Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość jazdaaa
przepisał mi lekarz właśnie ten Epiduo na noc mam smarowac, w dzień 1 tablete Unidoxu chyba tak się nazywa ten lek, i rano jakąś taką miksturką która mają mi w aptece dać [ale to jutro dopiero zaniose do zrobienia] zobaczymy jak to bedzie... choc w sumie mi tam zadko coś podrażniało skóre, a jak mam suchą to mniej mi tego wszystkiego wyskakuje.. ale z tego co czytam pasuje smarować kremem w ciągu dnia zeby nie przesuszyć tym żelem..pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HateQIsia
No Witam szanowne dziewczynki ;) Ja żel Epiduo , stosuję od dokładnie tygodnia. Pani dermatolog odrazu mi go przepisała spojrzawszy na moją ,,nieładną" buzię ,razem z płynem na dzien ,,Amyk..plus" xD No i Narazie moja buźka jest mega czerwona , mimo tego pryszcze ze srodka policzkow poznikaly. Naskorek juz prawie z calej buzi mi schodzi , i niesamowicie piecze. Doslonie tortura , nie raz aż mam ochotę to odstawić. Ale juz z trądzikiem męcze sie 4 lata , a jak sobie pomysle , ze bede mogla miec piekna gladziutka buzke to az chce się cierpiec :) Pozdrawiam EpiDuszki :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Kfiatuszku-tak, Kalias ;] Mnie też piecze i skóra schodzi...ale powiedziałam, że jak wyprowadzę się na studia to będę mieć buźkę jak pupcia niemowlaka...jestem chyba na dobrej drodze ;] ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Afromanko :P czyli, ze ten kremik mozna stosowac z epiduo? i mialabym jeszcze jedna pytanie :P czy ten kremik jest na recepte? Z gory dziekuje za odp :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikulum
Dzis mijaja 2 tygodnie od stosowania i jestem zadowolona, chociaz zrobilam sobierano peeling i troch mi to podraznilo policzki.... ale dermatolog na wizycie kontrolnej - dzisiaj - tez byla zadowolona i mowi ze tak ma byc ze na poczatku on robi taka masakre - ze trzeba przeczekac i nie odstawiac !:) jeszcze mi starczy na ok 2 tygodnie takze potem jeszcze chce mi zapisac 1 tubke zebym pozniej juz nie musiala np w lato stosowac. juz mnie nie podraznia ani nic :) skora tez mi juz nie schodzi :) Pozdrawiam, fakt ze policzki są troche jak pupcia niemowlęcia :) a i te kropki mi znikają :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniehar
siemka! :) na poczatku gdy zaczełam uzywać żelu miałam straszne podraznienia ale tak jak koleżanka juz wspomniała moja skóra sie po paru dniach przyzwyczaiła :) i nie mam już czerwonej twarzy... choć skóra czasem schodzi ale zapewne muuuusi :) poprawe zaczynam powoli widzieć :) aaaaa i cetaphil o tak poolecam to emusja dla wrazliwej twarzy, stosuje go na wieczór a po 15minutach smaruje sie żelem epiduo! :) oba te leki przepisała mi moja pani dermaolog i sa one niestety na recepte... ale i tak polecam!!! DZIEWCZYNY!!! nie polecam wyciskania krostek ani wągr! jak dla mnie to niestety uzależnienie ale staram sie sobie z tym poradzić... a dlaczego nie polecam... bo teraz mam straszne blizny i dziury na twArzy i nie wiem jak sobie z tym radzić...EHHH pomozecie? :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Kfiatuszku- chyba można ;] Ale przydałoby się zebyś się spytała swojej derm ;] moja powiedziała, ze to raczej nie zaszkodzi :D To jest produkt w 100% naturalny, nie ma postaci kremu czy maści-wyciskach takie jakby kawałki z wodą (uwaga, bo cieknie po rękach...trzeba to "łapać", bo to też działa przeciwtrądzikowo-to jakaś woda wapienna ;])...i czuć ziołami na odległość ;] Na receptę nie jest, ja kupiłam to w sklepie kosmetycznym, ale nie ejst najtańsze, bo 26 zł za małą tubeczkę, która nie starcza na zbyt długo...no ale cóż-buźka ma być ;P Madzikulum-mówiłam, że blizny i kropeczki zaczną znikać :D Ładną teraz musisz mieć tą pupcię na twarzy ;PP Agniehar- Cetaphil na receptę? :O Pierwsze słyszę...przecież to nie lek tylko normalna emulsja do mycia twarzy...ja kupuję bez recepty... A co do tych blizn to poczekaj...jak mówiłam wcześniej Epiduo złuszczając skórę pozbawia nas pryszczy przy okazji wybielając i usuwając blizny ;] U każdego działa to w innym rytmie-mi schodzą pryszcze od razu z bliznami...Tobie mogą schodzić najpierw pryszcze a potem blizny...zależy jak głębokie one były (te pryszcze ;]) A co do wyciskania krost zgadzam się w 100% :D Ale wiecie co? ;) Nie chcę zapeszać, ale ja w sumie nie mam już nic do wyciskania ;PP ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
