaty na piłce. jak masz foremki w kształcie ludzika, to można porobić piłkarzy (lukrem można porobić numery na koszulkach) . Zresztą na cokolwiek się zdecydujesz, to i tak dla faceta będzie bez znaczenia ;) Ważne że będą ciasteczka :) ;) Problem z prezentem też mam. Myślałam nad kubkiem i pomalowaniu go farbkami do szkła, ale muszę się jeszcze zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziorek :) To oczywiste , ze przede wszystkim na tamtym topiku ten link powinien sie znależć ;) 🖐️ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×