dziewczyny prosze Was o rade, co ja mam zrobic?? epiduo stosowalam jakies 2 tyg. temu posmarowalam nim twarz na policzkach- tam wlasnie mam pryszcze 3 wieczory pod rzad, 4 dnia rano obudzilam sie z poparzona strasznie twarza, byla borodwa i lyszczyla sie. Lekarka kazala wstrzymac sie ze smarowaniem az skora dojedzie do siebie i potem znow sprobowac. Poczekalam ponad tydzien i zaczelam znow smarowac co 3 dzien- dzis rano sie obudzialm i znow to samo- koszmar!! moze ja mam uczulenie na to, nie ma mowy zebym na te palmy nalozyla ten zel znowu bo mi chyba by twarz wyzarło :( Moze ktoraz z was chce odkupic, wydałam na niego 47zl a uzylam tylko 5 razy cieniutka warstwe :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ei.... ten żel zawiera nadtlenek benzoilu nję ? , więc sa tańsze zamienniki tego leku Dermatolodzy mogli by wam przepisać np. Metronidazol w zelu bardzo dobry lek Lub tetracyklinę , Biseptol , doxycyklinę - te leki na mocniejszy trądzik a nie wydawać kase na tak drogie leki ale róbcie co chcecie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
ten lek to jest dokładnie Differin + Benzacne - polaczenie tych 2 leków. Benzacne kosztuje cos ok.9zł w aptece-zawiera nadtlenek benzoilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jazdaaa
ja tam żadnego zaczerwienienia ani podrażnienia nie miałem po pierwszym dniu nawet ale starałem się dosyć cienko nałożyć.. zobaczymy jak to bedzie bo narazie 2 dzień więc trudno cos mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
no ja mialam po 3 razie wiec wszystko przed toba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Mi skóra się łuszczy, ale nie mam tak bardzo zaczerwienionej i opuchniętej ;] Co do Epiduo-może są tańsze zamienniki, ale ja niektóre z tych, co zostały podane stosowałam i miałam okropne uczulenie. Przypominam uprzejmie, że nadtlenek benzoilu to nie jedyny składnik Epiduo-tutaj dużą rolę odgrywają tzw. "substancje dodatkowe", których żaden przez Ciebie podany odpowiednik, Sash, nie posiada w tych samych proporcjach ;] Nena-prawdopodobnie masz ostre uczulenie...idź do swojej derm i niech Ci przepisze coś łagodniejszego...ja taką samą reakcje miałam na Differin ;] ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
Afromanka "ja taką samą reakcje miałam na Differin " to dziwne, bo epiduo to dokładnie w połowie differin jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
mi juz nie ma co przypisywac, bo mialam juz wszystko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest przeciwtradzikowe?! Moj dermatolog mi to przepisal na wysuszona skore na policzkach :/ a ja sie dziwie, ze cala podrazniona jest i jeszcze gorzej z nia, niz bylo :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Nena-wiem ;] Ale właśnie różnią się śladową ilością tych "substancji dodatkowych"- tak powiedziała mi moja derm i rzeczywiście :) Na Epiduo idę bardzo fajnie, po Differinie poparzoną twarz miałam już po pierwszej nocy ;] Ach- na pewno czegoś nie miałaś ;] Ja też jak zaczęłam mojej derm wymieniać po kolei, co stosowałam to tylko się za głowę złapała ;] Ale trafiła za pierwszym razem :D Dear Miss-to dziwny ten dermatolog-przecież Epiduo ma działanie wysuszające i złuszczające...nie wiem co on chciał tym osiągnąć ;/ ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.
W takim razie do was dołączam ;) dzsiaj kupiłam wraz z metronidazolem + do tego tetralysal juz 5 miesiąć..poczekamy, zobaczymy, bd pisać na bieżąco, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tez nie wiem :/ Jutro do niego ide, bo z moja skora jeszcze gorzej, niz bylo :/ Idiota. W dodatku jego badanie wygladalo tak,ze spojrzal na moja twarz przez biurko, stwierdzil,ze szybko zejdzie, dal recepte i zadowolony :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
DearMiss Ty masz pryszcze jakies????? na fotach nie widac nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
ale wiece co? jak kilka lat temu stosowalam differin to NIC mi nie bylo, pozniej mialam tez benzacne i tez nic mi takiego sie nie dzialo ze skora jak po epiduo. Nawet dermatolog sie zdziwila jak jej to powiedzialam, wiec nie wiem o co w tym chodzi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igussiaa
hej, słuchajcie wczoraja się dowiedziałąm, ze ten żel powinno się smarować tak: oczyścić buzię, po 30 min nałożyć żel.. i po godxzinie go usunąć! czyli nie pozostawiać na całą noc bo podrażnia skórę.. Oczywiście wiem to od drugiego dermatologa bo ten co mi przepisał kazłą na noc smarować i nic takiego nie wspominał, że cokolwiek podrażnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Być może-ale takie jego działanie ;] On musi złuszczyć i trochu podrażnić ;] Przez godzinę to wątpię, żeby cokolwiek zdziałał...jak wiemy wszystkie właściwości jakichkolwiek kosmetyków najlepiej wchłaniają się podczas snu ;] A jeśli macie problemy z podrażnioną skórą to ja mam patent ;] Ja tak robię i nie mam problemów z jakimś rumieniem czy coś ;] Tak raz na 2 czy 3 dni nałóżcie po południu, jak już sobie będziecie siedzieć w domku-grubszą warstwę zwykłego kremu Nivea ;] ale bez przesady ;] Tak żebyście miały białą twarz troszku ;] Potem to wklepcie i zostawcie te parę godzin do wieczora ;) Efekt- cudowna skóra :D Ja przez weekendy jak siedzę i się uczę (nudziara ;P) to siedzę prawie cały dzień ;] ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nena24
"ten żel powinno się smarować tak: oczyścić buzię, po 30 min nałożyć żel.. i po godxzinie go usunąć!" tez tak mi lekarz powiedział, tylko ze zmyc po 2-3 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniehar
aaaaaa... i jeszcze coś :) :* przepraszam ale rzeczywiście może być tak ze cetaphil jest bez recepty... ja kupywałam go dopiero pierwszy raz i miałam go na recepte :P jeszcze raz przepraszam!!! BUŹKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Nie będę zapeszać, ale Cetaphil leczy ;] Nie wiem jak, bo przecież on nie jest antybakteryjny ani nic w tym rodzaju, ale leczy ;] Kupcie dziewuchy, jeśli jeszcze nie macie ;P A co do wyciskania to porobiło się parę nowych ;] ale takie, że...nie widać ;] Tylko, ze same skurczybyki pękają i trzeba docisnąć do końca, ech ;] Może niedługo nie będzie już niiiiiiiiic :D ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikulum
hej dziewczyny :) jestem ciekawa czy te ktore stosuja epiduo tez tak maja ze po wyjsciu z wanny, po kąpieli albo prysznicu moja buzia sie świeci ale tak dziwnie, normalnie jakbym byla posmarowana jakims olejkiem, dziwnie to wyglada :D no ale do rzeczy - prawie skonczylam 1tubke, kasza znikla, ale znow mi sie zaczely pojawiac pryszczulce na polikach, troche mnie to dobilo, no ale widocznie mam taka tendencje........ mam jednak nadzieje ze po dluzszym stosowaniu epiduo w koncu te pryszczulce sie ode mnie.... odczepią:P nie ma nic gorszego jak powracajace pryszczulce jak buumerang - a bylo tak idealnie i sruuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afromanka
Madzikulum- mi też się pojawiają co chwilka nowe teraz :( Buźka cud miód, blizny nikną, ale te pryszczole muszą wyłazić ;/ Ale to chyba po prostu musi się oczyścić, wieesz? ;] ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igussiaa
ja postanowilam go uzywac co pare dni.. po 1 razie miałam malutką kaszkę i poparzoną skórę. wieć na 3 dni go odstawiłam. Teraz bede go używała co 2-gi dzień i mam nadzieje, że będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×